Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345177/divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 3.86186

The Girl on the Train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

MishelleBlack
předevčírem

Dívka ve vlaku pro mě byla trochu zklamáním. Čekala jsem úchvatné drama, které mi většina recenzí slibovala, ale nakonec to tak skvělé vůbec nebylo.
Hlavní postavy mi moc nesedly. Co se té zápletky týče, tak od začátku bylo jasné, že se autorka bude snažit odhalit vraha až ke konci a bude nám házet falešné stopy. Nakonec jsem ani nebyla moc překvapená koncem, už pár kapitol před se to jednoduše dalo čekat.
/spoilery/ Rachel mi jako postava vůbec nesedla. Věčné pití, lhaní, podezřívání a problémy. Megan nebyla o nic lepší - znuděná, nešťastná manželka hledá povyražení jinde a vymstí se jí to. Anna mi ze všech sedla asi nejvíc. Ačkoliv mi přišlo, že je posedlá představou dokonalé rodinky a nic jí nemohlo stát v cestě, a toho fanouškem úplně nejsem. /konec spoilerů/
Celkově dávám jen dvě hvězdy. Zkusím si knížku přečíst někdy jindy, s odstupem, a možná názor změním. Ale nyní mě prostě nějak neuchvátila.

zuzad

Hlavní postava Rachel mi šla šíleně na nervy, což mi znechutilo celou knihu. Takhle zkrachovalou existenci aby člověk pohledal. Dočetla jsem jen z principu. Nechápu, proč je kniha tak populární.

Hunters

Nejdřív jsem podlehl dojmu, že jde spíš o děvku ve vlaku, ale postupně se rozplétal zajímavý příběh a to je přesně ten typ příběhů, kdy nevíte, co jak bude a to je právě to, co vás vtáhne. Poněkud zvláštní sloh, ale to je asi překladem... za mě ale dobrá kniha.

any37

Tohle vůbec není žánr, který normálně čtu, ale do knihy jsem se zamilovala. Slova jsem přímo hltala. Autorka píše vážně skvěle. Chování postav a jejich vlastnosti na začátku knihy se úplně liší od těch vlastností na konci - to jak si Rachel představovala Jess a Jasona je úplný opak Megan a Scotta. Nebo chování Toma v prvních 3/4 vs. v poslední čtvrtině - BUM!!!

Marekh

Kniha se četla dobře, nenudil jsem se. Zpočátku jsem si myslel, že knihu ohodnotím na 100 %, ale po přečtení jsem dospěl k závěru, že ji ohodnotím na 4 hvězdičky.

Tyrkysová

Příběh vyprávěný z pohledu 3 hlavních hrdinek se čte dobře, má spád a ke konci, kde se všechny dějové linky protínají, již rychle graduje. Psychologie postav je vykreslena velmi dobře, na druhou stranu každá z nich má "něco", takže v celé knize nezbývá nikdo, kdo by byl vlastně úplně "normální". Osobně mi trošku vadilo přeskakování v čase, jak se děj dobře čte, zapomínala jsem číst data a musela se vracet, abych se podívala. Určitě ale stojí za přečtení, i když jsem, vzhledem k vychvalování všude možně, asi čekala o maličko víc :)

Pazďa

Celková zápletka knihy byla zajímavá ovšem kámen úrazu jsou hlavní postavy. Kniha je střídavě psána z pohledu tří žen, přičemž ani jedna není zajímá ani líbivá, naopak, každý z pohledů se vám hnusí z různých důvodů. Rachel, hlavní postava je zoufalá alkoholička z rozpadlým životem která má v čtenáři vzbudit soucit což se jí ovšem absolutně nedaří. Anna je v nitru zlá mrcha a jako poslední tu máme husičku Megan která nemá ponětí co od života chce a tak přebíhá a přebíhá což se jí poctivě vymstí. Kniha nemá do třetí třetiny pořádný spád a i vyvrcholení je ve výsledku dost mdlé protože naznačení "nečekaného" pachatele proběhne asi o 50 stran dřív než si hlavní postava dá dvě a dvě dohromady.

Liggy

Nic moc. Hlavní postava - alkoholička měla nejasný pocit, že se stalo něco zlého, postupně všechny obtěžovala svými víceméně výplody fantazie, pořád byla pod vlivem a občas se pozvracela, nebo si někde natloukla nos.
Zápletka sama o sobě byla zajímavá a rozuzlení také, jen nechápu, proč hrdinka knížky musí být věčně v lihu, nebo ve vlaku, případně oboje.

