Krátký druhý život Bree Tannerové

Krátký druhý život Bree Tannerové https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40622/bmid_kratky-druhy-zivot-bree-tannerove-nmi-40622.jpeg 4 1644 191

Novela k románu Zatmění. V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romatiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení. Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš. Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Short Second Life of Bree Tanner , 2010

Aniga
07.03.2014 3 z 5

Knihu jsem zakoupila když vyšla s původní cenou jako novou ... takže to byla docela drahá sranda na to, že je přečtená za chvíli.
Je to takový doplněk, nenadchne, neurazí....
Proto hodnotím tři hvězdičky, kdybych koupila v bazaru nebo třeba až nyní v akci za pár korun, asi bych dala čtyři.

Bunburistka
16.02.2014 3 z 5

Tak tento dodatek k Twilight se mi opravdu líbil. Nečekala jsem, že by dodatek ke knize mohl být o něco lepší než hlavní linie. I když jsem věděla, jak Bree dopadne, přesto jsem si přála, aby se z takovéto kratičké novely stal větší román. Škoda.

iwůna
23.01.2014 5 z 5

jediná knížka kterou jsem od S.M. přečetla do konce. Stmívání jsem vzdala a zbytek série číst nebudu, a Hostitel je slaďák...ale tuhle jsem si oblíbila, škoda, že byla tak krátká.

pajatp
30.12.2013 5 z 5

Knihu jsem precetla behem jednoho dne, líbila se...je to hezky doplněk ságy...

Ruxandra
27.11.2013 2 z 5

Tak nějak mi to připadalo jako ve smyslu knih "Famfrpál", Fantastická zvířata" a "Bajky Barda Beedleho" Rowlingové. Zkrátka "piš cokoliv k tématu, dokuď z toho můžeš ještě něco vytřískat". Mě ta knížka připadala zbytečná. Přečteno za odpoledne, s "nijakým" pocitem. Meyerová umí psát i lepší věci...

Elvire Fogharty
27.10.2013 4 z 5

Snad jeden z nejlepších dílů z celé ságy Stmívání. Rozhodně mě to víc upoutalo do děje než ostatní knihy Stmívání. Akorát jsem občas měla chuť přeskočit zbytečnosti, například popis postavy.

KriKri
20.10.2013 3 z 5

Nic moc, myslela jsem, že tam bude víc o bitvě mezi novorozenými, vlkodlaky a Cullenovými.. ale při nejzajímavějších pasážích tam Bree buď vůbec nebyla, nebo měla zavřené oči. Za mě slabší průměr.

Hikari
13.10.2013 2 z 5

Podle mého, by se autorka neměla tak dopodrobna zabývat postavou, která byla v knize tak nedůležitá. Podle mého názorum už se jen vezla po chlebíčku Stmívání.

Poutnice
01.10.2013 4 z 5

Tak jako knihy od Remarqua o válce, kde hlavními hrdiny nejsou ti dobří, ale naopak z tý "zlý" strany, i tady je skvělé ponořit se do příběhu z druhé strany. I tady jde o příběh jednotlivce, který dělal, co mohl - všichni děláme vždy to nejlepší, co v daným okamžiku umíme. Není jen černá a bílá, je mezi tím spousta malinkých okem téměř nezachytitelných odstínu šedé...Bree měla šanci, ale byla jí sebraná dřív, než jí mohla využít. Škoda. Jsem si jistá, že by to zvládla. Ale to by byl jen další slaďák, že?

Anne Leyyd
16.09.2013 4 z 5

Tak jsem se konečně dostala ke knize, na kterou jsem se tak dlouho těšila a byla zvědavá. Byla jsem o tom sice už přesvědčená, ale tento příběh mě v tom utvrdil – Stephenie Meyer je zkrátka spisovatelka, která mě svým stylem psaní a vyprávění dovede POKAŽDÉ vtáhnout do děje, ať už se to týká upírů, Duší, nebo ďáblice v lidském těle.
Její styl je zkrátka nezaměnitelný, poutavý, čtivý, příjemný a já se ani u jednoho příběhu ani na jedné straně nestihla nudit.

Příběh Bree mě zase vtáhl zpátky do Forks a byla jsem ráda, že mi pomohl udělat si ucelenější pohled na všechno, co oné několikaminutové bitvě předcházelo. Měla jsem naprosto JINOU představu, jak se tam Bree dostala a to, jak to bylo nakonec, jsem vůbec nečekala. Diega mi bylo vážně líto a hrozně by mě zajímalo, co se stalo s Fredem.

Moc pěkný, napínavý příběh, který mě nezklamal, ani když jsem věděla (jako asi každý), jak to dopadne. Pro ty, co četli Stmívání a líbilo se jim to, můžu tuhle novelu vřele doporučit a pro ostatní, co to nečetli také – třeba vás to navnadí i na další knihy Meyerové ;-)

Janishka
12.09.2013 4 z 5

Každý zná osud Bree a i tak je tato kniha překvapivá.

Wanderer
22.08.2013 2 z 5

Kniha nám nepriniesla nič nové a záver nebol vôbec prekvapivý, tak na čo to všetko bolo? Bola som rada, že aspoň v tak krátkej knižke si Meyerová odpustila romantiku, pri ktorej sa nedá dýchať.
Bree mala ostať v tej zabudnutej zložke počítača!

janno69
17.08.2013 5 z 5

Moc pěkná kniha, škoda jen, že Bree žila jako upírka tak krátce. Mohl by o ní být další jistě velmi dobrý román.

pink_ivy
11.08.2013 2 z 5

Přečetla jsem si to vlastně jen proto, že jsem neměla co číst. V podstatě úplně zbytečné, sice se to dobře četlo, ale všichni jsme věděli jak to dopadne, tak k čemu to bylo?

maci139
11.08.2013 5 z 5

KNÍŽKA KRÁSNA :D , ale malá poznámka :Copak Edvard je rusovlasý?! Já myslím že NE! Ale posuďte sami. Jinak 5 hvězd! :D

Lucy81
09.08.2013 4 z 5

Takový dodatek k části ságy Stmívání, ale na druhou stranu opravdu vydařený. Doporučuji přečíst.

Minniesimilci-3
30.07.2013

Snad nebudu jediná, komu se tato novela líbila víc, než celá sága Stmívání :) Měla jsem to hned přečtené, hrozně se mi to líbilo ;)

Misha*
20.07.2013 3 z 5

Pěkně napsané, dobře se to četlo, ale věděla jsem jak to dopadne, takže pro mě nic moc zajímavého

Habalova02
12.07.2013

Pěkný příběh,ale nemusím knihy se špatným koncem.Zatmění sem už četla předtím,takže sem věděla jak kniha skončí,ale přesto se mi to líbilo.

MonisPop
26.06.2013 5 z 5

Hezké, ale myslím, že stmívání už bylo dost.