Krátký druhý život Bree Tannerové

Krátký druhý život Bree Tannerové https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40622/bmid_kratky-druhy-zivot-bree-tannerove-nmi-40622.jpeg 4 1644 191

Novela k románu Zatmění. V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romatiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení. Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš. Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Short Second Life of Bree Tanner , 2010

ledmed
19.12.2012 4 z 5

Bree jako hlavní postavu jsem si hned oblíbila, škoda, že to s ní muselo tak smutě dopadnout. Rozhodně mi byla kolikrát sympatičtější než Bella se svým nízkým sebevědomím., rozhodně za přečtění tato novela stojí.

Princezna22
08.12.2012 4 z 5

Naprosto fenomenální pohled na Stmívání s pohledu někoho jiného než Bella.. akorát,že mě docela mrzí,že jí potkal takový život :-( .. Jinak krásná knížka

Kelíns
06.12.2012 4 z 5

Je to hezké. Bree mi byla moc sympatická. Škoda, že ji potkal tak krutý osud...

Kate.S
28.11.2012 4 z 5

Podle mě je toto vydařená novela:)

DariDerek
22.11.2012 5 z 5

bylo to fajn se po nějaké době zase vrátit k Bele a Edvardovi...... Si tak vzpomenout na ně, přitom úplně z jiného úhlu :-) Diego mě mrzí, si nic s Bree neužili :DD

tygrilady
28.10.2012 3 z 5

Oproti ostatním knihám od této autorky,mě až tolik nezaulaja

aannyy
15.10.2012 5 z 5

Kniha se krásně četla, moc se mi to líbilo a doplnilo mi to "vzdělání" z Twilight ságy :-)

TessDragon
18.08.2012 4 z 5

Novela k Zatmění.Příběh novorozené Bree Tannerové.Knížka se mi líbila.Byla originální,už to nebyly sálodlouhé romantické textíky,ale i strachu a bylo to mnohem temnější.Kromě Bree jsem si zamilovala Diega a strašně mě naštvalo,jak to nakonec s ním dopadlo.Naštěstí Riley a Victoria už jsou na kusy ;D Potom také nesmím zapomenout na Freda,škoda,že to nedopadlo dobře s Bree,mohli zůstat spolu.Docela by mě zajímalo,co se stalo s Fredem.Ale vzhledem k jeho daru,myslím,že přežil.Breein příběh sice nebyl úplně jako Twilight,přece jen to byla úplně jiná než Bella,ale rozhodně moc doporučuji fanouškům.Bylo to jen o trošku slabší,než sága ,ale dávám 4 hvězdičky.

Nikol18
28.07.2012 4 z 5

Příběh Bree by se dal popsat i očima někoho jiného. Šlo by vzít jednotlivě každou postavu a popsat to z jejího pohledu. Osud Bree Stephenie popsala očima mladé dívky, která je vržena do vražedného světa, ve kterém se snaží přežít. Přesto to bylo příjemně zpestředné odpoledne, ale stojím si za tím, že Meyerová není kdoví jak skvělá spisovatelka, prostě se naladila na notu, kterou lidi mají rádi.

pet-kyval
29.06.2012 3 z 5

[016/12] (ebook) Sama jsem tomu věřit nechtěla, ale osud mladičké Bree mě tak docela nezklamal a snad i mírně předčil má očekávání. Skeptický přístup někdy prostě přináší ovoce. Vše možná zachraňuje ta krátkost textu, nedostatek místa na sáhodlouhé polemiky o lásce a ta napřažená smrťákova kosa, kterou každý kdo četl sérii Stmívání vidí nad hlavou mladičké Bree.

Trochu jsem se obávala, že se bude jednat o kňučící mladičkou chudinku ujíždějící na kokainu s nešťastným osudem, která se v přívalu sebelítosti vrhla do náruče prvnímu upírovi, kterého potká. Nešťastný osud měla, ale nerozebírá ho na patnácti stranách. Zamilovaná je, ale neřeší to každou druhou větu, protože na to zkrátka nemá čas a vlastně si nejsem ani tak docela jistá, jestli si své city plně uvědomuje. Je tu zkrátka vidět ta snaha autorky oddělit emoční myšlení svých živých postav od těch nemrtvých. Dalo by se říci, že se jí to i částečně povedlo a i když má tendence zabíhat do melancholického slovíčkaření, včas dokáže zatáhnout za udidlo a zkrotit tu svou přeslazenou dušičku než je schopna napáchat katastrofu. Přeci jen, nenaplněná vyhlídka štěstí je daleko působivější, než šťastný konec bez jediné větší jizvy kdekoliv - vně i zevnitř.

