Zatmění

kniha od:

Zatmění https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1022/bmid_zatmeni-gzz-1022.jpg 3.8 4680
Koupit Koupit eknihu Bazar

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný. Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou?... celý text

Série:

Stmívání / Twilight 3.


Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Eclipse , 2006


více info...

Komentáře (284)

Komentáře 284 Recenze 4

Nelasp
Nelasp
03.09.2023 4 z 5

Upíři a vlkodlaci si měří kdo dál dočůrá a Bella je v tom tak trochu jen jako nějaká trofej pro toho, kdo vyhraje....Četlo se to fajn, člověk mohl fakt ulevit neuronům

Sacinka
Sacinka
01.06.2023 5 z 5

Nemám asi potřebu hodnotit díly první lepší než čtvrtý a druhý horší než dvacátý .. za mě je to romantický příběh, pohádka na pokračování, odpočinek. Prostě sága. A drží si mě. Upíři jedni!


marketa3815
marketa3815
27.04.2023 1 z 5

Když už jsem sérii získala v originále za odvoz, tak se tedy asi prokoušu až do konce. Angličtinu si moc nevylepšíte, slovní zásoba je podprůměrná a zvládnou to přečíst i mírně pokročilí, takže časem opadne i radost z toho, jak skvěle rozumíte. Na mě to začíná být už moc choré a úchylné, ale hlavně neskutečně nudné: vtisknutí do dvouletého dítěte, sektářství, manipulace, obtěžování. Začíná se to blížit odpadu ve všech ohledech. Jak už někdo psal, scény, které by mohly být akční, jsou jen neskonale nudné, protože autorka naprosto neumí pracovat s napětím.

morienhithwen
morienhithwen
04.04.2023 odpad!

Ach jo, proč jenom se všichni chovají čím dál hůř. Jeden by čekal, že budou v průběhu času jako postavy dospívat, ale ono ne. Ty skryté i očividné manipulace, gaslighting, lhaní, ponižování, ó bóže. Ale kdy už jsem to vydržela až sem, tak to dočtu do hořkého konce. (Anglicky.)

Miunka15
Miunka15
05.02.2023 4 z 5

Přečteno po několikáté a vždy mě čtení těší.

klmonkaa
klmonkaa
25.01.2023 4 z 5

Celkom dobre prešpekulované detaily v celej sérii, prečítala som to rýchlo a so záujmom. Nevrátim sa ale k tomu.

Hakate
Hakate
28.08.2022 3 z 5

Sérii jsem četla v náctiletém věku, ještě před velkou filmovou a knižní mánii.
Bohužel knižní série se mi nelíbila, filmová byla ještě větší tragédie.

marianna7090
marianna7090
30.06.2022 1 z 5

Začala som neznášať už aj Bellu. Otravná osoba, ktorá nič neurobila, nedokázala, ani sa nesnažila, len saa stále ľutuje. Naozaj nerozumiem čo je na nej také príťažlivé, že ju každý chlap, okolo ktorého prejde, miluje. Začínala som si priať aby naozaj nejakým zázrakom zomrela, aj keď som vedela ako to skončí.
Ale je zaujímavé, že sa mi kniha čítala jednoducho a ľahko. Len mám naozaj zásadný problém s hlavnou, ufňukanou, postavou.

Amalberga
Amalberga
31.05.2022 3 z 5

Komu mám teda fandit? Edwardovi, který Bellu neustále omezuje v osobních svobodách (zakazuje jí stýkat se s kamarády, nutí svou sestru, aby ji unášela a držela proti její vůli u Cullenových doma, dává jí ultimátum se svatbou,...) nebo Jacobovi, typickému "milému" klukovi, který trousí věty typu: "ty to sice nevíš Bello, ale miluješ mě a já tu budu čekat, až ti to dojde" (třikrát fuj, pak si stěžuj na friendzone) a občas Bellu bez jejího svolení násilně líbá (a okolí to smázne s tím, že vlastně je ještě mladý a je to normální - nečetl náhodou tenhle díl i Feri?)? Asi bych nejraději fandila Belle, aby taky jednou nenechala ostatní, aby si s ní dělali co chtějí, ale postavila se sama za sebe. Jenže to by nemohla vystupovat ve fiktivním příběhu od paní Meyerové, takže se těšme na svatbu a další eskapády, ve kterých se prakticky nic nestane (ano, akční scény Meyerové fakt nejdou - i když podat něco tak teoreticky dobrodružného tak nudně je vlastně taky umění).

midone
midone
14.04.2022 5 z 5

No hurá, Eda je zpět. Konečně! Bez něj to nemá šmrnc, no.

