Krátký druhý život Bree Tannerové

Novela k románu Zatmění. V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romatiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení. Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš. Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40622/big_kratky-druhy-zivot-bree-tannerove-nmi-40622.jpeg 3.71549

Stmívání / Twilight

Horory, Romány, Fantasy

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Short Second Life of Bree Tanner, 2010

Kniha Krátký druhý život Bree Tannerové

KájaKoxík

Nakonec dávám 4 z 5.

Každý kdo si přečte předmluvu, četl sérii Stmívání nebo jen viděl film ví, jak tato novela dopadne. Ale přesto mi stálo za to ji číst.
Je to takové odpočinkové čtení na odpoledne. Pokud se jako já, chce vrátit do doby na své střední a trochu si zavzpomínat jaké to bylo číst Stmívání tehdy poprvé, je to kniha pro vás.
Moc se mi líbí jiný pohled na život upírů, vykreslení jednotlivých postav i typická naivita hlavní hrdinky (odpovídající jejímu věku).

Jediné za co nakonec strhávám hvězdu, je postava Freda. Pro mne je svět kolem Stmívání touto knihou uzavřen a nevěřím, že by se k němu autorka někdy vrátila. Rozumějte tím pokračování děje po Rozbřesku. Mrzí mne tedy, že mi Fred přirostl k srdci a je mi jasné, že jeho další osud už se nedozvím.

midone

Největší chyba této knihy spočívá v tom, že si očividně autorka myslí, že fakt, že se to odehrává ve světě Stmívání bude čtenářům bude stačit. Za mě tomu chyběla pointa, děj, nějaký zvrat..... něco, díky čemu bych se ke knize chtěla vracet. Neříkám, někomu to stačí a pokud vám nevadí si něco přečíst jen proto, že vás ten svět, do kterého je to zasazeno baví, pak je asi Krátký druhý život pro vás.

Ermeston009

Knihu jsem četla už docela dávno sice mě nechytila tak jako Twilight ale jinak moc pěkný příběh.

PavlínaSkopal
16.12.2021

Kniha byla úžasná. Moc se mi líbí ty jiné pohledy na známý příběh. Jediná nevýhoda byla absence rozdělení na kapitoly, proto jsem se při čtení nemohla zastavit.

madem
09.09.2021

Stmívání jasem nečetla, na tuto knihu jsem narazila náhodou. Je velmi čtivá, děj utíká, až litujete, že už je konec.

Velbana
06.09.2021

Krátká kniha o dlouhém životě Bree. Smutné konce moc nemusím. Kápla mi nejedna slza. I tak se mi líbila.

Roni34
22.08.2021

Knížka hezky doplňuje Twilight ságu.Vysvětluje některá místa, pro která nebyl v hlavním dějí prostor. Kdo má rád tento svět upírů, tak ho příběh Bree nadchne.

_Michelle_
12.07.2021

Dávám pouhé dvě hvězdičky, a to ještě z nesprávných důvodů. První důvod: hezké vzpomínky na čtení ságy Stmívání, ke které novela patří. Druhý důvod: pěkná knižní obálka. Kdybych hodnotila pouze obsah knihy, musela bych ji zařadit do kategorie odpad. Z police jsem knížku vytáhla v souvislosti se čtenářskou výzvou, ale lituji, že jsem nesáhla po něčem jiném. Byla to bohužel ztráta času.