Labyrint (1.-3. díl)

Kompletní vydání série Labyrint v jediné knize. Thomas se jednoho dne probudí uprostřed Labyrintu bez jediné vzpomínky na to, kým byl předtím. Za vysokými hradbami a nekonečně proměnlivým bludištěm čeká svoboda, ale nikomu se ještě nepodařilo uniknout. Thomas s ostatními chlapci je odhodlán to změnit. A pak se objeví dívka. Vůbec první dívka. A zpráva, kterou nese, je děsivá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267979/big_labyrint-1-3-dil-XNi-267979.jpg 4.2194

Labyrint

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Maze Runner - omnibus edition

Kniha Labyrint (1.-3. díl)

bydza

Lehce čtivé, místy zajímavé, místy nudné. Nenadchne, ani neurazí. Takový popíček :))

Tereza137

1. Díl - Útěk 5/5*
Hned od první stránky mě kniha chytla, nemohla jsem přestat číst. Bylo tam tak akorát akce. Skvěle promyšlené postavy, ač na mě jich bylo až moc, a s postupem času jsem začínala bohužel zapomínat kdo je kdo. Tento díl má v sobě hodně zvratů a nečekaných událostí. Na konci jsem i uronila slzu a vážně mi bylo líto, jak první díl skončil.

2. Díl - Spáleniště zkouška 4/5*
Opravdu hodně napínavý začátek ve kterém hned od začátku nechápete, co se vlastně děje, protože všechno Vám začne zapadat až za nějakou chvíli. Vyskytují se zde nové postavy, kterých bylo také hodně a myslím si, že byly i zbytečné. První půlka knihy byla opravdu na 5 hvězd, bohužel v druhé půlce knihy mi některé věci přišly hodně zbytečné a autorovu myšlenku jsem moc nepochopila. Dále se v tomto dílu setkáváme se zradou a poučením, že i když Vám je někdo blízký, neznamená to, že s Vámi chce táhnout za jeden provaz. Konec knihy už byl na mě takový až moc překombinovaný.

3. Díl - Vražedná léčba 3 a půl/5*
Začátek opět zajímavý a hodně napínavý. Hodně akce (asi nejvíce z celých dvou předešlých dílů) možná až moc a některé činy hlavních postav byly až moc hloupé a pro mě nepochopitelné. Bylo zde i setkání se starými postavami, což mě upřímně uchvátilo a hodně překvapilo. První půlka knihy opět byla na 4 hvězdy, ale pak se to začalo moc kompilovat a některé pasáže tam vůbec být nemusely. V posledním díle jsem také uronila pár slz, jelikož mě mrzelo, jak se to vše vyvinulo. Konec celé série za mě byl opravdu skvělý, podle mého lepší být ani nemohl.

Shrnutí celé série, hodnotím 4/5*
Za mě určitě úžasný dystopicky příběh, který s hlavními hrdiny prožívate od začátku do konce. Hodně originální a čtivé. Nejvíce se mi líbil jejich slang, který si mezi sebou vytvořili. Rozhodně doporučuji všemi deseti, a kdo má rád YA, akci, dystopii, knihy, které jsou napínavé od začátku do konce a nevíte do poslední stránky jak to dopadne, příběh, kde uroníte pár slz a nervy, které si musíte držet na uzdě, tak do této série rozhodně jděte!

meteleskum.

Námět je originální a celá podstata příběhu se hezky poodhaluje po dobu všech tří dílů, šoky a zvraty tu nechybí. Ale asi je jich na mě až moc, neustále se něco děje a ve spojení se stylem psaní na tom trpí celková atmosféra, hlubší pochopení postav atd. Myslím, že by v knihách obecně neměl být děj jako takový to nejpodstatnější. Což je vlastně sebeobrana, protože jak by se jinak nejmenovaná vysokoškolačka donutila přelouskat všechny ty odborný knihy o ničem, že jo... Nicméně tohle je nepopulární názor, takže jestli máte náladu na napínavou knihu dostatečně tlustou, aby vydržela na celou dovču, jděte do Labyrintu.

KLHannah
02.12.2021

Mám tento typ knih ráda. A taky mi vyhovuje, když mám rovnou všechny díly najednou a nemusím rok čekat na další díl. Labyrint je rozhodně zajímavá myšlenka, boj nakažených a testovaných, který je nám, obzvlášť v této době, velice blízký. Některé pasáže knihy, obzvláště ty ze 3. dílu, ve mně vyvolávaly mrazení.
Placeři mi přirostli k srdci. Thomas, Newt, Minho... Líbil se mi i jejich jazyk, jejich slova, které jsem přenesla do svého běžného slovníku, i když nikdo moc nerozumí. Jediný, kdo mi nesedl, byla Teresa. Tak nějak jsem sdílela pocity k ní s hlavním hrdinou. Celou dobu jsem si říkala: Co ta holka vlastně chce? Kdo je? Hraje? Nehraje? Co vlastně hraje, jestli hraje.
Vyhovoval mi, téměř čistě, chlapecký a mužský kolektiv. Teresa s Brendou se daly snést, o pár dívkách z druhé party nemluvě.
Příběh měl spád, napětí, emoce, překvapení, někdy byl až moc krvelačný, ale! Asi mi chybělo nějaké pořádné vysvětlení, co si myslel a kdo byl, Thomas před labyrintem. Možná se dozvím v následujících dvou prequelech.

11jana3
25.06.2021

Relax. Také jednoduché čítanie.

pavel8652
22.02.2021

Ač je kniha určená pro děti a mládež,velice mě překvapila.Nerad hledám u knih nedostatky,beru je většinou takové jaké jsou,a tahle byla neskutečný relax

Majkl1989
18.02.2021odpad!

Lidé, co to hodnotí jinak než jako odpad, asi četli nco jiného než já. Je to naprostý brak se zcela nelogickým chováním postav. První díl ještě jde, protože je obestřen tajemstvím, ale pak to jde rychle dolů z kopce a konec naprosto nedává smysl. Ani překlad samotný za moc nestojí, ale takový brak si asi větší péči nezasloužil.

Marie022
01.02.2021