Labyrint: Útěk

od:


KoupitKoupit eknihu

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/180973/labyrint-labyrint-utek-kk5-180973.jpg 4.31831
Série:

Labyrint (1.)

Orig. název:

The Maze Runner (2009)

Žánr:
Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (20)

mišyška
24.03.2016

Ahojte. Je tu někdo kdo by věděl co znamená takový to ,,frase,, , ,,čón,, a ,,grind,, ?? Knihy sou naprosto dokonalé . Jen mi trošku dělají problémy ty slovíčka... Předem děkuju :)

InFinito
15.03.2016

Ještě před otevřením knížky jsem tušila, že Labyrint bude něco pro mě. A taky že ano.
Prostředí je originální, zajímavé. Musím ocenit, jak se všechny odpovědi na otázky odhalovaly postupně po celou knížku a tím to bylo zajímavější. Placeři mi někteří byli příjemní, někteří ne, což je normální. Zejména jsem si oblíbila Newta a Chucka, kteří mi osvětlovali horší chvilky. Naopak Thomas mě cca v první třetině hodně otravoval svýma neustálýma otázkama a živě jsem si dokázala představit, jak moc to muselo ostatní otravovat. Pak se to ale naštěstí zmírnilo.
Celkově musím říct, že 1. polovina se mi hůř četla, ale pak se to rozjelo a už se těším na další díly.
Lepší 4*.

Spoiler nakonec: u knížek často nebrečím, ale když se Chuck obětoval za Thomase, pár slziček mi steklo. Ach kéž by přežil..

Hesiona
12.02.2016

Pěkně prosím, pokud někdo máte zájem vyplnit dotazník, týkající se dystopické literatury, budu moc ráda. Prosila bych především čtenáře mladší 12 let, pokud tady takoví jsou. Ale budu vděčná za každý názor :)

http://www.survio.com/survey/f/B3R5D8B1J9D9U4H2D

Předem děkuji

verulik196
03.08.2015

Kniha je úžasná, jak jinak, ale nějak mi vypadlo z hlavy, co znamená proměnná?
Nad slovem frase jsem hodně přemýšlela a došla jsem k závěru, že to může být hned několik sprostých slov. Ale na konci, když Minho říká, že asi mě někdo frasnul a já jsem v nebi k tomu sedí slovo zabil. Mě to přijde, že to nahrazuje hned několik slov.

BigReader
18.04.2015

Viděla jsem ukázku na film a dost mě zaujala. Potom jsem se dozvěděla o knížce :) Nemůžu se dočkat, až ji někde seženu.

anavi07
18.03.2015

Kao, když chceš psát spoilery, napiš to předem a ne že rovnou napíšeš, koho zabili na konci!! Já jsem knihu ještě nečetla, film neviděla a chtěla jsem se sem podívat na recenze. Tímto jsi mi zkazila napětí a čtení, za což ti děkuji.

Kao
15.03.2015

Byla by to určitě úžasná kniha kdybych si ji přečetla dřív než viděla film... Takhle jsem se vůbec nemohla vžít do toho příběhu, a proto mě taky tolik nesebral - což je mi dost líto,protože jsem si jistá,že bych se za normálních okolností na konci když zabili Chucka rozbrečela takhle mi to bylo maximálně líto,ale věděla jsem, že to tak skončí... Každopádně si myslím,že kniha je lepší než film - škoda, že jej neudělali více podle knihy...

PozorGranat
04.03.2015

Ty mapy nikdo nespálil, oni je totiž schovali jinam, přes tu noc ;) Mimochodem .. Nevíte někdo co přesně znamená výraz "Frase"? Já mám za to, že to nejde ani přirovnat k žádnému českému slovu.

