Temná hmota

„Temná hmota je jedna z nejlepších knih jakéhokoli roku… a jakékoli reality.“ – Book Reporter „Jsi v životě šťastný?“ To byla jedna z posledních slov, která Jason Dessen slyšel, než po útoku maskovaného muže upadl do bezvědomí. Než se probudil připoutaný na lůžku a obklopený cizími lidmi v ochranných oblecích. Než se na něj člověk, jehož nikdy neviděl, usmál a řekl: „Vítej zpátky.“ Ve světě, kde se probral, není Jasonův život ten, který zná. Jeho žena není jeho žena. Jeho syn se nikdy nenarodil. A Jason není průměrný profesor fyziky, ale proslulý génius, jenž dokázal něco pozoruhodného. Něco nemožného. Který svět je skutečný a o kterém se mu jen zdá? A pokud je skutečný ten z jeho vzpomínek, jak se do něj lze vrátit? Cesta zpět však bude úžasnější a zároveň děsivější, než si kdy dokázal představit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332128/big_temna-hmota-qrM-332128.jpg 4.3987
Literatura světová, Thrillery, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

Dark Matter, 2016

Kniha Temná hmota

Naraca
včera

(+ SPOILER) Super počtení, hodně by mě zajímalo, kde se nakonec usadí. Nicméně jsem našla jednu, pro mě významnou díru.

Nevím jestli to tu už někdo psal, ale nejde mi do hlavy, jak je možné, že se z krychle nesypou další J2. Pokud se J "originál" na konci objeví v takovém počtu, není možné, aby se totéž nestalo už předtím i J2. Oba přeci hledali totéž...

Arev122

Čtivý sci-fi román, kde hlavní hrdina musí projít několik různých paralelních světů, aby se mohl vrátit ke své rodině. Ale i s ní pak musí v nějakém dalším paralelním světě zmizet.

megamysl1901

Moje první zkušenost s autorem a naprostá paráda. Jeho styl psaní se mi moc líbí. Napínavé a zároveň děsivé. Určitě si přečtu i další jeho knihy. 100% doporučuji a hodnotím 5*.

ZaS

Z mého pohledu je to taková literární horská dráha - začátek pomalý, ale před půlkou se to zlomí a nastává parádní jízda zakončená takovým pomalejším dojezdem na vydechnutí.
Aplikováním teoretické fyziky do děje to silně připomíná Liou Cchi-sinovu trilogii Vzpomínky na Zemi. Jedinné co mi mírně vadilo je neustálé rozpitvávání osobních vztahů, ve kterém seodráží dekadence americké společnosti.
Povinná literatura pro všechny milovníky staré hry na 'co by bylo kdyby...'

ject9a

(+ SPOILER) Pěkná, čtivá sci-fi, kterou jsem hltal jedním dechem. Autor se naštěstí příliš nezabývá nudným výkladem kvantových stavů a superpozice, místo toho čtenáři tuto teorii názorně připodobí kostkou, rozšířenou do nekonečné chodby s nekonečně dveřmi - takže i běžný čtenář si to snadno dokáže představit. Hlavnímu hrdinovi jsem fandil, hltal jsem jeho návštěvy alternativních Chicag a říkal jsem si, jak že se asi dokáže vrátit do své reality? Nakonec autor všechno pěkně uzavřel, takže spokojenost. Je jen otázkou času, kdy se této knihy chopí nějaká televizní nebo filmová produkční společnost, protože kniha Temná hmota na to rozhodně potenciál má.

LOP

Skvělý začátek, který mě vtáhl do děje a současně mě nutil přemýšlet o fyzikálních aspektech našeho života a fungování celého vesmíru. Druhá polovina knihy mi již připadala trošku nudnější.
Kniha ale určitě stojí za přečtení.

Lenynek

To tak máte na jedné straně Hovory s Bohem a na druhém se do problematiky lidské existence připlete fyzika. Někde mezi tím přemýšlíte, jestli náhodou zrovna nežijete jeden z těch loser životů, že ve vás tato kniha probudí optimismus křížený fatalismem a vírou, že tam někde se vám všechno daří. To zlé člověk ze své podstaty opomíjí, takže tím netřeba se zabývat. Závěr byl možná jedinou správnou verzí, ... každopádně můj rybníček na chvíli nebyl tak definitivně stejný.

Hall3006

Kniha pro hard SF fandy. Fyzika multivesmiru převedena do příběhu. Začátek, trochu drsný, vypadá jako klasická detektivka a pak se začne rozkryvat zápletka šíleného vědce který chce život z jiné verze reality. Povedená kniha.

Silo
Silo