Bez šance

Fascinující a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/278111/unwind-bez-sance-G5k-278111.jpg 4.3588

Unwind Dystology (1.)

Unwind (2007)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub

ThePeace135
předevčírem

Knihy podobného žánru normálně nečtu, ale anotace mě zaujala, hodila se mi do Čtenářské výzvy, tak jsem udělala výjimku a rozhodně jsem neprohloupila. Originální příběh, který krásně odsýpá, nejsou tam žádná hluchá místa, naopak, je to psané stylem, který vás nutí otáčet jednu stranu za druhou. Navíc celou dobu držíte palce Connorovi, Rise i Levovi, aby jejich příběh dobře dopadl, zároveň ale nechcete, aby byl konec... Navíc je to příběh o něčem sice tak trochu fantaskním ale dost možná ne zcela nemožném. Představa, že by Vám za pár let mohli v klidu transplantovat i tu nejmenší buňku v těle je úžasná, proces jakým k tomu dochází už tolik ne. Nicméně smekám před autorem za poutavé a originální dílo.

mysterygirl
předevčírem

Mam takove knihy rada, ale tohle bylo az moc morbidni..popis toho rozpojovani..ten mi nedelal dobre..proto jen 3 hvezdy

terezaba1
09. listopadu

Skvělá kniha. Knihy podobného žánru moc nečtu, zde jsem ale udělala výjimku, a rozhodně nelituji! Strhující příběh, děj odsýpal, neprvoplánové rozuzlení... Přečetla jsem ji velice rychle, nemohla jsem se odtrhnout. Obzvlášť pasáž v demontážní místnosti při rozpojování mě teda úplně dostala.. pecka.

Tirisa
03. listopadu

Dystopie miluji (těžko říct, co to o mně vypovídá). Námět této knihy mě nadchnul a moc jsem se na ni těšila. Po samotném přečtení jsem ale byla zklamaná. Nejspíš jde jen o to, že dystopických knih jsem už přečetla tolik, že ve srovnání s jinými jsem si ji prostě zařadila na nižší příčku mého osobního žebříčku. Jsem si bohužel jistá, že v sérii dál pokračovat nebudu, už teď si vlastně pořádně nevybavuji, co a jak se stalo a v knihovně na mě čeká mnoho jiných knih, kterým věnuji svůj čas raději.

crazyslunicko

Wau a wau. Naprosto uzasna knizka. Po dlouhe dobe me nejaka knizka tolik nadchla. Naprosto promysleny pribeh se zajimavymi hlavnimi postavami. Mozna mohl byt pribeh mnohem vic propracovany a natazeny o nejake prazdne nic nerikajici casti, ale me se takto kniha libila jako celek.

MíšaS.

Skvělý příběh, zajímavý námět. Možná by to chtělo ještě trochu propracovat. Ale jinak jsem si krásně početla.

vlkove

Kniha mě velice zklamala, slibný začátek knihy přispěl k mému nadšení a pak se vše začalo hroutit. Příběh se začal ubírat směrem, který byl nečekaný a ne moc promyšlený. Některé postavy jsou nepříjemné a nepromyšlené. Nápad knihy je skvělí, provedení slabé.
Knihu bych nedoporučila. Dnes existuje mnoho lepších a promyšlenějších dystopií, které stojí za přečtení, tato mezi ně bohužel nepatří.

Flyn

Tezke filosoficke dilema a zcela novy pohled na tematiku potratu. Presto je to psane nenasilne a pro teenagery. Vlastne mi to pripomelo neco co uz jsem cetla. Jednu podobnou knihu o "rozpojovani" ale tam se resily spis prava klonu (mam to na jazyku ale vzpomenout si na jmeno zrovna nemuzu). A ten konec kdy nam popisuje jak "to" probiha? Naskocila mi husi kuze. Jen si vyjimecne myslim ze konec byl paradni a pokracovani by knizce jen ublizilo. Kazdopadne Bez sance je ctive psane a dostava ode me 4 hvezdicky za jiny uhel pohledu.

JankaV80

Tahle kniha si označení "Světový bestseller" rozhodně zaslouží. Má originální téma, které člověka nutí se nad ním pořád zamýšlet. Není vyloučené, že by v budoucnu bylo rozpojování lidí opravdu možné. Nikdo z nás neví, kam se posuna věda a medicína. Jen to rozpojování by mělo být za jiných podmínek, než v knize. Přijde mi hodně zvláštní rozhodovat o rozpojení/nerozpojení dítěte v době puberty, kdy většina z nás dělá plno chyb. Závěr knihy byl naprosto excelentní a rozhodně doporučuji si ji přečíst :-)

Petulka25

doporučíte mi nějakou velmi podobnou a stejně dobře čtivou knihu? nemůžu nic najít

Christianne.K

Takto dobrou knížku jsem už dlouho nečetla. Jediné co mne osobně nebavilo byl začátek, ale ten konec? To bylo opravdu boží. Mrazilo mne při tom na zádech, dokonce jsem měla i na krajíčku. Jednoduše skvělé moc doporučuju si přečíst. :)

lucie2371

Kniha byla opravdu suprová! Fantasy je můj oblíbený žánr a tahle kniha v sobě měla dobrodružství,napětí i nečekaný konec! Proto dávám 5* jelikož si je kniha zaslouží!

