Krátký druhý život Bree Tannerové

Novela k románu Zatmění. V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romatiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení. Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš. Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40622/kratky-druhy-zivot-bree-tannerove-nmi-40622.jpeg 3.71484

Stmívání

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno, Egmont (ČR)

The Short Second Life of Bree Tanner, 2010

Kniha Krátký druhý život Bree Tannerové

Malíček

Pro milovníky série Stmívání rozhodně doporučuji. Kniha se krásně čte a navíc není moc dlouhá, takže člověka nezačne nudit.
Já jsem ji četla až po několika letech od přečtení původní série a byl to teda super návrat do světa upírů a vlkodlaků.

Jara.v

Je škoda, že tahle kniha nebyla delší. Příběh Bree mě moc bavil a zasloužila by si více pozornosti. Bylo to velice čtivé a poutavé a zcela jiný úhel pohledu.

tereza7804

Super, ale přeci jen je to dodatkový díl, takže 5 hvězd bohužel ne, ale kdo je posedlý Stmíváním stejně jako já, tak vás to vezme ještě hlouběji do zákoutí příběhu, o kterém jste neměli ani tušení.

BackToTheStars

Přes tuhle knížku jsem se dostala k Twilight, protože mě více zajímala Bree.
Upřímně bych snad radši sérii s Bree jako hlavní postavou. :D Za mě je tato novela lepší než celé Twilight.

Lenka_S

Díky tomu, že brzy vyjde Půlnoční slunce jsem si uvědomila, že jsem ještě nečetla tuhle krátkou novelu. Docela mě bavil příběh Bree, byl to pohled z úplně jiné strany na událostí o kterých jsem věděla jak skončí a přiznám se, že bych si přála, aby to s ní dopadlo jinak. Byla mi sympatická.

Aveli

Zajímavá povídka o tom, jak to bylo s Bree. Myslím, že všechny fanoušky Twilight potěší. Děj má příjemný spád a když se dostane na závěrečnou bitvu s Cullenovými, užijete si slyšet příběh z jiného pohledu.

DannyLady
11.10.2020

Krátký dodatkový díl, který je za jeden večer přečtený. Bree je velice zajímavá vedlejší postava, která bohužel v Zatmění nedostala svůj prostor. Proto zde v hlavní roli máme šanci ji poznat blíže. Jsem velice ráda, že nás autorka nechala nahlédnout za oponu. Škoda jen, že víme, jak to skončí už při otevírání knihy. Bree si zasloužila víc, Diego si zasloužil víc. Bylo by zajímavé zjistit, jestli se někdy v budoucnu cesty Freda a Cullenových skříží a jestli Edward splní, o co ho Bree před smrtí žádala.

veronika9866
24.09.2020

Knížku jsem si koupila s tím, že bych se ráda dozvěděla něco málo o Bree, moc jsem od ní nečekala. Měla jsem ji jako letní četbu k vodě a stejně tak bych ji nazvala.