Krátký druhý život Bree Tannerové

Krátký druhý život Bree Tannerové https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40622/bmid_kratky-druhy-zivot-bree-tannerove-nmi-40622.jpeg 4 1643 190

Novela k románu Zatmění. V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romatiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení. Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš. Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Short Second Life of Bree Tanner , 2010

veronika9866
24.09.2020 4 z 5

Knížku jsem si koupila s tím, že bych se ráda dozvěděla něco málo o Bree, moc jsem od ní nečekala. Měla jsem ji jako letní četbu k vodě a stejně tak bych ji nazvala.

domihruzkova
17.09.2020 5 z 5

Za mě skvělé! Výborné pro doplnění souvislostí a příběh je 100x zajímavější a zábavnější než např. Nový měsíc.

ydnac
03.09.2020 2 z 5

Celou sérii Stmívání zbožňuji, ale tato kniha mě bohužel nebavila.

Lenni_3006
26.08.2020 4 z 5

Veľmi príjemné čítanie, zaujímavá možnosť nahliadnuť do života novorodených upírov a ich zmanipulovaného života.

Ashi
11.07.2020 4 z 5

Zajímavě popsaný druhý pohled příběhu. A vlastně je to moc smutné.

bara-z5649
04.06.2020 4 z 5

Lepší než Zatmění a díky této novelce vám dojde, proč jsou některé scény ve filmu takové, jaké jsou, nebo proč tam jsou.

SlamLenka
07.01.2020 3 z 5

Za mě je kniha spíše zklamáním. V sérii Twilight mi tehdy přišla škoda, že jsme se o novorozených dozvídali jen "z druhé ruky", ale nijak jsme se blíž neseznámili s tím, čím si skutečně procházejí. Co si budeme povídat: to, čím si později prochází Bella, se asi s většinou novorozených srovnávat nedá. Myslela jsem si, že s Bree k tomu konečně budeme mít příležitost, ale bohužel - Volturiovi zasáhli. Sáhla jsem tedy po tomhle kousku, abych tomu víc porozuměla, ale nějak to moje představy nenaplnilo. I Bree je oproti ostatním "běžným upírům" nějak jiná a s ostatními toho moc společného nemá. Jedním z mála zajímavých prvků tak byl hlavně náznak dalších možných výjimečných schopností upírů - viz Raoul.

Kacennnka
10.11.2019 5 z 5

Lepší než celý Stmívání.

NikiMedy
07.11.2019 5 z 5

Svým způsobem mě příběh asi bavil i více než vyprávění z pohledu Belly. Nebyla tam všudy přítomná romance a celkově byl příběh plný akce a napětí. Byla to pro mne pěkná oddechovka a oceňuji pojetí.

FejKýý
14.10.2019 5 z 5

Edici Twilight zbožňuji. Takže není divu, že i tahle kniha se mi velice líbila.

Hoshi
31.08.2019 5 z 5

(SPOILER) Bree mi přerostla k srdci. Její příběh jsem si četla již tolikrát a tolikrát jsem doufala, že se vše prostě změní a ona bude šťastná... Bohužel, slova zůstávají stále stejná. Zajímalo by mě, kam se vydal Fred ....

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Velice výmluvný název :-)
Povedená novela, ve které máme možnost víc se sžít s Bree Tanner, která se nedobrovolně stala členkou Victoriiny upíří armády. I přes Breein smutný konec je to skvělé čtení, měla jsem to sfkouknuté za jedno odpoledne. Autorce tahle délka maximálně svědčí, kdyby nebylo Twilight tak rozvleklé, jistě by to bylo taky o něco lepší.
Ale ráda bych věděla, co vedlo autorku k tomu, napsat novelu zrovna o této dívence.

PhoebePollard
18.05.2019 5 z 5

Krásné doplnění, které je však bohužel moc krátké. Sice je příběh ukončen a už není o čem psát, ale stejně bych chtěla, abych mohla v tomto příběhu pokračovat. Škoda, že jsem od začátku věděla, jak to s Bree skončí, ale stejně. Moc hezké.

Angelika92
20.03.2019 5 z 5

Stránky jsem úplně hltala. Super novela!

dencazrnu
15.10.2018 4 z 5

Moc milé doplnění upírské série :) Klidně bych ocenila i více stran :)

Ivka14
31.08.2018 4 z 5

Jo bylo to hezké,ale nakonec tomu dám je 3,5,protože mě bavilo asi posledních 40 stran,kde zjišťovali,proč jsou stvořeni. Jinak to bylo originální a napínavé. Doporučuji

Mruskulka
23.08.2018 5 z 5

Moc krásný příběh novorozené upírky, která se mihla v sérii Stmívání. Jsem ráda, že autorka na své postavy nezanevřela a jednu oživila. Díky této knize můžeme novorozené vnímat trošku jinak. Knížka je velmi lehká na čtení a přitom velmi zajímavá.

Orange8knihomol
17.08.2018 5 z 5

Ze začátku jsem nějak nadšená nebyla, ale potom se mi příběh líbil, a to hlavně ke konci, kdy se vše ještě více vyjasnilo a zapadlo do sebe než v Zatmění. Byl to opravdu zajímavý nápad napsat tuto novelu z jiného pohledu k Zatmění. Opravdu jsem tak záživný příběh od Krátkého životu Bree Tannerové nečekala. Velké doporučení, avšak až po dočtení celé série Twilight ságy. :)

Janika2013
30.07.2018 5 z 5

Zatmění je spolu se Stmíváním můj nejoblíbenější díl, ale i přes to, že jsem doufala v záchranu Bree a bylo mi jí líto, jsem se ani na chvilku nepozastavila nad jejím pohledem. Byla to pro mě jen nepodstatná vedlejší postava, která se tam krátce mihla, a šlo se dál. Tuhle novelku jsem si přečtla jen jako fanynka Twilight a ze zvědavosti. Bree jsem si okamžitě hrozně oblíbila, bylo osvěžující vidět svět jejíma očima, poznat její život a sledovat tak známé události a postavy z Twilight z jejího pohledu. A s každou obrácenou stránkou jsem se hrozila konce.
Přesto jsem ráda, že jsem Bree poznala

Denča000
07.07.2018 5 z 5

Výborný dodatek Zatmění. Jenom mi je líto Bree.

upíři smrt pohled jiné postavy na původní příběh

Stephenie Meyer
americká, 1973
2005  77%Stmívání
2009  88%Hostitel
2009  78%Rozbřesk
2008  72%Nový měsíc
2009  87%Twilight sága (box)

Kniha Krátký druhý život Bree Tannerové je v

Přečtených2 950x