Zatmění

Kniha odhaluje také jiné věci, než samotný příběh, například minulost Jaspera a Rosalie. Ale teď k příběhu... V okolí se začínají dít zvláštní věci - lidé umírají a příčina není známá. Ve městě se skrývá Victoria, která chce pomstít svého druha Jamese. Proměňuje náhodně lidi v upíry, kteří bez milosti vraždí. Proto se upíři musí sjednotit s vlkodlaky, aby ochránili Bellu. Jacob je do ní beznadějně zamilovaný. Co se odehraje na vrcholku hor. Porazí Victorii? Zachrání Bellu? Bude Bella upírkou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1022/zatmeni-gzz-1022.jpg 3.84244

Stmívání 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Eclipse, 2006

Kniha Zatmění

Tialexa

Kniha byla super. Rozhodně doporučuji nejprve přečíst

musivila

U třetího dílu se to ve mně trochu pralo. Bella rozpolcena láskou mezi upírem a vlkodlakem. Který nakonec získá její srdce i duši? Pořád jsem moc fandila Jacobovi, ale vlastně i Edwardovi. Ze začátku mi vadila až přehnaná ochranitelská péče Edwarda o Bellu, která zastiňovala vše pěkné, co mezi nimi bylo. Proto jsem možná víc stranila Jacobovi, s kterým byla Bella jiná. On byl ten hezký rozesmátý kluk, s kterým se mohla chovat nedospěle a nezodpovědně. S ním zapomínala na své starosti. Nebál se riskovat a nevzdávál se, šel si za svým. On byl Belly slunce.
Edwardovi později také dojde, že jeho způsoby, jak ochránit Bellu jsou přehnané a omezující. Ale také chápu jeho chování. Bella je důvod jeho existence. Všeho by se kvůli ni vzdal a obětoval, jen aby byla šťastná. Má ryzí a čistý charakter a velké sebeovládání. Nakonec tito dva pro bezpečí Belly musí spojit své „síly“, aby ji ochránili. Tak kdo bude vítěz a kdo poražený?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznala jsem, že se mi stýská, že toužím po těch místech a po člověku, který mi poskytl útočiště, když mě zahalila nejtemnější noc.
… nahrazoval mi slunce a zaléval mě teplem, díky němuž byl můj prázdný život snesitelnější.
"Já mu ubližuju. Pokaždé, když se otočím, mu zase ublížím.“
Byla jsem sobecká a ubližovala jsem. Mučila jsem ty, které jsem milovala.
A pak jsem docela jasně cítila, jak mi srdce puklo a jedna část, ta menší, se odlomila.
Viděla jsem každou chybu, kterou jsem udělala, každou škodu, kterou jsem napáchala, drobnosti i zásadní omyly. Každou bolest, kterou jsem způsobila Jacobovi, každou ránu, kterou jsem zasadila Edwardovi....

Ivet_V

Vadil mi tam ten milostný trojúhelník, ale zase to vylepšil ten napínavý konec. Tento díl byl lepší než druhý, ale horší než první.

Limonadovyjoe

(+ SPOILER) V rámci série je pro mě tenhle díl nejlepší. Bella a Edward jsou už zajetým párem, už tady není tolik té sladké omáčky, Bella už se dokáže rozhodovat sama za sebe a jde si za tím, co chce. Nechybí ani milostný trojúhelník Edward/Bella/Jacob a žárlivost na obou stranách. Máme tu zásnuby i pořádnou bitvu v závěru. Celá parta vlků je více než sympatická a navíc se dozvídáme i něco o dalších členech Cullenovic rodiny. Do tohohle dílu autorka přidala ty správné ingredience a ve správném množství.
Navíc miluju tu upršenou atmosféru, lesy a flanelové košile.

kajka.bhlv

Třetí kniha se mi líbila ze všech zatím nejvíc. Vlkodlaci jsou mi sympatičtí, proto se mi skvěle četly části, ve kterých vystupují. Podle mě zajímavost každým dílem stoupá, snad mě rozbřesk nezklame.

tessiesulcova

Nejdříve jsem viděla filmy, které patří k mým velice oblíbeným fantasy či upíři. Knihu doporučuji, jako kniha se nestala mým nejoblíbenějším dílem, za to film Zatmění ano. Rozbřesk se mi líbil více a já doufám, že si pořídím do osobní knihovny Stmívání a Nový měsíc...ano začala jsem knihy číst až od 3.dílu, ale jak jsem již zmínila...filmy byli spatřeny dříve než kniha.
Přesto knihu Zatmění doporučuji Upířím nadšencům a Fantasy milovníkům!

Marie022

Nejlepší byly asi části věnované vlkodlakům a to, že se to celé nemotalo jenom kolem Belly a Edwarda (za mě já je moc nemusím), ale bylo to docela dobré.

Usire

Opětovné snížení kvality, ale zase se dozvídáme mnoho věcí o upírech (hlavně Jasper, ten mě hodně bavil). Některá rozhodnutí postav byla zvláštní, zmatená a nelogická.