Hostitel

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23767/hostitel-Bs5-23767.jpg 4.42472

Hostitel (1.)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Tatran (Bratislava)

The Host (2008)

Kniha Hostitel

Avila

Je to prostě skvělý příběh... Tenhle žánr nepatří úplně k mým oblíbeným ale tuhle knihu mi před lety doporučila kamarádka a já se nechala zlákat a nakonec si jí přečetla. Od té doby má své místo v knihovně a já se k ní vracím. Filmové zpracování není špatné ale tomu originálnímu v knize se nemůže rovnat.

domino1701

Naprosto skvělý! Stojí za to přečíst. 100 %

jaruva

Jako první jsem viděla film, ale nikdy od úplného začátku. Film mě zaujal, na knihu jsem byla zvědavá. Líbila se mi moc. Klobouk dolů...

anet8843

Hostitele jako knihu mám spojené s jedním těžkým období v životě, takže se úplně pořád necítím na znovu přečtení, i když se mi příběh moc líbil. Nejsem fanynka milostných trojúhelníků, ale tady se Meyerové povedlo to vyřešit šalamounsky, bylo to něco jiného, nového. Hodně mě překvapilo, že za ty roky nevyšlo nějaké pokračování, to si o to vyloženě říkalo, skončilo to otevřeně. Tohle se autorce hodně povedlo, psát prostě umí.

evineckY

Skvělý scifi román. Stephenie Meyer má úžasnou fantazii. Doporučuji i audioknihu.

Cleo De Nile

Ke knize jsem se snažila přistupovat bez předsudků a s otevřenou myslí, ale stejně jsem neměla zrovna vysoká očekávání. Stephenie Meyerová se ovšem vyznamenala tolik, že mi údivem spadla čelist. Zcela bez debat dokázala, že je schopna napsat čistokrevný, propracovaný sci-fi román pro dospělé čtenáře. Ani na jedné stránce se nebudete nudit, a svět, do kterého se budete pomalu nořit, budete milovat i nenávidět zároveň.

polmari

Moc moc pěkné. Co jsem tak četla, tak tohle je jeden z mála postapokalyptických příběhů, kde se čtenář přesně dozví, co se vlastně stalo, a příběh je vyprávěn z pohledu útočníka (velice sympatického). Konec byl na mě až moc romantický, proto jen 4 hvězdy místo pěti.

EnaryFeniel

Já se tedy začetla hned od začátku. Četla jsem a nemohla jsem přestat. Nevím zda lze Poutnici nenávidět, já si ji zamilovala. Prožívala s ní radosti i utrpení. Objevovala s ní krásný i nebezpečný svět. :) Určitě knížku zařadím mezi nejoblíbenější. :)