Půlnoční slunce

Příběh Stmívání Edwardovýma očima. Osudové setkání Edwarda Cullena a Belly Swanové obrátilo oběma život vzhůru nohama. Až dosud jsme jejich dramatický vztah znali jen z dívčina vyprávění, ale teď nadešel čas na Edwardův pohled. Co vše jeho shledání s nevinnou Bellou způsobilo? Jaké pocity ho ovládly? A jak mohl následovat své srdce a zároveň svou lásku stahovat do světa plného nebezpečí? Nejslavnější upíří romance se vrací v temně velkolepém stylu a má pořádně nabroušené špičáky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460212/big_pulnocni-slunce-rSz-460212.jpg 3.5535

Stmívání / Twilight 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Midnight Sun, 2020

Kniha Půlnoční slunce

margotkla19111

Před deseti lety bych to asi prožívala více, ale i tak.....Je to můj milovaný Edward, moje první láska, nemůžu dát jinak než 5*

Lenka339

Dávám 3 hvězdičky a to trochu z nostalgie.
Knížka je zbytečně rozvláčná. Spousta věcí se v ní opakuje stále dokola, hlavně v první části knihy. Edwardovy myšlenky jsou zajímavé jen občas, a to jen, když se neopakují. Některé pasáže, které nebyly v původní sérii, jsou opravdu zajímavé, doplňují celkový příběh, ale je jich velmi málo. Pohled do rodiny Cullenových a příběh Alice.
Kniha docela ujde a bylo velice příjemné si díky ní zavzpomínat na staré časy, ve kterých bylo Stmívání obrovským hitem.

Bohužel je velká škoda, že si překladatelé a editoři nedali větší práci při kontrole chyb. Tolik překlepů, nesmyslných slov a dokonce i vět, jsem dlouho neviděla. Také formát a vazba knihy nejsou šťastné. I při opatrném čtení se hřbet "rozjíždí" . Je to velká škoda.

bupilla

Tak toto bolo utrpenie.
Ani neviem, či som sa pri nejakej knihe takto neskutočne nudila a to som ich teda prečítala dosť :D
Najviac ma ale mrzí, že mi to dosť pokazilo môj dojem z celej ságy, ktorú som pred rokmi naozaj milovala.
Teraz neviem...
Edwardova posadnutosť, nezdravá posadnutosť Bellou a jej ochraňovaním aj za cenu toho, že ju pripravuje o jej slobodnú vôľu. Jej to síce zjavne nevadí, ale mňa to neskutočne unavovalo.
A stále sa točíme v kruhu Edwardových myšlienok, dokola a dokola, ako myška za chvostíkom.
Zatiaľ čo Súmrak z pohľadu Belly je dynamická, pútavá záležitosť, ktorá dáva zmysel... toto bolo bizarné, otravné a nekonečné. Skúška nervov čitateľa :D
Rozmýšľam nad tým, či som naozaj bola pred tými 14 rokmi tak iná, že mi Edward imponoval alebo som len nečítala vtedy túto knihu :D
Neviem a už nad tým ani nechcem premýšľať, knihu posúvam ďalej, lebo už len samotný pohľad na ňu ma vyčerpáva.
P.S. jediné, čo ma zaujalo z tých 700 strán, bola téma "granátové jablko". A to je asi málo. :D
P.P.S. dávam dve hviezdičky len z úcty k autorke, z nostalgie a za to granátové jablko :)

holkazbrooklynu

Kniha je pojata z pohledu hlavního hrdiny narozdíl od celé ságy, která je pojata z pohledu hlavní hrdinky. Dílo je především o vnitřních prožitcích a myšlenkách, které formují celý příběh, kdyby hrdina neudělal byť jen jedno z rozhodnutí, nebylo by co číst. Opovážím se tvrdit, že tato kniha strčila celou předešlou ságu do kapsy hned v první kapitole.

hana4834

Slušné řečeno to bylo hoooodne natahlí

Kiwicatko

Boooooze…..to bylo peklo. Pominme neskutecnou rozvleklost deje, s tim my asi nic neudelame. Ale krucinal tech chyb tam bylo tolik. Kazdy dela chyby, preklepy, vypadky…ale tohle bylo tak udesne. Diky tomu jsem ztracela chut do cteni. Knizku jsem zacala cist hned, jakmile vysla a docetla jsem ji az ted. Tak dlouho jsem snad v zivote nic necetla. Priserny. Sama mam z toho hnusnej pocit jak dlouho jsem se crcala s jednou knizkou.
Znovu uz ji rozhodne cist nebudu. A to pritom serii Stmivani mam moc rada.

chaera

(čteno v originále) Kdyby se polovina scén v této knize úplně vyškrtla, byl by to o hodně lepší příběh. Neuvěřitelně rozvleklé (2 celé kapitoly o tom, že se Edward ptá Belly na úplně zbytečné otázky? Co mi je do toho, jakou učitelku měla ve školce nejradši? S dějem to absolutně nesouvisí) a potenciál autorka nedokázala plně využít. Jako návrat do světa Stmívání to bylo fajn (a abych knize nekřivdila, dozvíme se i něco nového o Cullenových), sledování myšlenkových pochodů ostatních skrze čtení mysli bylo zábava, ale nic se nevyrovná původní sérii. 3/5

Rowana

Nebylo to špatné. Nejzajímavější mi přišlo nahlédnout do smýšlení a životního stylu Cullenových, což zprostředkoval Edward tím, že mu vidíme do hlavy. Ale těch chyb - Bože, to bylo chyb. A někdy tak strašně zbytečných! Úplně by stačilo, aby to po překladatelce vzal ještě někdo do ruky, kdo si to fakt přečte. Ona už po sobě vlastní chyby a nedotaženosti logicky vidět nemohla. Ale někdo jiný v redakci určitě měl. To je důvod, proč knížku nechci mít ve vlastní knihovně.