Twilight sága (box)

Box obsahující všechny 4 knihy romanticko-hororové ságy v pevné vazbě. Stmívání: Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy? Nový měsíc: Pro Bellu Swanovou je jedna osoba důležitější než vlastní život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zlého upíra, avšak nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že jejich potíže teprve začínají… Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. Zatmění: Nesmrtelný upír Edward byl Bellina láska na první pohled. Později však do jejího života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Belle. A tak se Bella musí mezi nimi rozhodnout… Rozbřesk: Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152647/big_twilight-saga-pKj-152647.jpg 4.3934

Stmívání / Twilight

Romány, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Twilight Saga, 2009

Kniha Twilight sága (box)

misowi84

Ságu čtu už po několikáté. Jelikož jsem si před pár měsíci pořídil Půlnoční slunce, chtěl jsem se před jeho čtením znovu dostat do té správné upírské atmosféry. Upřímně, Stmívání literární zázrak není. Bellu vlastně nesnáším (od poloviny poslední knihy byla už celkem fajn). Ale tak nějak mi upíři a vlci přirostli k srdci. A vždy se rád ponořím do nesmrtelného čtení..

E.T.007

Veľmi dlho som tejto ságe odolávala. Až som v knižnici stretla známeho, kecali sme o knihách a on sa spýtal, či som čítala toto. Tak som mu povedala, že nie, že ma hlúposti o upíroch akosi neberú, a on na to, že nech si to prečítam, že je to fajn. Tak som si vypožičala prvý diel, že okej, skúsim to, veď prinajhoršom to vrátim nedočítané a... neľutujem, že som sa na to nechala nahovoriť. Fakt ma to neuveriteľne chytilo a po prvej časti som si utekala vypožičať zvyšné tri.
Autorka vytvorila parádny svet upírov a vlkolakov a prepracovala ten príbeh do najmenších detailov. Napriek tomu, že je tam hrozne veľa postáv, sú zapamätateľné, pretože Stephenie ani jednu neodbúchala. Každá jedna mala v príbehu dostatok priestoru, svoj charakter a my sme mohli sledovať aj to, ako sa v priebehu príbehu vyvíjajú.
Proste klobúk dolu pred takou závideniahodnou fantáziou.

jitka_dankova

Novodobá romantická čtyřdílná pohádka o dívce, která nezapadá do tohoto světa a o upírovi, který zase nezapadá mezi svůj druh. Celou sérii jsem četla až v pětatřiceti a před filmy (které jsou podle mne úplně mimo...) a rozhodně stojí za přečtení. V sérii je totiž leccos. Zvláštní vztah dvou lidí, kteří by se do sebe neměli zamilovat. Hlouposti a nesrovnalosti v sotva započatém vztahu. Netradiční navazování přátelství. Šílený milostný trojúhelník. Poznávání světa upírů, ale i vlkodlaků. Spolupráce zavilých nepřátel. Netypické těhotenství i boj o život dítěte. Rozhodně jsem se při čtení nenudila. Sice byly počáteční zamilované rozhovory ústřední dvojice takové, no, trochu divné, ale po přečtení dílu Půlnoční slunce (díl jedničky z pohledu Edwarda) jsem už leccos nakonec pochopila. No a postupná proměna Belly v sebevědomou ženu, která si věří, mi přišla nakonec milá.
Chápu celosvětový úspěch této série, ten příběh prostě přinesl spoustu zajímavých prvků a člověk se při čtení nenudil.

holkazbrooklynu

Celá sága je pojata z pohledu hlavní hrdinky, která je považovaná za křehkou květinku, především od svého okolí. Bez milostného trojúhelníku či zakázané lásky by se to v upírské romanci neobešlo. Knihy se lehce liší od filmových adaptací, ale jen v přehlédnutelných drobnostech. Velmi poutavé čtení, hezky vykreslené postavy a děj má řádné zápletky.

Booky84

Krásné čtení, ke kterému jsem se opět vrátila po několika letech a to díky nové knize Půlnoční slunce. Bylo hezké si opět knihy přečíst.

Roni34
04.12.2021

(+ SPOILER) Filmu jsem se dloooho vyhýbala, ale pak jsem čistě z nudy koukla a byla jsem překvapená.Po přečtení ságy mi už film nestačil a upíři mě úplně uchvátili (i když pozornému čtenáři budou hlavou vrtat některé nedokonalosti v příběhu,romantická duše se tím nenechá rozhodit)
Stmívání - hodnotím jako nejlepší. Seznámení Edwarda a Belly, jejich vzájemná přitažlivost a rozplétání hrůzného tajemství krásného upíra. Četla jsem asi 3x a vůbec mě to nepřestalo bavit.
Nový měsíc - lehce slabší než Stmívání. Začátek knihy vám navodí tu správnou depku. Chybí mi tam ten Edward, ale vyvíjející se vztah s Jacobem je taky super.Volturiovi mě moc nebaví.
Zatmění - opět super. Vlci, upíři, boj o Bellu a spojenectví vlků a upírů.
Rozbřesk - první půlka je úžasná - svatba,romantika…Top je Jacobův pohled na věc. Ale Bella jako upírka je pro mě trochu zklamání.Sice má super schopnosti,ale už se mi nelíbí její povaha. Jak vyjíždí na Jacoba,který ji celou dobu zachraňoval…pak tu jsou opět Volturiovi. Nemohu se ubránit dojmu, že si tu ani paní spisovatelka už moc nevěděla rady,ale i tak to miluju. Edward je prostě upíří Romeo a určitě jsem to nečetla naposledy. Ságu řadím mezi mé nejoblíbenější. (Krásná obálka)

musivila
04.04.2021

Moc pěkná grafická úprava obálek, již nějaký ten pátek má své místo v mé knihovně. Díky vydání knihy Půlnoční slunce, jsem se po x letech znovu vrátila k přečtení celé této ságy. Samozřejmě už to nebylo takové, jako když jsem knihy četla poprvé a vůbec netušila, co od nich mohu očekávat, neovlivněna filmovým zpracováním. Ovšem stále se to pěkně čte.
Zastávám názor, že knižní zpracování je lepší než filmové. Ve filmu nikdy nemůžete vyjádřit tolik pocitů a myšlenek, které se dají popsat jen v knize. Myslím, že filmové zpracování knižní podobě spíše uškodilo. Nenechte se tím odradit a přečtěte si.❤

diana1217
14.03.2021

Anglická verze mi přišla super. Nevím , jestli je pravda, že český překlad je špatný, ale určitě jsou knihy lepší než filmy. Úplně jsem přehodnotila můj pohled na moje dříve hodně oblíbené filmy. Po přečtení knih vám bude film připadat spíše směšný ( hlavně 1. díl), jelikož je tam spousta věcí úplně jinak. Rozhodně doporučuji přečíst tuto sérii.