Nový měsíc

Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají. 2. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12115/big_novy-mesic-HD4-12115.png 3.64713

Stmívání / Twilight 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

New Moon, 2006

Kniha Nový měsíc

Amalberga

V tomhle díle byla Bella (no vlastně všichni) na zabití. Asi nejzajímavější byl moment, kdy jí Charlie navrhl, aby šla na terapie. Bella pochopitelně odmítla, protože přece není blázen, že? Asi je moc chtít po knížce ze začátku 21. století, aby nepodporovala nepravdivé mýty o psychoterapii, ale bylo by to fajn.

marianna7090

Je to skôr 2,5*, ale to sa tu nedá.
Nenávidím Jacoba. Táto nenávisť trvá už asi 10 rokov a ani v dospelosti sa to nezmenilo. Sebecký, sebestredný, otravný, namyslený. Nemôžem si pomôcť.
Kniha je dobre napísaná, je to úplne primitívne, jednoduché čítanie pre pobláznené dievčatá a preto som myslím, že kľudne mohla byť aj o polovicu kratšia. Možno by potom bola aj lepšia. Ale každopádne, ďakujem tejto sérii za detstvom, ktoré som s ňou prežila a mohla som si ho takto pripomenúť.
PS: teraz už ozaj sľubujem, že sa idem učiť na štátnice.

midone

Ale no ták, Bello už nekňuč! To jsem si říkala tak 80% času při čtení tohoto literárního díla. Bylo to, jako když doma nemáte nic k jídlu a zoufale čekáte na toho jednoho člověka, než se vrátí z nákupu a přiveze něco dobrýho. Kdybychom si tuto situaci převedli na tuto knihu, ten člověk se zdržel ve frontě moc dlouho a přijel až další den. Kdyby to nebylo tak návykový a čtivý dala bych tomu rozhodně méně.

tanecnica

Tenhle díl mě při prvním čtení moc nebavil, moc tam není Edward, že :-) Teď napodruhé po letech jsem si ho užila více, nostalgicky vzpomínala a vychutnávala...

LuckaWeiss

Tento díl knihy, je zaměřený hlavně na Jacoba a přestože ho mám ráda, jsem jednoduše team Edward a musím říct, že jsem se neskutečně těšila na část, kdy se kniha bude opět věnovat jemu. Příběh jsem si moc užila a i druhý díl této série mi ukázal, jak jsou knihy oproti filmům lepší (a to mám filmy moc ráda).

Stejně jako první díl, tak i druhý se mi zamlouval velmi květnatou slovní zásobou. O stylu psaní ani nemluvím... to, jak autorka dokázala psát o bolesti na 460 stránkách, je něco úchvatného, pro někoho určitě otravné, ale pro empatické a sensitivní lidi skvělé, mají se totiž s čím ztotožnit, krása!

cukrovka
01.11.2021

Čtivé pokračování romantiky pro náctileté. Tentokrát se v příběhu objevuje hlavně Jacob a mi se dozvídáme více o něm.

Petra101
06.10.2021

Tento druhý díl mi přišel nejslabší. Moc se to táhlo, tak ubíram jednu hvězdičku, ale jinak samozřejmě paráda, pokračuji rychle na další

Turante
02.10.2021

Pokračování Stmívání, přesto že někomu vadí, jak se Bella chovala, naprosto chápu její pocity, když přišla o smysl svého života. Mám moc ráda historii, která je v každém dílu vyprávěna a která dokresluje celkový příběh.