LuckaWeiss
LuckaWeiss
14.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Tuhle knihu jsem si až na závěrečnou bitku užila asi nejméně. Na milostné trojúhelníky mě neužije. Přišlo mi to akorát otravné. Bella si je 100% jistá, že miluje Edwarda, ale miluje i Jacoba, jenže Jacoba nemiluje tak jako Edwarda, jenže to si Jacob jednoduše odmítá připustit a snaží se Belle ukázat, že má na lepší a jasně, že to lepší má být Jacob. Bella je z toho akorát špatná a tak ani pořádně neví, jak se má k Jacobovi chovat, dovolí mu, aby ji chytal za ruku, objímá ho, dá mu polibek, ve kterém si připustí, že k Jacobovi asi cítí více, než jen přátelskou lásku, no a končí to bitkou, kde bude zabita Victorie. Je to šílená jízda. Přestože tuhle sérii zbožňuji, tahle kniha mě kvůli milostnému trojúhelníku bavila nejméně, jinak je příběh moc pěkný. Opět květnatá slovní zásoba, relaxační čtení.

tanecnica
tanecnica
09.02.2022 3 z 5

Třetí díl je docela zdlouhavý a obsah se točí v kruhu (nebo spíš v trojúhelníku). Bella, Edward nebo Jacob, další upíři, smečka, škola, pořád dokola. V podstatě celkem nuda, jediné, co mě fakt bavilo, bylo vylíčení a zpracování legend a života smečky.

cukrovka
cukrovka
01.11.2021 5 z 5

Další příjemné a čtivé pokračování romantiky o upírech a vlkodlacích.

Petra101
Petra101
06.10.2021 5 z 5

Třetí díl ságy se mi líbil. Dobře se mi četl, přímo jsem to hltala jako předchozí dva.

Turante
Turante
02.10.2021 4 z 5

Tento díl byl možná trochu nadbytečný, neustálé přetahování Edwarda a Jacoba mě moc nebavilo. Ale je pravda, že se tam mnoho věcí vysvětlí.

zimolka
zimolka
26.09.2021 3 z 5

První dva díly se mě líbily.Tomuto by neuškodilo o pár stránek méně, kde by nebyla neustále dokola popisována dokonalost, krása upírů a to co Bella cítí ke svému příteli.

knihomolkaMist
knihomolkaMist
07.06.2021 4 z 5

Bylo to fajn. Neskutečně odpočinkové čtivo, které vás vtáhne a nepustí :)
Nevím z jakého důvodu, a teď mě prosím neukamenujte, mám radši Jacoba než Edwarda. Edward mi přijde neskutečně otravný...
Velmi se mi líbilo to prostředí války, ikdyž bych ho asi rozvedla víc. Těším se na poslední díl :)

Anastazie0810
Anastazie0810
08.05.2021 3 z 5

Třetí díl, je za mě nejslabší. Dá se říct, že se mezi sebou dohadují dva puberťáci o jednu holku. Klasické středoškolské drama, furt však ale baví. Myslím si však, že je to opravdu děláno pro mladší čtenáře, a proto ti starší tomu říkají, že je to brak.
Každý by si to ale určitě měl přečíst před tím filmem.

Tialexa
Tialexa
08.04.2021 5 z 5

Kniha byla super. Rozhodně doporučuji nejprve přečíst

musivila
musivila
04.04.2021 5 z 5

U třetího dílu se to ve mně trochu pralo. Bella rozpolcena láskou mezi upírem a vlkodlakem. Který nakonec získá její srdce i duši? Pořád jsem moc fandila Jacobovi, ale vlastně i Edwardovi. Ze začátku mi vadila až přehnaná ochranitelská péče Edwarda o Bellu, která zastiňovala vše pěkné, co mezi nimi bylo. Proto jsem možná víc stranila Jacobovi, s kterým byla Bella jiná. On byl ten hezký rozesmátý kluk, s kterým se mohla chovat nedospěle a nezodpovědně. S ním zapomínala na své starosti. Nebál se riskovat a nevzdávál se, šel si za svým. On byl Belly slunce.
Edwardovi později také dojde, že jeho způsoby, jak ochránit Bellu jsou přehnané a omezující. Ale také chápu jeho chování. Bella je důvod jeho existence. Všeho by se kvůli ni vzdal a obětoval, jen aby byla šťastná. Má ryzí a čistý charakter a velké sebeovládání. Nakonec tito dva pro bezpečí Belly musí spojit své „síly“, aby ji ochránili. Tak kdo bude vítěz a kdo poražený?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznala jsem, že se mi stýská, že toužím po těch místech a po člověku, který mi poskytl útočiště, když mě zahalila nejtemnější noc.
… nahrazoval mi slunce a zaléval mě teplem, díky němuž byl můj prázdný život snesitelnější.
------------------------------------------------------------------------------------------
"Já mu ubližuju. Pokaždé, když se otočím, mu zase ublížím.“
Byla jsem sobecká a ubližovala jsem. Mučila jsem ty, které jsem milovala.
A pak jsem docela jasně cítila, jak mi srdce puklo a jedna část, ta menší, se odlomila.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Viděla jsem každou chybu, kterou jsem udělala, každou škodu, kterou jsem napáchala, drobnosti i zásadní omyly. Každou bolest, kterou jsem způsobila Jacobovi, každou ránu, kterou jsem zasadila Edwardovi....

