Zatmění

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný. Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1022/big_zatmeni-gzz-1022.jpg 3.84454

Stmívání / Twilight 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse, 2006

Kniha Zatmění

midone

No hurá, Eda je zpět. Konečně! Bez něj to nemá šmrnc, no.

LuckaWeiss

(+ SPOILER) Tuhle knihu jsem si až na závěrečnou bitku užila asi nejméně. Na milostné trojúhelníky mě neužije. Přišlo mi to akorát otravné. Bella si je 100% jistá, že miluje Edwarda, ale miluje i Jacoba, jenže Jacoba nemiluje tak jako Edwarda, jenže to si Jacob jednoduše odmítá připustit a snaží se Belle ukázat, že má na lepší a jasně, že to lepší má být Jacob. Bella je z toho akorát špatná a tak ani pořádně neví, jak se má k Jacobovi chovat, dovolí mu, aby ji chytal za ruku, objímá ho, dá mu polibek, ve kterém si připustí, že k Jacobovi asi cítí více, než jen přátelskou lásku, no a končí to bitkou, kde bude zabita Victorie. Je to šílená jízda. Přestože tuhle sérii zbožňuji, tahle kniha mě kvůli milostnému trojúhelníku bavila nejméně, jinak je příběh moc pěkný. Opět květnatá slovní zásoba, relaxační čtení.

tanecnica

Třetí díl je docela zdlouhavý a obsah se točí v kruhu (nebo spíš v trojúhelníku). Bella, Edward nebo Jacob, další upíři, smečka, škola, pořád dokola. V podstatě celkem nuda, jediné, co mě fakt bavilo bylo vylíčení a zpracování legend a života smečky.

cukrovka
01.11.2021

Další příjemné a čtivé pokračování romantiky o upírech a vlkodlacích.

Petra101
06.10.2021

Třetí díl ságy se mi líbil. Dobře se mi četl, přímo jsem to hltala jako předchozí dva.

Turante
02.10.2021

Tento díl byl možná trochu nadbytečný, neustálé přetahování Edwarda a Jacoba mě moc nebavilo. Ale je pravda, že se tam mnoho věcí vysvětlí.

zimolka
26.09.2021

První dva díly se mě líbily.Tomuto by neuškodilo o pár stránek méně, kde by nebyla neustále dokola popisována dokonalost, krása upírů a to co Bella cítí ke svému příteli.

knihomolkaMist
07.06.2021

Bylo to fajn. Neskutečně odpočinkové čtivo, které vás vtáhne a nepustí :)
Nevím z jakého důvodu, a teď mě prosím neukamenujte, mám radši Jacoba než Edwarda. Edward mi přijde neskutečně otravný...
Velmi se mi líbilo to prostředí války, ikdyž bych ho asi rozvedla víc. Těším se na poslední díl :)