Půlnoční slunce

Půlnoční slunce obálka knihy
Mé hodnocení:

Příběh Stmívání Edwardovýma očima. Osudové setkání Edwarda Cullena a Belly Swanové obrátilo oběma život vzhůru nohama. Až dosud jsme jejich dramatický vztah znali jen z dívčina vyprávění, ale teď nadešel čas na Edwardův pohled. Co vše jeho shledání s nevinnou Bellou způsobilo? Jaké pocity ho ovládly? A jak mohl následovat své srdce a zároveň svou lásku stahovat do světa plného nebezpečí? Nejslavnější upíří romance se vrací v temně velkolepém stylu a má pořádně nabroušené špičáky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460212/pulnocni-slunce-rSz-460212.jpg 3.6151

Stmívání

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno, Egmont (ČR)

Midnight Sun, 2020

Kniha Půlnoční slunce

Soňa272

Smíšené pocity, tak bych to nespíš nazvala. Tolik let čekání na druhý pohled velkého příběhu... Nemůžu si pomoct ale já jsem prostě čekala víc. Nejlepší na knize je dle mého názoru začátek. Tam je krásně vidět jak Edvard bojuje proti přitažlivosti k Belle, je to nádherně popsána část. A pak to jde jen z kopce. . A co se týká pravopisu a překlepů, tak to jednomu vážně trhá oči.

LucySmile

Konečně jsem se dočkala! Sága Stmívání je pro mě celoživotní srdcovkou a díky ní jsem se do čtení zamilovala. Celou sérii jsem četla snad milionkrát a na Edwardův pohled jsem se strašně těšila. Po přečtení Midnight Sun v originále jsem se pustila i do překladu a poprvé jsem zklamaná. Překlad je naprosto příšerný a ze začátku mi dost kazil požitek z knížky. Když nebudu psát o některých dost zvláštně přeložených větách, je tam dost chyb. Chybí slova, ve slovech chybí nebo přebývají písmenka a celkově to vypadá, že si to překladatelka po sobě vůbec nepřečetla. Tohle odevzdat, tak bych se styděla. Každopádně, knížka je skvělá, ještě lepší, než jsem čekala. V některých pasážích bylo toho rozjímání až moc, ale jsem ráda za nahlídnutí do Edwardovy mysli. Číst to v době, když jsem poprvé četla Stmívání, ocenila bych to víc.

Janiss_89

15 let čekání jsem dnešním večerem ukončila. Narvat Stmívání do víc jak 700 stran Edwardových myšlenek muselo dát fušku. Těší mě, že díky držení knihy jsem vlastně sportovala. Jelikož držet skoro 2 kila několik hodin je pro mě, lemru, výkon.
Každopádně kniha splnila přesně to co jsem očekávala - více Cullenů. Jasně Edwardovy podrobné myšlenky byly zdlouhavé a někdy utrpné, ale daly se přežít, když začal vyprávět příběhy své rodiny.
Spoiler
Co mě nejvíc překvapilo byla moc Jaspera. Jasně víme jakou moc má. Ale tady se do ni šlo do hloubky a fakt jsem teda čuměla, že Aroovi někdo takový unikl. Takže já jsem vážně spokoje.

DreamerX9

Fanoušci Stmívání tohle nečtěte! A možný Spoiler

Po 15 letech vydat tohle? No stmívání bylo velkým hitem...filmy celkem ušly ale ta kniha, naivní uvzdychaná Bella posedlá Edwardem mě natolik nebavila že jsem to tehdy vzdala už v půlce a nyní tu máme opáčko namyšleného a pak po uši zamilovaneho Edwarda. Celá dějová romantická linka až na pár od srdce zahřátých vět stálá za nic. Očekávala bych že po 15 letech kdy se změnila doba a styl psaní se autorka přizpůsobí a bude rozumově dál...takže tady jsme na nule ale dobře je to její styl. Čekala jsem že se dozvím něco nového, pokračování nebo nějakou velkou pecku, aneb co jste o stmívání nevěděli ale žádná nepřišla. Za mě zklamání :/

Theresa.2679

Množství chyb mi trochu kazilo dojem, ale jinak? Ach můj Bože. Miluju celou ságu, Stmívání jsem kdysi dala na jeden zátah, jak jsem se nemohla odtrhnout a teď to bylo to samé, možná horší. Edwardův pohled se mi líbil snad více než Bellin, seděla jsem jako přikovaná a nemohla se odpoutat. Tak ráda jsem se vrátila a sledovala to znovu, ale jinak, občas jsem si vzala i samotné Stmívání a vnímala oba pohledy dohromady, doplňovala si mezery. Jsem ráda že tohle vzniklo a nemůžu uvěřit, že mám dočteno, potřebuji číst dál, úplně cítím potřebu sednout si pokračovat, i když není k čemu. Vůbec by mi nevadilo, kdyby i další díly byly sepsány z Edwardova pohledu. Délka knihy mi nevadila, naopak :) Prosím, potřebuji pokračování, jsem závislák :D

