Půlnoční slunce přehled

Půlnoční slunce
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460212/bmid_pulnocni-slunce-rSz-460212.jpg 3 748 748

Stmívání / Twilight série

< 5. díl

Příběh Stmívání Edwardovýma očima. Osudové setkání Edwarda Cullena a Belly Swanové obrátilo oběma život vzhůru nohama. Až dosud jsme jejich dramatický vztah znali jen z dívčina vyprávění, ale teď nadešel čas na Edwardův pohled. Co vše jeho shledání s nevinnou Bellou způsobilo? Jaké pocity ho ovládly? A jak mohl následovat své srdce a zároveň svou lásku stahovat do světa plného nebezpečí? Nejslavnější upíří romance se vrací v temně velkolepém stylu a má pořádně nabroušené špičáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Midnight Sun , 2020


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Půlnoční slunce. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (211)

Adee.K
06.06.2024 2 z 5

Ze začátku bych chtěla vyvést z omylu ty, kteří si myslí, že tato kniha zachycuje Edwardův pohled na celou sérii Twilight. Je to jen první díl. To byla první věc, která mě trošku zklamala.
První polovina se četla docela dobře, ale spíš proto, že jsem Stmívání četla před několika lety. Ale když jsem si vzala původní první díl a četla určité scény spolu s Půlnočním sluncem, bylo to skoro jako přes kopírák. Akorát místo "Edward se potichu zasmál" byla změna na "Potichu jsem se zasmál".
Byly tam sice i nové informace (třeba o prvních letech po Edwardově proměně), ale mně osobně to nestačilo.
Na druhou stranu se ale dá Půlnoční slunce číst bez návaznosti na předchozí knihy. A to by možná bylo i lepší. Je totiž velkou nevýhodou, když člověk dopodrobna zná hlavní dějové zvraty a dozvídá se jen malé střípky toho, co ještě nevědel.

SPOILER
Mimochodem, ve Stmívání to asi není tak patrné, ale v téhle knize je sakra creepy jak manipulativně a toxicky se Edward chová.

brosofa
19.05.2024 2 z 5

(SPOILER) Tak ufff, tohle bylo náročný. Ani sem to nezvládla dočíst a to jsem se fakt snažila. Jakym zvláštnim stylem je napsaný Twilight je jedna věc, tady to ovšem nabralo úplně jiný level.
Původně sem si myslela, že je to CELÝ příběh z Edwardova pohledu, když to mělo asi 800 stránek. Ale to byl omyl. Edward totiž co každý druhý odstavec musí rozjímat nad tím jaká je to nelidská zrůda. Že Bellu miluje víc než sebe a že by jí měl opustit pro její vlastní dobro. Ale je to sobec a nedokáže to (haha, však víme jak to ve dvojce dopadne). Jako představa, že žiju s tím, co se odehrává v hlavě Edwardovi, tak bych do Voltury jela už dááávno. Protože to se nedá.


Sliy
15.05.2024 3 z 5

Knihu úplně nemůžu srovnávat s prvním dílem, protože jsem ho četla asi tak před 14 lety... ale teď to byla taková milá připomínka, že tahle série vlastně existuje. (Kdyby to autorka vydala dříve asi by o to byl i větší zájem. Prostě už jsme vyrostli)
Kniha se čte velmi dobře, přečetla jsem ji hodně rychle. Uznávám, že spoustu jeho myšlenek se opakuje - ale není to tak i ve skutečnosti?
Líbí se mi, že jsou zde i vzpomínky a dozvíme se tak i něco o zbytku jeho rodiny. Pokud si to pamatuju dobře - Bella jen adorovala Edwarda. V téhle knize se dozvíme i něco navíc a dokážeme si tak lépe představit jeho rozpolcenost - chci jí ale neměl bych ji mít.

a přidávám se tady ke komentářům - knize hodně ublížil překlad. Vypadá to jako rychle upečený překlad aby se to honem honem mohlo vytisknout. škoda.

všechny komentáře

Související novinky (8)

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021


Narozeniny Palmknih: Slevy a soutěž

12.10.2021


50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (102)

Tohle byla ta část dne, kdy jsem si nejvíc přál, abych byl schopný spát. Střední škola.


Naší předurčené kořisti jsme připadali nádherní.


Snad se mi podaří odhalit skrýš jejích myšlenek, když teď budu sedět vedle ní...


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Půlnoční slunce v seznamech

v Právě čtených48x
v Přečtených1 021x
ve Čtenářské výzvě324x
v Doporučených28x
v Knihotéce458x
v Chystám se číst355x
v Chci si koupit124x
v dalších seznamech5x