Knihomolkacz
04.02.2015

Pozor spoilery!
Ze začátku mě děj moc neoslovil, připomínalo mi to jiné knihy na podobné téma... Pak jsem si ji ale asi po týdnu vzala znovu a hned jsem se do ní začetla. Děj má čím dál rychlejší spád a celkově se mi kniha moc líbila. Akorát nechápu, jak dokázali z těch map něco vyluštit, když měli být spálené na popel..

vladceTyran
05.01.2015

Tuhle knihu jsem nečetl, ale podobného žánru je Přechod http://www.databazeknih.cz/knihy/prechod-prechod-56144

Scarycrowie
20.12.2014

Nejsem si jistá, jestli se dá tento dotaz zařadi sem do diskuze, ale našel by se někdo, kdo by mi doporučil knihu podobného žánru, která by se mi mohla líbít?

pobijecmuch
01.12.2014

matej9725 - každý ti asi poradí něco jiného. Můj osobní názor je, že kniha má cílovou skupinu 14 - 18 let. A podle zkušenosti z mého okolí, tuto knihu čtou většinou děvčata. Kluk si spíše přečte nějakou tu knihu od Kotlety, nebo jinou opravdu klasickou sci-fi nebo fantasy.

matej9725
01.12.2014

Mám jen pro čtenáře co už mají knihu za sebou jeden dotaz. Pro jakou věkovou skupinu by jste knihu doporučili? Námět knihy mě totiž zaujal, ale nemám v plánu číst odlehčený příběh pro malé holky ve kterém se neřeší krutá realita věci. O knize jsem dřív neslyšel a viděl jsem film, který mě sice nadchnul, ale pořád si myslím, že by se mu hodila přístupnost od osmnácti. Je kniha drsnější než film?
předem díky za odpověď :)

Anulean
23.11.2014

Já vám nevím, ale celé mi to přijde dost nedotažené. Nějak v tom nevidím smysl.
(Malej SPOILER:) Proč by někdo stavil labyrint, když je milion starostí kolem apokalypsy? Proč, když byli údajně vybráni nadějní jedinci, byli někteří chlapci popisováni jako slabší a jednodušší? A celá ta věc kolem telepatie mi tam moc neseděla.
Jinak by to celkově nebylo špatné a ani tohle všechno mě neodradilo od přečtení ostatních dílů. Bylo to napínavé, občas se nějaká drobná zajímavější odhalení taky našla. Třeba nakonec zůstanu s otevřenou pusou... pořád doufám, že je v tom něco fakt VELKÉHO.
Taky si neodpustím přirovnání k Hunger games, ale ano, podobné věci teď frčí... a tohle má alespoň trochu jiný nápad. Jenom doufám, že bude opravdu dotažený do konce a že to ve finále nevyzní fakt jen jako přiživení na téhle mánii.
Jo a film byl na prd, co si budeme povídat. Ten odboural i to, co bylo na knize zajímavé (třeba finální odhalení tajemství labyrintu nebo záhada se jmény).

martik89
18.11.2014

Dobrý den,
chtěla bych Vás touto formou požádat o vyplnění dotazníku ke knize Labyrint: útěk. Dotazník je anonymní. Dotazník bude sloužit jako podklad pro seminární práci. Uchazeče, kteří tuto knihu četli je dost těžké najít. Dotazník je k vyplnění na andrese: http://dotaznik-pro-ctenare-knihy-l.vyplnto.cz/

Moc Vám předem děkuji.

Betka175
28.10.2014

už se těším na druhý díl :-)

pobijecmuch
08.09.2014

Jen pro zajímavost.
Této trilogii předchízí kniha s názvem The Kill Order, která je řazena do této série a označuje se jako 0.5.

vladceTyran
04.08.2014

aha, díky

EttelëaDragons
03.08.2014

Film je natočený podle knihy, ale žádné předchozí díly neexistují. Toto je první díl trilogie.

vladceTyran
01.08.2014

Film je podle knihy, nebo má jen stejný název?
Je to samostatná kniha, nebo navazuje na předchozí díly?