Temná hmota

„Temná hmota je jedna z nejlepších knih jakéhokoli roku… a jakékoli reality.“ – Book Reporter „Jsi v životě šťastný?“ To byla jedna z posledních slov, která Jason Dessen slyšel, než po útoku maskovaného muže upadl do bezvědomí. Než se probudil připoutaný na lůžku a obklopený cizími lidmi v ochranných oblecích. Než se na něj člověk, jehož nikdy neviděl, usmál a řekl: „Vítej zpátky.“ Ve světě, kde se probral, není Jasonův život ten, který zná. Jeho žena není jeho žena. Jeho syn se nikdy nenarodil. A Jason není průměrný profesor fyziky, ale proslulý génius, jenž dokázal něco pozoruhodného. Něco nemožného. Který svět je skutečný a o kterém se mu jen zdá? A pokud je skutečný ten z jeho vzpomínek, jak se do něj lze vrátit? Cesta zpět však bude úžasnější a zároveň děsivější, než si kdy dokázal představit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332128/temna-hmota-uTz-332128.jpg 4.3515

Dark Matter (2016)

Literatura světová, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub

certik003

Jason se po přepadení ocitne ve světě, který je odlišný od toho jeho. A tak začne jeho cesta mnohovesmírem zpátky za svojí rodinou. Z knížky jsem nadšená, nenudila jsem se ani chvilku. Pokaždé, když vystoupili z krychle, s napětím jsem čekala, co je zase potká. Vědy tam bylo tak akorát a nikdo se nemusí bát, že by ji nechápal. Konec mě docela dostal, předvídala jsem něco úplně jiného, tohle bylo docela nečekané.

Darami87

Absolutně dokonalá a skvělá kniha. Už dlouho mě žádná kniha nezaujala natolik, abych se od ní nemohla odtrhnout. Četla jsem v každé volné chvíli. A když jsem nečetla, pořád jsem na knihu myslela. Skvělé téma, které autor dokázal podat tak, aby ho dokázal pochopit i laik. Kniha byla překvapivá, napínavá a jednoduše geniální. Zařazuji knihu do poličky těch, které hodlám číst víc než jednou.

Marta1510

Tohle jsou přesně knihy, které vyhledávám a ráda čtu. Touhle knihou jsem byla nadšená, jelikož málo knih se zabývá smyslem života či existence, zda vůbec život existuje nebo jestli je ve vesmíru více světů.. Skvělá kniha na zamyšlení, proč a jestli vůbec žijeme a zda vše nejsou pouhé iluze.
Tohoto spisovatele jsem si velmi oblíbila a doporučuji také jeho knihu Městečko Pines.

L.Helena

Sci-fi nečtu, nebo teda většinou nečtu (kdysi dávno klasiku jako Malevil, Den Trifidů...), mám raději realitu. Knížku jsem si vypůjčila v knihovně, protože ji, nevím proč, měli zařazenou mezi detektivky. A nelituji. Skvělý nápad, úžasné provedení, srozumitelné vědecko-fantastické popisy... Nelze jinak, než ohodnotit pěti hvězdičkami.

Petr Dudek

Výborná kniha. Podobně jako film Interstellar používá fyzikální teorie (v tomhle případě kvantovou teorii, takže žádné sci-fi) jako motor příběhu, ale jeho jádro je láska k vlastní ženě a rodině, ke které se chce vrátit. Kvantové rovině je věnováno tak akorát prostoru, abychom dokázali pochopit, v čem přesně hrdinovi hází klacky pod nohy.
Kniha se bohužel zpočátku trochu hledá, ale když konečně hlavnímu hrdinovi dojde, co se stalo (o několik stránek později, než vám), rozjede se děj vysokou rychlostí, která mu vydrží až do konce.
Nemusíte se také bát, že by byla kniha příliš vědecká - hlavním tématem je skutečně - vraťte mi mou rodinu zpátky. Ale když víte, že je teoreticky něco takového možné, dostává druhá a poslední třetina knihy až horrorový nádech.

theMarty

Velké překvapení, neřekla bych, že mě mnoho možných realit bude takhle bavit.

AlexAlex2340

Existuje něco, jako paralelní vesmír? Vyvíjí se naše životy od narození až do smrti podle nějakého scénáře? Co když v tomto životě jsme spokojené v rodinném kruhu a v jiném žádnou rodinu nemáme, a jsme úspěšné v práci? A tyto dva životy jsou opravdové zároveň. Existují vedle sebe v jiném časoprostoru. A co, když takových životu je víc? Co, když do všech těch životu se dá dostat?