Meebo87

Jedna z nejlepších knížek, které jsem četl

ZiPur

Svět, který je popsaný v knize, se ze začátku zdá velmi vzdálený a nereálný, ale jak příběh pokračuje, je to svět velmi reálný a od našeho jen krůček. Kniha nadhazuje řadu otázek (politických, filosofických, náboženských, psychologických), na které neodpovídá. Paradoxní svět, který vlastně není paradoxní. A jak jsem postupovala příběhem, začínala jsem mít husí kůži z těch všech paralel s dnešním světem. I příběh toho, jak se svět od našeho dostal ke světu, kde jsou děti rozpojovány, je až příliš uvěřitelný. Nadchla mne práce s městskou legendou. Styl chvílemi vázne, mohl by být více rozpracovaný, ale spádu a autentičnosti hodně dodává systém "jedna scéna postupně popsána pohledem několika jejich aktérů". I psychologický portrét jednotlivých postav by mohl jít hlouběji, nezůstat jen náčrtem. Ale kniha mne jednoduše strhla, takže pět hvězdiček za všechny podněty a otázka k přemýšlení, které mi přinesla.

leny.wood

Po knížce jsem pokukovala delší dobu a až díky výzvě jsem po ní konečně sáhla. Velice povedená záležitost, která ukazuje jednu z podob budoucnosti, kde je neúcta k životu nazývána rozpojení.

O77

Nemá to chybu, autorovi to myslí a zcela určitě to není jedna z mnoha knih. Je to tak trochu parafráze na svět v němž už žijeme. Nastavuje zrcadlo mnoha našim falešným představám.

Welinie

Ja jsem si to užila, a moc mě mrzí, že zatím není pokračování :( !

BetyN.

Originální příběh, který mě bavil.

Melancholie

Je to jedna z mnoha postapokalyptických knih se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Není špatná,ale nezanechá ve vás pocit,že by jste ji musel číst znovu.

Lorej

Od knížky jsem čekala něco mnohem jiného. Příběh je velmi zajímavý, ale některé části mi připadali nudné, nebo nelogické. Je to dobrý nápad - vytvořit svět rozpojenců - , ale k čtení jsem se musela někdy nutit.

Fazolka2017

Originální, znepokojivá, šokující. Při čtení pasáže popisující samotný proces rozpojování mi běhal mráz po zádech. Člověka kniha nutí zamýšlet se nad otázkami, které ho nikdy před tím nenapadly ( problematika duše, absolutní transplantace,...). Jsem ráda, že jsem měla možnost si tuto knihu přečíst.

Briv

Knihy jsem si po vydání všimla v knihkupectví, protože mě zaujal její obal. Konečně se ke mě dostala a i když nejsem cílovou skupinou, tak mě mile překvapila.
Je sice vidět, že spisovatel ještě nemá vypsanou ruku, ale při čtení mi to nevadilo.
Téma je dost znepokojující. Bavilo mě sledovat příběh třech hlavních postav, ač mi připadaly na svůj věk příliš vyspělé. Uznávám, že závěr, i když není vyloženě drastický, tak má sílu.
Myslím si, že se dané téma dalo uchopit i lépe a více jej do hloubky propracovat, ale na druhou stranu knížka nabízí spoustu podnětů k zamyšlení, což je dobře.

OndřejMergl

Sci-fi z nepříliš vzdálené budoucnosti. Zajímavé téma rodičovské (ne)zodpovědnosti, poutavý útěk dětí určených k likvidaci. Od příběhu jsem se nemohl odtrhnout, ale jeho závěr mě oproti začátku dost zklamal.

Edona

Ačkoliv pan spisovatel není moc poutavý vypravěč a kniha má místy hluchá místa, tak se jedná o velice poutavý román. Dává nám mnoho otázek na zamyšlení, lehce připomíná knihu 1984 (taky by určitě byla komunisty zakázaná), napsanou však pro YA čtenáře. Určitě doporučuji, kniha mě pohltila.

"Orgány třináctileté Angličanky pomohly zachránit osm lidí" - tento titulek na novinkách mě zaskočil.. okamžitě mi na mysl přišli rozpojení.. kdo ví?

Maanna

Nápad se společností, která řeší potraty až zpětně, mě velmi zaujal a líbilo se mi i jeho logické odůvodnění. Některé zápletky sice byly hůře uvěřitelné, ale celkově mě kniha zaujala a jako čtení na dovolenou byla fajn. jen na rozdíl od mnohých zde bych byla celkem ráda, kdyby už žádné pokračování nebylo...

lenka1872

výborná kniha,doufám,že u nás budou vydané i další díly...

maja8148

Konec hodně dobrý (nevíte někdo kdy vyjde dvojka?) Ale ta část z demontážní místnosti... No TYVOLE! Brutální. Vřele doporučuji.

Jane100

Příběh zajímavý, neotřelý a PERFEKTNÍ konec.

Pavlaj

Fascinující a temná dystopie - anotace přesně sedí, pro mě obrovské a nečekané překvapení. Při pár scénách mi naskočila husí kůže. Motivace postav i vývoj příběhu krásně propracované a logicky propojené. Bomba.

NikkiJ

Něco tak skvělého jsem dlouho nečetla. Styl jakým je napsaná se mi líbí, jsem přívrženec psaní kapitol z pohledů různých postav. Téma je výborně vymyšlené, tak akorát temné a smutné. Popis rozpojení byl ... znepokojivý. Musela jsem se o ni podělit a rozpůjčovala jsem ji všem, kdo měl zájem. Všichni si ji vychvalovali za což jsem byla opravdu ráda. Jestli nakladatelství nevydá další díl tak vyvolám vzpouru!