Hostitel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/hostitel-Bs5-23767.jpg 4.42595
Série

Hostitel 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Tatran (Bratislava)
Orig. název

The Host, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (513)

Kniha Hostitel

Přidat komentář
hardrock
10. říjnaodpad!

Dostal som odporúčanie na prečítanie tejto knihy, ale asi som masochista, že som to dočítal do konca. V tej knihe bolo zlé úplne všetko. mimozemskej entite, čo vyzerá ako stonožka vtisnúť ľudské emócie a myšlienkové pochody je úplne debilný nápad. Predstava: keby niekto moju identitu preniesol napríklad do komára a ja by som sa dostal do nejakého komárieho hniezda a tam by som riešil zaľúbenie do nejakej komárice a ešte bol hrdý na fakt, že som komár, to mi proste rozum neberie.

akože, toto bolo úplne nezmyselné plytvanie drevom z lesa na papier, na ktorom bola táto kniha vytlačená. Ak by som mal hlasovať za najhoršiu knihu, akú som kedy čítal, toto je jasný víťaz. Nechápem, ako tento výtvor môže mať 2 pokračovania a ešte aj film. A slovenský preklad to zabil úplne.

befel
14. září

K téhle knize jsem se dostala dlouho po přečtení ságy o upírech a byla pro mě překvapením. Zajímavý pohled na mimozemskou civilizaci, originální pojetí.. za mě ..je fajn si tuhle knihu přečíst.

Místy by snesla šikovnější zápletky a promyšlenější dějovou linku.. ale i tak.. nenudila ..zasloužené 4*


Pulp_catastroph
25. července

Tak tohle bylo samý cicmání, nebohá Duše byla neustále zmlácená, ten bizarní milostný trojúhelník, rozdělený na dvě poloviny, protože jeden hrot tvoří vlastně dvě osoby. Mimozemská invaze, která vlastně náš svět zachránila je asi jediná skvělá věc na této nehorázně tlusté bichli. Meyerová ale psát umí. Umí psát tak, aby čtenáře (hlavně dívky) nějak zaujala a ony se mohli i sem tam s hlavní hrdinkou ztotožnit, případně nějaké dráma tam přidat.

Kajuš94
09. července

Perfektní... Já jsem osobně neměla problém se začátkem. Mě to vtáhlo od druhé strany. Ten námět, zápletka, to dohadování v mysli.. Úžasný.. Za mě daleko lepší než Twilight. Tato kniha má hloubku.

qydko
04. června

(+ SPOILER) Milostný trojúhelník tady dostává úplně jiné koule. :D
Goa'uld a jeho hostitelka milují každá někoho jinýho? To by mě zajímalo, na čem autorka jede.
Ale musím přiznat, že Hostitel se mi četl se stejnou lehkostí jako série Stmívání. Nic hlubokomyslného bych v tom nehledala, ale pohodové dovolenkové čtení je to super.

Bája89
23. května

Poutnice je prostě úžasná bytost. Duše, která je víc člověkem, než se na první pohled může zdát. Ze začátku jsem se bála, že knihu ani nedočtu, ale po 150 stránkách se příběh rozjel jako na vztahové horské dráze a já nemohla odtrhnout oči. Základní premisa příběhu je neskutečná a samotný příběh nádherný. Silné emoce, vzpomínky, cizí/vlastní hluboké city. A bytosti, které zahájili prakticky bezbolestnou invazi na naší planetu. Jenže se nejedná o brutální vetřelce, ale o někoho, kdo se ve spojení s lidským hostitelem začne měnit. Zkrátka, tohle si musíte přečíst, nebo byste aspoň měli. :)

AsiUrčitě
16. května

Moc se mi líbilo, že kniha byla z pohledu Poutnice a nikoliv Melanie. Na začátku se tak logicky domnívá, že lidé se k sobě i k planetě chovají špatně, protože sami jsou špatní. A že všichni lidé si ji pokusí zabít, protože prostě takoví jsou. Postupně ale zjišťuje, že nemůže říci, že lidé jsou jednoznačně zlí, ale že se možná jen brání. A že vlastně to jsou velmi komplexní bytosti, které se ale také velmi často nechávají strhnout svými emocemi. A ty postupně, také díky Melanii, dostanou i ji. Celkově je kniha hodně o druhém úhlu pohledu, vzájemné toleranci a kráse života, a to i bez nějakých zbytečných filosofických řečí. Navíc s celkem solidním nápadem a zápletkou. Pamatuji si, že se mi příběh četl velmi dobře a bylo to místy hodně zajímavé. Ale čekala jsem, že pouť za nalezením Jareda bude o něco delší a kvůli tomu bude Poutnice, díky své touze po něm, více vnitřně rozervanější, a ne že to bude klasický milostný trojúhelník. I tak jsem se ale nenudila.

Jinak doporučuji, také zhlédnout film, který byl za mě velmi dobře natočen a Poutnice byla velmi dobře zahrána. Sice tam chybí to, že Poutnice na začátku čekala, že ji lidé každou chvílí zabijí, ale i když je film někdy přímočařejší, než kniha, tak obsahuje vše podstatné, co by tam mělo být.

Karolin77
01. dubna

Úžasný příběh jen se nesmíte odradit zdlouhavým začátkem cca 110 stran.
Jakmile zvládnete rozjezd se nebudete moct od knížky odtrhnout ...
Postavy byly úžasné líbilo se mi jak to bylo propracovane. Vztahy mezi postavami byly úžasné...
Tuhle knížku bych nejraději vychvalila až do nebes...
Budete se u ní smát i brečet.
K Melanie i Wandě si rychle vytvoříte vztah a budete je milovat tak jako ostatní postavy...
V knize není moc akce spis v ní jde o mezilidské vztahy..
Úžasná úžasná kniha
Za mě nekonkurenční 5* a dala bych i víc kdyby to šlo...❤️❤️❤️

1 ...

Doporučujeme

Past
Past
1984
1984
Konec dětství
Konec dětství
Temný experiment
Temný experiment