Bez šance

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Fascinující a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278111/unwind-bez-sance-G5k-278111.jpg 4.31225
Série

Unwind Dystology 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Unwind, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (344)

Kniha Bez šance

Přidat komentář
SknihouVrukách
09. října

Od Neala Shustermana som už čítala môjho milovaného Kosca, a preto som sa na knihu Uvoľnení veľmi tešila. Zo začiatku som sa nevedela do príbehu začítať. Nesadli mi postavy, dej pomerne stagnoval a ja som si hovorila : „Čo som si to zase požičala!!" Ale potom sa to strašné zlepšilo. Postavy sa mi na koniec veľmi páčili, pretože každá z nich mala som určitý charakter. Dej bol zo začiatku slabší, ale potom sa dej začal zamotávať a ja som si čítanie náramne užívala. Hlavne posledných 100 strán bolo veľmi zaujímavých a bola som v strašnom napätí. Kniha prináša aj zaujímavé otázky na zamyslite a podľa je táto kniha veľmi dobrý podnet na diskusiu. Shusterman opäť dal do deja zaujímavé myšlienky na zamyslenie. Ku koncu som si hovorila, že asi ako to dopadne. Tento typ konca som neočakávala, asi som bola viac pesimistická, ale vo výsledku som s ním spokojná. Príbeh síce nie je až tak akčný a nečakala som, že kniha bude mať dve dejové línie, ktoré sa v určitej časti prelínajú. Kapitoly boli kratučké a toto dielo vám za mňa môžem odporučiť. 4/5✨

Schary
29. září

Jako pro rodiče mě námět knihy přijde jako opravdové sci-fi, nedovedu si představit rodiče, který by dal dobrovolně své dítě na rozpojení. Je pravda, že tedy děti ještě nemám v pubertě... Kniha je velmi čtivá, má spád a je plná dordružství....ale to téma je fakt brutální a místy mi z něho bylo těžko.....


alef
25. září

“Lidé by neměli dělat spoustu věcí.”

V dokonalém světě je všechno buď černé, nebo bílé, správné, nebo špatné, a všichni poznají rozdíl. Jenže tenhle svět není dokonalý! Potíž pak nastává v momentě, když si lidé myslí … že je!
Navíc, když žijete ve světě, který je prošpikovaný pravidly skrz na skrz, je docela snadné zapomenout na tu úplně nejzákladnější věc … že jsme lidé!

Neal Shusterman vymodeloval další v řadě z možných dystopických světů, který je poměrně dost uvěřitelný, protože vlastně není nijak zvlášť odlišný od toho našeho, ovšem jen do určité chvíle, jedné historické události, od které se pak svět začal vyvíjet jinak, stačil k tomu jeden zákon, který měl život chránit a místo toho ho učinil laciným, a ze světa tak udělal dost kruté místo k životu, je to totiž svět, ve kterém nikoho nezajímá, že nedělitelnou částí člověka je i jeho duše.
A protože se právě pohybujete v rámci žánru „young adult“, nejkrutější je tenhle zákon právě k nezletilým. Tudíž, jediné, co může následovat je samozřejmě … boj o život!
Příběh, který budete číst, tak rozdává rány hlavně zdravému rozumu, a do země tvrdě zadupává především soucit, emoci, která nás odlišuje od zvířat a která je v tomhle světě jaksi navíc, a těm, kteří ji přeci jenom vlastní, přináší jen spoustu potíží. Navíc, zjištění, že ve světě bez lidskosti se žít nedá, fakt bolí.
Bez šance je pro mě dobrým adeptem na zfilmování – bez problému se podle mě zařadí mezi takové úspěšné tituly jako Hunger Games nebo Divergence, a já se na filmové zpracování určitě ráda mrknu.
...
Někdy i děsivé sny mohou být hezkou vzpomínkou, ovšem většinou jen na chvíli, protože pak už to jsou jen … “Hloupé sny. I ty hezké jsou (totiž nakonec) špatné, protože člověku připomínají, jak mizerná je ve srovnání s nimi realita.“

artlucie
19. září

Děsně zajímavá myšlenka, která, ač nebyla zpracována tak, jak jsem doufala, vydala na kvalitní příběh. Škoda že se víc dopodrobna nerozebrala jedna rodina, zajímalo by mě to oboustranně.. Každopádně kvalitní čtení.

Anannas
08. září

Neskutečně napínavý příběh, při jehož čtení mi často běhal mráz po zádech.
Velice oceňuji, jak autor dokázal vytvořit tak propracované postavy, které se během děje měnily a vyvíjely.
A hlavní téma knihy? Boží! Bylo hrozivě zajímavé zamýšlet se nad tímto světem.

Shinju
31. srpna

Prostě bomba čtení! Paráda. Další díl nebo filmové zpracování by určitě nezaškodilo. Autor od teď patří k mým oblíbeným autorům. A teď honem na další knihy autora. :)

Knihomolka506
06. srpna

No páni ! Děj za ty 4 dny, kdy jsem knihu začala číst utekl jako voda a hrdiny vsechny do jednoho jsem si zamilovala. Super příběh a byla bych moc ráda kdyby byl podle knihy natočený film. Tohle s radostí doporučuji dál :)

Scathia
31. července

Velmi dobrá kniha. Autor prostě umí. Děj odsýpá, postavy jsou uvěřitelné a lidské, popisy jsou dostačující k tomu, aby člověku běhal mráz po zádech ze systému. Nejvíc se mnou zamávala kapitola, popisující samotné rozpojení. Uf...

1 ...

Doporučujeme

Božský imperátor Duny
Božský imperátor Duny
Kantos Hyperionu
Kantos Hyperionu
Mravenci
Mravenci
Neopouštěj mě
Neopouštěj mě