Krátký druhý život Bree Tannerové

Krátký druhý život Bree Tannerové https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40622/bmid_kratky-druhy-zivot-bree-tannerove-nmi-40622.jpeg 4 1643 190

Novela k románu Zatmění. V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romatiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení. Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš. Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Short Second Life of Bree Tanner , 2010

Anoell
23.09.2015 3 z 5

Dobře napsaná „bonusová knížka", jak já jí říkám, která nám sice neřekla nic nového, ale potěšila a dala nám možnost nahlédnout do jiného světa než Bellina. Hezky se to četlo a člověk si ani neuvědomoval, kolik stránek má už za sebou. Co bych ale vytkla, je vztah mezi Bree a Diegem, osobně si myslím, že něco takového mezi novorozené ještě nepatří, navíc mi to přišlo přebytečné, lepší by bylo, kdyby zůstali jen kamarády. Pak by to taky chtělo trochu víc morbidních detailů nebo krve... Ale chápu, že paní Meyer se do takových věcí moc nepouští. A velká škoda, že nejlepší postava knihy - Fred dostal tak málo místa! Ach jo... A ačkoliv to vypadá, že knihu víc kritizuji, než chválím, tak jsem opravdu ráda, že jsem si ji přečetla. :)

elfinkaa97
06.09.2015 3 z 5

Nebylo to špatné. Bylo zajímavé vidět situaci novorozených "zevnitř" a dokonce jsem si i za těch pár stran vytvořila k postavám (Diego) pouto, přesto mi to přišlo takové zbytečné. navíc mi vadilo, že vzhledem k tomu, že jsem se na celou situaci dívala z pohledu Novorozených, začala jsem nemít ráda Cullenovi. Ale to se po přečtení knihy vytratilo :D

Niky Coffee
24.08.2015 5 z 5

Přečetla jsem jako doplněk k Stmívání. Jako by to nepsala ani Meyer... příběh byl napínavý, přestože jsem věděla, jak skončí. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, což s přičtením toho, že jsem znala konec z ní dělá opravdu dobrou knihu. K Bree jsem v této kratičké novele získala mnohem víc sympatií než k Belle za celou ságu (kde mne spíš iritovala než co jiného). V knížce byly naprosto luxusní hlášky, že jsem se musela smát nahlas. Kam se hrabe celá sága na tuhle novelu! Je až smutné, že vedlejší doplňková kniha je lepší než celosvětově známá sága :-(

Sabka123
18.08.2015 3 z 5

Kniha nějak zvlášť neoslnila, ale ani neurazila. Přečetla jsem si ji rychle, ale příběh mě moc nezaujal. Taková průměrná kniha.

Padla Hvezda
20.07.2015 2 z 5

Pro mě celkem nic záživého. Příběh rozhodně zajímavější, než původní tetralogie, ale i tak se to dalo napsat lépe. Nejlepší byl zaručeně konec s příchodem Volturiových.

Ančísek
19.04.2015 5 z 5

Hodně rychle přečtená a navzdory očekávání konec stejně zasáhl, jak byl smutný. :/ :(
Bree mi za tu chvilku stačila docela přirůst k srdci. :)
Ale na rozdíl od jiných tady si nemyslím, že je zbytečné číst knihu, když jste viděli Zatmění. Protože velká část Krátkého druhého života v Zatmění není? :D :)

Anyv
18.04.2015 5 z 5

Knihu jsem si koupila jako další do své sbírky od Stephanie. Je dobře čtivá, napínavá a také smutná. Dozvíme se, co všechno Edward ví a vlastně to ostatním nikdy neřekl.

CamilleTyler
14.04.2015 3 z 5

Tato kniha se mi celkem průměrně líbila, přesto jsem stále u názoru, že Meyerka je jedna z nejhorších spisovatelek. Nicméně Bree nebyla tak otravně ukňouraná a sebestředná, jako Bella. Umí být i přes to vše co jí spaluje stále laskavá. Nehraje si na nějakou frajerku(jako upíří Bella), i když jsem viděla film a četla knihu, tím pádem věděla, jak to skončí, knížku jsem si užila, i přes to nehorázné protiřečení "Hluboce jsem se nadechla", oni upíři dýchají? Neříkala snad Alice novorozené Belle, aby zvedla občas ramena, aby to vypadalo že dýchá? No, prostě takové hrubky, ale ty jsou u mě spíše k smíchu. Není to nudné, ani jsem knihu zrovna neprožívala, ale tady je výhoda toho, že je krátká a stručná, proto je přečtená hned a nedostatky hlavní hrdinky nezbylo místo. Je to daleko více akční, než celá sága dohromady, temné zrovna né, protože to, po čem Bree pátrá, to vy dávno znáte.

