Hostitel

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23767/hostitel-1CT-23767.jpg 4.42198

Hostitel (1.)

The Host (2008)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Tatran (Bratislava)

Kacule88

Velmi krásná knížka.

Hanjimka

Po přečtení pár komentářů jsem se rozhodla že vytrvám. Ale trvalo to 150 stran, než jsem se začetla. Nakonec dočteno, žádná paráda to nebyla, ale děj místy i zajímavý, jen pro mě příliš zdlouhavý.

CHezunka

kniha byla krásná, dopředu jsem nečetla o čem by příběh měl být, proto jsem po předchozím díle serie twilightu očekávala stále, kde se nějaký ten upír oběví, ale nepřišel.:-) spisovatelka má neuvěřitelnou schopnost popsat city a donutit čtenáře, aby cítil podobné.

ufounek173

Nejdřív jsem viděla film a pak si půjčila knihu,miluji tento žánr,takže pro mne krásná knížka-zase jsem brečela jako želva a to jsem znala konec.

Ila117

Moc mě překvapila fantazie autorky, parádní příběh.

devildeny

Moje srdcovka, úžasně vymyšlený příběh se šťastným koncem a přesto člověka nutí k zamyšlení. Film mě tak emočně nezasáhl, jako kniha.

Plážovýbarman

Ze začátku mi trvalo než jsem knize přišla na chuť asi 80 stránek, pak se to zlomilo a kniha byla přečtena jedním dechem.

Roscata

Nečekala jsem moc a nakonec jsem byla příjemně překvapená. Příběh mě pohltil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Povedlo se.

KikčaHubáčková

Krásná knížka. Velmi dobře čtivá. I film je velmi dobře udělaný. Ráda si to přečtu znovu.

jindrich5708

Každému se líbí něco jiného. A mě se to líbilo a moc. Viděl jsem nejdříve film, ale vůbec mi to nevadilo. Naopak se mi zamlouvalo jak jsou v knize rozvinuté příběhy i dalších postav. Za mě 5 hvězdiček. Jen po přečtení knihy si myslím, že film mohl být zpracován lépe......

misaa.p

Nevěděla jsem, co od knihy očekávat. Docela mi trvalo, než mě příběh chytl (zhruba 100 stran) a začetla jsem se. Celkově kniha přelouskána zhruba za 5 dní. Příběh je poutavý, chvílemi na mě působil dojemně a smutně. Nejvíce mě pohltily emoce snad většiny postav, o kterých o podle mě je nejvíce. Za mě palec nahoru!

Annkag

Chcela by som spoznat najčistejšiu dušu na svete....či by bola ludská alebo nie určite by som sa od nej dokázala mnoho naučit....
Autorka dostala super nápad a mala podla mojho názoru svoj zvláštny,osobitý pohlad na schizofréniu,pretože s tou predza nikdy nie si sám...
Do toho nám priplietla tak zvláštny milostný Trojuholníkový štvoruholník v ktorom som sa na chvílu i ja zamotala.
Ale svojim sposobom nás upozornila že vola prežit je silnejšia než snaha zabit

biairicia

Nádherný příběh! Zcela mě to pohltilo. Ač preferuji jiný žánr, tento romantický příběh mě dostal :) Asi proto, že je okořeněn i napětím. Filmové zpracování též super.

janelka2

Dlouho se mi do čtení této knihy nechtělo jelikož z popisu mi to přišlo až moc scifi ,jsem spíše na fantasy romantiku. Ale nakonec jsem byla mile překvapena a kniha se mi líbila. Řekla bych asi víc než film. Ale proboha co ta velikost?Myslela jsem že mi při čtení upadnou ruce.

Romžiry

Dobrý nápad, pěkně napsané, čtivé. Možná jen zbytečně dlouhé.

jobile

Kombinace sci-fi ve formě postapokalyptického světa a romantiky, která překvapivě funguje. Tedy pokud nečekáte náročnější četbu, ale spíš takovou letní oddychovku. V tom případě mohu jen doporučit. Pro mě rozhodně lepší a méně sladké než Twilight.

Eorin

Četla jsem mnohokrát - jako teenager, jako pracující, v originále, ve všech možných rozpoloženích. Tahle kniha je prostě geniální. Baví mě ten svět, který navíc skvěle funguje. Stephenie jde u své tvorby do detailů a má to opravdu promyšlené a propracované, za což je moje puntičkářská mysl neskonale vděčná.
Příběh sám krásně plyne, je plný akce, napětí, zamyšlení a byť tam lehká předvídatelnost je, není tak moc velká a stejně mě toho dokázalo dost překvapit.
Děj je (aspoň pro mne) neotřelý, baví mě a to velmi. Samozřejmě je cílovkou young adult čtenářka, takže je tam ústředně love story, ale není to žádný přeslazený doják, naopak. Je to takové příjemně vyvážené - od všeho trochu a je z toho plný celek, který má stále co nabídnout.
Rozhodně doporučuji. Pro mne je to kniha, ke které se velmi ráda vracím.

