Rozbřesk

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1051/rozbresk-zNo-1051.jpg 3.94393

Stmívání 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Breaking Dawn, 2008

Kniha Rozbřesk

Tialexa

I poslední díl celé série byl fantstický. Doporučuji celou sérii

musivila

Po x letech jsem se podruhé vydala prožít tento příběh. Rozbřesk jsem si asi pamatovala nejméně ze všech dílů. Tak mi zde ani nerušily představy filmového zpracování, které jsem viděla jen 1x před lety. Moc pěkné zakončení celé ságy ❤

„Konečně tě miluju tím správným způsobem. Konečně je to v rovnováze. Oba máme lidi bez kterých nemůžeme žít.“

Elissblue

Uzo! Další kniha kterou jsem zhltla za den!!! Miluju

Ivet_V

Stejně dobrý možná i lepší než Stmívání. Vůbec mi nevadilo, že je to tak tlustá kniha. Konečně jsme se dočkali věcí, které v jiných romantický knížkách nejsou a můžem v to jenom doufat. Překvapilo mě, že ten konec je jiný než ve filmu a možná i lepší.

kajka.bhlv

(+ SPOILER) Čtvrtá kniha se mi líbila z celé série nejvíc. Hodně mě bavilo rozdělení knihy na tři části, Jacobova nám pomohla ještě víc nahlédnout do života vlků. Nejvíc jsem se těšila na závěrečnou bitvu, na kterou mě nalákal film, ale ta se nestala. Jen další filmový výmysl... Bella se každým dílem stává nezávislejší, Jacob se uklidnil, Edward už nenaráží na prokrvené tváře a sympatičnost všech postav jenom stoupá.

MegaH

Zdlouhavé, naivní a nejubrečenější hrdinka všech dob i přes to, že je vždy po jejím....

Usire

Z knihy mám rozporuplné pocity tak jako mnozí jiní. Asi to byl nejslabší díl ze všech, ale v mnohém to nebylo tak špatné. Filmové zpracování je otřesné, kdežto kniha je vlastně velmi dobrá.

Alnima
06.11.2020

Miluji styl psaní této autorky. Asi by mohla psát o čemkoli a já bych jí to prostě věřila. Za mě 4,5 hvězdy pro celou sérii.