Temná hmota

„Temná hmota je jedna z nejlepších knih jakéhokoli roku… a jakékoli reality.“ – Book Reporter „Jsi v životě šťastný?“ To byla jedna z posledních slov, která Jason Dessen slyšel, než po útoku maskovaného muže upadl do bezvědomí. Než se probudil připoutaný na lůžku a obklopený cizími lidmi v ochranných oblecích. Než se na něj člověk, jehož nikdy neviděl, usmál a řekl: „Vítej zpátky.“ Ve světě, kde se probral, není Jasonův život ten, který zná. Jeho žena není jeho žena. Jeho syn se nikdy nenarodil. A Jason není průměrný profesor fyziky, ale proslulý génius, jenž dokázal něco pozoruhodného. Něco nemožného. Který svět je skutečný a o kterém se mu jen zdá? A pokud je skutečný ten z jeho vzpomínek, jak se do něj lze vrátit? Cesta zpět však bude úžasnější a zároveň děsivější, než si kdy dokázal představit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332128/temna-hmota-qrM-332128.jpg 4.3859
Literatura světová, Thrillery, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub

Dark Matter, 2016

Kniha Temná hmota

Nikol5503
včera

Super kniha. Napínavá až do úplného konce.

Schary
včera

Tak tahle knížka byla jízda! Moc mě bavila, děj mě překvapil, přečetla jsem ji za jeden den. Bylo to napínavé od začátku do konce.....no a ten závěr, jsem opravdu nečekala!

capricorn__

Líbila se mi první část, pak to začalo jít z kopce, a konec byl mizerný...
Taková přeslazená a podstatně nudnější verze jakéhosi Matrixu či co.

fincik

Chytré sci-fi mám rád a tohle bylo přesně ono. Má to originální zápletku, akci, spád, trochu vědy a sympatického hlavního hrdinu. Na tohoto autora si v budoucnu posvítím. Doporučuji.

maximus13

Kvalitní moderní sci-fi. O čem to je? Jednoduše o cestování v čase. Myslíte si, že mít tuto možnost je super? Vážně? Tak čtěte a uvidíte.

jiri77

Na knihu jsem se celkem těšil ,ale to co přišlo během čtení ,byla naprosto studená sprcha a rychlé vystřízlivění. At' se na mě autor nezlobí ,ale tohle byl naprostý úlet a slátanina ,jakou jsem opravdu hodně nečetl. Ale přesto dám dvě hvězdičky ,alespoň za čtivost.

tyna8398

Kniha mě velmi nadchla, nečekala jsem, že mě dej takhle vtáhne, ale musím uznat, že mi kniha dobře zamotala hlavu. Perfektní sci-fi kniha s nepředvídatelným dějem. Doporučuji ji každému, kdo má rád napětí a akci.

Marekh

Tato kniha se mi hodně líbila. Velmi originální námět knihy zpracovaný skvělou a čtivou formou. Čtenářům, kteří mají rádi cestování časem, by se mohla kniha líbit. Cestování časem je však odlišné od běžného cestování časem, jak jej známe z řady jiných knih. Knihu s podobným námětem jsem ještě snad ani nečetl. Kniha byla napínavá od začátku až do úplného závěru, autor všechno důkladně promyslel, v knize jsou také vysvětleny některé otázky kvantové mechaniky, takže někdy jsem se musel více zamyslet nad touto problematikou. Těchto částí není příliš mnoho, takže čtenáři nemusí mít obavy, že by byli zahlceni těmito informacemi, objevují se čas od času. Dá se říci, že jsem z děje všechno pochopil, nad ničím jsem příliš netápal a všechno zapadalo do sebe tak, jak mělo. Kdo má rád sci-fi thrillery a chtěl by si přečíst knihu, která je, jak se píše v anotaci: „ohromující, znepokojující, mistrovská, výjimečná, děsivá a skvělá,“ tak jim nebrání nic v tom, aby se pustili do četby. Po dlouhé době zajímavá a propracovaná kniha ze současné tvorby sci-fi. Řekl bych, že je také pravdivé tvrzení uvedené na předním přebalu knihy: „Jedna z nejlepších knih jakéhokoli roku… a jakékoli reality.“ Kniha se mi četla dobře, opětovně ubíhaly jedna strana za druhou a těšil jsem se na další strany a zároveň jsem byl zvědavý, jak celý příběh skončí. Knihu hodnotím na 100 %.

Autor v kapitole PODĚKOVÁNÍ píše: „Temná hmota byla nejtěžší kniha mé kariéry a nikdy bych ji nedostrkal za cílovou čáru bez pomoci a podpory celého souhvězdí velkorysých, nadaných a úžasných lidí, kteří při jejím psaní zjasňovali mou oblohu. Temnou hmotu bych nemohl napsat bez pomoci mnoha fyziků, astronomů a kosmologů, kteří zasvětili život hledání základních pravd o podstatě naší existence.“

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Život začíná vždycky znova, když se na podzim ochladí.

Silo
Silo