Vera Silent

Ano, velmi ctiva a pusobiva kniha. Rozhodne tomu nelze uprit originalitu napadu ani spad textu. Co me oproti filmu dost prekvapilo, byla neomezena schopnost nenavidet. Te krutosti je v knize snad az prilis a uprimne to nekdy bylo az nechutne se tim tyranim Wandy (Poutnice) prokousat. Je to sice skvely kontrast k tomu, jak lide dokazou milovat, ale tak nejak bych byla radsi, kdyby nas jako lidskou rasu vice specifikovali i jine vlastnosti. Film je v tomto ohledu mnohem sladsi a stravitelnejsi.

Co me naopak ke konci docela bavilo bylo dilema telesne pritatlivosti, vzpominek toho ci onoho tela a duse u ctyrech hlavnich hrdinu. To by me urcite dokazalo zabavit i na vice stran, ale pro vsechny popisy prespavani na tvrde skale uz na to nezbylo misto :D

a.r.nick

Z mého pohledu originální nápad, čtivé a napínavé, ale možná zbytečně roztahované, šlo by to o pár desítek stránek zkrátit :).

MíšaS.

Kniha se mi líbila možná víc než Twilight sága. Pěkně napsané, promyšlené.

Malýmedvěd

Moc hezky napsané, krásně se to čte a vůbec to neuráží i když věkem nejste správná cílová skupina. Postavy jsou krásně plastické, nejsou černobílé a s časem se mění. Myšlenka co dělá naše "já", zda tělo, nebo duše, je hezky uchopená a zbytečně neprosazuje ani jednu odpověď. Jednu hvězdu odebírám za ten "hapy end" a druhou hvězdu odebírám za občas nereálné dialogy. Ale mohu to v klidu doporučit, je to prostě dobře udělaná řemeslná práce.

Lana33

Ze začátku mě kniha nebavila, občas jsem se ztrácela mezi Melanií a duší, ale od druhé čtvrtiny mě knížka chytla a já musela číst dál. Velice se mi líbil vnitřní boj mezi Melanií a Poutnici, který ve výsledku přerostl v něco nečekaného. Velice povedené sci-fi.

spicule

Nemám ráda sci-fi, nemám ráda fantasy...
A tahle kniha mě zcela pohltila a nadchla. Přemýšlím, jestli mě někdy nějaká jiná kniha donutila o ní přemýšlet ještě tak dlouho po jejím dočtení... asi ne.

PinkAlicorn

Jedna z mých absolutně nejoblíbenějších knih! Palec nahoru!
Nechci se tu zas tak moc rozplývat, protože recenze typu "Supeeeer, božííííí!" se nedají brát vážně, ale opravdu mě to chytlo a nepustilo. Doporučuju vážně každému :)
Taky jsem si stále říkala, že ten systém, jaký zavedli, byl dokonalý a skoro jsem tam chtěla žít. Tedy až na ten detail, že bych měla v sobě nějakou duši, která by mě ovládla a už bych to vlastně nebyla já... to by se mi zas tak moc nelíbilo :D

katushah

Stmívání mně nenadchlo, ale tahle knížka je super! Vynikající příběh, velmi chytlavý a dobře vymyšlený, četla jsem to ve dne, v noci jako kdysi Harryho Pottera. Doporučuji všem!

kaca3606

super! nemohla jsem přestat číst. konec byl ale moc sluníčkový

Lokina

Jedna z mých oblíbených scifi záležitostí. Hezky napsané, poutavé, strašně se mi líbily myšlenkové pochody Melanie s Poutnicí, bojovat za to kým jste, bojovat o vlastní existenci. Láska tam byla mile vykreslena, nijak zvlášť nuceně vecpaná a otravná. Film jsem viděla, líbil se mi, ale kniha byla prostě lepší ;-)

simona8126

Úplně jiná liga než Stmívání a důvod, proč tuto autorku nezatracovat a naopak se těšit na její další knihy. Hostitele jsem dostala víceméně náhodou k Vánocům, vůbec jsem to nečekala - o knížku jsem neměla velký zájem, ale díky bohu za ni. Dlouho jsem nebyla do něčeho tak zažraná. Zpočátku mě odrazoval rozsah, ale stránky ubíhaly neuvěřitelnou rychlostí. Málokdy se mi podaří narazit na něco tak čtivého. Teprve hodně dlouho poté se začalo spekulovat o připravovaném filmu, bohužel jsem na něj šla, ale naštěstí už předem s jistou skepsí. Rozhodně se knize nemůže rovnat. Proto pokud jste šli napřed na film a do knížky se vám už nechce, věřte, že ta je daleko lepší.

zdenulkavac

Za mě výborná kniha, dobře se čte, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Film naopak, ten mě zklamal.

Zuza1893

Do knihy jsem se pustily díky čtenářské výzvě a trošku s despektem. Ale byla jsem hodně mile překvapená. Zajímavý příběh, hezky napsané, čtivé.