Hlavní role

Román přibližuje filmové zákulisí a odvrácenou stranu slávy. Filmová herečka Marie Polková, několikrát oceněná Českým lvem, si sáhne až na samé dno. Jako klientka protialkoholní komuny se v rámci terapie musí vrátit k minulosti, která ji dostala až sem… Není to tak dávno, kdy Marie šla od úspěchu k úspěchu. Přesto touží po větší výzvě. Po roli, která ji zapíše do historie. Zdá se, že její sen je nadosah, ale její neúspěšná kolegyně se jí pomstí. Šikmá plocha, na kterou Marie nedobrovolně vstoupí, je náhle stále strmější. Jediné špatné rozhodnutí zničí vše, co dřív tvrdou prací vybudovala. Dokáže se ještě někdy postavit zpátky na nohy? Pokud vás zajímá ukázka, napište si o ni na spisovatel.Jares@seznam.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298542/hlavni-role-H25-298542.jpg 468
Romány, Literatura česká
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha Hlavní role

i.stefany

Příjemná kniha o tom, že i hvězdy první velikosti mají své kostlivce a strašáky a ono pověstné pozlátko, třpytící se navenek, není vždycky jenom zlaté.

jprst

Autor umí lepší věci, byl jsem docela zklamaný, rozhodně jsem čekal víc, některé části mi připadaly odbyté. Ale i tak ji nezatracuji, své čtenáře si určitě najde.

zdenaR

Knihu jsem přečetla jedním dechem - zajímavé téma i velmi čtivý obsah.
Jako matka jsem hlavní hrdince dobře rozuměla a uměla jsem pochopit i propad do alkoholu (ač s tím sama opravdu problém nemám, protože mám kolem sebe širokou milující rodinu). Závěr se může zdát trochu idylický, ale určitě ne nepravděpodobný.
Pane Jareši, na chlapa fakt dobrý :-)))
Už se těším na Vaši novou knihu Zavěšená pizza.

TaLu

Při čtení mi stále "něco" chybělo.
Uvěřitelné bylo prostředí života herců i léčebny pro závislé. Zajímavé byly také úvahy, například ta o knihách a spisovatelích. Nikdy nebudu žena, která si nákupem bot vždy vylepší náladu, takže je možné, že jsem se s hlavní hrdinkou míjela právě proto. Charakterové vlastnosti jednotlivých postav ležely stále tak nějak na povrchu. Od autora jsem přečetla knihu 12. 12. , ta mě zaujala více.
Hlavní role je spíše knihou o společnosti a vlastním rozhodnutí, které zasáhne člověka osobně i mnohé v blízkosti. Dějová linka otce, jež se zapletl v minulosti s režimem, se ukáže jako velmi aktuální i pro současnost.
Jak jemně nás mnohdy vtahují cestičky, které nikam nevedou, ale skrze jejichž šeď nevidíme, kudy jinudy bychom mohli jít. To se mi na knize líbilo nejvíce. Nechci srovnávat s jinými autory, kteří tato témata zpracovávají pro mě uvěřitelnější formou.

Ester71

Pěkná kniha, dobře se četla...
Přestože má šťastný konec, mám z ní takový melancholický pocit. Asi jsem si uvědomila (nebo spíš jsem si připomněla), že nic nemáme jisté. Stačí jeden chybný krok a o vše, co jsme dlouhá léta budovali, můžeme rázem přijít...

orinka3
20.09.2018

Oceňuji čtivost a dobrou znalost prostředí. Ano, tak nějak si představuju, že to u VIP našeho filmového prostředí chodí. Dál si ale o knize myslím, že je hodně povrchní. Děj nijak překvapivý, některé kapitoly mi přišly až naivní, četla jsem jakési psychologické klišé a neumělé pokusy o dialogy. Vnitřní i mezi osobami. Co je podle mě zabiják tohoto románu, je řeč dospívajících. Na té se po letech dobře pozná, jak je kniha stará. (Po jen málo letech bude působit jako kniha pro pamětníky, něco jako řeč v Cestě do hlubin študákovy duše) A stejně si myslím, že je to násilně a nepřirozeně naroubované na naši češtinu, tak se opravdu v rodině nemluví. Neznám nikoho, kdo by mámě říkal mamuša - např. Hlavní postava je vytvořena z mužského pohledu, a tomu odpovídá i její chování. Takže bohužel, knihu jsem zpočátku četla pozorně, od poloviny jen listovala a nemyslím, že mi něco zásadního uniklo.

MagdaMagda
12.09.2017

Velmi zajímavé a čtivé. Čtení plynulo. Zajímavý vhled do filmového prostředí. Těším se na další knihy od tohoto autora.

leny.wood
28.01.2017

Pro mě osobně tzv. oddychovka. Kniha se četla svižně, příjemně, žádná hluchá místa nejsou. Téma je zajímavé, vyprávěno z pohledu hl. postavy. Jako krkolomné jsem vnímala některé přímé řeči, protože takhle snad nikdo nemluví (rozuměje tím různé výrazy).

filmování

Vítězslav Jareš