Vražedná léčba

Konec řady se blíží. ZLOSIN vzal Thomasovi vše. Ale je to konečně za nimi. Zkoušky jsou po posledním testu kompletní. Přežijí? Co ZLOSIN neví, je to, že Thomas si pamatuje mnohem víc, než si myslí. A je toho dost, aby věděl, že nemůže věřit ani slovu z toho, co jim říkají. Pravda bude děsivá. Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce ....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/224295/labyrint-vrazedna-lecba-V5i-224295.jpg 41034

Labyrint (3.)

The Death Cure (2011)

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Kniha Vražedná léčba

kubakubikula

Sice byla z tech tri asi nejslabsi, ale porad se to cetlo samo a rozhodne to stalo za to. Az do konce jsem si nebyla jista, jestli je vazne konec a jestli to neni nejaky dalsi test...

KlarisKaymin

Úžasné, nic jiného k tomu neřeknu!!!

Eliška315

Já tu sérii zbožňuji, takže za mě dokonalá

martina.culik

Celá série Labyrintu mě bavila a hlavně se velmi dobře a rychle četla. Tento díl mi sice přišel nějak trochu neučesaný, ale přesto jsem spokojená.
Hlavně protože konečně vím, jak to všechno je a jak to dopadlo. Proto mě dost (bohužel nepříjemně) překvapilo filmové zpracování, kde je všechno úplně jinak.

1T0S_
29.12.2018

Zamotaný příběh Labyrintu je konečně u konce...

Slušně rozjetý začátek této knihy se vážně povedl. Akce, konečně nějaké rozuzlení příběhu, nějaká vize řešení. To ovšem nevydrželo a někde ve třetině začal děj tak trošku stagnovat. Konec knihy byl pro změnu uspěchaný, zamotaný a dle mě také trošku... nevhodný.
Samotné postavy se chovaly ještě více nelogicky, místy se zdály být nesmrtelné.
Pokud bych zde něco ocenil, je to čtivost - celou knihu jsem přečetl za jeden den.

Lepší než druhý díl, horší než první díl.
3/5

BlazingHeart
27.12.2018

První díl mě naprosto pohltil, druhý byl fajn, ale tenhle... Vůbec mě to nezaujalo, nebavilo a děj už mi nepřišel takový jako v prvních dvou dílech.
Dočetla jsem to jenom protože jsem si chtěla sérii The Maze Runner uzavřít a i když mám v knihovně již všechny díly, obávám se, že ten třetí už neotevřu.
Pro mě velké zklamání, konec mi přišel velmi naivní, čekala jsem velkolepé zakončení a ne takové.
Jedna hvězda, protože to sice bylo nic moc, ale odpad ne. To zas ne.

Fazulajda
29.10.2018

Spoilery!

Tak tohle bylo velké zklamání. Teď pominu celý průběh, který byl stále více méně na úrovni předchozích dvou dílů, pojďme se bavit o konci.
Až do poslední chvíle (dobře, dokud se neobjevili někde, kde záhadně - narozdíl od celého zbytku světa - nedošlo ke katastrofám) jsem nevěděla, jak to skončí. Bodejď by jo, když se stalo asi to poslední, co by mě napadlo. Po tom, co nechal autor polovinu lidí z obou skupin zemřít, bych čekala něco méně zalitého sluncem. Když už jsme u toho umírání; jaká náhoda, že Teresu, podobně nesmrtelnou jako ostatní hlavní postavy rozmáčknul šutr. Série na mě působila dojmem něčeho promyšleného do - skoro - každého detailu. Proto mě napřed překvapilo, poté trochu vykolejilo a nakonec naprosto zklamalo, že to UŽ je TEN konec. Já pana Jamese chápu v tom, že něco takového dobře zakončit není lehké, a kdybych vám měla říct, jak bych si to představovala, asi vám neodpovím, ale poté, co předvedl, co všechno dokáže vymyslet, to na mě působí tak, že už to chtěl mít z krku a bylo mu jedno, jakým způsobem to skončí. Škoda.

