koupit eknihy

Stephenie Meyer

americká, 1973, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Specialistka

Specialistka

Pracovala pro tajnou vládní jednotku jako výslechová specialistka. Ví toho ale příliš a pro oddělení se stala rizikem, které je potřeba zastavit. Bez varování začíná lov,... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Nový měsícHostitelZatměníRozbřeskŽivot a smrt & Stmívání KOMPLET

Komentáře (77)

Přidat komentář
kiki11
08. září

Twilight ságu jsem četla před několika lety a tehdy jsem z ní byla unešená. Dnes se na ni dívám dospělejším pohledem, kdy pobláznění dávno odeznělo, a vidím, že je to jen naivní příběh pro puberťačky. Stephanie Meyer má hezký a čtivý styl psaní, to jí nelze upřít, ale Twilight sága pro mě dávno ztratila své kouzlo. Někde jsem četla, že ze závislosti na Twilight se musí vyrůst. Můžu říct, že s tím jednoznačně souhlasím.

RoseWaterlily
30.11.2017

Psát umí, to jí nikdo nevezme. Podstatné je to slovo "psát". Ona umí věci hezky popsat, hezky se s těmi popisy mazlit, vymýšlení příběhů je ovšem horší. Znám plno teen příběhů, romance atd, a nic z toho se tolik nechytilo jako ten její Twilight. Jen nevím, co si je draplo. To, že do příběhu vložila svého avatara, ze kterého je ukázková Mary Sue Hadr, do které si vžije každá mladší dívka? Nemluvě o tom, že si docela znatelně léčila nějaké komplexy z minulosti skrz tuto postavu, kterou každý hned miluje, každý jí hned chce, ačkoliv když to čtete, řeknete si. "Proboha proč?"- né z toho důvodu, že by vás to štvalo, ale fakt vás to zajímá. No, ale své čtenáře si to najde. Neupřu jí, že umí příběh odvyprávět hezky, romanticky, něžně a nějaké postavy se jí občas povedou. Jisté kvality a talent má, nicméně spíše na romány, které jsou zaměřené na určitou skupinu lidí, což není urážka, ale do pochvaly to má daleko.

Katy25
20.03.2017

Těším se až si už konečně přečtu celou Twilight sagu

Terry11
11.11.2016

Autorka napsala nový román, tentokrát špionážní, jmenuje se The Chemist.

Val
05.08.2016

Stmívání byl pro tuto nesporně talentovanou autorku bezesporu jen takový rozjezd. Ať už jsou tu na tuto ságu jakékoli názory, nelze jí upřít čtivost a pokud beru v úvahu pro jakou cílovou skupinu byl napsaná, tak až tak zlá nebyla. každopádně Hostitelem dala S. Meyer jasně najevo, že míří do první ligy a já jí držím palce, protože Hostitel mě vyloženě dostal.

AnetaM
12.07.2016

Musím uznat ze Stephenie píše opravdu ctive. Četla jsem od ni sérii Stmivani, která je napsaná velmi dobře.
Je super!

niknikita
14.06.2016

Dlouho jsem nechtěla ani slyšet o tom, že bych si přečetla cokoli od Stephenie Meyerové. Potom jsem viděla kontroverzní zfilmovanou Twilight ságu a přiznám se, byla jsem ztracená. Až když jsem přečetla prvních pár stránek knihy, pochopila jsem, že nikdo nikdy nebude mít šanci tento příběh převést do ideální filmové podoby - tak krásně je napsaný. Přesto jsem ráda, že si můžu při čtení představit třeba božského Edwarda, protože Robert Pattinson ale vlastně každá postava z filmu naprosto odpovídá tomu, jak je autorka popsala.
A tak se těším na Hostitele a další knihy této zajímavé dámy.

zuzana4587
09.02.2016

Knihy jsem četla ve svých 21 letech. Ač se jedná o klasické téma zakázané lásky, bylo to "něco nového". Cíleno na teenagery. Knihám se nedá upřít, že jsou čtivé, nenáročné. Nejsem si jistá, zda si z nich něco odnesete, ale jako oddychovka na pláž jsou fajn :-)

svobonís
27.01.2016

Patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele, její knihy jsou velice čtivé a nikdy se od nich nedokážu odtrhnout.

