Spáleniště: Zkouška

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/big_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4.21473

Labyrint 2.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

The Scorch Trials, 2010

Kniha Spáleniště: Zkouška

Johny_H.

(+ SPOILER) Tak první díl byl místy zbytečně natahován což je hlavní věc která se dá vytknout a tuto knihu natáhli tak dvakrát více oproti prvnímu dílu. Na rovinu kdyby se děj odehrával v budově na začátku klamy oběšené lidi a tak dál. Mohla být tato kniha zajímavá oni je, ale nechají jít pouští do bodu záchrany s určitým časovým presem a bez zjevného důvodu udělají x úkonů který mají důvod, ale nikdo se nedoví jaký. Hrdinové jsou dost iracionální a vesměs nesympatičtí. Nechci dávat 2/5 a to si ta knížka opravdu zaslouží, ale za úvod dám jednu hvězdu a s odřenýma ušima dám 3/5 nic to ovšem nemění na tom, že druhý díl je podprůměrná knížka která si na něco hraje a bojím se , že sám autor to neví. Snad se vše objasní ve třetím díle.

frantisek8863

Skvělé čtení, pokračování plné zvratů, klamání a boje o přežití.

matewr84
20.11.2020

Dvojka stále ještě čerpá z toho neznáma a tak si dokáže vcelku udržet spád a pozornost čtenáře. Místy je to dost kýčovité, ale jako celek to byla zábavná a napínavá četba.

Alča31
18.11.2020

Hezké, oceňuju přidání nových (a musím podotknout skvělých) postav. Líbí se mi jak se věci začnou komplikovat a příběh se stane o něco složitějším. Sice mám radši díl 1., ale rozhodně jsem nebyla zklamaná !

greenie05
05.11.2020

Druhý díl je z celé trilogie můj nejoblíbenější. Přijde mi, že je nejvíc akční a napínavý, chvílemi jsem se dokázala úplně vžít do děje a přestat vnímat okolí. Taky mám ráda postavu Brendy, rozhodně není tak protivná jako Teresa :D Ale teď vážně, já tuhle sérii opravdu miluji, i když někdy nemá zrovna nejlepší hodnocení. Za mě je to nejlepší YA post-apo kniha, jakou jsem kdy četla.

HanaNov
31.10.2020

Je pravda, že děj tohoto dílu vpodstatě kopíruje to, co fungovalo v díle prvním. Jedinou změnou je, že místo Labyrintu zde máme Spáleniště, ale jinak je to skoro totéž, včetně závěrečné bitvy s monstry. Ale - mě osobně Spáleniště možná bavilo o trochu víc než Labyrint, protože se konečně začaly více formovat charaktery postav a v jejich smýšlení a motivacích se začaly objevovat velké zvraty. A to se mi líbí. Několik postav (nejen starých známých, ale i těch nových) mě opravdu baví a oceňuji, že žádný charakter nelze zařadit do nějaké určité krabičky "ten zlý" nebo "ten hodný". Takhle to v této sérii nefunguje, každá postava má v sobě trochu dobrého i trochu zlého a právě proto jsou postavy tak živoucí a uvěřitelné.
Vrhnu se do posledního dílu a jsem zvědavá, jak se vše vyvine. A taky doufám v nějaké vysvětlení, protože zatím toho moc nevím:) Co? Proč? Jak? A hlavně - je tedy ZLOSIN dobrý nebo ne?

Labyrint je povedená série, která je tolik jiná..

ydnac
07.09.2020

Další moc dobrá série :-) Všechny díly jsem zhltla a pak jsem se vrhla na filmy, ale stejně knihy jsou lepší :-)

Verča16
17.08.2020

Už od první začátku jsem byla překvapená úplně jiný děj než ve filmu. Ale bylo to dobré, napínavé a jelikož se to lisilo od filmu nemohla jsem vědět co se stane... Určitě také doporučuji!