Rozbřesk

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1051/rozbresk-zNo-1051.jpg 3.94058

Stmívání (4.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Breaking Dawn (2008)

Kniha Rozbřesk

EvaVystrcilova

Film miluju, ale knížka nebyla tak moc dobrá. Dala by se podle mě zkrátit. Ale bylo to dobře zakončené:)

Taralcielle

Knihy přečteny všechny, anglicky i česky. Musím znovu podotknout, že jsou mnohem lepší než filmy. Ve filmu nevynikne spousta emocí, které jsou v knize krásně vysvětlené.

janelka2

Prostě skvělá série. Škoda že závěr tak rychle skončil. Mohla bych číst sladkou omáčku do aleluja :-)

EvaStark

martenkaaa

Ač filmové zpracování příliš neprožívám, knihy se mi líbily. A Rozbřesk asi nejvíc. Vypravování ze strany Jacoba bylo velmi příjemným oživením. Náročný čtenář by si na recenzi asi smlsnul, ale pokud i vy občas hledáte příjemnou odreagovačku na léto, Twillight Ságu rozhodně doporučuji.

PhoebePollard

Konečná scéna s Volruriovými vůbec neodsýpá, ale jinak skvělé. Aro a hlavně Caius mi lezli na nervy, naproti tomu třeba z Leah se stala má nová oblíbená vedlejší postava. A samozřejmě Alice, i když ta byla více upozaděná. Ráda jsem se trochu víc seznámila s Rose. Jinak, Bella, Edward, Jacob... co k tomu dodat. Nádhera a kniha se hezky čte.

LenkaGonn

Dech beroucí, trochu smutné pokračování této ságy.

Konfu97

Vrchol celé série, svatba Belly a Edwarda. Z Belly se po mnoha úskalích konečně stáva upír. Rozdělené pohledy Jacoba a Belly (možná i Edwarda, tím si nejsem jistá) jsou vítány, děj to obohacuje. Konečná "bitva" s Volturiovými je na můj vkus utahaná, možná i trochu nudná. Ale jinak pěkné a hlavně šťastné ukončení :)