Rozbřesk

od:


KoupitKoupit eknihu

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1051/rozbresk-zNo-1051.jpg 3.93887
Série:

Stmívání (4.)

Orig. název:

Breaking Dawn (2008)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (8)

Azizi
06.07.2012

Súhlasím s vami, ja napr. nie som knižný masochista :D Jednoducho ak ma nejaká kniha nebaví, tak ju nedočítam, nie to ešte čítať celú sériu. Zas na druhej strane, keby každý čítal len to čo ho baví, komentáre by mohli byť príliš subjektívne. Takto aspoň možno lepšie pomôžu ľuďom rozhodnúť sa, či si knihu prečítať alebo nie. Mne osobne (najmä na prvých troch dieloch) vadilo toho neskutočne veľa (nesmierne dlhé nudné pasáže, absencia deja, láska Belly a Edwarda, Charlie, Jacob, vlastne všetci vlci, Renée, Bellini priatelia...no asi by som mohla pokračovať donekonečna). Ale boli tam aj pasáže a postavy, ktoré ma veľmi bavili (Cullenovci). Takže ja som mala aspoň motiváciu. Ale často vídam (a samozrejme nepíšem teraz len o Twilight), že niektoré komentáre knihy totálne znesú pod čiernu zem. Jednoducho ich čitateľ nevidel zjavne jediné pozitívum, čo znamená, že musel pri ich čítaní asi značne trpieť, minimálne sa po celý čas nudiť. Ale časom by sa nemalo mrhať takýmto spôsobom, lebo je ho príliš málo a je vzácny. Aj keď to je len môj názor. Samozrejme každá minca má dve strany a ako som už napísala, takto sa aspoň podá celkovo objektívnejšie zhodnotenie kníh. A už možno aj to je pre niekoho dostatočné uspokojenie, že môže aspoň takto pomôcť, takže určite to nemyslím v zlom a cením si všetky názory. Aj tak sú knihy pre každého o niečom inom, každý od nich očakáva a vyžaduje niečo iné (a na tom si myslím nie je nič zlé) preto je jasné, že názory sa rôznia. Ale to už vlastne zachádzam zas inde, tak len toľko som chcela.

h.anuli.k
26.05.2012

už se těším až si ho přečtu, už mi chybí jenom tohle, ale slyšela jsme že je to moc natahovaný

machmau
22.04.2012

no já jsem to četla jenom do půlky myslím nebo jinak čet..co to povídám já to viděla ale jenom první část vzbudila se jako upírka a víc už nevím jak to dopadlo dál???

Val
16.03.2012

Vysvětlí mi někdo, proč, když se někomu nelíbí první díl, pak ani druhý...proč čte ty další ??? Já to nechápu.... Mě když zklame první díl čehokoli, tak další ignoruju. Někdy mi připadá, že spousta lidí to dělá jen proto, aby mohly nadávat........

Gimli
11.09.2011

Jak tak koukám na komentáře, moc nerozumím tomu, proč někdo, kdo trpěl už u prvního dílu, byl ochoten se protrpět až na konec celé ságy. Zvláštní. (nečetl jsem ani jeden díl)

smetanka
29.08.2011

kde si muzu precist knihu Rozbresk na internetu? nebo tady na databazi knih?? diki za odpovedi

sam198
20.07.2011

misssicccka: Tak proč to číst, nebo číst až do konce? Navíc jsi už četla dva předchozí díly, tak moc nechápu proč se s tím tak trápíš :)

motycek

sice je blbé hodnotit knihu kterou jsem nečetl ale jestli je z belly upírka(viděl jsem film stmívání)tak mi to přijde dost neprofesionální ale samozřejmě knihu hodnotit nebudu protože mě jde hlavně o čtivou výplnˇi když zásadní věci bývají rozhodující o zájem o ságu.