Michelle.1995
15.01.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších autorek :) Stmívání, Bree i Hostitele jsem četla už několikrát a vždy když mám náladu přijít na chvíli na jiné myšlenky, sáhnu po stmívání a někde uprostřed se začtu. Už to znám nazpaměť :)

baríns
09.01.2016

miluji knižky od této spisovatelky...přináší mi radost do života :)

KačkaTT.
09.12.2015

Její knihy jsou jedny z mých nejoblíbenějších

Miabella
01.10.2015

Skvěle napsané knihy, které se čtou samy :-)

e.llis
28.09.2015

Stephenie je úžasná spisovatelka. Její slova mě naprosto pohltila jak v Twilight sáze tak především v Hostiteli.
Kniha Hostitel se mi naprosto vyryla do srdce. Dýchala jsem s Wandou a Ian je nejlepší postava, o které jsem kdy četla. Hrozně je oba miluju (Iana a Wandu). Když tuto knihu občas zahlédnu v knihkupectví, mám hned chut si ji koupit znova a tak ji vytáhnu z řady knížek, chvilku se jí kochám a čekám až zase přijdu k rozumu a tu knihu dám zpátky :)

Jinak je mi vážně líto lidí co nechápou jaká je Stephenie spisovatelka. Že nikdy nepocítili to kouzlo, které tě vtáhne do jejího příběhu a nikdy nepochopili, s jakou láskou dává život novým postavám. Možná se zkrátka netrefili do věku, kdy by se jim to líbilo.

tisha8409
12.08.2015

Pro malé nezralce dobré.
Já Stmívačce nikdy nepřišla na chiť, pro mne to je srovnatelné s Odstíny, takže asi tak.

Sabka123
29.06.2015

Od této autorky jsem přečetla všechny díly Twilight sága. Po přečtení Hunger games jsem si myslela, že už lepší série knih nebude. Twilight sága mě přesvědčila, že je. Opravdu skvělé knihy, záživné, skvělý příběh, čtené jedním dechem, s tlukoucím srdcem. Stephenie se stala mou další oblíbenou spisovatelkou a to díky Twilight sága. Moc ti děkuji za tuto úžasnou sérii.

Azizi
23.05.2015

Na autorke sa mi veľmi páči, aký význam prikladá charakterom postáv, ktoré sú často naozaj zaujímavé, či nejednoznačným vzťahom a emóciám medzi postavami. Či už sú to Cullenovci, na prvý pohľad chladní, na druhý pohľad nebezpeční, v skutočnosti však aj veľmi milí. Alebo pomaly meniaci sa vzťah medzi Wandou a ľuďmi. Nemôžem si pomôcť, ale toto mi chýba v mnohých iných knihách, kde je v popredí dej, ale emócie sú dosť v úzadí. Jediné čo mi vadí je love story, ktorý zohráva tiež dosť významnú úlohu, ale tak to už je môj problém.

Twerka
17.05.2015

Této spisovatelce dlužím velký dík. Díky jejím knížkám sem se zamilovala do čtení. Její knížka Stmívání byla moje první kniha dočtená až do konce. Na této spisovatelce se mi velice líbí jak dokáže popsat city odehrávájící se v příběhu, jednoduše a přesto je tam vše co má být a ještě něco navíc. K jejím příběhům se vracím vždy když si potřebuji odpočinout. Taká se mi velice líbí že nemá nějakou velkou potřebu zbytečně komplikovat děj. Má to svou dějovou linku a dá se to bez obtíží pochopit. Je to úžasná žena kterou velice obdivuji.

