Rozbřesk

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1051/big_rozbresk-zNo-1051.jpg 3.94608

Stmívání / Twilight 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Breaking Dawn, 2008

Kniha Rozbřesk

midone

Ona už anotace napoví, jak je to laciný. Když já to tak miluju. To je tak blbý až je to skvělý.

Z anotace: "bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná"? Jak já tenhle obrat zbožňuju. Už v prvním dílu to byla láska na první přečtení XD.

A další...
"Bela zmítaná prudkou vášní k upírovi Edwardovi...." božínku, to jsou skvosty!

Přečtěte si to, věřte, nebo ne v knize je jich tisíckrát víc. No, buďte k sobě upřímní, kdo by to nechtěl?

LuckaWeiss

Krásné zakončení, mám pocit, jako by skončila jedna éra mého života. Když jsem dočítala těch posledních pár slov, cítila jsem zvláštní pocit, očekávala jsem rychlý příval slz, který jsem nakonec zadržela. Tahle série je jedná velká nehynoucí láska a čistá nostalgie. Člověk se k této sérii bude jednoduše vracet a pokaždé, když ji bude číst, bude mít ten pocit toho nadcházejícího dobrodružství, které ho čeká, té lásky, kterou je celá série naplněna, vzrušením a co si budeme, občas i otravných pasáží. Miluji tuhle sérii, děkuji! :)

tanecnica

(+ SPOILER) Zajímavý zlom v ději. Těhotenství a s ním spojené opravdu nelidské (upíří) zážitky jsou čtivé, tato část mě dost bavila. Druhá část s příchodem dalších upírů a plánovaného boje s Volturiovými je dost zdlouhavá, při prvním čtení před x lety mě nebavila vůbec, teď to bylo kupodivu záživnější.
Ale stejně je celá sága skvěle vymyšlená a zaslouží si své místo v knížkách pro romantické duše.

Jana.machova5
20.12.2021

Lepší než Zatmění a horší než Nový měsíc, přesto skvělý a napínavý závěr tetralogie.

vlkove
04.12.2021

HODNOCENÍ SÉRIE: 97 %

Patro
08.11.2021odpad!

Ne, prostě ne.
Nesmyslnost postav a bezduchý příběh bych ještě snesla, koneckonců je kniha učena pro jinou věkovou kategorii.
Ale pedofilie převlečená za něco romantického?
Ne díky.

cukrovka
05.11.2021

Skvělé zakončení celé série. I když věkem nepatřím k cílové skupině příběh jsem si moc užila. Správná kombinace romantiky a napětí.

Petra101
06.10.2021

Nejlepší kniha z celé série. Líbil se mi i film. Kniha se rychle četla a závěr.. nosuper pecka...