Stmívání

První kniha série Stmívání. Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/678/stmivani-678.jpg 3.84887

Stmívání (1.)

Twilight (2005)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

MMM3

S touhle knihou se vždy tak nějak vrátím na střední, do doby kdy jsem na každém sesite měla nacmarano Edward. Je to prostě pohádka u které se nesmí přemýšlet. Potom ji člověk zhltne jedním dechem.

dzenevi

Nejdriv jsem knihu cetla a pote videla film.Kniha je romanticka,mila a dobrodruzna.1000x lepsi nez film.Krasne poctenicko na oddechovy cas.Je mi si e 35,ale s knihou jalo by mi bylo 15 :)))

Abnička

Patřím k tém, kteří si první pustili film a až potom se vrhli na knížku.. musím říct že začátku se mi do knihy moc nechtělo, nevěděla jsem co od ní očekávat. Ale jak už to tak bývá, kniha mě oslovila o moc víc než film byla víc rozsáhlejší A vše to začalo dávat pořádně smysl. Ikdyž patří do týmu Jacob, protože Edwarda nenávidím, tady mi byl překvapivě sympatický.

Kniha se četla dobře. Je to taková oddechovka na léto, ale jen pokud máte opravdu nouzi o čtení. Protože ikdyž mě kniha oslovila více než film tak se stejně přikláním k filmu. Prostě film bez knihy vám úplně stačí.

Nevím, jestli bych se někdy do téhle knihy pustila, kdyby mi nedoporučila kamarádka. Ale když už jsem ten první díl přečetla, s největší pravděpodobností se pustím i do dalších dílů.

Barbora216

Tuhle knihu jsem četla ještě snad dřív, než mi bylo 15 let. A četla jsem ji dohromady třikrát. Vlastně celou ságu jsem četla třikrát. I když se může zdát, že jde o jednoduchou červenou knihovnu, kniha má v sobě něco navíc. Něco, díky čemu jsem nemohla přestat číst, cítila to stejné co hlavní postavy a prožívala každý krok s nimi. Vždycky, když jsem musela přestat číst, byla jsem zklamaná, že to je vlastně jen výmysl a stejně jsem doufala, že jednou prožiju něco podobnýho. :-)

Janika2013

Tak prostě tohle je legenda. Film je nízkorozpočťák, který příběhu zkazil pověst, protože režisér a vlastně celý štáb je parta blbců, co z toho chtěli udělat akční trhák. Jenže Stmívání bylo napsané jako romantická pohádka pro dospívající dívky. Ostatní filmy jsou už o něco lepší, hlavně Rozbřesk, Edward má aspoň auto, jak má být :D
Jinak mám ráda každý díl, každý má své vlastní kouzlo, ale ten první... Přeci jen se tomu sbližování a poznávání jen tak něco nevyrovná. (ovšem žárlivost z obou stran v Zatmění je taky super :D)

zuziosi

ehm.... no holky chrochtají blahem, je to prostě romanťárna. Četlo se mi to dobře, teď už bych se do takového žánru nepustila.

Ďumbierka

Tak som knihu prečítala ak v češtine. Mala som slabú chvíľku v nemocnici a tak mi to dobre padlo. Oddýchla som si a tak ako aj pred desiatimi rokmi, som sa zamilovala do Forksu a tej atmosféry tam. Ja si nemôžem pomôcť, no pre mňa má táto kniha až nostalgickú hodnotu. Mám ju veľmi rada. A ešte keď je vonku ponuro a fúka vietor alebo prší, typický Forks. Už sa mi varí voda na čaj a ja som mimo čas a priestor.

Danuska.t

Poprvé jsem ji četla, když jsem byla ještě na základní škole. Dostala jsem ji pod stromeček a pamatuji si..jak moc jsem z ní byla nadšená a přečetla ji snad za dva dny. Četla jsem ji už několikrát a pokaždé mě okouzlí ta atmosféra a příběh.

caroline7390

Ale jo, ve věku, ve kterém jsem tuto knihu četla to byla paráda. Ale nedokážu si sebe u této knihy představit v daný moment.

martina0954

Příběh který zaujme.. Krásně jednoduše napsaná kniha.. Opravdu na odpočinek..