Tabby
23.10.2018

Dočteno před pár dny a musím říct že to byl podle mě nejslabší, ale stále dobrý díl, který se mi líbil ze všech nejmíň.
Na jednu stranu, děj plynul dost rychle a držel mě v pohotovosti, že jsem to potřebovala dočíst. Zajímalo mě jak to vše dopadne s mými oblíbenými postavami a kdy to konečně pro ně dobře skončí.
Na druhou stranu to podle mě bylo přeplacané organizacemi, a organizací v oraganizaci. Navíc tam bylo tolik přeběhlíků, zdálo se mi, že už tam ani nikdo nevěděl s jakou stranou je a za jaký tým má kopat.
A ani jsme se nijak moc nedozvěděli co bylo před labyrintem a jak to celé vzniklo, o erupci, snad k tomu něco ještě pan Dashner nachystá.
Konec byl plný adrenalinu a líbil se mi, a ten dovětek geniální. :)

Laf
14.10.2018

Super kniha. Ráda jsem se k ní vracela. Jen mě mrzelo, jak to dopadlo s některými mými oblíbenými postavami. A také jsem čekala trochu veselejší konec kvůli tomu, co všechno hrdinové museli prožít během celé série, ale i tenhle konec nebyl až tak špatný. A jaký to byl? To si přečtěte a posuďte sami. :)

Kikulka97
05.09.2018

Nu, zklamání. První díl - skvělý, druhý díl - pořád dost dobrý na to, že je to pokračování a třetí jednoznačný propad. Kniha je něco, co by naše učitelka označila za "cestovací" literaturu, neboť hlavní hrdinové nedělají nic než jen pendlují sem a tam. Bylo tam spousta věcí, co mi drásalo nervy, nemluvě o "pokračování" "milostného" trojúhelníku, který vlastně ani neexistoval, ale autor ho měl tendenci pořád naznačovat.
Co mě potěšilo? Závěr. Konkrétně epilog. Do zbytku knihy jsem se musela opravdu nutit.

anid
05.09.2018

Oproti předchozím dvoum dílům za me strašný propad kvality. (Možná je to dáno obrovskou mezerou, ktera byla dána mezi dily)
Postavy se mi zdali nelibi, chápu že je zkušenosti změnili ale ta změna byla k horšímu
Občas se objevili trhliny v příběhu. Bylo tam moc náhod a většina akci ZLOSINu postrádala jakykoliv smysl. Občas jsem se díky tomu i v ději ztratila. Některé dialogi zněly hodně uměle .
Upřímně jsem některé pasáže musela přeskočit, protoze me totalne nebavili.

Evkamat
16.06.2018

Kniha mě na jednu stranu bavila, ale zároveň mi přišlo, že oproti předchozím dvěma dílům trochu postrádá hloubku a s ní i logičnost. Skoro si myslím, že by bylo lepší, kdyby byla knížka trochu tlustší (nebo byly dvě) a trochu se am rozvedlo jak to teda bylo s Tommym, Teresou a ZLOSINem. Jak to bylo s jejich útěkem, kdo tam koho nechal? Proč je ZLOSIN vlastně neohlídal? A vůbec, čekala jsem nějaký masterplán ZLOSINu. Jakto, že předchozí dva díly měl téměř božskou moc a najednou mu pláchne banda vzpurných teenagerů?
Filmy jsem krom prvního neviděla, takže nesrovnám.
Nicméně i tak to bylo vcelku příjemné zakončení série.

jasněblond007
14.06.2018

Opět musím k této sérii napsat, že kniha má lepší děj než filmové zpracování, u kterého navíc filmaři zásadně změnily vyznění konce.

vlkove
06.05.2018

Tento díl je určitě nejslabší ze série ale i přes to jsem s ukončením spokojená. Prvních sto stran knihy bylo opravdu nudných ale poté kniha získala svůj obvyklý spád.
Knihy a filmy se od sebe liší ale nemyslím si že je to špatně. Ve výsledku se knihy a filmy příjemně doplňují.
Jsem ráda že jsem knihy přečetla, je to něco nového a nečekaného. Chystám se i na doplňkové knihy abych si sérii pěkně doplnila.

andrejci
06.05.2018

Tradičně byla kniha úplně jinak jak film. Knížka a celá série je super. Konec byl boží,plný akce. Jinak knihu doporučuji. A jestli jste dřív viděli film tak neváhej a knihu si přečtěte. Je jiná

dia.riedl
02.05.2018

Od téhle knihy jsem se nemohla odrthrnout! Takový napětí!
Tohle se opravdu povedlo!
A ten konec! Já tu Paigeovou praštím!

