Hlavní role

Román přibližuje filmové zákulisí a odvrácenou stranu slávy. Filmová herečka Marie Polková, několikrát oceněná Českým lvem, si sáhne až na samé dno. Jako klientka protialkoholní komuny se v rámci terapie musí vrátit k minulosti, která ji dostala až sem… Není to tak dávno, kdy Marie šla od úspěchu k úspěchu. Přesto touží po větší výzvě. Po roli, která ji zapíše do historie. Zdá se, že její sen je nadosah, ale její neúspěšná kolegyně se jí pomstí. Šikmá plocha, na kterou Marie nedobrovolně vstoupí, je náhle stále strmější. Jediné špatné rozhodnutí zničí vše, co dřív tvrdou prací vybudovala. Dokáže se ještě někdy postavit zpátky na nohy? Pokud vás zajímá ukázka, napište si o ni na spisovatel.Jares@seznam.cz méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298542/hlavni-role-H25-298542.jpg 4.151
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

leny.wood

Pro mě osobně tzv. oddychovka. Kniha se četla svižně, příjemně, žádná hluchá místa nejsou. Téma je zajímavé, vyprávěno z pohledu hl. postavy. Jako krkolomné jsem vnímala některé přímé řeči, protože takhle snad nikdo nemluví (rozuměje tím různé výrazy).

Peta1607

Z této knihy jsem četla jen ukázku. Kniha je velice čtivá, nicméně není to můj šálek kávy.

papajapa

Je až neuvěřitelné jak si někteří lidé dokáží svůj život zkomplikovat. Samozřejmě zde je hlavním důvodem ochrana vlastního dítěte a pak se to už vezlo... Kniha na mě působila strašně osobním dojmem, jako zpověď nějaké kamarádky. Někdy jsem musela přestat číst, protože to bylo tak chmurné a depresivní až mi bylo smutno. Za sebe říkám 5* a před autorem smekám za podrobné a pravdivé přiblížení provozu protialkoholní léčebny.

zoew
29.12.2016

Kniha zakoupená (a nadělená pod stromeček) na základě přečtení ukázky zaslané autorem. Hned od začátku jsem se začetla a těšila se na chvilky volna, kdy budu ve čtení pokračovat. Pěkně a bez příkras popsané zákulisí filmového a televizního průmyslu. Kniha která donutí k zamyšlení, že ne vždycky ten, kdo se nám jeví jako úspěšný a má tzv. "všechno" , musí být zákonitě i šťastný. Těším se na další knihy autora.

Hana62
13.12.2016

Kniha přečtena po "Zlodějích". Je z úplně jiného soudku, ale autor dokáže psát velmi čtivě různé žánry. Doporučuji!!

Endy17
27.11.2016

Nejprve mě oslovil autor, hned na to jeho kniha. Mám pocit, a to nejen z Hlavní role, že jsme s panem Jarešem naladění na stejnou vlnu, a snad proto mě jeho díla opravdu zaujala.

remor
23.11.2016

Také jsem měla možnost číst ukázku poslanou autorem. Zaujala mě, knihu jsem si poté přečetla celou. Líbilo se mi filmové prostředí. Je to uvěřitelný příběh psaný příjemným slohem. Rychle jsem byla vtažena do děje. Ráda si přečtu i jiné knihy autora, o kterém bych se nedozvěděla nebýt toho, že jsem četla ukázku. Děkuji a doporučuji.

Vlastina67
15.11.2016

Věřím, že ve filmové branži (a nejen tam) to chodí přesně tak, jak autor popsal (však má v této oblasti své zkušenosti – pane spisovateli – jak se má komparsista Vítek? – pobavilo mě, jak jste ho zakomponoval do děje :-) :-) :-). No a že politika je jenom o tom, kdo má větší moc, to všichni víme. Knížka se mi líbila a už se těším na další tituly, které mám v knihovně zamluvené.

Lucie51
08.11.2016

Životní příběh herečky Marie mě natolik zaujal, že se mi s knihou nechtělo vůbec loučit, možná proto jsem ji nepřečetla na jeden zátah, ale "šetřila jsem si ji" a četla jsem ji nakonec několik dní. Čtení svižně ubíhalo, čemuž napomáhaly též krátké kapitoly. Líbilo se mi filmové prostředí, stejně jako náhled do terapeutické komuny, ve které se Marie snažila zbavit své alkoholové závislosti. Do budoucna bych si klidně dokázala představit podobný samostatný příběh, který by se celý odehrával právě za zdmi protialkoholní léčebny. Hodnotím plným počtem a těším se na další knihy :)

Chcete-li se o mém názoru na tuto knihu dozvědět více, navštivte můj blog, kde naleznete podrobnou recenzi http://zatoka-papirovych-lodicek.blog.cz/1611/hlavni-role

cruela.devil
07.11.2016

Měla jsem možnost přečíst si ukázku, která mě tak pohltila, že jsem si knížku koupila a za 2 dny jí přečetla. Není to žádná limonádka a nejsem si jistá, jestli bezdětní pochopí ten krok, který hlavní hrdinka udělala kvůli svému synovi ... je to prostě jen o tom, že nikdy nebudeme znát pohnutky druhých lidí, které je vedou k tomu, co udělali ... co se nám buď líbí nebo ne, a tak ty druhé stavíme automaticky na pranýř. Jak se říká, "nešlapeš-li v jeho botách", nesuď.
Když jsem byla cca ve 3/4 knížky, tak jsem si říkala, jóooo z toho bude limonádka ... zůstane s "česanem", bude užívat svobodnýho života, slávy a peněz ... a ono ejhle. Autor mě překvapil, a to velmi příjemně! Líbily se mi pasáže z filmového prostředí a jsem celkem ráda, že se moc nerozepisoval o té terapeutické skupině ... to je zas na jiný příběh. Tahle kniha mě nadchla pro svůj široký záběr témat , se kterými se setkáváme ve svých každodenních životech, v neposlední řadě úžasný styl, kterým autor píše. Líbilo by se mi pokračování ... za mě plnej počet. Thumbs up!
PS: ... on musel být v minulým životě žena! :-D

