Labyrint: Útěk

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/labyrint-utek-WEO-180973.jpg 4.32033

Labyrint 1.

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Yoli

The Maze Runner, 2009

Kniha Labyrint: Útěk

mi-380

Permanentně stupňované napětí, chytře a úspěšně. Škoda, že výsledný dojem tu a tam shodí infantilita nebo nelogičnost. Přesto je kniha i tentokrát o něco lepší než film.
70 % (2025 hodnotících s průměrem 85 %).

P.S.
Jak jsem v roce 2015 na čsfd hodnotil film:
Velmi volně převyprávěná kniha. Celkové vyznění se s knihou shoduje, cesta k němu se většinou ubírá jinými směry. Nejvíc mi vadilo nahrazení permanentního napětí, které najdeme v knize, tradičními (dnes už snad jen děti do deseti let udivujícími) akčními scénami. Mírně nadprůměrná SF: *** 65 % (14791 hodnotících, 66 %).

ydnac

Další moc dobrá série :-) Všechny díly jsem zhltla a pak jsem se vrhla na filmy, ale stejně knihy jsou lepší :-)

HanaNov

Původně jsem chtěla dát 3*, ale ten epilog mě tak rozsekal, že musím dát za 4* a vrhnout se na další díl, jak se to bude vyvíjet..

Z mého pohledu je tajemný labyrint skvělé téma a námět na dobrý příběh, ale tak nějak mi to nepřišlo plně využité a dotažené. Možná už nejsem na literaturu pro náctileté?:) Plac, labyrint, podivné vraždící bytosti, kódy, myšlenka zvráceného experimentu, to je jedna velká paráda! Samo o sobě by to bohatě stačilo, ale autor jde ještě dál a přidá navíc zkázu lidstva a jakousi nevysvětlitelnou nemoc. V tomto bodě se mi popravdě trochu zkazila chuť a hodnocení šlo dolů, protože čeho je moc, toho je příliš.
Kniha se dobře čte, byť nejprve mi vadil slang placerů. Pak jsem se s tím ale tak sžila, že mi třeba slovo "čóni" úplně samo šlo na jazyk, jakmile jsem viděla nějaké kluky pod okny:) V závěru bych uvítala lepší vysvětlení, ale třeba se ho dočkám v dalším díle..

Chris_min

Viděl jsem nejprve film, a proto mě zajímala kniha a jsem rád, že nezklamala. Kniha je úplně něco jiného v detailech, než film.. A mám knihu radši.

Verča16

Napřed jsem viděla film, takže mě zajímalo jaká bude knížka. Film naprasto miluju a kniha byla také dobrá, spoustu jiných detailu, keré ve filmu nejsou. Film a kniha se liší, ale ne zas tak moc. Bylo to napínavé, úžasné a plné dobrodružství!!! Doporučuji

Blanca93

Super!! Ta kniha mě bavila si přečíst.... Jsem zvědavá dalšího druhého dílu...

ComicGuy899

Zo všetkých tých young adult dystopických románov je Labyrint jeden z tých najzuajímavejších, bohužiaľ i najmenej prepracovaný.

Skrátka obyčajná zápletka okorenená skvelou výpravou pána spisovateľa, ktorú pokazil len tým, že všetky postavy okrem hlavnej sú viac-menej nemastné a neslané.

To by nebol až taký problém, keby sa v knihe nestaval príbeh na spolupráci.

Vo výsledku, je to ale fajn čítanie.

Udrží vás to až do konca, i keď by ste robili čokoľvek.

Škoda tých ostatných dvoch pokračovaní, ktoré z toho spravili len generickú zombie-teenovku...

Lachtaan

Viděno nejdříve jako film, který do té doby poměrně neznámé knižní sérii udělal obrovskou reklamu. Obrazová adaptace mě natolik zaujala, že jsem její obě pokračování viděl rovněž na velkém plátně a ještě před odloženou premiérou trojky jsem stihl celou trilogii přečíst. Ta mě zaujala naprosto celá až tak, že se v mé knihovně nacházejí i oba stvořené prequely. Těm se mé oči ale prozatím nestačily věnovat.

Artemis Fowl Agent v říši víl
Artemis Fowl Agent v říši víl