Stmívání

První kniha série Stmívání. Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspě... celý text

První kniha série Stmívání.
Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/678/stmivani-678.jpg 3.84402

Stmívání (1.)

Twilight (2005)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

GabrielleE
dnes

Zkoušela jsem číst v patnácti i ve dvaceti a pořád mi to přijde stejně slaboduché.

MarieM.P
včera

Až po přectení této knihy,jsem si uvědomila jaké mám doma úžasné knížky...Dočetla jsem to jen z nutnosti.Vždycky říkám že kniha je lepší než film (vždy se mi to potvrdilo).U Stmívání je ale hrozné oboje...

Palmanka

Četla jsem jak knihu tak jsem viděla film, ale četla bych ji stále dokola. Je prostě zajímavá!

Zlá-Ňufie

Asi po 7 letech jsem se ke knize vrátila, tentokrát v angličtině. V angličtině se mi to líbilo více než v čj. Naštěstí, už jsem šílenství po Stmívání nepropadla, ale Edwarda jsem si znovu oblíbila. Je to romanťárna, která se dobře čte.

Carol96

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu, ale už jsi moc nepamatuji, jestli se od sebe nějak lišily nebo.
Řekla bych, že kniha je psaná pro mladé lidi kolem patnácti let. Když jsem jí četla, tak jsem v tom věku byla. Musím říct, že kdybych byla starší asi bych knize na chuť nepřišla.
Hodnotím knihu jako průměr. Je to takový ten příběh, který neurazí ani nenadchne.

BarkaS

Hlavní hrdinka je straaaašná slepice, ale je to čtivé a je to určitě kniha, která určila další směřování young adult literatury.

jaja10

Celou serii mám moc ráda.

Elizabeth666

Tato kniha je typická pro lidi co milují fantasy a romantiku. Není to vůbec špatná kniha, má lehký příběh a taky je hezky psaná.

Líbila se mi ale není to na 5 hvězdiček, myslím že si přečtu i ostatní díly.

Nymeria_

Dřív moje nejoblíbenější kniha, po opětovném přečtení netuším, z čeho jsem byla tak nadšená

Romžiry

Knihu mně donutila číst dcera a byla jsem velmi mile překvapené. Červená knihovna pro náctileté s trochou tajemna.

MíšaS.

Knihu čtu znovu po několika letech. Ani předtím jsem nebyla cílená věková kategorie a teď už vůbec ne, ale proč si u téhle knihy neodpočinout a nezasnít se. Ano, celá Sága není žádná špičková literatura, děj je celkem předvídatelný, všichni jsou úžasní, vše se vždy vyřeší ku prospěchu hlavních hrdinů, nic není problém... Ale není tohle přesně ten důvod proč se takové knihy píšou? Když na člověka všechno padá, je unavený, tak je přece hezké si sednou a začíst se do světa, kde vše je fajn a vše se vyřeší a láska je čistá.
U mně to tak alespoň funguje, takže já mám Ságu ráda a ráda se k ní vracím.

katuska995

Četla jsem tuším ve čtrnácti a milovala jsem to, milovala jsem Edwarda a strašně to prožívala. Radši ale nebudu číst znovu, protože už by to ve mně nejspíš stejné pocity nezanechalo a navíc už jsem pro Edwarda stará :-D

surynas

Miluju fantasy, ale tohle prostě není můj šálek čaje.... Edvard no, prostě romantická ikona všech mladších holek. Jacob dejme tomu, ale Bella nevím proč mě tak moc štvala. Prostě a jednoduše nelíbilo se mi to. Ale pokud někdo miluje až přehnaně romantické upíry, doporučuji.

Tofinka

Dlouho jsem přemýšlela, zda si knihu přečíst. Viděla jsem film a nebyla jsem si jistá, jestli mě bude knížka bavit... Nakonec mě ke čtení dokopala kniha: Sága Stmívání: Oficiální ilustrovaný průvodce.

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a brzy si určitě přečtu další díl.

Nita17

Tak tuhle sérii jsem jsi dala jako bojovku. Nejdříve jsem viděla celé filmové zpracování a rozhodla jsem se překousat knihy, abych zjistila jak rozdílné jsou a jak to skutečně bylo autorkou myšleno. Pro mě žádná sláva, děj byl místy tak natáhlý až běda, myšlenkové pochody Belly byly občas těžko snesitelné a na pár pohlavků. Příběh jako takový se mi spíše líbí v té osekané filmové verzi, nehledě na to, že tam mi nedostatky vynahrazují pohledem Taylor Lautner ( Jacob) a Jackson Rathbone ( Jasper). Mám splněno, přečteno, ale návrat k této knize asi jen tak neplánuji.

Eorin

Nejprve jsem viděla film, ale nenechala jsem se odradit, přečetla knihu na jeden zátah a hned jsem se pustila do dalších.. Jinými slovy, nebyla jsem cílovka jen tehdy, na střední, ale cílovkou jsem stále, i když už se ten pohled na knihu trochu mění. Stejně po ní ráda sáhnu, když se chci odreagovat, trochu si zasnít. Podle mě je tento díl ze všech nejpovedenější a i když znám celou story a chápu, že rozvedení je fajn (a samozřejmě se mi i líbí), klidně by mi stačil i jen tento první díl samotný.
Opět jsem ráda, že Stephenie má svět do detailů promyšlený, což lahodilo mému puntičkářskému já.
Nicméně, k filmu - když si odmyslím herce (což je asi nejpodstatnější :D ), tak se tvůrcům aspoň podařilo vytvořit tu skvěle melancholickou atmosféru a opravdu tleskám za výběr songů na soundtrack, s čímž i Steph pomáhala.