Zorka
01.11.2016

Hlavní role se vyznačuje velmi dobrým slohem autora, zajímavým a uvěřitelným příběhem, který na mě ale chvílemi (a zejména pak ke konci) působil trošku naivně. Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, za mě tedy 3,5.

Kalina
27.10.2016

Kniha se četla dobře. I když byla místa, kterà bych zkrátila. Nechyběl vtip a příběh byl zcela uvěřitelný.

sépie
25.10.2016

No...... není špatná, jen mě moc neberou tahle témata - myslím tím herectví. Dle začátku knihy jsem si myslela, že to bude převážně z komuny.

zlatuše
20.10.2016

Čtivá místy vtipná kniha z českého nejen filmového zákulisí. Marie nám vypráví a odhaluje svůj život,který je vrtkavý a prožíváme s ní vzestupy i pády. Líbí se mi,že spisovatel vykreslil Marii jako člověka s kladnými i zápornými vlastnostmi. Je jednoduché moralizovat,když nevíme co člověka vede k určitému jednání,nebo dokonce i k zaprodání. Oceňuji,že děj se odehrává v ryze českém prostředí,autor používá česká jména,naráží na české filmy a náhodné setkání Marie s Vítkem (Vítězslav Jareš)je perfektní. Některé hlášky a přirovnání byly velice úsměvné a kniha je jich plná,jde vidět,že autor si vyhrál a pohrál ze slovy. Hezky napsaný a zajímavý byl rozhovor Bártka s blondýnkou. Je to moje první setkání s tímto spisovatelem,ale určitě ne poslední.

Modrina
18.10.2016

ewi: Knížka vyšla jako e-kniha (alespoň česky), právě jsem ji dočetla. I já jsem dostala možnost ochutnávky, která padla na úrodnou půdu, knížku (e-knihu) jsem si koupila okamžitě. To, co zavání červenou knihovnou, své červené tóny velmi rychle ztrácí a rozehrává se životní boj. Ano, osud hlavní hrdinky je od určité doby předvídatelný, ale o to jsem byla napnutější, jak to celé dopadne. Takže - u mě dobrý. Jasnou hvězdu z hlavy ještě chvíli nedostanu..

ewi
05.10.2016

dostala som k dispozicii ukazku knihy a natolko ma zaujala, ze som si ju kupila a precitala...musim povedat , ze autor pise velmi ctive a hlavne tema z prostredia showbiznisu je velmi atraktivna ... trochu mi vadila v druhej polovici knihy trochu predvidatelnost vyvoja osudu hlavnej hrdinky . Celkovo si myslim, ze sa jedna o kvalitny roman ceskeho autora, ktory by si zasluzil vacsiu propagaciu zo strany vydavatela a tiez je na skodu, ze kniha nevysla ako e-kniha...

kusma
02.10.2016

Začátek knihy byl slibný. Pak ale jsem začala být trochu zklamaná. Přislo mi, ze čtu druhý díl nějaké knihy. A říkala jsem si, ze první díl musel být mnohem lepší. Osudy, na které v této knize pouze vzpomínala a které ji přivedly k alkoholu, mi přišli mnohem zajimavějši. Prostě, přečíst si, jak to začalo, jak tomu propadala. Nejen, jak to pokračovalo... Ale ano, jinak autor píše čtivě a asi mu dám ještě šanci.
Ale jednu poznámku musim ještě napsat - dvakrát napsat, že některé ženě poskočil ohryzek... to jsou detaily, které mě při čtení vyruší.

ilona6788
28.09.2016

Měla jsem také možnost přečíst si ukázku z knihy. Jakmile jsem začala číst, nemohla jsem se od čtení odtrhnout a knihu si koupila. Kniha je napsaná poutavě, je čtivá, čtenáře ihned zaujme, děj má spád. Líbí se mi autorův styl. Osud jedné herečky, její vzestup i pád, prostředí ve kterém se pohybuje, to vše je popsáno velmi působivě. Mohu jen doporučit.

Jaruš7
15.09.2016

Pětihvězdičkové ocenění bez váhání, čtení jedná báseň, znalost atraktivního prostředí a ženského naturelu je v díle působivé, takže fajnový zážitek k doporučení.

Zir
14.09.2016

Hodně čtivé. Autor má výborný vhled nejen do filmového zákulisí, ale umí i dobře pochopit ženskou duši. Univerzální příběh o vzletu a pádu jedné herečky je příjemně civilní a baví mě i české prostředí a známé reálie.

klokan.1905
08.09.2016

Knížka Hlavní role od Vítezslava Jareše?
Tak za mě určitě ano!!! Opravdu se moc dobře četla, krátké kapitoly, vše nabíralo rychle spád... Zajímavý osud herečky Marie Polkové... Nahlédl jsem i do profese a dění kolem herců, což bylo opravdu zajímavé...
Knížku mohu ostatním k přečtení rozhodně doporučit, nudit se určitě nebudete!!!
Za mě jasných 5*