Hostitel

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23767/hostitel-1CT-23767.jpg 4.42238
Série:

Hostitel (1.)

Originální název:

The Host (2008)

Žánr:
Romány, Sci-fi
Vydáno:, Tatran (Bratislava)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (463)

Přidat komentář
Leanis
07. prosince

Úžasný nápad, Meyer si u mě rozhodně touto knihou šplhla. Přesto v knize bylo spoustu zbytečných kapitol a s hlavní postavou jakožto Wandou jsem si moc nesedla. Asi byl byla spokojenější, kdyby se příběh vyprávěl spíše z pohledu Melanie. Ale nevadí, rozhodně vás kniha donutí nad spoustu věcmi přemýšlet. Možná má kniha už takový nepříliš originální námět, ale rozhodně není klišé! Při čtení se nudit nebudete :-)

tany9
17. listopadu

Začátek jsem přelouskala jakž takž, poté téměř do konce, do místa, kde polapili Hledačku jsem četla beze spánku až do rána, ovšem konec je dle mého kolosální červená knihovna.Bože, sladká, křehká blondýnka s ječivým hlasem co miluje parfémy a parádu.Tristní.

Bekerče
17. listopadu

Doporučuji! Uchvátilo mě to hlavně svou originalitou!

monika011
14. listopadu

Znáte ten pocit, když něco strašně moc chcete dočíst (aby jste věděli, jak to skončí), ale zároveň nechcete, aby to někdy vůbec skončilo? Přesně takový pocit jsem měla při čtení Hostitele. Vůbec jsem neměla problém se začíst, právě naopak- už od začátku jsem hltala každé slovo. Dokonce jsem knihu schovávala pod stolem při jídle- tak moc mě to bavilo.
Zamilovala jsem si Wandu. Byla tak milá. Tak statečná. Tak čistá. Tak lidská. Tak opravdová. Celý svět, který Stephenie vytvořila byl pro mě opravdový. Když jsem četla tuto knihu, vytvořila se kolem mě velká bublina s vlastním světem. Na napsání něčeho takového (něčeho, co bude bavit tolik lidí) už vážně potřebujete talent, ne? Milá Stephenie Meyer, ty máš neobyčejný talent. Děkuji Ti.
Doporučuji ♥.

Yogini
12. listopadu

V komentářích jsem četla, že se musí vytrvat, překlenou několik desítek stránek, končím na str. 247, nešlo to...asi nemám právo hodnotit, protože jsem nedočetla do konce, ale i tak, dávám 2*.

KaryAestas
07. listopadu

Jedna z nejzajímavějších a nejhezčích knih, které jsem kdy četla. Ačkoli může kniha někomu připadat jen jako science fiction love story, není to tak. Kniha dává nahlédnout do povahy lidí jako celku, ale i jako jednotlivců, do schopnosti člověka se měnit a vyvíjet. A ačkoliv mám ráda i Twilight ságu, tato kniha jde oproti sáze mnohem více do hloubky.

Tirisa
03. listopadu

I když už nějaký ten pátek nejsem teenagerem a Stephenie Meyerová je považovaná spíš za autorku pro náctileté slečny, nestydím se přiznat, že její knihy miluji. Její způsob psaní a popisu událostí je nenásilný, vždy mě naprosto vtáhne do děje a také pravidelně potěší romantičku skrytou kdesi uvnitř mě.
U Hostitele jsem navíc našla i skrytější význam, který jsem ocenila, protože sama věřím, že nic není jen černobílé, nebo jen dobré a zlé.
Knihu jsem četla už 3x a ještě ani jednou mě nenudila.

Readwoman
01. listopadu

Kniha mě celkem potěšila, stejně jako všechny ostatní knihy od Stephenie.
Jako autorku ji mám velice ráda!

Globodecristal
27. října

Tuhle knihu jsem četla kdysi dávno. A nedávno jsem se k ní s chutí vrátila. Patří mezi knihy, které čtenáře z prvních stránek úplně neohromí, ale vyplatí se číst dál. Po pár stránkách Vás děj vtáhne a vy budete mít problém knihu zavřít.

DéňaPéňa
26. října

Ze začátku jsem se musela do četby trochu nutit, ale pak whooááá už jsem jela a dojela až do cíle. Podle mě zatím nejlepší autorčino dílo.

kotuldaa
26. října

Na knizku jsem narazila diky ctenarke vyzve, jinak bych po mi nesahla, a muzu rict, ze je uzasna, dej me doslala pohltil. Zatim nejlepsi hnizka jakou jsem cetla

TerezaJágrová
26. října

Když jsem knihu poprvé viděla,tak jsem si říkala,že takovouhle bichli ani nepřečtu,ale přesto mi to nedalo a knihu jsem si musela přečíst. Ze začátku mě kniha nijak nechytla,ale jak jsem se dostala dál,tak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Skvělá kniha,která stojí za přečtení. Hned po přečtení jsem se podívala na film,který je taky krásný,ale kniha je kniha.

Kacule88
15. října

Velmi krásná knížka.

Hanjimka
08. října

Po přečtení pár komentářů jsem se rozhodla že vytrvám. Ale trvalo to 150 stran, než jsem se začetla. Nakonec dočteno, žádná paráda to nebyla, ale děj místy i zajímavý, jen pro mě příliš zdlouhavý.