RozaD

(+ SPOILER) Nádhera. Nostalgie. Po 10 letech je to konečně tady a musím říct, ze to za to čekání opravdu stalo. První polovinu knihy už jsem znala z dřívějších let, ale stejně jsem znovu zasla. Celkové mám raději ty chlapske pohledy, a tak mě mrzí, ze steph striktně odmítla prepsat další díly. Ale kdo ví, třeba za dalších 10 let... hodně věci nebylo moc prekvapivych, nikoli však méně fascinujících. Byla jsem velmi mile překvapena, ze má kniha přes 700 stran, to jsem opravdu nečekala - a dikybohu. Jako velká fanynka jsem si myslela, ze už se pro mě žádné překvapeni ohledně příběhu nebo jednotlivých postav dít nebude- ale přeci jen na mě jedno velké čekalo. Steph je výborná autorka a příběhy psát umí, jsou ctive a propracované, a i když půlnocni slunce už prakticky všichni známe, neměla jsem šanci se odtrhnout a měla přečteno na úkor spánku během jedné noci, až na mě kniha vůbec nepusobila “tlusté”, spíše naopak bych klidně ještě par desítek stránek uvítala.
Každopádně vyprávění edwarda jako takové na mě nějakým výrazným ponurym dojmem nepůsobí, je to proste klasicky Edward tak, jak jej známe.
SPOILER
Největší rozdíl oproti Stmivani najdeme při popisu záchranné akce proti jamesovi, která se opravdu vydařila- vím, jak to skončí, ale stejně jsem byla stejně napjatá jako Edward a nepřipadalo v úvahu, ze by mě při čtení cokoli přerušilo. I se psem museli jít jiní členové rodiny, abych se nemusela odtrhnout být jen na par vteřin.
Rozhodne za celou ságu *5/5

kikizubik

Půlnoční slunce bylo přesně takové, jak jsem očekávala. Nečekala jsem, že bude Edward taková koule emocí, ale bylo skvělé se podívat do jeho hlavy. Příběh máme i z druhé perspektivy a díky tomu jsem si mohla užít více Edwardovu rodinu a dokonce i Charlieho. Je taková výhoda, že Edward slyší myšlenky druhých, že nám to pomůže pochopit člověka, ještě vic.

Upřímně nechápu ty záporné názory, jelikož když od toho budete očekávat to co to vždycky bylo a ne co to není a nikdy nebylo, tak je jasné, že si to užijete více.

Je to samozřejmě můj osobní názor a jak se říká sto lidí, sto chutí.

lemai

(+ SPOILER) Uff, no, co k tomu říci... Tohle bylo fakt peklíčko.
Když před 16 lety poprvé vyšla kniha Stmívání, úplně mě pohltila. Pamatuji si, že jsem ji přečetla jedním dechem a také jsem ji dala 5/5.
Film jsem musela okamžitě vidět a zamilovala jsem si ho.
A teď se ptám... To jako fakt bylo vždycky tak blbý? No tak otevřeně o filmu, ten byl blbý vždycky, to víme všichni. Ale i tak jsme ho všichni milovali a do teď se na něj rádi díváme.
Ale, že i ty knížky? A nebo to je prostě jen 16 let odmlky autorky a i její styl psaní, pohled na situaci se změnily.
Z Edwarda se stala absolutně nesympatická postava. Úchylný, sebestředný, maniodepresivní upír, který o sobě říká že je strážný upír.
Byly to muka, opravdu. 717 stránek příšerného natahování úplných blbostí, situací, které stačily popsat pár řádky a ne několika stránkami. Vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha byla o polovinu kratší. Při čtení jsem si celou dobu říkala, že kdybych nečetla Půlnoční slunce, dala bych prostor třem knížkám, které by byly určitě smysluplnější.
Jako fanynky Twilight jsem se rozdělovaly na tábory Edward a Jacob. Já byla vždy tábor Edward.
Ale po této knize bych byla raději Jacob. No a pak si uvědomíte, že vlastně Jacob se zamiloval do mimina. No tak asi nic...
V knize mě zarazila jedna věc. A to jak se Edward zamiloval do Belly.
Z ničeho nic, jak když vítr foukne do listí nebo lusknete prsty. Ani jsem si nevšimla okamžiku kdy se to stalo. Samozřejmě tomu velice pomohla Alice svou předpovědí, jak velké budou kamarádky a jak šílená láska to bude...
Tohle se za mě opravdu nepovedlo. Nostalgie se u mě nekonala.
Knihu odkládám na vrchní poličku. A už se k ní asi ani nikdy nevrátím.
2/5