Mishak
22.03.2015 4 z 5

Knihu jsem si dokoupila hlavně jako doplněk celé ságy, kterou mám již dlouhou dobu přečtenou. Chtěla jsem znát hlavně pohled na upíry „z druhé strany“ – z pohledu Novorozených.
Kniha se četla velmi rychle, měla spád a spousty přímých řečí, což na knihách miluju =) Byla to taková skvělá oddychovka přečtená za pár hodin =)

POZOR!! MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY - OMLOUVÁM SE...

Po pravdě se musím přiznat, že kdyby byla celá sága Stmívání v takovémto duchu, užila bych si jí rozhodně víc, než ten přeslazený román (omlouvám se, ale tak na mě působila celá série). Bree byla hodně nespoutaná, nevěděla, co se od ní čeká, novorozená, lačnící po krvi a i přes to byla srdečná. Neměla jsem daleko k slzám, i když jsem věděla, jak to skončí - to víme samozřejmě všichni ;) Nejvíce mě mrzela Diegova smrt a Fredův odchod. Kdyby Bree tolik nezáleželo na Diegovi, dopadlo by to úplně jinak... Nu, co se dá dělat...

Za mě rozhodně 4 hvězdičky a škoda, že sága byla tak přeslazená - tohle jí rozhodně chybělo.

nai.ivka
09.03.2015 5 z 5

Čtení pro náctileté, chtěla jsem vědět co čtou holky 11+ u dcery ve třídě. Nakonec se mi celá série líbila víc než jí :-D

Anna-Maria
09.02.2015

Čítala som celú sériu Twilight, len Krátky druhý život Bree Tannerovej som nemala možnosť čítať. Síce som videla aj filmy Twilight, ale ani tak ma neodradilo, aby som si šla prečítať aj túto novelu. Čo sa týka Twiligtu, tak ten takisto hodnotím výborne.

dennisa
17.01.2015 4 z 5

Pro někoho kdo viděl film je tato kniha úplně zbytečná.

nakavusterezou
17.01.2015 5 z 5

Kniha je skvělá. Měla jsem ji přečtenou během 3 hodin. Zajímavý děj, že se od něj nedokážete odtrhnout a když se začtete, těžko se od knihy odtrhnete.

maca5449
12.12.2014 3 z 5

Přečteno během mžiku. Dějově mě upoutala více než celé Stmívání. Ale pořád mi to připadá jako čtení pro náctileté. Jelikož jsem mimo cílovou skupinu už mi to moc neříká. ;)

Annie G.
12.12.2014

I přes to, že jsem znala konec předem, mě to dost překvapilo :-o . Ůžasná kniha, která ani neni dlouhá, takže je přečtená hned.

Kristýna.M.
10.12.2014 4 z 5

Skvělej dodatek :) Rozhodně se mi to líbilo víc, jak samotná sága Stmívání.. ;)

milunka21
04.12.2014 5 z 5

velmi se mi to líbilo,pěknej doplněk k doplnění informací :-)

MorbidCuriosity
30.11.2014 2 z 5

Nějak jsem jednu dobu maličko nevěděla co s penězi, a tak jsem se rozhodla dokoupit doplňkové knihy ke svým oblíbeným sériím. Jednou z těch oblíbených sérií je samozřejmě i knižní Stmívání, takže mi v knihovně nesměl chybět Krátký druhý život Bree.
Už když jsem knihu otevírala, neočekávala jsem od ní bůhví co. Je tenká, je to pouze doplněk a Bree se v Zatmění neprojevila jako nějak zvlášť zajímavá postava, tudíž mi nebylo ani úplně jasné, proč o ní Stephenie napsala knihu. Tím, že jsem toho moc neočekávala, jsem ve finále byla poměrně mile překvapená. Bree nakonec vůbec není taková, jaká se v Zatmění zdála být, je poměrně inteligentní, "normální" proti zbytku upíří armády, komunikativní... Zkrátka nečekaná. Bylo zajímavé nahlédnout za kulisu Victoriina útoku z pohledu jednoho z jejích "pěšáků", přesvědčit se o tom, že to nebyla tak docela nepřemýšlející banda mladých upírů, kteří nepoužívají mozek a Bree pro mě byla sympaťačka, se kterou bych si v reálnym životě nejspíš i docela rozuměla, pokud by mi nevysála veškerou krev z těla :)
Tak či tak ale samotný příběh zas tolik kouzla neměl a rozhodně bych o žádný extra zážitek nepřišla, kdybych knihu neměla. Jak se říká: nenadchne, ale neurazí.

Janniska
20.11.2014 3 z 5

Celkem dobré,zajmavý pohled na ságu "z druhé strany"

sBety
12.11.2014 2 z 5

oddechovka:-)

upíři smrt pohled jiné postavy na původní příběh

Stephenie Meyer
americká, 1973
2005  77%Stmívání
2009  88%Hostitel
2009  78%Rozbřesk
2008  72%Nový měsíc
2009  87%Twilight sága (box)

Kniha Krátký druhý život Bree Tannerové je v

Přečtených2 950x