Sabishej

Jako první jsem viděla film, takže jsem věděla co čekat. Musím říct, že film je na rozdíl od knihy příšerný. Ale tak to většinou bývá. Tato knížka je zajímavá, nenáročná a hezky se čte.
Nevím proč by se zrovna Stmívání nemělo někomu líbit, protože snad všichni vědí o co tady jde - romantika s upíry. Pokud vám to vadí, tak si to jednoduše nečtěte. :P
Knihu jsem přečetla několikrát a z celé série se mi líbila nejvíce. Doporučuji všem. :D
PS: jsem od začátku tým Edward XD

Bleskovýčtenář
10. květnaodpad!

Jedno slovo. Příšerné. Normálně fantasy knihy miluju, stejně tak vlkodlaky a upíry, nebo čaroděje.... Ale tahle knížka byla od začátku do konce příšerná. Jediné, co se mi líbilo, byl popis postav, vzhledově. Jinak ne.

Dacky94

Do této knižní série mě přemluvila bývalá přítelkyně a i-když jsem kluk tak se mi to líbilo.

Katy25

♡☆♡☆♡☆♡

apq

Na poprvé jsem byla nadšená , když jsem si to přečetla po druhé nechápala jsem co se mi na tom tak líbilo .

XenaTaurus

S knižní podobou jsem byla spokojená zrovna tak jako s filmem, ale navíc se v knize dozvíte důležité detaily, na které ve filmu už nebyl prostor.

Snow-White

Zhruba do poloviny knihy to nebylo zase tak hrozné. Mělo to nějaký děj (i když značně naivní), vypadalo to, že by se to mohlo někam posouvat. Proti autorčinu přeslazenému pojetí upírů nic nenamítám – chápu, že kniha je určena spíše pro náctileté. Pokud někdo dává přednost tradičnějším upírům, existuje celá řada vhodnější literatury.
Bohužel ale asi v polovině přišla hrozná krize – dialogy se pouze v menších obměnách omílaly stále dokola – hlavní dvojice se pouze předháněla v tom, kdo koho miluje víc a proč by spolu (ne)měli být. To sice bylo už na začátku a do romantické knihy to pravděpodobně patří, ale v jisté fázi byla překročena únosná mez a opravdu to začalo být nudné až otravné. A tohle už se bohužel táhlo po celý zbytek knížky, akorát k tomu naštěstí přibylo trochu té akce, takže se to dalo dočíst.
Druhý díl ale určitě začínat nebudu.

Monyčí

Kniha se mi líbila, dobře četla, stránky ubíhaly rychle. Když se nad tím zamyslím, tak se vlastně v knize neudálo zase nic tak převratného a spíše se autorka zaměřila na seznámení s upíry a moc akce nám nedala. Co mi tedy přijde až vtipné, jak Bella bere úplně v pohodě přítomnost upírů a sama se jím chce co nejdříve stát, zkrátka si myslím, že aby to bylo "reálnější" tak by měla mít mnohem větší strach nebo respekt. A myslím si, že kdyby knihu o 50 stran zkrátila a dala pryč nějaká hluchá místa bylo by to lepší. Ale i přesto jsem knize dala 4 hvězdičky.

katushah

Nechápu, jak se toto mohlo stát bestsellerem. Ano, je pravda, že se to dobře čte, je to svižné a možná občas i zajímavé, ale to je tak vše. Nechápu, jak autorka mohla přetvořit upíry na tyhle metrosexuální třpytivý hošíky, co se promenádují na sluníčku. Kdyby napsala jen klasickou love story možná by udělala líp.

PinkAlicorn

Viděla jsem nejdřív filmy a říkala jsem si to, co spousta lidí: že je to strašná hloupost. Asi za to mohl příšerný herecký výkon Kristen Stewart.
Rozhodně jsem si tedy nemyslela, že bych si knížky přečetla. Potom se mi ale dostal do ruky Hostitel, což je knížka od stejné autorky, která mě naprosto dostala a řekla jsem si, že dám šanci i Twilight sáze. Nemyslím si, že by to byla chyba.
Nápad se mi moc líbí, knížka byla čtivá a bavila mě. Fantasy romány mě prostě baví. Dala bych těch hvězdiček klidně pět, ale zdá se mi to nefér vůči knížkám, které mají mnohem vyšší úroveň, než tahle. Chvílemi to bylo příšerně rozvleklé a některé popisy se mi zdály zbytečné. Jinak ale doporučuju všem holkám ve věku cca 12-15 let :)

MinaHawke

Nemůžu knihu odsoudit, protože romantické příběhy mám ráda, jen mě celkem udivilo autorčino pojetí upírů.

kaca3606

miluju tuhle ságu

anonym02

Na mně kniha zanechala krásný pocit.
Vím, že je to až moc přeslazený román, ale mně se prostě líbil. Příběh o upírovi, který se zamiluje do normální holky? Pro mě skvělý...
Nic víc k tomu podle mě nelze dodat.

dancadragneel

Rozhodně krásná kniha pro patnáctileté dívky, které milují upíry a k tomu ještě žhavé sexy upíry. Nevím co k tomu dodat. Prostě je to klasika co asi nesmí chybět v seznamu dospívajících děvčat.