Krátký druhý život Bree Tannerové

Krátký druhý život Bree Tannerové https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40622/bmid_kratky-druhy-zivot-bree-tannerove-nmi-40622.jpeg 4 1644 191

Novela k románu Zatmění. V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romatiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení. Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš. Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Short Second Life of Bree Tanner , 2010

sBety
12.11.2014 2 z 5

oddechovka:-)

Viera22
25.10.2014 2 z 5

Kniha, ktorá mi pokazila dobrý pocit z celej Twilight ságy - zbytočná kniha o nepodstatnej postave.

Samaret
06.10.2014 4 z 5

Bavila jsem se... knihu jsem četla na počítači a musím říct, že jsem jí zvládla na jeden zátah... překvapilo...

Anna 13
02.10.2014 5 z 5

(SPOILER) Bree. Novorozená upírka z knihy Zatmění. Její příběh Vás ohromí. Žije jiný život než Cullenovi a to Vás dostane. Ona loví lidi. Myslím si, že to autorka sice mohla udělat krvavější a drsnější, ale Bree je úžasná. Pozná, že ji Riley lže a zamiluje se do Diega. Spolu sledují Victoriu, Rileyho a Volturiovi. Život novorozených je doslova peklo. Já bych od nich utekla hned. Bree však dál pobývala ve smrdutém sklepení jen kvůli tomu, že čekala na svou lásku. To, že její Diego už dávno zemřel zjistí až v bitvě s Cullenovými. Bohužel nemá takové štěstí jako má například Bella, a Volturiovi ji zabijí.
Další postava, která mne fascinuje je Fred. Tento upír má mocný dar, díky němuž mohl utéct. Dokonce je silnější než celá garda Volturiových. Jaký dar to ale je, si přečtěte sami.

Ni.kk.i
16.09.2014 4 z 5

Krátký druhý život Bree Tannerové mě překvapil.
Bála jsem se, že to bude podobná slátanina jako Twilight, ale mýlila jsem se.
Sága Twilight byla pro mně dobrá, jen dobrá ( musím vyškrtnou Zatmění, to je pro mně z celé ságy nejlepší díl), ale Krátký druhý život Bree Tannerové mě více nadchl, ani nevím proč.
Twilight pro mě patří mezi knížky, které si přečtu jednou a pak už se k nim nevracím ( vyjímaje Zatmění), ale Život Bree jsem četla 2x a určitě se k ní vrátím.
Pro mě patří mezi top nejlepších knih s upíří tématikou jaké jsem zatím četla.

1v8na
03.09.2014 3 z 5

Celkem fajn příběh, ale podle mě byl zbytečný, vše, co v knize bylo sděleno, bylo i v Twilight sáze.

anetka11
28.08.2014 2 z 5

Pro mě zbytečná kniha.

KatulakT
25.08.2014 3 z 5

Knihu bych celkově hodnotila jako průměrnou. Možná jsem rozhýčkaná romány na čtyřech stovkách stran, možná jsem ze Stmívání vyrostla a jsem stará - možností je mnoho. Ale na mě tam bylo moc málo děje a velmi slabá zápletka.
Vztah mezi Bree a Diegem se vlastně nijak nevyvinul. Jen jako velký třesk vznikl a od té doby se v podstatě neviděli, žádná změna, nic. Od autorky takové romance bych čekala trochu víc. A to je asi taky problém - přehnaná očekávání a nesplněná přání.
Chápu, že je velmi těžké snažit se čtenáři, který v podstatě všechno ví, předkládat příběh, kde nikdo nic neví. Oceňuji způsob, jakým se s tím Steph vyrovnala. Palec hore!

Čtivost - 90%
Zápletka - 10%
Humor - 30%
Napětí - 10%
Celkový dojem - 30%

marasaj
23.08.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem :) Bree jsem si oblíbila hned na začátku knihy a i když jsem věděla jak to dopadne, kniha se mi velmi líbila :) A ta obálka.. je úžasná :3

Linu
05.08.2014 5 z 5

Hezká kniha, jen škoda, že to skončilo, tak jak to skončilo.