Katnissia
01.04.2018

Kniha se mi líbila, ale konec mi přišel celkem nedotažený. Čekala jsem od celé série trochu víc.

ardeas
08.03.2018

Tak toto bol boj dočítat :D posledných 60strán som citala po 3-5 stránkach za den. Ako dobre to načala 1 kniha, záverečna ma dost nudila. Konečne som sa ako tak dozvedela o com to celé bolo. Popravde, hlavná myšlienka zachránit ľudstvo, fajn. Zaver dobrý tiez, ale ta cesta, od druhej knihy, celkovy vyvoj hrdinu... citala som uz žiaľ aj lepšie. U mňa je to žiaľ, síce tesne, ale pod priemerom :)

Dodee
05.03.2018

Byla to skvělá 5ti denní jízda, přečtení všech tří dílů. Po přečtení druhého jsem už vážně neočekávala, že by se snad ten třetí mohl trochu podobat filmu. Ono by to už ani nešlo. Já můžu jen chválit, nic víc mi nezbývá. Oproti filmům autor dokonale vymyslel příběh - možná se mnou nebudete souhlasit, ale mě vážně série ohromně zaujala - všechno promyslel do detailu a vysvětlil všechny nejasnosti, které jsem si kladla po shlédnutí filmů. Jsem skutečně ráda, že filmy a knihy jsou dva rozdílné příběhy, jen se stejnou pointou. Myslím, že číst příběh, co se odehrál ve filmu, by mě nebavilo tolik, jako tento. Za mě série má všechno. Skvělý a něčím nový příběh, napětí, spád, zasmála jsem se i si pobrečela (Newt - však víte). No nečetla jsem tuto sérii určitě naposledy. Řadím ji na VIP místečko v knihovně, protože se stala jednou z mých nejoblíbenějších. A opět se budu opakovat - autor na výbornou.. ale v tomhle případě - filmaři na čtyři.

bara5465
03.03.2018

Bože to je katastrofa. Zajímalo by mě, jestli tak debilním stylem píše autor nebo překladatel.

Viky007
23.02.2018

Asi už mi došla slova. Byla to prostě jízda. Hodně drsná a krutá jízda. Ten frasák Dashner ví, jak na nás. Celá tahle trilogie se mi dostala pod kůži a patrně mě bude ještě několik nocí strašit ve snech.
Co víc říct? ZLOSIN je dobrý.

Amia
11.02.2018

Třetí knihu považuji za nejlepší ze série. Především Thomas s Newtem a Minhem ji na to místo řadí. V předešlých knihách nejsou jejich vztahy tolik diskutovány, nepřichází zvraty a myslím, že je dobře, že se v první knize s nimi spíše jen seznamujeme. Druhá kniha hodně řeší Teresu, což se mi nelíbí, a tahle třetí .. nemám slov.

DracoMalfoy
07.02.2018

Kniha slabší než předchozí díly ale pořád jsou to 3*. Konec byl fajn, za mě očekávaný, jen mě mrzelo že autor více nepřiblížil Thomasovu a Terezinu práci ve Zlosinu.

Atanone
04.02.2018

Shlédla jsem první dva díly coby filmy a chtěla jsem vědět,jak to dopadne. Knihy si později jistě dočtu,nebojím se,že by mě to nebavilo. Děj má spád a příběh mi i přes postapokalyptické vize přijde hlavně o síle přátelství. Za mě "dobrý",těším se na předcházející

ziriant
02.02.2018

Jak je již psáno v několika komentářích níže, ze nejsilnější, nejpropracovanější a nejkvalitnější díl považuju ten první, další dvě knihy již ztrácejí šmrnc. I tak se mi četlo dobře, jen už prostě druhý a třetí díl spadají do průměrné literatury podobného žánru.

gordon13
28.01.2018

Myslím, že tato trilogie je výborná a závěrečná stránka mě opravdu dostala...škoda, filmové zpracování se od druhého dílu značně vychyluje a to podstatné co knihy přináší, je ve filmech zcela rozmělněno...

SweetClaire
16.01.2018

Miluji tuhle sérii. Opravdu jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Arisavm
14.01.2018

Ze začátku jsem se této série knih trochu obávala. Ale nakonec mě velmi příjemně překvapila. Ač se tu jedná o mladé lidi, kteří si musí projít opravdovým peklem a určitě bych to nikomu nepřála, příběh ě opravdu uchvátil. Barvité líčení děje i postav, doporučuji.

Nikiny
07.01.2018

Musím říct, že tento díl byl pro mě tím nejlepším z celé trilogie! Hodně akce, hodně zvratů, nečekaný konec. Vážně stojí za to přečíst celou trilogii, i když by to bylo jen pro to, abyste si přečetli poslední třetí díl!

Whobey
12.12.2017

Ačkoliv jsem dost frustrovaná vývojem událostí (respektive vývojem událostí u jedné z postav), tak jsem v podstatě ráda, že se příběh udál tak, jak se udál. Dashner vyšperkoval poslední díl o napětí, které bylo místy až lehce nesnesitelné, kolikrát jsem musela přestat číst, abych nezačala v autobuse hlasitě křičet. :))

Hodnotím to jako dobré zakončení zajímavého postapokalyptického příběhu a celou sérii mohu pro její čtivost jen doporučit. :)