Hostitel zajímavosti

Hostitel
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2874 2874

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)
Originální název:

The Host , 2008


více info...

Zajímavosti (4)

I tato kniha Stephenie Meyer se dočkala svého filmového zpracování, v roce 2013 natočil stejnojmenný snímek režisér Andrew Niccol. (chaera)


Autorka si není jistá tím, zda chce napsat pokračování.Má ho sice zhruba v hlavě, ale prý neví, zda je ona a také čtenáři připravení na to, rozloučit se s některými postavami z knihy, jelikož smrt některých z nich je nevyhnutelná kvůli reálnosti příběhu. (Little_Sonny)


K vytvoreniu postavy doktora ju inšpiroval vlastný brat Seth. (rusalka1)


Filmová adaptace této knihy se plánuje na 29. 3. 2013. (Bee)