CHezunka
07. října

kniha byla krásná, dopředu jsem nečetla o čem by příběh měl být, proto jsem po předchozím díle serie twilightu očekávala stále, kde se nějaký ten upír oběví, ale nepřišel.:-) spisovatelka má neuvěřitelnou schopnost popsat city a donutit čtenáře, aby cítil podobné.

ufounek173
25. září

Nejdřív jsem viděla film a pak si půjčila knihu,miluji tento žánr,takže pro mne krásná knížka-zase jsem brečela jako želva a to jsem znala konec.

Ila117
20. září

Moc mě překvapila fantazie autorky, parádní příběh.

devildeny
30. srpna

Moje srdcovka, úžasně vymyšlený příběh se šťastným koncem a přesto člověka nutí k zamyšlení. Film mě tak emočně nezasáhl, jako kniha.

Plážovýbarman
30. srpna

Ze začátku mi trvalo než jsem knize přišla na chuť asi 80 stránek, pak se to zlomilo a kniha byla přečtena jedním dechem.

Roscata
29. srpna

Nečekala jsem moc a nakonec jsem byla příjemně překvapená. Příběh mě pohltil a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Povedlo se.

KikčaHubáčková
21. srpna

Krásná knížka. Velmi dobře čtivá. I film je velmi dobře udělaný. Ráda si to přečtu znovu.

jindrich5708
16. srpna

Každému se líbí něco jiného. A mě se to líbilo a moc. Viděl jsem nejdříve film, ale vůbec mi to nevadilo. Naopak se mi zamlouvalo jak jsou v knize rozvinuté příběhy i dalších postav. Za mě 5 hvězdiček. Jen po přečtení knihy si myslím, že film mohl být zpracován lépe......

misaa.p
04. srpna

Nevěděla jsem, co od knihy očekávat. Docela mi trvalo, než mě příběh chytl (zhruba 100 stran) a začetla jsem se. Celkově kniha přelouskána zhruba za 5 dní. Příběh je poutavý, chvílemi na mě působil dojemně a smutně. Nejvíce mě pohltily emoce snad většiny postav, o kterých o podle mě je nejvíce. Za mě palec nahoru!

Annkag
22. července

Chcela by som spoznat najčistejšiu dušu na svete....či by bola ludská alebo nie určite by som sa od nej dokázala mnoho naučit....
Autorka dostala super nápad a mala podla mojho názoru svoj zvláštny,osobitý pohlad na schizofréniu,pretože s tou predza nikdy nie si sám...
Do toho nám priplietla tak zvláštny milostný Trojuholníkový štvoruholník v ktorom som sa na chvílu i ja zamotala.
Ale svojim sposobom nás upozornila že vola prežit je silnejšia než snaha zabit

biairicia
21. července

Nádherný příběh! Zcela mě to pohltilo. Ač preferuji jiný žánr, tento romantický příběh mě dostal :) Asi proto, že je okořeněn i napětím. Filmové zpracování též super.

janelka2
14. července

Dlouho se mi do čtení této knihy nechtělo jelikož z popisu mi to přišlo až moc scifi ,jsem spíše na fantasy romantiku. Ale nakonec jsem byla mile překvapena a kniha se mi líbila. Řekla bych asi víc než film. Ale proboha co ta velikost?Myslela jsem že mi při čtení upadnou ruce.

Romžiry
11. července

Dobrý nápad, pěkně napsané, čtivé. Možná jen zbytečně dlouhé.

jobile
01. července

Kombinace sci-fi ve formě postapokalyptického světa a romantiky, která překvapivě funguje. Tedy pokud nečekáte náročnější četbu, ale spíš takovou letní oddychovku. V tom případě mohu jen doporučit. Pro mě rozhodně lepší a méně sladké než Twilight.

Eorin
03. června

Četla jsem mnohokrát - jako teenager, jako pracující, v originále, ve všech možných rozpoloženích. Tahle kniha je prostě geniální. Baví mě ten svět, který navíc skvěle funguje. Stephenie jde u své tvorby do detailů a má to opravdu promyšlené a propracované, za což je moje puntičkářská mysl neskonale vděčná.
Příběh sám krásně plyne, je plný akce, napětí, zamyšlení a byť tam lehká předvídatelnost je, není tak moc velká a stejně mě toho dokázalo dost překvapit.
Děj je (aspoň pro mne) neotřelý, baví mě a to velmi. Samozřejmě je cílovkou young adult čtenářka, takže je tam ústředně love story, ale není to žádný přeslazený doják, naopak. Je to takové příjemně vyvážené - od všeho trochu a je z toho plný celek, který má stále co nabídnout.
Rozhodně doporučuji. Pro mne je to kniha, ke které se velmi ráda vracím.

Vera Silent
30. května

Ano, velmi ctiva a pusobiva kniha. Rozhodne tomu nelze uprit originalitu napadu ani spad textu. Co me oproti filmu dost prekvapilo, byla neomezena schopnost nenavidet. Te krutosti je v knize snad az prilis a uprimne to nekdy bylo az nechutne se tim tyranim Wandy (Poutnice) prokousat. Je to sice skvely kontrast k tomu, jak lide dokazou milovat, ale tak nejak bych byla radsi, kdyby nas jako lidskou rasu vice specifikovali i jine vlastnosti. Film je v tomto ohledu mnohem sladsi a stravitelnejsi.

Co me naopak ke konci docela bavilo bylo dilema telesne pritatlivosti, vzpominek toho ci onoho tela a duse u ctyrech hlavnich hrdinu. To by me urcite dokazalo zabavit i na vice stran, ale pro vsechny popisy prespavani na tvrde skale uz na to nezbylo misto :D