Ivet_V
Ivet_V
04.03.2021 4 z 5

Vadil mi tam ten milostný trojúhelník, ale zase to vylepšil ten napínavý konec. Tento díl byl lepší než druhý, ale horší než první.

Limonadovyjoe
Limonadovyjoe
18.02.2021 5 z 5

(SPOILER) V rámci série je pro mě tenhle díl nejlepší. Bella a Edward jsou už zajetým párem, už tady není tolik té sladké omáčky, Bella už se dokáže rozhodovat sama za sebe a jde si za tím, co chce. Nechybí ani milostný trojúhelník Edward/Bella/Jacob a žárlivost na obou stranách. Máme tu zásnuby i pořádnou bitvu v závěru. Celá parta vlků je více než sympatická a navíc se dozvídáme i něco o dalších členech Cullenovic rodiny. Do tohohle dílu autorka přidala ty správné ingredience a ve správném množství.
Navíc miluju tu upršenou atmosféru, lesy a flanelové košile.

kajka.bhlv
kajka.bhlv
18.02.2021 3 z 5

Třetí kniha se mi líbila ze všech zatím nejvíc. Vlkodlaci jsou mi sympatičtí, proto se mi skvěle četly části, ve kterých vystupují. Podle mě zajímavost každým dílem stoupá, snad mě rozbřesk nezklame.

tessiesulcova
tessiesulcova
09.02.2021 5 z 5

Nejdříve jsem viděla filmy, které patří k mým velice oblíbeným fantasy či upíři. Knihu doporučuji, jako kniha se nestala mým nejoblíbenějším dílem, za to film Zatmění ano. Rozbřesk se mi líbil více a já doufám, že si pořídím do osobní knihovny Stmívání a Nový měsíc...ano začala jsem knihy číst až od 3.dílu, ale jak jsem již zmínila...filmy byli spatřeny dříve než kniha.
Přesto knihu Zatmění doporučuji Upířím nadšencům a Fantasy milovníkům!

Marie022
Marie022
01.02.2021 3 z 5

Nejlepší byly asi části věnované vlkodlakům a to, že se to celé nemotalo jenom kolem Belly a Edwarda (za mě já je moc nemusím), ale bylo to docela dobré.

Usire
Usire
25.01.2021 5 z 5

Opětovné snížení kvality, ale zase se dozvídáme mnoho věcí o upírech (hlavně Jasper, ten mě hodně bavil). Některá rozhodnutí postav byla zvláštní, zmatená a nelogická.

apq
apq
26.12.2020 5 z 5

Za mě super pokračování.

ElessaRiverbow
ElessaRiverbow
10.12.2020 2 z 5

Tuto knihu jsem četla přes 2 týdny. To samo o sobě ukazuje, jak moc mě nebavila. První polovina byla nezajímavá a nudná, vůbec jsem se nemohla začíst. Nejzajímavější byly quileutské legendy, které za mě byly opravdu skvělé. Druhá polovina už byla mnohem lepší. Moc se mi líbila minulost Rosalie a Jaspera. Co se týká milostného trojúhelníku, po přečtení Selekce a Elity mi už začal celkem lézt krkem, proto i tady mi vcelku vadil. Každopádně do dalšího dílu se pustím, abych měla celou sérii přečtenou.

Alnima
Alnima
06.11.2020 5 z 5

Miluji styl psaní této autorky. Asi by mohla psát o čemkoli a já bych jí to prostě věřila. Za mě 4,5 hvězdy pro celou sérii.

