Zatmění

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Pr... celý text

Ale teď k příběhu...
V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá.
Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný.
Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1022/zatmeni-1022.jpg 3.73321

Stmívání (3.)

Eclipse (2006)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

silvinka12

Tenhle díl se mi hodně líbil. Stmívání bylo jenom takové seznámení s upíry, Nový měsíc s vlkodlaky a teď to konečně vypuklo. Těším se na další díl!

Carol96

Tento díl mě asi zatím bavil nejvíce. Obsahoval nejvíce napětí a zvratů.

Kája5951

Je snad něco silnějšího a krásnějšího než vztah Edvarda a Belly? Já myslím, že ne. Jasně v této knížce jsou chvíle kdy se Edvard nezachová úplně nejlépe, ale jenom z lásky k Belle. Celou tuhle ságu si musí přečíst každý, kdo má rád romantiku, nadpřirozeno a dobrodružství v jednom. Tato knížka nepojednává, ale pouze jenom o lásce, dočte se v ní také něco o skutečném přátelství, o přátelství navždy. A myslím, že slovo navždy má v této knížce trošku jiný význam než v našich životech.

jaja10

Celou serii mám moc ráda.

Romžiry

Tak tento díl neměl chybu. Zatím nejlepší. Jsem zvědavá na Rozbřesk.

katuska995

Můj oblíbený díl nejspíš z důvodu, že to mezi hlavními hrdiny konečně více jiskrilo - myslím, ne už tolik dětsky. Takhle sága byla kdysi má srdcovka, takže nejsem asi zcela objektivní, ale za mě plný počet, i když je to jednoduché čtení.

surynas

Miluju fantasy, ale tohle prostě není můj šálek čaje.... Edvard no, prostě romantická ikona všech mladších holek. Jacob dejme tomu, ale Bella nevím proč mě tak moc štvala. Prostě a jednoduše nelíbilo se mi to. Ale ta armáda to byla pecka, upíři tak jak mají být takže u ostatních dílu to byly dvě hvězdy, ale tady dávám tři.

Kiwi24

O M G !!!!! Nejkrásnější a nejlepší díl celé série!!

Nita17

Tahle kniha pro mě byla taková mezihra. Od zatáčku přece bylo jasné čí dvojice je to příběh. Takže zábava pro Emmetta, příběh Jaspera a boj. Nic víc.

Eorin

Zase pěkné, pro mě příjemný oddych, ale oproti předchozím dílům už mě to nebavilo tolik. Přesto hodnotím veskrze kladně - zajímavá zápletka slibující pořádnou akci (a legraci pro Emmeta).

Katy25

♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

PinkAlicorn

Tenhle díl se mi líbil mnohem víc, než předcházející. Bavilo mě skloubení romantiky a zápletek s upíry a vlkodlaky. Nemůžu říct, že by to byla kdovíjak hodnotná literatura, ale v době, kdy jsem to četla se mi to líbilo a tak dávám čtyři hvězdičky.
Mimochodem, jsem jediná, kdo v tomhle díle fandil Jacobovi? :D

dancadragneel

No nevím... tato kniha byla svým způsobem zajímavá, ale v určitých směrech i nezáživná. Prostě nevím co si o tom mám myslet...

Kačkaknihomol

Sice to není tak hrozné jako Nový měsíc, ale žádné větší zlepšení. Aspoň je tady ten boj s novorozenými, protože jinak by se kniha věnovala jen milostnému trojúhelníku Bella, Edward a Jacob. Mile mně překvapily příběhy Rosalie a Jaspera, kteří mně nějak moc nerozčilovali.

venacava

Přečetla jsem to, ale je více lepších knih s touto tématikou.

ufounek173

Líbí se mi i film.

Bella1

Knížku mám snad ještě radši než film a to je co říct! Bella s Edwardem jsou prostě boží!

avalonek

Mám to za sebou.Opravdu mě pořád hodně překvapuje,že film se tak hodně drží předlohy..Až na rozepsání lásky k Jacobovi..Na odreagování dobrý,jinak to není nic úžasného.Ale zase musím uznat,že je to spíše asi pro mladší generace..Teď už jen poslední díl..

whiolet

Na mě kniha nepůsobila dobrým dojmem. Přečetla jsem jí rychle,protože to je jednoduší čtení,ale už nikdy bych se k ní nevrátila

Beatrisie

Lepší nežli film. Už se těším až si přečtu 4dil a budu to mít za sebou :D

DragonLover

S politováním sobě vlastním jsem se prokousala i třetí knihou (díkybohu to znamená, že se blíží konec!). Musím říct, že ačkoliv se stále jedná o těžce podprůměrnou knihu, kupodivu mi přišla z celé série nejvíc snesitelná - možná to bylo tím, že jsme se konečně dočkali nějaké té jakože akce. Milostný trojúhelník alá způsob, jakým natáhnout knihu o stovku stran, se mi ohrál už dávno. Kéž bych nevěděla, jak celá tahle sága dopadne - alespoň bych si mohla dělat naděje, že se tohle drámo nepotáhne ještě pár set stran.

tatafa

Krásná, romantická a odpočinková série, se zajímavým námětem. Mohu doporučit.

hana4834
08.12.2016

lepší a napínavější díl jak druhý

Pavlačinka
05.12.2016

Třetí díl je akčnější, i když jsem měla pocit, že jim to všem nějak pomalu dochází, s tou Viktorií to bylo jasný dávno. Bella s Edwardem jsou stále šíleně zamilovaní, ale občas jsou v tom jejich vztahu dobrý úvahy, díky Jacobovi. Toho jsem si v tomhle dílu hodně oblíbila, kluk dozrál a i když je taky bezhlavě zamilovaný, tak aspoň furt nefňuká a něco dělá. Sebeobětování Belly je už zde lehce přehnané. Knížka je ale stále čtivá a nedovolí vám se od ní odtrhnout.

kutikk
04.12.2016

První dva díly super. Sága je trošku dost naivní, ale čtivá a odpočinková. Ale třetí díl mě hrozně rozčiluje. S Bellou je zde zacházeno jako s věcí a tak, jak jsem doposud měla ráda Edwarda, tak tady mi přijde jako namyšlený frajírek a Bella strašně hloupoučká. Ale to mi nebrání pustit se i do 4. dílu.

haki34
16.11.2016

Ctive ctive a jeste jednou ctive ;) jasne vyhrady mam, ale pribeh se cetl jednim dechem..

KateChatt
18.10.2016

Ach jo, proč se všechny hlavní postavy musí chovat tak debilně?!

Denisa153
14.10.2016

Je to díl od dílu horší, Bela jen neustále fňuká.

Adriana21
25.09.2016

Třetí a zase parádní kniha ze série Stmívání.

-Endy-
24.08.2016

Pořad hodně čtivé stejně jako oba předchozí díly, ale v tomto případě mi tam Bella svou nerozhodností a (de)mentální rozpolceností otravovala zdravou atmosféru rivality. A taky už byla trochu únavná její neustálá potřeba přinášet oběti pro dobro jí blízkých lidí, upírů, vlkodlaků...a kdyby měla doma nedejbože třeba želvu, vsadím se, že by se ráda obětovala i pro ni ;)))