Zajímavá myšlenka, dobrý příběh. Jen zpracování není úplně dokonale. Autor na můj pohled zpracoval děj ne moc dobře. Velké napětí na začátku, hodně “vaty” uvnitř, závěr ucházející, ale moc nefunguje, jelikož začátek byl “přetazený”.

Číst se to dá, jen v půlce se člověk začíná lehce nudit. A pak už jen čekáte na závěr.

Alpasstyle

Dlouho jsem váhala,jestli si mám knihu přečíst. Téma mě moc lákalo a bála jsem se zklamání. Dostalo se ke mně hodně záporných recenzí.
ALE!!
Autor se trefil do mého gusta! Kniha je opravdu pecka! Téma je originální a bavilo mě do poslední strany! Přesně takové sci-fi jsem hledala.
Koho též láká, doporučuju. :-)

Lethania

Parádní sci-fi thriller, u kterého jsem nedokázala přestat číst. Nápad alternativních realit byl zcela originální a autor z toho nedělal moc komplikovanou záležitost. Napětí se neustále stupňovalo a hlavní postavy mi byli sympatické. Mohu jen doporučit.

vnimat_Krasu

Dessně zábavná knížka. Teda pokud vám nejde hlava kolem z alternativních realit, ze sexu s jinými verzemi vašich manželek a z píchání ampulí do žil. Blake Crouch má tempo v paži. Vrství zajímavý motivy, aniž by se v nich vrtal. A vy si tak s Temnou hmotou koupíte sci-fi, kterýmu by napínavost mohlo závidět celý Norsko.

katarina9k9

Túto tému moc nevyhladavam, ale páčila sa mi. Možno preto ze som od nej nič extra nečakala. Dej napínavý, zaujímavé myšlienky (ako dôležité môžu naše rozhodnutia byť, do akej rutiny môže bežný život sklznut, ako si neuvedomíme co mame kym to nestratíme, ako nas formujú naše zážitky a skúsenosti...). Prečítané za dva dni. Ak od toho človek nečaká super-truper sci fi, tak sa kniha páčiť bude

Tyrkysová

Čistokrevná sci-fi, která je podána takovým způsobem, že dokáže upoutat jakéhokoli čtenáře, protože nezachází do obtížně pochopitelných detailů. Nechybí zde ale ani prvky thrilleru či dobrodružného příběhu nebo třeba momenty, které vás dojmou. Prostě skvěle vybalancovaná směsice!

Taurusfairy

Jsem ráda, že jsem vůbec dočetla. Moc nezaujalo

Věrka69

Skvělé čtení!

slecnapeta

Zajímavě vystavěný příběh, který ubíhal a dokázal udržet zdravou míru napětí. Za mě velmi dobrá kniha, která poskytuje i prostor k zamyšlení nad vlastním životem a uskutečněnými rozhodnutími (a tak trochu klišé - motivuje k vděku nad tím, co máme a považujeme za samozřejmé).

zbožňuju_knihy

Knihu jsem přečetla, dá se říci, jedním dechem. Byla skvělá - nejsem fanouškem sci-fi, MOŽNÝ SPOILER ale různé teorie se mne dotýkají a zajímalo by mne, zda něco takového existuje či máme jasně dáno co a jak bude a tak vždy skončíme stejně. No každopádně pro mě kniha k zamyšlení..

panda23

Kniha má velice zajímavý námět, líbily se mi myšlenky o tom, co vlastně utváří naši osobu, co přesně tvoří to, kým jsme. Kniha je napínavá a velmi poutavě se odkrývá velké tajemství kovové krychle. Určitě doporučuji ke čtení, jsem zvědavá, jaký bude film.

salamandrina

V rámci žánru fajn. Napínavý a ne blbý, bude z toho dobrej film. Kdyby se režie ujal Christopher Nolan, tak ideal

spdb

Ketaminove vize co jdou az na dno. Syrove, drsne, ale se špetkou naděje ve svetlo na konci tunelu. Cool like hell.

