Labyrint: Útěk

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/180973/labyrint-labyrint-utek-kk5-180973.jpg 4.31896

Labyrint (1.)

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

The Maze Runner (2009)

Kniha Labyrint: Útěk

possekre
01. květnaodpad!

Kvůli testům malé skupinky mladých lidí se postaví obrovský labyrint? Pak desítky z nich umřou a malá hrstka se zachrání - to už tu bylo. Přitejte si k tomu ještě naprosto nelogický závěr a vznikne vám tuctový rádoby sci-fi román dnešní doby. Možná pro někoho napínavý, já se ale dost nudila a mnohkrát chtěla knihu navždy odložit. Kde jsou nápady, nějaký skutečný děj (ideálně bez zástupů mrtvol) a aspoň trochu uvěřitelné rozuzlení? Nikde. Jen akce a hloupé dějové klišé. Kdo chce od knihy trochu víc, koho vytáčí, když z něj dělá autor pitomce, měl by sáhnout jinam.

Knihomolka10942

Já jsem jako první viděla film, takže jsem věděla o co vlastně půjde. Ale bylo to vlastně úplně jako jiný příběh! Ty napínavé a dramatické scény které byly v knížce se prostě nemůžou srovnávat s těmi "chabými" zkrácenými scénami ve filmu... Je zde spoustu zvratů, které opravdu nečekáte a od knížky se prostě nemůžete odlepit. Ten nápad je to opravdu skvělý, a to jak se chlapci mezi sebou baví tím svým slovníkem, je někdy opravdu vtipné. Zkrátka a dobře, i když jsem byla z filmového zpracování nadšená, opět jsem se utvrdila v tom, že kniha je vždy lepší než film!

Liana

Prvá časť tejto trilógie je za mnou a teda páčilo sa mi to. A podstatne viac ako filmová verzia. A to som z filmu bola nadšená. Páčil sa mi aj originálny slovník chlapcov v labyrinte. Takže za mňa 5* a hurá čítať ďalej.

Leniik33

Jednu hvězdu jsem ubrala, protože prvních 100 stránek mě vyloženě nenatchlo. Nic se pořádně nedozvíte, což mě trochu štvalo :D Ale zároveň jsem byla zvědavá, jak se příběh rozvine. Jsem ráda, že jsem vydržela, protože pak děj dostane nečekaný spád. Těším se na druhý díl a doufám, že bude zajímavý už od první stránky :)

Konfu97

Tak bohužel realita nesplnila očekávání. Knihu jsem přečetla z donucení. Děj i pojatá myšlenka jsou dobré, ale styl psaní mě vůbec nezaujal, do čtení jsem se opravdu nutila. Po opravdu dlouhé době (možná poprvé v životě) mě více zaujal film a knížka zklamala.

Betty96

Knžku jsem četla až poté co jsem viděla film, tak jsem tedy čekala, že knížka bude mnohem zajímavější. Bohužel mě to zklamalo. Dějové linky jsou v obojím stejné, ale v každém se to odehrává úplně jinak. To by mi vůbec nevadilo, ale nevím proč, ale knížka se mi špatně četla a nijak zvlášť mě nezaujala. Takže si raději počkám na filmovou sérii než abych dočetla knižní.

Veve721

První část, kterou jsem četla těsně po dokoukání filmu, mě úplně nechytla. Jiné by to bylo, kdybych první četla předlohu a teprve pak se vrhla na film. V tomto pořadí jsem ale nedokázala udržet pozornost, děj mi přišel až příliš podobný a já víceméně věděla o každém budoucím zvratu. Pomaleji se odvíjející začátek mě proto trochu nudil. Když jsem se však ke knížce s odstupem času vrátila, úplně mě pohltila a já celou druhou polovinu přečetla víceméně za jediný den. Možná je to i zvýšeným množstvím akčních scén a drobnými odchylkami od filmu, ve výsledku mě ale první díl Labyrintu ohromně bavil a poslední stránka mě dostala. Trochu mě zklamalo finální vyřešení labyrintu (to vážně na to 2 roky nemohli přijít?), ocenila bych víc monster a pastí, nicméně v jednoduchosti je krása a směr, který děj nabírá, mě baví.

Zatím jsem přečetla jen první díl, ale stoprocentně se vrhnu i na další. Přestože má drobné vady na kráse, jde o velmi zdařilé dílko, vhodné i pro dospělejší čtenáře. Nedá se mu upřít čtivost ani originalita. Ještě si počkám na zhodnocení dalších dvou dílů, ale už teď se nebojím zařadit Labyrint mezi epické YA dystopie, jako Divergence nebo Hunger Games.

dontbullshitme

Hrozně bych tomu chtěla dát pět hvězd, ale to jen kvůli filmu, který byl podle mě mnohem lepší než kniha. Scény v něm byly lépe vymyšlené, řekla bych, že mi dávaly větší smysl, pokud ovšem nejste nároční čtenáři, určitě si i v knize najdete části, které by se vám mohly líbit.