Kateshiki

Velmi napínavý příběh, který nenechá čtenáře vydechnout. Čte se jednou básní a je mnohem dojemnější než film.

Karča.K

Dilema zda se nechat penetrovat od nesmrtelného, ale chladného upíra nebo od smrtelného, ale hřejivého vlkodlaka již teď patří do pantheonu světové literatury.

povi

S vypetim vsech sil jsem se dostala na stranku 190 a zjistila jsem,ze jsem pulku ani nevnimala a to se mi fakt nestava.Filmy mam docela rada,hlavne diky Jakobovu telu:-D,a na knizky jsem se tesila,rikali mi,ze jsou lepsi nez filmy,ale minimalne tenhle prvni dil byl pouze o "jejim zmatku v hlave","jeho divnych pohledech","svirajicim pocitu v zaludku"a tak jsem zjistila,ze jsem to sakrys mela cist v 15ti,ne ve 30ti,coz neznamena,ze si to jednou neprectu,snad jsou dalsi dily lepsi.Nehodotim to.Je to opravdu young adult cteni a ja uz moc young nejsu:-D

Ivka14

Miluji sérii stmíváni. Jak knížky , tak filmy. Určitě doporučuji si přečíst knihu, protože je to tam líp popsané, ale jak říkam miluji to

Orange8knihomol

WOW! To byla pecka! Musím se přiznat, že jsem nejprve několikrát viděla filmy, a to asi od 3. třídy ZŠ. Jelikož se mi příběh líbil už od malička, neustále jsem si pouštěla filmy a herce si oblíbila. V té době Twilight sága prostě frčela, neboť byl cca rok 2012/2013. Až nyní jsem se rozhodla, že si celou sérii přečtu. Po dočtení jsem byla překvapená, jak krásné je i to knižní, tedy též originální, zpracování. Určitě se trošičku obě zpracování lišila, např. logicky ve filmu nebylo vše a určité věci byly nepatrně pozměněné, ale pointa byla samosebou stejná. Rozhodně DOPORUČUJI jak shlédnout filmy, tak si i přečíst knihy.

Nikoll2

Nějakou dobu jsem nad prečtením této série přemýšlela, ale nekvalitní (podle mého názoru) filmové zpracování mě odrazovalo. Nakonec jsem dala knize šanci a rozhodně toho nelituji.
Postavy jsem si rychle oblíbila a to ne jenom kvůli mé “knižní posedlosti” upíry a vlkodlaky. Děj je poutavý a není pouze nudným popisem přeslazeného románku. I když musím uznat, že věrnost a láska, která vznikla během opravdu krátké chvíle, byla občas úsměvná. Stejně tak bylo zajímavé, že hlavní hrdinka přijala existenci upírů téměř s klidem a bez jakéhokoliv většího strachu. Nejspíš se ale nedá čemu divit. Mít ve škole spolužáka s takovým vzhledem, asi by mi jeho jídelníček také příliš nevadil. :D
Doporučuji! :)

Ledward

Jsem ráda, že jsem ji přečetla, protože mi ve filmu unikalo dost zásadních bodů.

Robert Pattison mě provázel v roli Edwarda celým příběhem.

lucie0134

Konečně jsem se do ní pustila. A jsem velmi ráda. Je krásná, lepší než film,bohužel nebo bohudík jsem měla tendenci srovnávat film a knihu. Kniha 100x lepší. Doporučuji!!
Bella v knize mi připomínala mě. Každý krok co dělala jsem chápala, ikdyž Charliemu bych odchod vysvětlila trochu citlivěji. Nicméně těším se na 2ku. Film podle mě stál za houby vůbec se mi nelíbila ta 2ka tak uvidíme jestli kniha bude lepší :)

jengibre

Naprosto průměrný román, který dosáhl takové obliby a úspěchu jen kvůli tomu, že vyšel v době, kdy bylo téma upírů a vlkodlaků velmi moderní. Já sama jako velká milovnice upírů jsem si ho tenkrát samozřejmě také nemohla nechat ujít. Musím však říci, že čtení ve mně nic nezanechalo. Navíc hlavní hrdinka Bella mi nebyla úplně sympatická.

