Pajulk Pajulk komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha na zamyšlení. Koho zajímá posmrtný život, je to knížka pro něj. Krásný příběh, který je čtivý. Lehce jsem se orientovala a těšila se jaký bude další paralelní vesmír.

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Dobře se kniha četla. Byla napínavá a chtěla jsem vědět víc a víc. Téma bylo (řekla bych) citlivě pojaté. Trochu mě zklamal konec, ale ne vždy vás konec dokáže uspokojit.

14.05.2024 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Měla jsem za sebou již pár knih od Hooverové, tak jsem čekala stejný styl.
Omyl!
Tohle bylo super!
Nemohla jsem jí odložit Byla jsem jak na trní co bude dál. Napínavé, zajímavé, temné a chci vědet zda to byla pravda nebo lež!

21.02.2024 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem četla víckrát. Má svoje moudra životní a je to milý příběh. Ale nějak nechápu ten boom kolem knihy. Není to můj šálek kávy. Mě neoslovila.

14.05.2024 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

První kniha od Hoover a popravdě jsem slyšela všude chválu, ale přitom ze začátku se mi do ní nechtělo. Nakonec jsem jí propadla. Hned objednávala další a to díky této knize.
Silné téma, které si všichni přejeme, aby nás nepotkalo v životě. Krásně, mile psané a vysvětlené. Vždy je světlo na konci tunelu.

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Máte taky jako já, že se tam chcete vydat? Já hned!
Zas krásný příběh.
Osobně mi přijde, že se jedná o nejslabší příběh z celé série. Ale je pravda, že laťku má hodně vysoko :-)

To To Stephen King

TO zná asi každý. Je to ikona a není moc co k tomu dodat. Možná jen -> NESNÁŠÍM KLAUNY!

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Hoover prostě neodložíte :D Super jako vždy

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Příběh Evelyn byl zajímavý. Ukázka, že jak se prezentujeme světu, nemusí být vůbec pravda.
Konec mě zklamal. Bylo toho už moc. Moc překombinované. Osobně by mi stačilo, kdyby to ukončili po Evelyným vyprávění.

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Sérii Hadrového panáka jsem milovala. Propadla jsem stylu psaní autora. Pouze v poslední díle, jsem se trochu motala. Kde, co, kdy. Vše vlastně až vysvětlil a rozmotal konec.

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

POZOR! Tahle knížka není na čtení na veřejnosti. Zatahovat slzy v metru byl oříšek, protože konec byl velmi emotivní.
Líbí se mi na Hooverové, že otevírá témata, která jsou stále "tabu". Asi díky tomu si mě získala.

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Za mě velké zklamání. Dvě povídky byly super, ale nic vlastně mi nepřišlo dokončené. Přišlo mi to jako takové náměty. Než člověk vlastně se zorientoval, tak byl konec. Autorku miluji, ale víc se mi líbí jeden příběh propracovaný než tento styl.

22.02.2024 2 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Někdy jsem trochu byla zmatená, ale bavila mě.

14.05.2024

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Mě to bavilo. Oddechovka a potřebovala jsem další díl.

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Super! Ještě jak se to zakombinovala do uměleckých děl? Děsivý, ale super. Bavila mě kniha a nemohla jsem se odtrhnout.

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Moc hezká kniha. Vím, že se k ní budu vracet. Nebudu lhát, nějaká slzička ukápla. A myslím, že by si jí měl přečíst každý, kdo chce pracovat na vztazích.

14.05.2024 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem měla dloooho v knihovně a ne a ne se k ní dostat. Trochu jsem se jí i bála, protože film jsem musela vypnout po 15 minutách, kdy jsem si říkala jen to ne prosím. Nakonec velmi kladně překvapila. Napínavé a hezky vysvětlené. Žádné moc dotazy nevyvstaly a jsem spoko.

14.05.2024 3 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Bavilo moc. Jan Štoček byl super a nemohla jsem se odtrhnout.

27.02.2024 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Nedokázala jsem se odlepit. Do poslední chvíle nevíte kdo to co teda. Za mě super!

05.11.2022 5 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

(SPOILER) Hltala jsem to, bylo to bum, bum bum. Říkala jsem si, co se s ní stalo. Napínavé až do konce. Ale trošku jsem čekala, že ta holčička (spratek) v tom má prsty.
Jedna věc mi ale vadila, že té holce bylo 9 let!! To mi přišlo příliš přitažené za vlasy. Pár let přidat a to by byla pecka.

01.07.2024 3 z 5