Stmívání

První kniha série Stmívání. Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/678/big_stmivani-dSt-678.jpg 3.96028

Stmívání / Twilight 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Twilight, 2005

Kniha Stmívání

misowi84

Ságu čtu už po několikáté. Jelikož jsem si před pár měsíci pořídil Půlnoční slunce,
chtěl jsem se před jeho čtením znovu dostat do té správné upírské atmosféry.
Upřímně, Stmívání literární zázrak není. Bellu vlastně nesnáším (od poloviny poslední knihy byla už celkem fajn). Ale tak nějak mi upíři a vlci přirostli k srdci.
A vždy se rád ponořím do nesmrtelného čtení..

Amalberga

Stmívání jsem (aniž bych ho četla) řadila do koše vedle 50 odstínů šedi, After a podobných slátanin. Nicméně po setkání s mou velmi přesvědčivou kamarádkou jsem odcházela s vypůjčeným svazkem. A světe div se, na odpad kniha rozhodně není, dokonce i chápu, proč dílko zahájilo comeback upírů. Bavilo mě během četby knihu analyzovat a vytvářet si různé teorie o Belle a Edwardovi. Ve třech bodech jsem si naprosto jistá. Zaprvé, kniha je lepší než film (hlavně v ní není ta trapná scéna s Edwardem a s Bellou v lese, kde Belle Edward vyjeví hrůzostrašnou pravdu). Zadruhé, Jacob byl od počátku napsaný jako Bellin kamarád, žádný potenciál pro vztah tam opravdu není. Zatřetí, určitě si brzo přečtu další díl.

Josetto

Začiatok sa rozbiehal pomaličky, klasické zoznamovačky s postavami, zhruba v čase baseballu sa to následne rozbehlo a už som to čítal hltavo :) takže tento prvý diel nebol nejaký tragický :)

jitka_dankova

Novodobá romantická čtyřdílná pohádka o dívce, která nezapadá do tohoto světa a o upírovi, který zase nezapadá mezi svůj druh. Celou sérii jsem četla až v pětatřiceti a před filmy (které jsou podle mne úplně mimo...) a rozhodně stojí za přečtení. V sérii je totiž leccos. Zvláštní vztah dvou lidí, kteří by se do sebe neměli zamilovat. Hlouposti a nesrovnalosti v sotva započatém vztahu. Netradiční navazování přátelství. Šílený milostný trojúhelník. Poznávání světa upírů, ale i vlkodlaků. Spolupráce zavilých nepřátel. Netypické těhotenství i boj o život dítěte. Rozhodně jsem se při čtení nenudila. Sice byly počáteční zamilované rozhovory ústřední dvojice takové, no, trochu divné, ale po přečtení dílu Půlnoční slunce (díl jedničky z pohledu Edwarda) jsem už leccos nakonec pochopila. No a postupná proměna Belly v sebevědomou ženu, která si věří, mi přišla nakonec milá.
Chápu celosvětový úspěch této série, ten příběh prostě přinesl spoustu zajímavých prvků a člověk se při čtení nenudil.

tanecnica

Nostalgie na léto, proč ne. Knížka mě bavila i teď po letech, některé pasáže jsou sice už dost úsměvné, ale za to autorka nemůže, že stárneme. Myslím, že se jí příběh docela povedl, téma je super.

LuckaWeiss

Myslím, že svůj komentář začnu tím, že jsem prvně viděla filmovou ságu a i když filmy nejsou tak kvalitní, ten svět jednoduše miluji a to neskutečně. No a tak jsem si řekla, že bych si měla konečně přečíst knihy, abych to mohla porovnat… no a mám za sebou první díl a už teď vím, že všechny ty knihy budou mnohem lepší než filmy.

Přestože jsem si postavy víceméně představovala stejně jako ve filmu (až na pár výjimek), nevadilo mi to, protože herecké obsazení ve filmech dle mého bylo fajn a vzhledem k tomu, že mám moc ráda herce, R. Pattinsona, mi vůbec nevadilo přestavovat si ho tak i v knize.

Chápu, že někomu příběh a postavy přijdou směšné a trapné, ale já mám tento příběh moc ráda a myslím si, že je to o tom, z jakého úhlu se na nej člověk dívá a jak ho pojme. Pro mne je příběh čirá nostalgie, miluji to.

fajka

První jsem viděla film a teď jsem se rozhodla, že si přečtu i knížku. Není to pro mě nějaká topovka, ale rychle se to četlo a já jsem si to užila.

Pert
24. lednaodpad!