Temná hmota

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Temná hmota je jedna z nejlepších knih jakéhokoli roku… a jakékoli reality.“ – Book Reporter „Jsi v životě šťastný?“ To byla jedna z posledních slov, která Jason Dessen slyšel, než po útoku maskovaného muže upadl do bezvědomí. Než se probudil připoutaný na lůžku a obklopený cizími lidmi v ochranných oblecích. Než se na něj člověk, jehož nikdy neviděl, usmál a řekl: „Vítej zpátky.“ Ve světě, kde se probral, není Jasonův život ten, který zná. Jeho žena není jeho žena. Jeho syn se nikdy nenarodil. A Jason není průměrný profesor fyziky, ale proslulý génius, jenž dokázal něco pozoruhodného. Něco nemožného. Který svět je skutečný a o kterém se mu jen zdá? A pokud je skutečný ten z jeho vzpomínek, jak se do něj lze vrátit? Cesta zpět však bude úžasnější a zároveň děsivější, než si kdy dokázal představit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332128/big_temna-hmota-qrM-332128.jpg 4.21120
Žánr:
Literatura světová, Thrillery, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Dark Matter, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (343)

Kniha Temná hmota

3nitka
27. února

Mám rada knihy s cestovaním v čase a paralelnými vesmírmi. Je v nich možné úplne všetko. Fantázii sa medze nekladú.

"Dívám se, jak se naši sousedi vracejí z práce a ze školy.
Jaký je to zázrak, mít se každý den ke komu vracet.
Být milován.
Být očekáván.
Myslel jsem si, že si vážím každého okamžiku, ale jak tady teď sedím v té zimě, vím už, že jsem to všechno bral jako samozřejmost. A jak by ne? Než se všechno zhroutí, netušíme, co skutečne máme, jak vratce a dokonale to do sebe zapadá. "

petr_
24. února

Zajímavé téma paralelních světů jejich středobodem byl vlastně Jason a Daniela. Problém byl v tom, že pokud jste schopen procházet z jednoho do druhého, tak vaše chybná rozhodnutí mají daleko větší dopad, než normálně.
Tato kniha mi trochu připomíná sérii "Dlouhá země", i když tam lidé pro přechod potřebovali daleko jednodušší prostředky. Další podobnou knihou je "Konec věčnosti" od Issaca Asimova, ale tam šlo o pohyb vertikální v čase, i když řetězení špatných rozhodnutí tam mělo také neblahé následky.


Nikusha
05. února

Parádní sci-fi příběh s tématikou cestování alternativními světy. Několikrát se mi rozšířily zorničky údivem, napínavé, zajímavé. Člověk se musí nad knížkou trochu zamyslet, aby si ji užil. Je zde i hezky vysvětlená myšlenka Schrödingerovy kočky. Fakt super, doporučuji...takže nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky.

Rav3n
03. února

Přečteno v rámci čtenářské výzvy a tentokrát to žádný omyl nebyl!
Téma mnohosvětů a alternativních realit mě fascinuje a v téhle knize dělá přesně to, co dobrá kniha dělat má. Naprosto mě vcucla.
Aby bylo jasno, často hodnotím knihu na základě emocí, které umí/neumí vyvolat. To je to, co považuji za důležité v hodnocení. A neméně důležité pro mě je, zda si něco pamatuji i po půl roce a přemýšlím o tom. A tohle bylo mrazení a šrotování v hlavě snad během všech 300 stran, a ještě dlouho po přečtení.

Valdora
08. ledna

Tak to byla jízda, jsem nadšená. Je to první kniha od autora, kterou jsem četla na doporučení kamaráda. Takže určitě po nějaké další brzy zase šáhnu.

Finita
23.12.2022

Těšila jsem se na pořádné sci-fi a místo toho dostala červenou knihovnu, kde hlavní postava 300 stran vzdechá nad úžasnou Danielou. Nějak to nebylo ono...

marvarid
10.11.2022

První polovina knihy je opravdu napínavý scifi thriller, přečteno jedním dechem. Pak doje k „rozluštění“ záhady, ale snaha logicky a vědecky všechny ty fantastické momenty a zápletky vysvětlit trochu drhne, děj se zpomalí a znevěrohodní. Jason je dobrá postava, ale Daniela působí trochu odevzdaně a z mého pohledu si nějak snadno nechá všechno vysvětlit a všemu ochotně ihned uvěří (myslím, že většina skutečných žen by byla daleko podezřívavější).

doc2rack
08.11.2022

"Vždycky jsem na čistě intelektuální úrovni věděl, že lidské odloučení a izolace jsou iluze. Všichni jsme z téže látky - z rozfoukaných kousků hmoty vzniklé v ohni mrtvých hvězd."

1 ...

Doporučujeme

Cesta
Cesta
Silo
Silo