Bílá paní

Hned na začátek je třeba uvést - možná zbytečně, protože nevěřím, že se těma hláškama na obálce někdo řídí, ale i tak - vážně se nejedná o jednu z nejlepších knih téhle, ani jiné reality. Na druhou stranu není ani nejhorší. Autorovi musím gratulovat, že se mu povedlo bez znalostí a hlavně pochopení tématu, o kterém píše (aspoň to je můj odhad), napsat knihu, která nevyznívá naprosto za vlasy přitaženě. Jen v docela únosné míře. Některé nakumulované dějové zvraty jsou hnané do takových extrémů, že už na mě působily až úsměvně (bez spoilerů, scéna někdy ke konci knihy, chatová místnost s trochu netradičním osazenstvem. Já si připadám někdy trochu zvláštně, když se vykecávám se Siri, ale tohle je úplně jiný level), ale kniha překvapivě nesklouzává k úplné frašce. Další překvapivá věc, tentokrát negativní, je autorova schopnost vytvořit takhle... mnohovrstevné postavy mnoha tváří (v tomhle případě vážně téměř doslova :D), které mají ke komplexnosti zoufale daleko. Stejně tak mi bylo líto, že žánr a tematické zakotvení, které úplně křičí po nějakém otevřeném konci, který čtenáře zanechá v naprostém “???” stavu a zpochybní úplně všechno, zůstalo nevyužito a autor v podstatě zvolil tu nejbezpečnější, ale bohužel taky nejnudnější cestu. No, třeba se v nějaké jiné realitě rozhodl jinak, ha.
Kniha mě zklamala, ale v podstatě jen proto, že jsem čekala víc. Jinak je to zábavné a hodně čtivé sci-fi, které (tu frázi nesnáším, ale tady to sedí) vás vážně aspoň na chvíli donutí přemýšlet, co by kdyby.

aktak1203

Mě tedy kniha moc neohromila. Čekala jsem bombu na základě reklamy a recenzí. Řekla bych, že se jedná o takový zamilovaný román vsazený do zajímavého sci-fi příběhu. Nic pro mě. Nápad dobrý, ale jsem ráda, že mám knihu přečtenou.

jaroiva

Hustý, tak takhle přicházím o cenné hodiny spánku. Půl druhé, ale to se prostě nedalo odložit na ráno nebo snad dokonce až na zítřejší odpoledne. Tahle kniha prostě chtěla být přečtena jedním dechem. Kromě zajímavé sci-fi zápletky nabízí možnost popřemýšlet o vlastním vnímání osobního štěstí a úspěchu. A tak bych ji doporučila i jako knihu osobnostního rozvoje.

Radana44

Tenhle žánr nevyhledávám,ale musím přiznat,že jsem ji taky přečetla na dvakrát.
Otevřený konec,možná pokračování!

kopretitinka

Přečetla jsem ji na 2 tahy. Motto
"Každému, kdo kdy přemýšlel o tom, jak by asi vypadal jeho život na konci cesty, kterou se nevydal" dokonale vystihlo podstatu.
Není asi co dodat... Kéž by se mi brzo podařilo narazit na podobně psanou, čtivou a napínavou knížku.Po dočtení jsem ještě pár dní přemýšlela o všech hypotézách - časových rovinách, vesmírech a paralelních světech... Bylo to fajn

Ivetxx

Skvělé téma! Doporučuji

arram

Přiznám se, že teorii mnohovesmíru jsem úplně nepochopil, ale i tak jsem si knihu užil, protože se jedná o čtivou knihu se zajímavým nápadem, jejíž nosnou linií je láska a její osudovost. Konec knihy nebyl úplně podle mého gusta, ale mělo to tak být.

danielrusnok

Skvělé, skvělé, skvělé.. 50 bodů pro nebelvir!

tonysojka

Výborný thriller na téma alternativních vesmírů.Teorie o nich uspokojivě vysvětlena.Některé mé Já v jiných vesmírech ji určitě pochopily.

Nelly

S touto knihou to je jako s onou známou kočkou v zavřené krabici - dokud ji nepřečtete, nebudete vědět, jaká já - mně osobně se velmi líbila - zajímavý námět a velká čtivost. Musím se ale přiznat, že jedna stěžejní teorie v této knize mi přijde pro můj mozek neuchopitelná - ale je to jistý druh sci-fi, takže mozek nechám spát a já si mohu užívat...

Jupijow

Zajímavá kniha z žándru, ve kterém nejsem moc zběhlá. Jason mě jako postava moc nebavil, ale bylo zajímavé sledovat, kam se děj bude ubírat. Závěr byl troche odbytý. 3.5*