Spáleniště: Zkouška

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201506/labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4.21395
Série

Labyrint 2.

Žánr
Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Yoli
Orig. název

The Scorch Trials, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (255)

Kniha Spáleniště: Zkouška

Přidat komentář
ydnac
07. září

Další moc dobrá série :-) Všechny díly jsem zhltla a pak jsem se vrhla na filmy, ale stejně knihy jsou lepší :-)

Verča16
17. srpna

Už od první začátku jsem byla překvapená úplně jiný děj než ve filmu. Ale bylo to dobré, napínavé a jelikož se to lisilo od filmu nemohla jsem vědět co se stane... Určitě také doporučuji!


Blanca93
10. srpna

Skvělá kniha... Těším se na třetí díl...

Greenfingers
31. července

Druhému dílu série rozhodně nechybí dramatičnost a některé scény jsou jakoby vystřiženy z hororů mistra Kinga. Jen se mi poněkud ztrácel smysl celého snažení obou part (kluků i holek). Žánr "Young adult" už zřejmě nebude mou preferovanou četbou.

Marxt5
19. července

Kniha je překvapivější a možná mírně dospělejší než první díl.
Zajímavý děj a zajímavý vývoj postav. Rozhodně lepší než film.

blackoutzuzi
11. května

Druhý díl série Labyrintu, ve kterém se děj odehrává mimo Labyrint. Placeři se domnívali, že po tom všem, co prožili v Labyrintu už budou v bezpečí. Že vyhráli. Omyl. Tentokrát je uzavřený prostor vyměněn za prostor venkovní - ocitáme se na Spáleništi, kde jsou naši hlavní hrdinové opět vystaveni zkoušce a boji o přežití. Paradoxně v prvním díle hledali cestu ven, teď hledají cestu dovnitř, do bezpečí. Venku je totiž nečeká nic dobrého, jen postapo sežehnutý svět. Na této cestě potkávají nové lidi – navozují spojenectví, vznikají nová přátelství, krom toho ale také potkávají nebezpečné lidi, před kterými je dobré držet se v úkrytu. Když zhodnotím všechny díly, tak druhý díl je slabší než první. Ovšem není tím nejhorším. Opět je velice čtivý, děj ubíhá rychle. Jako oddechovka - dobrá volba.

Maara320
05. dubna

Opravdu tuhle trilogii miluju. Co mě fest zarazilo, že film je úplně jiný oproti knize. Ale za mě je prostě kniha TOP. Má to spád, akci. Začal jsem číst a nešlo se odtrhnout.

pipa36
20. února

Druhý díl série, který za svým starším bráchou jaksi pokulhává. O akci nebyla nouze, ale stejně tomu jaksi chyběla šťáva. Spousta otázek a tajemství, na které ne a ne najít odpovědi, až mi to místy připadalo jako umělé natahování děje. Postava Brendy mě iritovala - připadala mi afektovaná, její dle mého názoru zbytečné začlenění do děje jsem jaksi nepochopila. Třetímu dílu dám ještě šanci, ale spíš jen abych dokončila sérii. Třeba mě příjemně překvapí.
Hodnotím tak 2,5*.

1 ...

Doporučujeme

Moře nestvůr
Moře nestvůr
Obléhání Macindawu
Obléhání Macindawu
Únosce draků
Únosce draků
Ztracený svět v PODZEMÍ
Ztracený svět v PODZEMÍ