Hostitel

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/big_hostitel-Bs5-23767.jpg 4.42735

Hostitel 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host, 2008

Kniha Hostitel

laura

Krásné, silné, dech beroucí. Příběh o síle lidské duše a nejen té. O hloubce lásky člověka k člověku, o věrnosti, naději, odvaze i touze. O neustálých pochybnostech, o hledání sebe sama, o putování mezi světy, i o dlouhé cestě domů...

Úžasný, hluboce lidský příběh o člověku, jenž není člověkem, ale v jistém ohledu je víc než to. O dobru, víře a odhodlání. O lásce, která nemá naději - a přesto se nevzdává. O bolesti, utrpení a zradě. Ale především o neskutečném zázraku, kterému se říká život...

Nejdřív jsem viděla film - a uchvátil mě. O knize jsem věděla, ale do souvislosti jsem si to dala až někde v polovině filmu. Nelákalo mě přečíst si tenhle příběh - dokud jsem nepropadla filmové verzi :)

A snad poprvé nedokážu říct, co bylo lepší. Tady to bylo totiž tak nějak nastejno. Film se drží knižní předlohy opravdu věrně. Těch víc jak 550 stran jsem přečetla za necelé tři dny. Tak moc mě příběh pohltil.

A to, co ve mě zůstává, je krása, něha a naděje.

Dějou se na tom světě divné věci, co?
Ty nejdivnější...

holkazbrooklynu

Výborně propracované . Skvěle propracované romantické sci-fi se silnou zápletkou a osobitými postavami. Úžasně dopodrobna popsaný děj, silná chemie mezi hlavními hrdiny plus milostný tojúhelník, který nesmí chybět. Příběh je poutavý a jen tak neskončí protože má 600+ stran a nechybí tam na závěr pořádné rozuzlení.

Ermeston009

Už jsem psala o téhle knize jeden komentář ale Hostitel je tak absolutně nádherná a skvěle napsána kniha ze jsem si nemohla pomoct napsat další. Musím říct že jsem totální knihomol ale zatím žádná kniha ve mě nevyvolala stejné úžasné pocity jako právě tahle. V životě se mi ještě nestalo ze by každý večer když zavřu oči se mě všechny kapitoly do jedné přehrávaly znovu a znovu v hlavě. Ani nekontroluji moje prsty které jakoby očarované přejíždí po klávesnici a toto píšou. Já vlastně ani nevím jak tohle vyjádřit slovy. Jakoby každičký kousíček každičká strana mě vytáhla do příběhu a já jakoby bych všechno prožívala s hlavními postavami.
Jak jste to už asi pochopily moc tuhle knížku doporučuji

Ermeston009

Knihu Hostitel jsem přečetla asi před rokem a až teď mám tu možnost vám vylít své srdce.
Hostitel je nejůžasnější kniha na celým světě.
Začalo to tím ze jsem si přečetla sérii Twilight sága od Stephenie Meyerové a fakt se líbila. Tak jsem si řekla proč nezkusit neco dalšího a tak jsem našla Hostitele. Ze začátku se mi do toho moc nechtělo, ale jak jsem se dostala dál, do děje jsem přímo vplula a pak jsem se už nezastavila. Po celou dobu co jsem knihu četla mě emoce zrazovaly. Někdy jsem byla smutná, bála se, byla jsem naštvaná a nakonec jsem dokonce štěstím brecela. Byla jsem z Hostitele tak nadšená ze jsem se koukla i na film ovšem ten me dost zklamal. Zamilovala jsem se absolutně do všech postav a samozřejmě jsem se zamilovala do Wandiny osobnosti.
Moc doporučuji ️️

barbora3441
05.11.2021

Krásný příběh, určitě se ke knize zase vrátím.

EllSeifert
30.08.2021

Knihu jsem si chtěla přečíst velmi dlouho, ale po Stmívání jsem váhala. S klidným svědomím však mohu říci, že Stmívání se Hostiteli nemůže rovnat. Originální nápad, navíc napsán neskutečně poutavě, skvěle vykreslené postavy... Kniha by možná zvládla tak o 150 méně stran, ale děj vcelku ubíhal, četlo se to hezky :-).

roman9276
20.08.2021

Knihu jsem četl poprvé před asi cca deseti lety. Prvních 100 stran jsem protrpěl a myslel jsem, že knihu odložím, ale pak se to naštěstí zlomilo. Když jsem věděl, že bude film, tak jsem byl nadšenej a líbil se mi. Teď jsem se rozhodl pro rereading jedný z mejch nejoblíbenějších knížek, kdy jsem si říkal, že uvidim, zda mě bude ještě bavit, přece jen jsem trochu starší. A bál jsem se zbytečně. Je to neskutečnej příběh o dobrodružství, vlastní síle žít, přátelství a hlavně lásce. Postava Poutnice byla prostě skvělá, jak se z mimozemšťana stává postupem času člověk, její vyprávění o vesmíru a jiných planetách mě fascinovalo i podruhý. Asi jsem i rád, že autorka pokračování nenapsala a snad asi ani nenapíše, byla by dost velká možnost, že celej příběh posere. Hostitel bude vždycky srdcová záležitost.

tinka1974
21.05.2021

Velmi milé, laskavé čtení. Pohlazení po duši. Víc snad ani nejde napsat. To musí každý přečíst sám. A to Sci-fi nebyl nikdy můj žánr, ale tohle snad ani nebylo. Teď už mi tedy nic nebrání podívat se na celý film