BigReader
21.04.2015

Mám tuhle spisovatelku opravdu ráda. Její knihy jsou vyjímečné krásným popsáním citů a právě city popsané v knihách některým vadí. Mě se líbí, protože je občas příjemné přečíst si něco v tomto stylu. Je to zase něco trochu jiného :)

slivi111
04.03.2015

Mohla by napísať niečo o Carlislovi a Esme. Oni sa mi páčili najviac

CamilleTyler
02.03.2015

Budu asi jediná, ale mě se její knížky ani styl psaní moc nelíbí...vlastně skoro vůbec. Její příběhy by byly ještě v průměru, ale tahle ženská nedokáže napsat kvalitní hlavní postavu, málokdy se jí vůbec povede nějaká dobrá vedlejší(Carlisle). Je to na mě moc jednoduché, jsem zvyklá na složitější příběhy a ona si s detaily nedává moc velkou práci, jen se babrá v citech a i když má kolikrát příběh potenciál na akční zápletku, vždycky to nějak zkazí, tím myslím nedotáhne, nebo se vůbec neobtěžuje to rozvinout. Nechá to jen jako pozadí, opět jsou v čele city a nad tím potenciálem může čtenář jen brečet. Proto nemohu s ostatními zpívat ódy na její úmění, protože tohle pro mě úmění není, to už mi spisovatelskými kvalitami přijdou lepší nějaké blogerky, než ona. A propo, je to hrozně nesympatická ženská.

terikanda
28.02.2015

nejlepsi spisovatelka zaslouzila by si nakou cenu

KleaM
30.12.2014

pro mě jednička, její knihy se čtou samy a vždy lituji, když končí.

Jančislava
27.11.2014

Četla jsem od ní Stmívání, Krátký druhý život Bree Tannerové, Hostitele. Píše lehce, čtivě i poutavě. Trochu mi vadí její hlavní hrdinky, jsou to vždy tak trochu střeva se mi zdá :-) takový chudí no. Ve své době jsem její knihy četla moc ráda. Trochu mi vadí, že chce psát Stmívání Edwardovým pohledem. Myslím, že kolem Stmívání toho bylo napsáno už dost. Připadá mi pak, že vlastně nic jiného napsat neumí a těží jen z jednoho příběhu. No každopádně jsem si její knihy užila a za to jí děkuji.

moonchild
07.11.2014

O této spisovatelce jsem věděla od samého počátku,kdy napsala knihu Stmívání a kdy byla tato kniha zfilmována.Filmy se mi líbili ale knihy jsem nikdy nečetla.Až jednou mi kamarádka koupila knihu Krátký život Bree Tannerové.Knihu jsem hltala jedním dechem a pak si rychle dokupovala ostatní ze série Stmívání.Knihy se mi líbí mnohem více než filmy.Je to zajímavější.Stephenie děkuji že jsi napsala tak zajímavé knihy které mě úplně dostaly.Jsi vynikající a kvalitní spisovatelka.

senseifails
22.07.2014

K jejím literárním kvalitám se vyjádřit nemůžu,(nebo spíš v rámci zachování galantnosti vůči nadšeným čtenářkam nechci)ale uvedl bych dvě pozitiva,která myslím ještě zmíněna nebyla.
1-Přivedla k četbě zástupy adoscelentek,jejichž poslední čtenářský zážitek byla Honzíkova cesta.
2-líbí se mi její velké oči a upřímná prsa.

Roselunda 1928
14.07.2014

Viděla jsem film Hostitel podle její knihy. Zaujalo mě to, až se tomu dostanu, přečtu si to. Totéž platí i o Stmívání :)

paja0327
07.07.2014

Stephenie Meyer mě ohromila knížkou "Hostitel", která patří mezi "Top Ten". Škoda, že dalšího zatím nic nenapsala, protože stmívání mě moc neohromilo a ani jsem to nedočetla

Helena Lacková
02.07.2014

Četla jsem Twilight ságu velmi se mi líbila. Chystám se číst knihu "Hostitel", a opravdu se těším. Nelíbí se mi, ale že dílo "Twilight sága" rozebírá v dalších myslím pěti jiných pohledech

orangerose
08.04.2014

její serie stmívaní nej :D