Stephenie Meyer

americká, 1973

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Populární knihy

/ všech 15 knih

Komentáře (80)

Mrs.Depp
Mrs.Depp
02.11.2021

Ať si říká kdo chce, co chce, i když mám pubertu dávno za sebou, Twilight mě dokáže vždy od starostí přenést do pohádkového světa, ve kterém bych se stejně jako Bella dokázala znovu a znovu zamilovávat do Edwarda. Přiznávám, že velkou zásluhu na tom mají i filmy, ale styl psaní Stephenie je opravdu čtivý a vždy se k ní ráda vrátím, doporučuju číst na podzim nebo když máte nějaké svoje trápení, spolehlivě vám tahle spisovatelka pomůže se odreagovat.

Readerlady
Readerlady
16.12.2020

A je to tady!!!!!!???????????????? V roce 2021 8.3. vyjde Půlnoční slunce. Nemůžu se dočkat.


Šárkaxx
Šárkaxx
15.10.2020

Twiligt ságu jsem četla, až když mi bylo třicet, ale musím říct, že styl mě tak chytil, že jsem během třech týdnů přečetla všechny čtyři díly - a byla jsem do příběhu ještě nějakou dobu doslova "zamilovaná". Před dvěma roky se objevil kousek Midnight Sun, což mě nadchlo (připomnělo mi to např. Deník pana Darcyho, což je jeho "převyprávění" Pýchy a předsudku).
Když tedy vyšel Midnight Sun letos v létě, tak jsem si ho přečetla, ale musím se přiznat.. první polovina (většina z toho, co se dostalo tehdy na net), byla výborná, romantika, tak jak to má v adolescenci být, ale druhá polovina se táhla a byla jsem ráda, že už je konec knihy. A tak přemýšlím, jestli bych si Twilight přečetla znovu - a vlastně už mě to neláká. Asi je to dobré počtení, když chcete trochu pohladit po duši, ale jak už napsala nějaká čtenářka, asi se z toho vyroste...

Readerlady
Readerlady
11.09.2020

Z Twilight jsem stejně jako každá teenegerka unešená. Ale pozor! V USA už vydali i Midnight sun. To je Stmívání z EDWARDOVA pohledu!!!!! Tímto bych chtěla všechny nakladatele poprosit o české vydání! Nicméně Stephenie Meyerová opravdu vtáhne do děje , rozepisuje každou myšlenku a její příběhy mě opravdu baví. Četla jsem i Hostitele a pořád na tu knihu myslím. Prostě a jednoduše jsem fanynka Stephenie Meyerové.

FairyD.
FairyD.
24.04.2020

Pobláznenie Twilight ságou mal skoro každý. Bolo to krásne rozpísané, dialógy dávali zmysel. Každá časť riešila svoj originálny problém, postavy boli sympatické. Na čele všetkého stála láska medzi upírom a človekom. Typická kniha pre mládež keď majú obdobie upírov a vlkolakov. Knižná séria ktorá by bola možno stále populárna, avšak podľa mňa to malo jeden jediným problém. A tým problémom bolo natočenie filmov. Tým pádom podľa môjho názoru knihy prestali byť zaujímavé, pretože filmy boli prepadák. Malo kto čítal tieto knihy,ktoré boli oveľa lepšie ako filmy ale tak po filme ich určite už nečítal nikto.

kiki11
kiki11
08.09.2018

Twilight ságu jsem četla před několika lety a tehdy jsem z ní byla unešená. Dnes se na ni dívám dospělejším pohledem, kdy pobláznění dávno odeznělo, a vidím, že je to jen naivní příběh pro puberťačky. Stephanie Meyer má hezký a čtivý styl psaní, to jí nelze upřít, ale Twilight sága pro mě dávno ztratila své kouzlo. Někde jsem četla, že ze závislosti na Twilight se musí vyrůst. Můžu říct, že s tím jednoznačně souhlasím.