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Líbilo se mi to, díky

TheB
18.07.2014 4 z 5

Kniha se mi hrozně líbila. Bree jsem si hned oblíbila. Nejhorší bylo vědět už na začátku, jak to dopadne. Stejně jsem si celou dobu říkala, že třeba nee, třeba se něco změní (no to asi těžko :D). Je super přečíst si příběh také z druhé strany.

Kyta
22.06.2014 4 z 5

Mladou upírku Bree jsem si oblíbila okamžitě. Bylo zajímavé vidět ostatní upíry jejíma očima, co si o ostatních myslela nebo co k nim cítila - zkrátka to, čeho jsme se nemohli dočíst v Zatmění. Mrzelo mě, že jsem se o Diegovi nedozvěděla něco víc, popř. co se s ním nakonec opravdu stalo... A stejně tak s Fredem.
I když je to krátká kniha, má od všeho trochu - lásku, akci, napětí, překvapení; byla jsem příjemně překvapená. :) Tohle je jedna z mála knih (z těch, co jsem zatím přečetla), která má smutný a nespravedlivý konec. Novela, která je důkazem toho, že ne každá kniha má šťastný konec. Přestože jsem věděla, jak to s Bree dopadne, ráda jsem si přečetla celý její krátký upíří příběh.
Není to nic světoborného, ale těm, co mají rádi Stmívání, doporučuji. :)

tereza-mari6218
18.06.2014 4 z 5

Paradoxne novela k TS je třikrát lepší, než celá sága. Bree jsem si zamilovala naprosto okamžitě, je mi tolik podobná až to ani není možné.
Nemá kýčovitý a přeslazený konec, vlastně se dá říct, že má nespravedlivý a smutný, ačkoliv klidný konec a to se mi líbí. Na můj vkus tak akorát akce, tak akorád lásky, žádný trapně vyhlížející milostný trojúhelník, trocha zmatku který dívky v tomhle věku prostě zažívají...
Jedna z lepších knih autorky. Ale není to na pět hvězdiček, to ne.

weja
15.06.2014 5 z 5

Nevím, jak vám , ale mně se z celé ságy líbil tento doplňující díl nejvíc :D Byla tam akce, láska , překvapení :) Byla jsem zkrátka nadšená :)

HančaŠ
21.05.2014 4 z 5

Hezké doplnění série Stmívání.. Jen mi jí nakonec bylo líto, když jsem si přečetla, čím prošla a že vlastně nikomu ubližovat nechtěla a šla na místo boje jen kvůli příteli..

LittleMonste
11.05.2014 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. Je velmi zajímavé jak autorka dokázala sepsat příběh postavy v Hlavní linii tak nepodstatné. Bree je fajn holka, která to za svůj krátký upírský život neměla lehké.
Hodnocení - 64%
Přečteno - 1x

dexeded
18.04.2014 4 z 5

Bylo trošku divné, že jsem veděla, že to skončí špatně. A popravdě si myslím, že to autorka napsala proto aby z čtenářů vytřískala, ještě nějaké peníze. Ale to neznamená, že jsem ji neměla přečtenou za den a že se mi nelíbila. Autorka píše čtivě a myslím, že kdyby psala ještě o věších krav...., tak bych to stejně četla.

Edona
28.03.2014 3 z 5

Krátký druhý život Bree Tannerové je poměrně čtivá a krátká novela bez kapitol. Taková oddechová četba, která neurazí, ale ani příliš nenadchne. Hlavní hrdinku Bree jsem si nakonec oblíbila, a přestože jsem dopředu znala její osud, přála jsem si ho zvrátit.

*Aria*
16.03.2014 4 z 5

Krátká, ale úžasná kniha, ktera se čte jedním dechem. Jen škoda ten smutný konec. No co se dá dělat vše jednou končí.