Spáleniště: Zkouška

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila – a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí „raplové“, lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm – skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/201506/labyrint-spaleniste-zkouska-BlA-201506.jpg 4.21310
Série:

Labyrint (2.)

Žánr:
Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli
Orig. název:

The Scorch Trials (2010)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (243)

Kniha Spáleniště: Zkouška

Přidat komentář
EvaStark
07. července

První díl byl lepší. Druhý díl byl někdy nudný a některé kapitoly byly zbytečně dlouhé. Film se mi naopak moc líbil a všechny tři díly patří mezi mé oblíbené!!!

hurikan123
19. června

no zas tak slavný to nebylo, víc se mi líbil labirint .nepropracovaný svět, samý tajemství a intriky, čtenář neví, co se stane v tom špatným smyslu, až mě to občas štvalo. navíc film je odpad.

Aveli
18. června

Jedna z mála knížek, kdy mě druhý díl bavil více než první. Za mě skvělý příběh, plný zvratů, které jsem leckdy nečekala. Přiznávám, ale že místy byl děj až za hranou uvěřitelnosti. Na druhou stranu, kdo ví čeho bychom byli schopni v postapokalyptickém světě.

katushah
12. června

Je to trochu slabší než první díl, ale pořád je to celkem slušné počteníčko.

Liana
11. června

Druhá časť trilógie sa mi páčila ešte viac ako prvá, avšak ani po jej dočítaní nie som o moc múdrejšia, všetko ostáva zahalené rúškom tajomstva, pekne sa to zamotáva a tak neostáva nič iné ako sa vrhnúť na záverečný diel.
Oproti filmovej verzii je to úplne iný príbeh a spoločné ostali snáď len hlavné postavy. A za mňa knižná verzia sa mi páči omnoho viac ako filmová.

Mergirus
10. června

Ach jo, kdy už to konečně skončí? Chci se dozvědět všechno.

LordCookie
07. června

Ze začátku musím říct, že jsem tuto knihu četla asi se čtyřletou odmlkou od prvního dílu, takže než jsem si znovu přivykla na postavy a jejich mluvu, dlouho mi to trvalo. Taky jsem samozřejmě měla určité mezery v ději. Každopádně mi to nevadilo, abych si knihu užila. Ke konci se mi sice děj zdál překombinovaný, ale za tu čtivost a napínavost si myslím, že jsou čtyři hvězdy akorát.

Cleo De Nile
06. června

Na rozdíl od filmu, který mě ani trochu nezaujal a div že jsem v kině neusnula, se mi druhý knižní díl líbí z celé série nejvíc. Pro čtenáře atraktivní prostředí Spáleniště je popsáno velmi zdařile a sugestivně, jako kdybyste tam celou dobu byli s hlavními hrdiny, otírali si pot z čela a brodili se nekonečných pískem. Rovněž zápletka dostává spád, ukazuje se, že je všechno mnohem složitější, než se zdálo.