Makyna016

nemám slov.Úplně mě to pohltilo. Nebyla jsem schopna od toho odejít. Nejlepší je vžít do té Belly. Prostě úžasné!!!

daniska

Co dodat za mě určitě super.

Laughtubbe

První díl z tetralogie. Doufám si říct, že asi nejvydařenější. První díly jsou vždy ty nejlepší. Pořídila jsem všechny čtyři díly v boxu. Jsou v pevné vazbě. Příběh ,který nám dopřeje trochu odpočinku. Nedá se srovnávat kniha a film. Kniha je stokrát lepší. Doporučuji si přečíst. Z mé knihovny nikdy neodejdou. A až si je přečtete i Vy, budete na tom stejně jako já ! :)

Szekynka

Čtení na dlouhé večery, oddechové. Young adult čtení. Hezký příběh, který stojí za přečtení.

Alex.rrr

Ač skeptik k twilight filmům jsem se pustila do této série v tištěné formě poté, co jsem si od autorky přečetla Hostitele. Říkala jsem si, že třeba překvapí i toto. A Překvapilo. Rozhodně to není tak přeslazené jako tupé filmy pro náctileté. Romantický příběh je pro chvíle kdy nechcete nic náročného ke čtení ideální. Trochu mě štvala Edwardova paličatost a umíněnost…což bych osobně nesnesla, ale brala jsem ho vlastně jako devadesátiletého dědu, který má nárok si prosazovat svou a své vrtochy. Bella je zde líčená jako trochu nešikovnější křehká zamilovaná duše. Příběh se hezky četl a stránky celkem rychle utíkali.

Ivanka83

Nenáročné příjemné čtení :-)

JitulHa

Stmívání coby první část celé tetralogie, je takový vstup do příběhu, kdy se hlavní hrdinové poznávají a vzájemně oťukávají. Edward se sice snaží Belle vyhýbat, protože je pro něho největší pokušení, kterému ve svém dlouhém upířím životě musel čelit, zároveň ji, ale nedokáže nechat na pokoji. Bella, je na tom s Edwardem podobně, vrtají jí hlavou podivnosti, které jsou s jeho osobou a vlastně celou rodinou Cullenových spojeny. Netrvá dlouho a Bella se dozvídá celou pravdu o nesmrtelnosti, krvi a upírech, čímž se však vystavuje vážnému nebezpečí. Pokud čekáte převratný děj a spoustu akce, tak toho je tady opravdu pomálu, jsme svědky hlavně Belliných myšlenek na Edwarda a jejího pátrání po jeho původu. Nicméně některé dialogy mezi nimi, jako třeba když oba mluví o upířích záležitostech, ale ani jeden to nechce vyslovit nahlas a neustále mezi sebou slovně kličkují, jsou celkem zábavné.

speciale88

První díl super. Čtiví ani ne náročný. Taková relaxační bez přemýšlení četba.

Nela.Rob

Myslím, že jako každná náctiletá holka, jsem si i já celou sérii přečetla. Kdybych knihy hodnotila v danou chvíli, pěju na ně chválu a zařadila bych je mezi nejlepší knihy všech dob. Bohužel se s postupem času i můj názor změnil.
Lehké odpočinkové čtení, neuvěřitelná love story, každou chvíli zatajný dech a čekání na další zvrat. Doporučuji všem děvčatům, která hledají nějakou tu nevšední romantiku.

Polak

Dobrá série na nenáročné čtení, když máš plnou hlavu stresu a chceš ho vypudit...Michal

Gagarinuvbratr

Pretože som bol zvedavý, čo na tom všetky dievčatá vidia, tak som si knihu požičal, ale tieto teplí upíri mi pili akurát krv. Neskutočná blbosť.