RoseWaterlily
RoseWaterlily
30.11.2017

Psát umí, to jí nikdo nevezme. Podstatné je to slovo "psát". Ona umí věci hezky popsat, hezky se s těmi popisy mazlit, vymýšlení příběhů je ovšem horší. Znám plno teen příběhů, romance atd, a nic z toho se tolik nechytilo jako ten její Twilight. Jen nevím, co si je draplo. To, že do příběhu vložila svého avatara, ze kterého je ukázková Mary Sue Hadr, do které si vžije každá mladší dívka? Nemluvě o tom, že si docela znatelně léčila nějaké komplexy z minulosti skrz tuto postavu, kterou každý hned miluje, každý jí hned chce, ačkoliv když to čtete, řeknete si. "Proboha proč?"- né z toho důvodu, že by vás to štvalo, ale fakt vás to zajímá. No, ale své čtenáře si to najde. Neupřu jí, že umí příběh odvyprávět hezky, romanticky, něžně a nějaké postavy se jí občas povedou. Jisté kvality a talent má, nicméně spíše na romány, které jsou zaměřené na určitou skupinu lidí, což není urážka, ale do pochvaly to má daleko.

Katy25
Katy25
20.03.2017

Těším se až si už konečně přečtu celou Twilight sagu

Terry11
Terry11
11.11.2016

Autorka napsala nový román, tentokrát špionážní, jmenuje se The Chemist.

Val
Val
05.08.2016

Stmívání byl pro tuto nesporně talentovanou autorku bezesporu jen takový rozjezd. Ať už jsou tu na tuto ságu jakékoli názory, nelze jí upřít čtivost a pokud beru v úvahu pro jakou cílovou skupinu byl napsaná, tak až tak zlá nebyla. každopádně Hostitelem dala S. Meyer jasně najevo, že míří do první ligy a já jí držím palce, protože Hostitel mě vyloženě dostal.

AnetaM
AnetaM
12.07.2016

Musím uznat ze Stephenie píše opravdu ctive. Četla jsem od ni sérii Stmivani, která je napsaná velmi dobře.
Je super!

niknikita
niknikita
14.06.2016

Dlouho jsem nechtěla ani slyšet o tom, že bych si přečetla cokoli od Stephenie Meyerové. Potom jsem viděla kontroverzní zfilmovanou Twilight ságu a přiznám se, byla jsem ztracená. Až když jsem přečetla prvních pár stránek knihy, pochopila jsem, že nikdo nikdy nebude mít šanci tento příběh převést do ideální filmové podoby - tak krásně je napsaný. Přesto jsem ráda, že si můžu při čtení představit třeba božského Edwarda, protože Robert Pattinson ale vlastně každá postava z filmu naprosto odpovídá tomu, jak je autorka popsala.
A tak se těším na Hostitele a další knihy této zajímavé dámy.

zuzana4587
zuzana4587
09.02.2016

Knihy jsem četla ve svých 21 letech. Ač se jedná o klasické téma zakázané lásky, bylo to "něco nového". Cíleno na teenagery. Knihám se nedá upřít, že jsou čtivé, nenáročné. Nejsem si jistá, zda si z nich něco odnesete, ale jako oddychovka na pláž jsou fajn :-)

svobonís
svobonís
27.01.2016

Patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele, její knihy jsou velice čtivé a nikdy se od nich nedokážu odtrhnout.

Michelle.1995
Michelle.1995
15.01.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších autorek :) Stmívání, Bree i Hostitele jsem četla už několikrát a vždy když mám náladu přijít na chvíli na jiné myšlenky, sáhnu po stmívání a někde uprostřed se začtu. Už to znám nazpaměť :)

baríns
baríns
09.01.2016

miluji knižky od této spisovatelky...přináší mi radost do života :)

KačkaTT.
KačkaTT.
09.12.2015

Její knihy jsou jedny z mých nejoblíbenějších

Miabella
Miabella
01.10.2015

Skvěle napsané knihy, které se čtou samy :-)

e.llis
e.llis
28.09.2015

Stephenie je úžasná spisovatelka. Její slova mě naprosto pohltila jak v Twilight sáze tak především v Hostiteli.
Kniha Hostitel se mi naprosto vyryla do srdce. Dýchala jsem s Wandou a Ian je nejlepší postava, o které jsem kdy četla. Hrozně je oba miluju (Iana a Wandu). Když tuto knihu občas zahlédnu v knihkupectví, mám hned chut si ji koupit znova a tak ji vytáhnu z řady knížek, chvilku se jí kochám a čekám až zase přijdu k rozumu a tu knihu dám zpátky :)

Jinak je mi vážně líto lidí co nechápou jaká je Stephenie spisovatelka. Že nikdy nepocítili to kouzlo, které tě vtáhne do jejího příběhu a nikdy nepochopili, s jakou láskou dává život novým postavám. Možná se zkrátka netrefili do věku, kdy by se jim to líbilo.

tisha8409
tisha8409
12.08.2015

Pro malé nezralce dobré.
Já Stmívačce nikdy nepřišla na chiť, pro mne to je srovnatelné s Odstíny, takže asi tak.

