Rozbřesk

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1051/rozbresk-1051.jpg 3.93625

Stmívání (4.)

Breaking Dawn (2008)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Nymphetamine

Jak šel čas, prokousala jsem se až ke čtvrtému dílu. Už to ale nebylo ono. Celá sága je zaměřena na určitou cílovou skupinu. A i když se jedná o romantickou jednohubku, tak s přibývajícími roky rostou nároky i na jednohubky. Očekáváte určitou kvalitu. Stmívání (série) zůstalo stejné. Nikam se neposouvá a závěrečný díl je asi nejvíce přeslazený. Vše je tak dokonalé, až se to nedá číst... Je to tak pro mne rozloučení s autorkou, protože její další romány budou nejspíš jen kopií toho všeho, co jsem již četla. Těžko říct, zda byl tento díl původně v plánu nebo vznikl na nátlak fandů.
Nemá se sice posuzovat kniha dle obalu a je troufalé odsoudit i ostatní díla, ale tady to risknu.

Nikol1010
27.12.2017

Celá série knih bylo mé dospívání, bylo to něco jiného než Harry Potter (nelze tyto dva světy porovnávat), ale také mě to bavilo, ráda jsem čekala na další díly. Mnohem lepší jak filmy, ráda se ke knihám vracím.

TerezaJágrová
25.12.2017

Nádherné zakončení série těchto knih. Příběh byl napínavý a rychle přečtený. Je to série knih,kterou můžu číst stále dokola a ještě mě neomrzela.

milena8281
09.11.2017

Neuvěřitelně dobře napsaný příběh, velmi napínavý, poutavý. Líbí se mi autorčin styl. Přečetla jsem jedním dechem.

Zebra01
29.10.2017

Mohu knihu číst znovu a znovu.

Veronika33
25.10.2017

Fúúúú, tak to bola jazda. Jednoznačne najakčnejší a najpútavejší diel série. Príbeh som si neskutočne užila a rozhodne som túto sériu nečítal naposledy. Odporúčam všetkým milovníkom upírskej tématiky so štipkou romantiky.

Kacule88
22.10.2017

Úžasné zakončení této úžasné série!

girdi
22.10.2017

Těch pět hvězd jsem dala už po prvním přečtení a teď, když jsem se do knihy v touze po úniku před realitou začetla naplno podruhé, tak mi nezbývá než potvrdit, že ten plný počet je zasloužený. Je tam všechno - láska, romantika, nebezpečí, napětí, zklamání a hlavně mnoho překvapení, které vás nenechají se od příběhu odtrhnout. Je nutno však připomenout, že je to fantasy pro mládež a právě z tohoto pohledu ji hodnotím.

silvinka12
18.10.2017

Tak jsem se na tento díl těšila, hlavně na tu svatbu, ale zklamal mě. Některé části byly podle mě moc uspěchané - třeba svatba a svatební cesta, a některé děje byly zase naopak o ničem a zbytečně protahované např. Jak Jacob stále běhal po lese jako vlkodlak a stále se s někým hádal. Za mě nejslabší díl. Z této série u mě vyhrává Zatmění, které bylo z mého pohledu dost povedené

NikolIris
15.09.2017

Za mňa krásne uzavretie, romantika, boj, všetko tam bola. Keďže som mala tak sladkých 16-17 rokov, tak som vždy utiekla do tohto svete a snívala si o upíroch :D . Ja mám Twilight rada aj už ako stará a tak to aj zostane :)
Vďaka Twilightu vlastne čítam knihy :)

Carol96
24.07.2017

Poslední kniha série je podle mě nejvíce povedená.
Ale knihu jsem četla hodně dávno, takže si ji už moc nepamatuji.

Aríka
19.07.2017

Tato kniha byla asi nejhorší z celé série. Nejen, že už se skoro nedala číst. Jméno Edward už mi doslova lezlo krkem, a proto není divu, že mě nadšení z této série náhle opustilo. Kniha už nebyla tak čtivá. Hlavní hrdinka mi přišla už opravdu hodně naivní. Některé situace byly opravdu, ale opravdu zmateně popsány samotnou autorkou nebo překladatelem, těžko říct. knihu jsem četla porakticky jenom kvůli tomu, abych se dozvěděla jak celé "upíří story" skončí, ale jinak si myslím, že knha, ale ani celá série žádným literárním pokladem opravdu není.

Maus
18.07.2017

Četla jsem ji už dávno a tehdy se mi kniha neskutečně líbila. Někdy si ji hodlám přečíst znovu.

jaja10
16.07.2017

Celou serii mám moc ráda.

kamzíček
15.07.2017

Nejlepší kniha z této ságy. Pocity jsou napsaný a popsaný tak, že nejde s postavami nelitoval, nebo se neradovat.

Romžiry
11.07.2017

Mno. Trochu přitažené za vlasy, ale budiž. Je to psané pro náctileté.

