Bez šance

Fascinující a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278111/big_bez-sance-pIR-278111.jpg 4.31614

Unwind Dystology 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

Unwind, 2007

Kniha Bez šance

parxel

Po první kapitole jsem měl z knihy poměrně dobrý pocit. Přišla mi čtivá a zápletka mne zaujala. Tento pocit však velmi rychle vyprchal. S přibývajícími stránkami se na sebe začaly vršit jedna "přiblblá" náhoda za druhou, což v kombinaci s často zcela nepochopitelným chováním hlavních protagonistů tuhle knihu poslalo do mé kategorie nedočteno. Osobně nemám potřebu se k této knize vracet a tudíž ji ani nedoporučuji dalším čtenářům.

martini.ce

Zajímavá knížka. Místy mrazivá a temná, se spoustou momentů k přemýšlení.

Martina852

Po přečtení trilogie Smrtka a Sucho jsem si musela přečíst další dílo z pera Neila Shustermana.

Sepsáno to bylo bravurně, každý z našich hrdinů měl svůj vlastní příběh a kapitoly z jejich pohledu nám ještě více objasňovali pocity a tím pádem i rozhodnutí, které v knize udělali.

Neobvyklý námět vyvolával úzkost zvláště, kdy dojde k samotnému rozpojování. Samotný akt byl napsán tak jednoduše a přesto ve mě nechal, tak silnou odezvu jako kdybych se koukala na nejkrvavější horor všech dob. Samozřejmě se zde naskytují mnoho otázek. Kdy takový život začíná a kdo má právo nám ho od nás odejmout? Či existuje něco jako duše a stále bude schopna přežít, i když každičký kousek bude vlastnit někdo jiný a bude vzdálený od sebe kilometry daleko?

Jak to v životě už bývá, na některé otázky nelze najít odpověď...

Liss93

Knihu jsem měla v hledáčku již od jejího vydání, ale pořád jsem ji odkládala, až jsem se k ní díky Čtenářské výzvě dostala. Jde ovšem poznat, že jde o knihu určenou mladším čtenářům, co se stylu psaní píše. Nic to ale neubírá na zajímavosti tématu a jeho rozvoji v průběhu celé knihy. Jde o oblast, o které se můžeme jen dohadovat, spekulovat, ale můžeme jen doufat, že se děj nepřenese i do reálného života.

Mantikocka

Slušné, ale nějak mě to úplně nechytlo-
Smrtka je lepší :)

Satyrka

Velmi originální a silný příběh.
Kniha Bez šance je pro mě třetí knihou, u které jsem zadržovala slzy.
Ani nevím, co víc napsat, souhlasím s komentáři pod sebou ( od Eriky017 i EliskyD).

Erika017

Úžasný a dojemný příběh s velice zajímavým a netradičním dějem. Kniha je skvělá, dobře a rychle se čte. Příběh jako takový je velice silný. Rozhodně stojí za přečtení, doporučuji

Citát z knihy: Jen dvě věci jsou nekonečné: vesmír a lidská hloupost. A tím vesmírem si nejsem jist. Albert Einstein

coquus

Do čtení jsem se dal díky zdejším pochvalnému hodnocení a určitě nelituji. Kniha má zajímavou myšlenku, která se mi zprvu zdála dost absurdní. Avšak dnes jsme v našich životech svědky toho, že co bylo absurdní před rokem či dvěma, to je dnes každodenní realitou… A právě to mně umožnilo si příběh náležitě vychutnat. Nejenže je základní myšlenka originální, autorovi se na ni podařilo navázat několik zajímavých zápletek a dokonce donutit k přemýšlení co by, kdyby. Za vynikající závěr dávám hvězdičku navíc. Doporučuji.