Ještě, že je to tak krátké. Kdyby se mělo jednat o něco delšího, osud Bree a Diega by sklouzl do laviny otravných vět o žárlivosti a kdo ví o čem ještě. Bohužel, autorka, místo toho aby začala úplně od začátku osudu Bree, stoupla si s dějem někam doprostřed a jen sem tam se zmínila o vzdálenější minulosti. Přitom záblesk vzpomínky na násilnického otce mohl vyvolat u čtenáře silné emoce, které by napomohly se s hrdinkou ztotožnit. Není zde popsán okamžik při proměně a vůbec žádný strach z ničeho co zažívala první dny. Hrdinka sice mluví o tom, jak je roztěkaná a nervózní z každého prudšího pohybu ostatních, ale není to uvěřitelné a když se zmiňuje o ztrátě končetiny, řeknete si jen: ,,No a co?“ Nejvíc jsem byla zvědavá na popis smrti Bree, ale stejně tak, jako autorka použila cenzuru na scénu milostnou, uplatnila ji i na scénu umírání. Najednou je konec a vy jen koukáte s otazníkem -WTF?-. Jako by měla strach, že sexem demoralizuje celou populaci mladých dívek a řečmi o smrti dožene někoho k násilnickým sklonům. Hlavně že všude se válí prach a končetiny z těch „špatných“. Jinak ale docela pěkné počtení na odlehčení mysli.

Kikušák
11.06.2012 5 z 5

Tato knížka je úžasný Novela. Škoda za ten konec, ale co každá knížka nemůže končit nádheným koncem. Ale stejně mi slzička ukápla.

ciniminisek
27.05.2012 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,bylo fajn vidět příběh nezaujatýma očima.Ačkoli jsem věděla jaký bude mít Bree konec,stejně mě to zamrzelo.Doporučuji!

LadyDance
26.05.2012 3 z 5

Škoda že to skončilo tak jak to skončilo. Cullenovi mohli vzít Bree k sobě.

Selekcaje
07.04.2012 4 z 5

Moc nového jsem se zde nedozvěděla ale mám ráda příběhy, kde poznávám známé tváře a vím jak to s nimi dopadne ikdyž oni to nevědí:) A styl S. M. je jedinečný:)

Calwen306
09.03.2012 5 z 5

Prekvapivo veľmi vkusne a zaujímavo napísaná novela. Perfektne doplňuje Twilight ságu. Jedinou chybyčkou je fakt, že príbeh je dosť krátky.

Lenka 13
28.02.2012 5 z 5

Kniha se čte velice dobře,má děj.....a dozvíte se pár vysvětlní ohledně upírů...novorozených..

xxiixxi
27.02.2012 5 z 5

Knížka se četla velice dobře, přečetla jsem ji jedním dechem. Škoda, že byla tak krátká, autorka se mohla ještě trochu rozepsat. A kdyby to neskončilo tak, jak to skončilo, tak by Bree jistě byla mou nejoblíbenější členkou Cullenovské smečky.

Dandulka
25.02.2012 5 z 5

Super! Tuhle knížku jsem zkousla za den!

mis22
22.01.2012 3 z 5

Docela dobrá knížka, mnohé jakoby vysvětlí :-). Komu se líbí Stmívání a četl nebo alespon ho viděl, tak by si ji měl rozhodně přečíst!

ewisek22
17.01.2012 odpad!

Sága Stmívání a Krátký druhý život Bree Tannerové...Sága Stmívání mě naprosto dostala, vždy se k ní ráda vracím a navždy budu jejím fanouškem...Od knihy Krátký druhý život Bree Tannerové jsem očekávala aspoň třetinu toho, co dělá Stmívání tak velkolepým dílem. Ale je to naprostý BRAK!!!! Stephenie Meyer musela být při psaní naprosto namol anebo tuto knihu vůbec ona nepsala!!! Nejlepší, co s touto knihou můžete udělat, je využít ji jako palivo...