Vražedná léčba

Konec řady se blíží. ZLOSIN vzal Thomasovi vše. Ale je to konečně za nimi. Zkoušky jsou po posledním testu kompletní. Přežijí? Co ZLOSIN neví, je to, že Thomas si pamatuje mnohem víc, než si myslí. A je toho dost, aby věděl, že nemůže věřit ani slovu z toho, co jim říkají. Pravda bude děsivá. Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce ....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224295/labyrint-vrazedna-lecba-V5i-224295.jpg 41158

Labyrint 3.

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Yoli

The Death Cure, 2011

Kniha Vražedná léčba

ydnac

Další moc dobrá série :-) Všechny díly jsem zhltla a pak jsem se vrhla na filmy, ale stejně knihy jsou lepší :-)

Blanca93

Ta je úplně jinak než film... Ale lepší film než kniha..

Chris_min

Šel jsem do tohohle aniž bych viděl film.. Ano, byl jsem trochu naštvaný, že to nebylo úplně stejné jako u filmu, protože jsem chtěl vedet, co se děje a jak to dopadne, ale kniha(za mě) plná úžasných emocí a dramatu.
Co bych vytkl, tak už by mě to staršího asi moc nezaujalo, kdybych to četl.

Verča16

Tak zase jiný než film, ale už jsem si zvykla. Bylo to úžasné, místy drama. Autor píše úžasně. Zase mohu jen doporučit!

Greenfingers

Mám takový pocit, že kvalita celé série s každým dílem postupně klesala, i když i tomu poslednímu nelze upřít snahu zaujmout čtenáře (hlavně ty mladší, kterým je patrně triptych určen).

Marxt5

Oficiální zakončení série je v určitých aspektech uspokojující, zároveň si myslím, že samotný závěr byl spíše deus ex machina než promyšlený a dobrý závěr. Trochu škoda.

blackoutzuzi

Závěrečný díl série Labyrintu a za mě nejslabší díl trilogie. Celá série na mě působila postupně horším a horším dojmem. V posledním díle se čtenář dočkal několika nečekaných, ale i předvídatelných zvratů, čekalo nás těžké loučení a vyrovnání se s neodvratným. Naši hlavní hrdinové se museli rozhodnout, čemu mohou věřit a čemu ne. Méně akce, více nudy – tak bych asi ve zkratce zhodnotila poslední díl. Velkolepé finále se bohužel nekonalo. A opět se zde vyskytlo několik okamžiků, při kterých mi Thomas hrozně vadil.. Za mě bohužel - z k l a m á n í.

pipa36

Jen jsem chtěla uzavřit sérii - ale byla to fuška. 90% knihy tvoří nezáživná účelová omáčka, která spěje k alespoň trochu zajímavému, nikoli však uspokojivému konci - rozhodně se nejedná o důstojné zakončení původně slibně rozjeté série. Nelogické, dětinské, většinu knihy bych hodnotila jediným slovem: "Bóže...". Letmý návrat do kulis města Spáleniště i Labyrintu se mi líbil, ale byl takový těžkopádný - ne, že by kniha nebyla místy napínavá, ale působilo to jaksi hluše, nelogicky. Příběhu nepomohla ani spisovatelova snaha zapůsobit na emoční strunu čtenářů na konci knihy při volbě "bruneta či blondýna?". Dávám 2*, Kód horečky už asi nedám.

O měsíc později:
Nakonec mi to nedalo a podívala jsem se na filmové zpracování - už chápu rozčarování těch, kteří nejprve koukali, pak teprve četli... Ano, filmy skutečně literární předlohu překonaly, a to v mnoha směrech. A i když se první dva filmy s knihami celkem shodují, třetí díl si jde (díky bohu) vlastní cestou. Filmy jsou napínavé, efektní, a hlavně - smysluplné. To se obzvlášť o třetím dílu knižní podoby jaksi říct nedá.

Poslední oběť
Poslední oběť