Sabka123
Sabka123
29.06.2015

Od této autorky jsem přečetla všechny díly Twilight sága. Po přečtení Hunger games jsem si myslela, že už lepší série knih nebude. Twilight sága mě přesvědčila, že je. Opravdu skvělé knihy, záživné, skvělý příběh, čtené jedním dechem, s tlukoucím srdcem. Stephenie se stala mou další oblíbenou spisovatelkou a to díky Twilight sága. Moc ti děkuji za tuto úžasnou sérii.

Azizi
Azizi
23.05.2015

Na autorke sa mi veľmi páči, aký význam prikladá charakterom postáv, ktoré sú často naozaj zaujímavé, či nejednoznačným vzťahom a emóciám medzi postavami. Či už sú to Cullenovci, na prvý pohľad chladní, na druhý pohľad nebezpeční, v skutočnosti však aj veľmi milí. Alebo pomaly meniaci sa vzťah medzi Wandou a ľuďmi. Nemôžem si pomôcť, ale toto mi chýba v mnohých iných knihách, kde je v popredí dej, ale emócie sú dosť v úzadí. Jediné čo mi vadí je love story, ktorý zohráva tiež dosť významnú úlohu, ale tak to už je môj problém.

Twerka
Twerka
17.05.2015

Této spisovatelce dlužím velký dík. Díky jejím knížkám sem se zamilovala do čtení. Její knížka Stmívání byla moje první kniha dočtená až do konce. Na této spisovatelce se mi velice líbí jak dokáže popsat city odehrávájící se v příběhu, jednoduše a přesto je tam vše co má být a ještě něco navíc. K jejím příběhům se vracím vždy když si potřebuji odpočinout. Taká se mi velice líbí že nemá nějakou velkou potřebu zbytečně komplikovat děj. Má to svou dějovou linku a dá se to bez obtíží pochopit. Je to úžasná žena kterou velice obdivuji.

BigReader
BigReader
21.04.2015

Mám tuhle spisovatelku opravdu ráda. Její knihy jsou vyjímečné krásným popsáním citů a právě city popsané v knihách některým vadí. Mě se líbí, protože je občas příjemné přečíst si něco v tomto stylu. Je to zase něco trochu jiného :)

slivi111
slivi111
04.03.2015

Mohla by napísať niečo o Carlislovi a Esme. Oni sa mi páčili najviac

CamilleTyler
CamilleTyler
02.03.2015

Budu asi jediná, ale mě se její knížky ani styl psaní moc nelíbí...vlastně skoro vůbec. Její příběhy by byly ještě v průměru, ale tahle ženská nedokáže napsat kvalitní hlavní postavu, málokdy se jí vůbec povede nějaká dobrá vedlejší(Carlisle). Je to na mě moc jednoduché, jsem zvyklá na složitější příběhy a ona si s detaily nedává moc velkou práci, jen se babrá v citech a i když má kolikrát příběh potenciál na akční zápletku, vždycky to nějak zkazí, tím myslím nedotáhne, nebo se vůbec neobtěžuje to rozvinout. Nechá to jen jako pozadí, opět jsou v čele city a nad tím potenciálem může čtenář jen brečet. Proto nemohu s ostatními zpívat ódy na její úmění, protože tohle pro mě úmění není, to už mi spisovatelskými kvalitami přijdou lepší nějaké blogerky, než ona. A propo, je to hrozně nesympatická ženská.

terikanda
terikanda
28.02.2015

nejlepsi spisovatelka zaslouzila by si nakou cenu

KleaM
KleaM
30.12.2014

pro mě jednička, její knihy se čtou samy a vždy lituji, když končí.

