Rozbřesk

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55871/rozbresk-H7i-55871.jpg 3.94042
Série:

Stmívání (4.)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
Orig. název:

Breaking Dawn (2008)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (304)

Kniha Rozbřesk

Přidat komentář
janelka2
06. července

Prostě skvělá série. Škoda že závěr tak rychle skončil. Mohla bych číst sladkou omáčku do aleluja :-)

EvaStark
06. července

Film miluju, ale knížka nebyla tak moc dobrá. Dala by se podle mě zkrátit. Ale bylo to dobře zakončené:)

martenkaaa
21. června

Ač filmové zpracování příliš neprožívám, knihy se mi líbily. A Rozbřesk asi nejvíc. Vypravování ze strany Jacoba bylo velmi příjemným oživením. Náročný čtenář by si na recenzi asi smlsnul, ale pokud i vy občas hledáte příjemnou odreagovačku na léto, Twillight Ságu rozhodně doporučuji.

PhoebePollard
29. května

Konečná scéna s Volruriovými vůbec neodsýpá, ale jinak skvělé. Aro a hlavně Caius mi lezli na nervy, naproti tomu třeba z Leah se stala má nová oblíbená vedlejší postava. A samozřejmě Alice, i když ta byla více upozaděná. Ráda jsem se trochu víc seznámila s Rose. Jinak, Bella, Edward, Jacob... co k tomu dodat. Nádhera a kniha se hezky čte.

LenkaGonn
25. března

Dech beroucí, trochu smutné pokračování této ságy.

Konfu97
03. března

Vrchol celé série, svatba Belly a Edwarda. Z Belly se po mnoha úskalích konečně stáva upír. Rozdělené pohledy Jacoba a Belly (možná i Edwarda, tím si nejsem jistá) jsou vítány, děj to obohacuje. Konečná "bitva" s Volturiovými je na můj vkus utahaná, možná i trochu nudná. Ale jinak pěkné a hlavně šťastné ukončení :)

Rozarka69
08. února

Jako mladá slečna jsem hltala každou větu, každou stránku,.. Velmi se mi líbí obrovská slovní zásoba a počet stran, kdy máte pocit, že je kniha nekonečná ale máte z toho příjemný pocit, protože nechcete, aby to skončilo. Opravdu skvělé čtení.

Slugterra
03. ledna

Úžasné zakončení celé série. Tenhle díl se mi líbil opravdu nejvíc. Skvěle a čtivě napsán. Jen mne hodně dlouho odrazovalo to, že má kniha 603 stránek, tudíž hodně dlouho ležela v knihovně. Číst až teď jsem ji začala vlastně jen kvůli tomu, že mamka se neustále ptala kdy už ji konečně dočtu, abychom se spolu kouknout na zfilmovanou verzi. Jsem ráda, že byla tak ,,otravná" a neustále mne nutila ji přečíst, jelikož kniha byla opravdu úžasná. Mnohem lepší než film, i když ten měl taky něco do sebe. Takže díky mami. :)

Hodnocení: Knize dávám samozřejmě 5*. Ale zdá se mi to docela málo pro tuhle knihu. Rozhodně chci mít všechny díly ve své knihovně. Prostě skvělá série...