Spáleniště: Zkouška

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/big_labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4.21535
Série:

Labyrint 2.


Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

The Scorch Trials, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (264)

Kniha Spáleniště: Zkouška

midone
13.04.2022

Pane autore, vaše dorty s tunou šlehačky a všelijaký slevy jsou fakt dobrý, ale nemáte ve své nabídce i něco jiného?

Pokud moji recenzi nechápete, což se vám nedivím, nejsem blázen. Teda alespoň myslím. :-) Tahle recenze vychází z té na ten první díl, kde se o knize, jak už je asi jasné z této, rozepisuji trochu jinak.

Ermeston009
07.04.2022

Co se týče děje tak malinko horší než první díl. Hodně se mi totiž líbil nápad labyrintu který neměl cestu ven. Spáleniště je jiné protože se to v podstatě neodehrává v uzavřeném prostoru. Chci říct že tam méně cítím takový ten náznak hry který byl velmi dobře udělaný v jedničce. Každopádně jsem zhltla knihu za tři dny takže se mě kniha držela dobře to se jí musí nechat. Jinak každý charakter každá lež ve mě nechala hlubokou ránu a některé postavy se tam taky mohli objevovat trochu víc. Šílené zvraty. To rozhodně. Některé postavy jsem chvíli nemohla snést a pak zase jo a naopak. Poslední kapitoly byly dost šokující (navazují na zvraty) a všeobecně šílené. Thomas mi byl pořád stejně sympatický a kniha se rozvíjela poměrně dobře. Rozhodně se už těším na další díl.


Charming
17.01.2022

Pokud tento dil srovnám s prvním dílem, tak mi přišel mnohem zajímavější, děsivější a také propracovanější. S koncem každé kapitoly jsem se těšil, co bude dál. Každou chvíli jsem měnil názor na to, jestli danou postavu mám rád a nebo ne.

Mishi
27.12.2021

Tento díl byl akčnější než první, ale neustálé zvraty už mi ke konci přišly dost přitažené za vlasy. Proto dávám o hvězdičku míň než prvnímu a jdu na třetí.

Johny_H.
12.08.2021

(+ SPOILER) Tak první díl byl místy zbytečně natahován což je hlavní věc která se dá vytknout a tuto knihu natáhli tak dvakrát více oproti prvnímu dílu. Na rovinu kdyby se děj odehrával v budově na začátku klamy oběšené lidi a tak dál. Mohla být tato kniha zajímavá oni je, ale nechají jít pouští do bodu záchrany s určitým časovým presem a bez zjevného důvodu udělají x úkonů který mají důvod, ale nikdo se nedoví jaký. Hrdinové jsou dost iracionální a vesměs nesympatičtí. Nechci dávat 2/5 a to si ta knížka opravdu zaslouží, ale za úvod dám jednu hvězdu a s odřenýma ušima dám 3/5 nic to ovšem nemění na tom, že druhý díl je podprůměrná knížka která si na něco hraje a bojím se , že sám autor to neví. Snad se vše objasní ve třetím díle.

frantisek8863
23.01.2021

Skvělé čtení, pokračování plné zvratů, klamání a boje o přežití.

matewr84
20.11.2020

Dvojka stále ještě čerpá z toho neznáma a tak si dokáže vcelku udržet spád a pozornost čtenáře. Místy je to dost kýčovité, ale jako celek to byla zábavná a napínavá četba.

Alča31
18.11.2020

Hezké, oceňuju přidání nových (a musím podotknout skvělých) postav. Líbí se mi jak se věci začnou komplikovat a příběh se stane o něco složitějším. Sice mám radši díl 1., ale rozhodně jsem nebyla zklamaná !

1 ...