Katy25
23.06.2017

Nejvíc.

Kája5951
21.06.2017

Konečně je knížka jiná než film, a kdybych si měla vybrat mezi knížkou a filmem, tak u téhle části rozhodně knížka. Knížka mnohem více popisuje detaily (jak už to tak bývá), ale mnohem více jsem se vcítila do kůže hlavních postav.

surynas
18.06.2017

Sakra! Jak spolu můžou mít dítě, vždyť Bella je živá a Edvard je skoro mrtvý!
Miluju fantasy, ale tohle prostě není můj šálek čaje.... Edvard no, prostě romantická ikona všech mladších holek. Jacob dejme tomu, ale Bella nevím proč mě tak moc štvala. Prostě a jednoduše nelíbilo se mi to.

Nita17
08.06.2017

No konec, sláva - a ejhle, žádná nic moc sláva. Začátek dobrý, zajímavý popis toho stát se upírem a jak to vnímá. Překvapivý zázrak - pijavice můžou plodit děti :D Pár vtipných pasáží. Jsem jediná komu je to spojení Jacob, Renesmé a otisk, proti srsti, zasloužil by jsi víc, mnohem více, jasně musíme se držet hlavní dvojice. A ten mdlý konec, to bylo jako co... to filmaři jsi s tím poradili lépe. Ufff...

Eorin
04.06.2017

Završení - čekala jsem nějaké pořádné grand finále a.. ono se ani moc nedělo. Na druhou stranu je fakt, že to vlastně bylo příjemné finále, byť pro mou po akci lačnící duši to bylo trochu useknuté a nenaplněné.
Hvězdu dolů dávám za až absurdně působící plejádu upírů se "superschopnostmi". Vážně to bylo potřeba? Chápu, že v boji se to šiklo, ale na můj vkus už to bylo dost přehnané. Stejně tak jako Jacobův konec a "naplnění" s Renesmé.. a zraky, proč to jméno? To si mohli odpustit.. Nicméně jinak prima čtivo, ale stejně si stojím za tím, že první díl byl nejlepší a klidně bych se s ním spokojila jako s jediným.

anonym02
09.05.2017

Já ani nevím, jak se mám ke knize vyjádřit. Líbila se mi sice moc, ale ten pohled Jacoba mě vážně nebavil a musím souhlasit s tím, že filmy se mi asi líbí o něco víc.

Knihomolka25
16.04.2017

Dobrá knížka:)

Knihomolka25
16.04.2017

Jsou to super knihy ale mysím že jsou lepší ty filmy.

Turante
06.04.2017

Výborné zakončení celé série Stmívání, první a tato poslední kniha se mi líbila nejvíce. prostě miluji happyendy ;-)

katushah
31.03.2017

Tento díl se mi líbí ze všech nejvíc, ale stejně je to pořád průměrné dílo pro mladé. Tady v tom se konečně něco děje, líbí se mi svatba a porod, Renesmé a Bella jako upírkou (i když jen třpytivou upírkou v podání Stephanie Meyer), konec už je divný, některé části můžete přeskočit.

PinkAlicorn
30.03.2017

Za mě jednoznačně nejlepší díl! Jako jediný si zaslouží pět hvězdiček.
Začátek mě nebavil, přiznávám, ale kapitoly z pohledu Jacoba mi hned zvedly náladu. On byl prostě skvělej! Vážně jsem se bavila. A Renesmé je zlatíčko, tu si nejde nezamilovat... Taky konec mě potěšil, vážně se mi moc líbilo, jak to celé dopadlo!
Jen musím říct, že jsem čekala na tu falešnou bitvu, která byla ve filmu a byla jsem maličko zklamaná, když jsem zjistila, že si ji filmaři vymysleli. Na druhou stranu to není chyba Stephenie Meyerové, že si režisér domyslel něco tak skvělého, takže za to nebudu strhávat hvězdičku.

dancadragneel
07.03.2017

No očekávání bylo větší než mělo doopravdy být. Čekala jsem záživný boj a něco důležitého ale nikde to nepřišlo. Nevím asi jsem prostě neměla tolik očekávat.

Kačkaknihomol
04.03.2017

No tak hrozné to nebylo, ale že bych si z toho sedla na zadek to určitě ne. Jacobův pohled mně štval a pár stránek jsem musela přeskočit. Navíc se nekonal žádný boj s Volturiovými, což mně naštvalo, protože jsem se na ten boj těšila a oni si s nimi jen poklábosili.

venacava
01.03.2017

Ach, tak tohle už bylo moc... kapitoly s "Jacobem" jsem musela přeskakovat. Musím přiznat, že bych nejraději dala 0,5 hvězdičky, ale hodnocení "odpad" si to taky úplně nezaslouží...moje náctileté já by si to neodpustilo :)