Rozbřesk

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1051/rozbresk-1051.jpg 3.93429

Stmívání (4.)

Breaking Dawn (2008)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Carol96

Poslední kniha série je podle mě nejvíce povedená.
Ale knihu jsem četla hodně dávno, takže si ji už moc nepamatuji.

Aríka

Tato kniha byla asi nejhorší z celé série. Nejen, že už se skoro nedala číst. Jméno Edward už mi doslova lezlo krkem, a proto není divu, že mě nadšení z této série náhle opustilo. Kniha už nebyla tak čtivá. Hlavní hrdinka mi přišla už opravdu hodně naivní. Některé situace byly opravdu, ale opravdu zmateně popsány samotnou autorkou nebo překladatelem, těžko říct. knihu jsem četla porakticky jenom kvůli tomu, abych se dozvěděla jak celé "upíří story" skončí, ale jinak si myslím, že knha, ale ani celá série žádným literárním pokladem opravdu není.

Maus

Četla jsem ji už dávno a tehdy se mi kniha neskutečně líbila. Někdy si ji hodlám přečíst znovu.

jaja10

Celou serii mám moc ráda.

kamzíček

Nejlepší kniha z této ságy. Pocity jsou napsaný a popsaný tak, že nejde s postavami nelitoval, nebo se neradovat.

Romžiry

Mno. Trochu přitažené za vlasy, ale budiž. Je to psané pro náctileté.

Katy25

Nejvíc.

Kája5951

Konečně je knížka jiná než film, a kdybych si měla vybrat mezi knížkou a filmem, tak u téhle části rozhodně knížka. Knížka mnohem více popisuje detaily (jak už to tak bývá), ale mnohem více jsem se vcítila do kůže hlavních postav.

surynas

Sakra! Jak spolu můžou mít dítě, vždyť Bella je živá a Edvard je skoro mrtvý!
Miluju fantasy, ale tohle prostě není můj šálek čaje.... Edvard no, prostě romantická ikona všech mladších holek. Jacob dejme tomu, ale Bella nevím proč mě tak moc štvala. Prostě a jednoduše nelíbilo se mi to.

Nita17

No konec, sláva - a ejhle, žádná nic moc sláva. Začátek dobrý, zajímavý popis toho stát se upírem a jak to vnímá. Překvapivý zázrak - pijavice můžou plodit děti :D Pár vtipných pasáží. Jsem jediná komu je to spojení Jacob, Renesmé a otisk, proti srsti, zasloužil by jsi víc, mnohem více, jasně musíme se držet hlavní dvojice. A ten mdlý konec, to bylo jako co... to filmaři jsi s tím poradili lépe. Ufff...

Eorin

Završení - čekala jsem nějaké pořádné grand finále a.. ono se ani moc nedělo. Na druhou stranu je fakt, že to vlastně bylo příjemné finále, byť pro mou po akci lačnící duši to bylo trochu useknuté a nenaplněné.
Hvězdu dolů dávám za až absurdně působící plejádu upírů se "superschopnostmi". Vážně to bylo potřeba? Chápu, že v boji se to šiklo, ale na můj vkus už to bylo dost přehnané. Stejně tak jako Jacobův konec a "naplnění" s Renesmé.. a zraky, proč to jméno? To si mohli odpustit.. Nicméně jinak prima čtivo, ale stejně si stojím za tím, že první díl byl nejlepší a klidně bych se s ním spokojila jako s jediným.

anonym02

Já ani nevím, jak se mám ke knize vyjádřit. Líbila se mi sice moc, ale ten pohled Jacoba mě vážně nebavil a musím souhlasit s tím, že filmy se mi asi líbí o něco víc.

Knihomolka25

Dobrá knížka:)

Knihomolka25

Jsou to super knihy ale mysím že jsou lepší ty filmy.

Turante

Výborné zakončení celé série Stmívání, první a tato poslední kniha se mi líbila nejvíce. prostě miluji happyendy ;-)

katushah

Tento díl se mi líbí ze všech nejvíc, ale stejně je to pořád průměrné dílo pro mladé. Tady v tom se konečně něco děje, líbí se mi svatba a porod, Renesmé a Bella jako upírkou (i když jen třpytivou upírkou v podání Stephanie Meyer), konec už je divný, některé části můžete přeskočit.

PinkAlicorn

Za mě jednoznačně nejlepší díl! Jako jediný si zaslouží pět hvězdiček.
Začátek mě nebavil, přiznávám, ale kapitoly z pohledu Jacoba mi hned zvedly náladu. On byl prostě skvělej! Vážně jsem se bavila. A Renesmé je zlatíčko, tu si nejde nezamilovat... Taky konec mě potěšil, vážně se mi moc líbilo, jak to celé dopadlo!
Jen musím říct, že jsem čekala na tu falešnou bitvu, která byla ve filmu a byla jsem maličko zklamaná, když jsem zjistila, že si ji filmaři vymysleli. Na druhou stranu to není chyba Stephenie Meyerové, že si režisér domyslel něco tak skvělého, takže za to nebudu strhávat hvězdičku.

dancadragneel

No očekávání bylo větší než mělo doopravdy být. Čekala jsem záživný boj a něco důležitého ale nikde to nepřišlo. Nevím asi jsem prostě neměla tolik očekávat.

Kačkaknihomol

No tak hrozné to nebylo, ale že bych si z toho sedla na zadek to určitě ne. Jacobův pohled mně štval a pár stránek jsem musela přeskočit. Navíc se nekonal žádný boj s Volturiovými, což mně naštvalo, protože jsem se na ten boj těšila a oni si s nimi jen poklábosili.

venacava

Ach, tak tohle už bylo moc... kapitoly s "Jacobem" jsem musela přeskakovat. Musím přiznat, že bych nejraději dala 0,5 hvězdičky, ale hodnocení "odpad" si to taky úplně nezaslouží...moje náctileté já by si to neodpustilo :)

martina.culik

"Čtvrtý díl trilogie" mě příjemně překvapil. Dobře se četlo a hezky uzavřelo celou sérii.

ufounek173

líbí se mi i film

Bella1

Úžasná kniha! Tuhle knížku prostě miluju!

avalonek

Film jsem viděla první a musím říct,že filmové zakončení se mi líbilo víc.Ale zase v knize se mi líbilo jednání a příběh Jacoba..Je to taková pohodová a velice jednoduchá kniha.Ale číst se to dá a to je hlavní,taková neuvěřitelná pohádka..

whiolet

O něco lepší než předchozí díly,ale znám daleko lepší teenage knihy

Kiwi24

úžasné. nic jiného nemůžu říct. super konec. film byl ale horší... moc se mi nelíbil

ZanZara1

Pro mne absolutně nejlepší kniha z celé série. Miluji Stmívání, protože je o poutech, které dokáže rozdělit jedině smrt a to je v dnešním, tom skutečném světe, velice vzácné. Excelentní.

tatafa

Krásná, romantická a odpočinková série, se zajímavým námětem. Mohu doporučit.

Lucik100
25.12.2016

Prostě skvělé zakončení, skvělé série. :D

hana4834
08.12.2016

skvělá knížka a super zakončení