DannyLady
DannyLady
11.10.2020 4 z 5

Jakmile jsem začala číst, hltám jednu knihu za druhou. Jednou za čas prostě dostanu chuť přečíst si znovu tuto úžasnou sérii, která mě na základní škole naučila milovat knihy. Příběh je díl o dílu svižnější a akčnější. A nezamilovat si postavy ať už hlavní či vedlejší prostě nelze.

tereza7804
tereza7804
08.10.2020 5 z 5

Miluju, miluju ,miluju. Tohle musíte číst :)

Lenísek
Lenísek
13.09.2020 3 z 5

Tak tohle vážně nepobírám. Většina čtenářů patří do týmu Edwarda a to všechno i po tomhle, co v Zatmění vyváděl?

Úplně nejvíc mě bavily pasáže s Jacobem. Tady se mi kupodivu líbila (to bylo snad poprvé) i Bella, když neposlouchala Edwardovy zákazy a zdrhala za vlkodlakem. Jenže celá zápletka byla na můj vkus celá přetažená za vlasy. Opravdu kvůli jedné smrtelnici budete budovat celou armádu upírů?

Po druhém díle je tohle určitě zas krok zpět a dostáváme se na začátek - na úroveň Stmívání. A to to bylo tak hezky rozjeté. Upřímně jdu do posledního dílu s tím, aby tohle celé už skončilo a já měla od upírů zas klid.

ydnac
ydnac
07.09.2020 5 z 5

Miluju celou tuto sérii:-) netřeba dalšího komentáře. Fandové určitě četli a jsou stejně nadšení jako já a kdo nečetl a nemá rád upíry tak ani číst nebude.

Cress
Cress
12.08.2020 3 z 5

3,5*
Místy to bylo zdlouhavé a Bella mě štvala více než v předchozích dílech. Eda byl naopak více v pohodě. No a Jake byl teda opravdu hrozný a po této knize ho už nemám ráda vůbec. Ale opět jsem si to užila. Stmívání je prostě špatné, ale je to Stmívání a bude vás to bavit, tak si to přečtěte.

Markét0138
Markét0138
31.07.2020 odpad!

Byla jsem nemocná, nudila jsem se a tohle byla jediná kniha, kterou jsem měla zrovna po ruce. To je jediný dvoj-důvod, proč jsem zase vstoupila do téhle řeky - horečka a nuda. Nakonec jsem tu knihu ani nedočetla a s touto sérií jsem skončila nadobro, ani mě nezajímalo, jak to dopadne.
(Časem jsem s kamarádkou viděla po jistém přesvědčování Rozbřesk, takže jsem nakonec stejně zjistila, jak to dopadne, ale to nic nemění na tom, že tyto knihy už nikdy. A filmy vlastně taky ne, stačilo mi to vidět jednou.)

Kajuš94
Kajuš94
02.07.2020 4 z 5

Tento díl byl místy zdlouhavý, ale asi to dávalo smysl. Co mě u této knihy odzbrojilo bylo jak na konci Bella byla ,, vyřízená " z Jacoba.

Velbana
Velbana
14.06.2020 5 z 5

Krásně čtivá knížka.

Tess.96
Tess.96
11.06.2020 4 z 5

Docela dobrý díl. V polovině knihy jsem sice knihu musela odložit, jelikož přestávala být chuť na čtení, ale když se člověk do příběhu opravdu začte, tak by se to zvádlo přečíst klidně za tři dny s přehledem. To já bohužel neumím, musím mít na to chuť. A teď k příběhu. Edwarda mám ráda jako postavu, přijde mi kultivovaný, nesobecký a hodně zamilovaný do Belly. Jacob je pro mě nevychovaný, sobecký Vlk, který chce Bellu jen pro sebe. Ano jsem tým Edward a nebojím se to přiznat. Ale Bella se v téhle knize chová vážně na facku. Po celou dovu příběhu jen fňuká, nebo si stěžuje, že to má šíleně těžké a nemůže si vybrat mezi upírem a vlkodlakem, i když nejšťastnější je jenom s Edwardem. Její chování a rozhodování mě opravdu dostávalo k šílenství, ale možná to byl prostě jen autorčiný cíl.

8912
8912
05.06.2020 odpad!

Pro tuto knihu mám jediná dvě slova. Blaf a brak.

http://fivepiecesofart.blogspot.com/2020/06/zatmeni.html

ElikaS
ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Skvělý díl. Četl se krásně a byla jsem ráda, že je Edward naplno zpět. I když váhání Belly bylo občas otravné.