Labyrint: Útěk

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/big_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4.32137

Labyrint 1.

Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

The Maze Runner, 2009

Kniha Labyrint: Útěk

Arev122

Zajímavé téma Labirintu, ale román mě příliš nenadchl. Sice děj měl spád a napětí, ale nějak mě nevtáhl do myšlení hlavních postav.

Johny_H.

Tak nápad více než zajímavý nic méně za mně osobně poměrně rozsáhlá kniha, která svůj děj obsahuje už v názvu. Na druhý díl se podívám, ale první díl je takový slušný průměr 3,4 hvězdy

joscer

Útěk je skvělá knížka. Akční knihy příliš nečtu, ale Labirint se mi moc líbí. Především bych vyzdvihla:
+ krátké kapitoly
+ rychlý začátek
+ sympatické postavy
+ rychlý děj a čtivost
Jediné co mi chybělo, bylo více citů. Především zažíváme v knize strach, napětí a přátelství (romantická linka mi nechybí), nicméně mi přijde, že autor se nás snaží tak rychle provést dějem, že tyto city přílišně nerozvádí. To je takové menší mínus.
Knihu bych doporučila především lidem, kteří se těžce dostávají přes dlouhé začátky.
Dávám plný počet hvězdiček. :)

Akjort

Knížku jsem přečetla sice už dávno, ale pořád ve mně něco zanechala. Hrozně jsem si oblíbila Newta.

knih0molka

Kniha je velmi povedená, sci-fi se skvěle propracovaným příběhem. Autor vás dokáže hned vtáhnout do děje a kniha celkově byla psaná čtivě a napínavě. Co mě ale mrzelo bylo to, že i když se celou tu záhadu s Thomasem a ostatními kluky dozvídáme postupně, Thomas toho po své “přeměně” spoustu prozradí naráz, možná až příliš. Taky jsem si moc nedokázala vytvořit k postavám nějaký vztah, ale to se snad v příštích dílech zlepší.
Filmy se od knih celkem dost liší, přesto vás ale pohltí stejně, jako kniha, i když je jako vždy lepší ;)
Celkově hodnotím 4.5/5 za skvělou knížku!

Vendy_knihomol

Musím říct, že jsem první viděla filmy, a knihy nezklamaly. Díky filmům a doporučením jiných lidí jsem dopředu znala rámcový děj trilogie, takže jsem se netopila v napětí, ale osobně mi to v ničem nevadilo. Celý příběh mě opravdu bavil, svět je opravdu promyšlený - i když pokud jste neviděli filmy, tak Vám celá situace začne úplně dávat smysl až v dalších dílech. Tím se podle mě ale akorát vystupňuje napětí, takže doporučuji.

Také doporučuji knihu číst v originále. Když jsem po přečtení knížek v angličtině viděla české překlady vymyšlených slov, trochu mě to bolelo. Takže pokud umíte anglicky, doporučuji opravdu originál.

Konec je schopný Vás rozbrečet, a celkový děj je plný zvratů (halo Gally?)

Celou knihu bych ohodnotila 4.5/5. Vřele doporučuji jak knihu, tak filmy, které Vás také úplně pohltí :)

Mi--LADA

Napínavej boj skupiny kluků o přežití, v labyrintu, s několika překvapeními a jednou velkou otázkou: kdo je do bludiště zavřel a proč? Tyhle dobrodružné knížky o překonávání sebe samotného v tajemném místě plném pastí, z něhož se zajatí snaží uniknout, mám ráda od napsání Hunger Games. Trochu strašidelná a mírně nepříjemná thrillerová oddechovka, která má spád.

Dolik13

Velmi zajímavý a originální příběh. Autor na nic nečeká a rovnou vás bez nějaké větší předehry vhodí do děje, kde si ze začátku budete říkat "Co to sakra je? Není tady nějaká chyba v překladu" Protože těch divných slov a zvláštního slangu je v knize až až. I přesto, že po pár stránkách budete mít stovky otázek, tak kniha na ně v rámci příběhu postupně odpovídá.
Co mi ale vadilo, bylo to, že jsem si nedokázal vytvořit k žádné postavě vztah. Byly to pro mě jen figurky v labyrintu (Jak přesné, že?) Otevřený konec nechává přeci jen ještě mnoho otázek a určitě se vrhnu na další díl.