Jančislava
Jančislava
27.11.2014

Četla jsem od ní Stmívání, Krátký druhý život Bree Tannerové, Hostitele. Píše lehce, čtivě i poutavě. Trochu mi vadí její hlavní hrdinky, jsou to vždy tak trochu střeva se mi zdá :-) takový chudí no. Ve své době jsem její knihy četla moc ráda. Trochu mi vadí, že chce psát Stmívání Edwardovým pohledem. Myslím, že kolem Stmívání toho bylo napsáno už dost. Připadá mi pak, že vlastně nic jiného napsat neumí a těží jen z jednoho příběhu. No každopádně jsem si její knihy užila a za to jí děkuji.

moonchild
moonchild
07.11.2014

O této spisovatelce jsem věděla od samého počátku,kdy napsala knihu Stmívání a kdy byla tato kniha zfilmována.Filmy se mi líbili ale knihy jsem nikdy nečetla.Až jednou mi kamarádka koupila knihu Krátký život Bree Tannerové.Knihu jsem hltala jedním dechem a pak si rychle dokupovala ostatní ze série Stmívání.Knihy se mi líbí mnohem více než filmy.Je to zajímavější.Stephenie děkuji že jsi napsala tak zajímavé knihy které mě úplně dostaly.Jsi vynikající a kvalitní spisovatelka.

senseifails
senseifails
22.07.2014

K jejím literárním kvalitám se vyjádřit nemůžu,(nebo spíš v rámci zachování galantnosti vůči nadšeným čtenářkam nechci)ale uvedl bych dvě pozitiva,která myslím ještě zmíněna nebyla.
1-Přivedla k četbě zástupy adoscelentek,jejichž poslední čtenářský zážitek byla Honzíkova cesta.
2-líbí se mi její velké oči a upřímná prsa.

Roselunda 1928
Roselunda 1928
14.07.2014

Viděla jsem film Hostitel podle její knihy. Zaujalo mě to, až se tomu dostanu, přečtu si to. Totéž platí i o Stmívání :)

paja0327
paja0327
07.07.2014

Stephenie Meyer mě ohromila knížkou "Hostitel", která patří mezi "Top Ten". Škoda, že dalšího zatím nic nenapsala, protože stmívání mě moc neohromilo a ani jsem to nedočetla

Helena Lacková
Helena Lacková
02.07.2014

Četla jsem Twilight ságu velmi se mi líbila. Chystám se číst knihu "Hostitel", a opravdu se těším. Nelíbí se mi, ale že dílo "Twilight sága" rozebírá v dalších myslím pěti jiných pohledech

orangerose
orangerose
08.04.2014

její série stmívaní nej :D

Linu
Linu
11.03.2014

Je to úžasná spisovatelka!!! Považuju ji za jednu z nejlepších spisovatelek. Vůbec nechápu lidi, kteří ji nenávidí nebo odsuzují.....ale na druhou stranu......každý má svůj názor, ne?

Marisa
Marisa
27.02.2014

Její knížky jsou naprosto úžasné. Zbožňuju je :)

Marčullkas
Marčullkas
23.01.2014

Někdo její knihy obdivuje a čte a někdo její knihy odsuzuje. Já její knížky čtu a jsem spokojená :)

Habalova02
Habalova02
04.07.2013

Klaním se této knižní bohyni!!Hostitel je naprosto úžasná kniha,od které jsem se nemohla vůbec odtrhnout,bylo to prakticky nemnožné,zkrátka byla jsem jak posedlá,hrozně mě zajímalo při každém přerušení jak bude příbněh pokračovat.A Twilight sága?Tak tu už znám skoro nazpaměť,všechny čtyři díly sem přečetla už popáté.Zbožňuju tuhle spisovatelku!!

Barbra06
Barbra06
24.05.2013

Každý má prostě spisovatele, který ho učaruje a má pro něj slabost. Pro mě je to právě Stephenie Mayerová. Čím si mě tolik získala? Hostitel. Jednozačně. Dokázala to neskutečně silným a poutavým příběhem, který mě ani po miliontém přečtení nezačne nudit. Po tomhle jsem se dala znovu do čtení celé ságy Stmívání, protože ono je to její určité kouzlo i tam, i když ne v tak velkém množství. Ať si říká, kdo chce, co chce, píše neuvěřitelně a její knížky se čtou samy. Nejde se od nich odtrhnout. Jsou to dva naprosto odlišné příběhy, ale přece jenom mají společné to, co je zřejmě pro Meyerovou typické. Jedna obrovská fantazie, ve které si ona vytvoří dokonale promyšlený svět s neskutečně zapletenými vztahy a láskou. Kam se hrabou kvality jinejch spisovatelů, který nemají ani polovinu její dokonalý představivosti!!!