DominaCZ

Přidávám se mezi záporáky.
Neříkejme tomu thriller. Říkejme tomu "jedna ožralice říkala..", protože o tom to bylo - o domnělých pocitech a vystřízlivěních Rachel.
Ona byla popsaná tak aby vytáčela čtenáře, já vím, něco jako Hausfrau, ale tohle je ten typ záporáka, kterej prostě štve natolik, že to pak číst přestanete.

Dvě další linie mě nebraly a tak jsem někde na straně 200 skočila na konec a ten mě taky neuspokojil.

Souhlasím se všemi zdejšími, jež hodnotili do tří hvězd.
Protože vše už bylo řečeno, mohu to shrnout do jediného slova: NELÍBILO.
(a jsem za to ráda, neboť už od počátku jsem k tomu měla nedůvěru-nemám ráda tyto horem dolem protláčené nesmyslnosti, jež údajně hrkají rekordy miliony let za sebou a VŠICHNI je milují.)

Eviku-miluna

Dostala jsem darem. Napínavé a čtivé. Doporučuji. Film o poznání horší ale tak už to bývá

LajkaVonSputnik

Kniha mě chytla hned od začátku, možná i proto, že sama jezdím do zaměstnání vlakem. To, že hlavní hrdinka působí politvánihodným až nechutným dojmem mi přišlo zajímavé a vlasntě i motiv alkoholického okna - kdo z nás nějaké to okénko někdy neměl? Co ovšem musím zkritizovat je konec knihy. Zbytečně překombinovaný americký závěr mě velice zklamal, až jsem přemýšlela, že 1 hvězdu v hodnocení seberu. Ale jelikož valná většina knihy byla parádně čitelná, tak nechám plný počet.

zimka.r

Pár knížek, kde mi nesedla hlavní postava, už mám přečtených....ale tady mi alkoholička vyloženě vadila. Nicméně závěr se mi líbil. Na film koukat nebudu. Pokud něco čtu, nekoukám na film a naopak :)

esfinge

Napad pribehu dobry a cetlo se i dobre. Ale kdyz me tak vadilo, ze byla Rachel furt pod vlivem...

Mire

Není to knížka, ke které bych se chtěla vrátit a přečíst si ji znovu.

jan0504

Nedá sa uprieť originalita knihy: príbeh rozprávajú 3 ženy formou denníka. Ale...je to obyčajný krimi thriller...a až niekde v polovičke knihy ma to začalo konečne ťahať, aby som ju čítal ďalej. Kniha mala neskutočný marketing pri jej vydaní a ešte bol aj podľa nej natočený film. Nechápem dôvod...asi tu má niekto "tlačenku" :-)

may.t

Zajímavá kniha, napsaná v zajímavém stylu. Je osvěžující, že není hlavní postavou vždy úplně kladná osoba plná ctností a řádného života. Pokud tohle čtenář přijme jako fakt, je to velice čtivé a napínavé.

Míša.Šnaj

Věřím, že tohle není příběh pro každého, i proto se na knihu objevují tak odlišné komentáře. Sama jsem z počátku měla problém se smířit s faktem, že vypravěčkou je nezaměstnaná alkoholička, takže jak si u některých knih velmi oblíbíte určité postavy nebo se do nich dokonce vžíváte, zde si budete radši myslet své. Příběh je ale skvěle promyšlený a až do konce vás autorka napíná, co se vlastně stalo. Člověk během knihy několikrát změní svůj názor ohledně vraha a pokud se někdo nakonec přece trefí, tak ho obdivuji :)

verense

Opět se mi potvrdilo, že bestsellerem se nestává kniha, která je skutečně dobrá, ale kniha, která má skutečně dobrý marketing. Už jsem se odnaučila od bombasticky vychvalovaných knih očekávat něco lepšího než průměr. Dívka ve vlaku není špatná, základní myšlenka má něco do sebe, pohled do hlavy alkoholika byl rozhodně zajímavý. Navíc mám ráda knihy s více vypravěči, jenže tady jsou všechny tři postavy psané na jedno brdo, že jsem se občas ztrácela v tom, jestli vypráví Rachel, Megan či Anna. A chyběla mi tam aspoň jedna trochu sympatická postava, na jejíž objevení na scéně bych se mohla těšit. Takhle řadím Dívku ve vlaku do kategorie "Tak jsem to taky přečetla" a zatím nějak nemám chuti se k autorce vracet.

malkina11

Teda... žádná hitparáda! Jsem zklamaná a měla jsem problém knihu dočíst.

dagmar0959

Čtivá, napínavá knížka, zajímavá hlavní hrdinka, nesympatická. Film bych asi nepochopila, kdybych neznala knihu, dokoukala jsem z povinnosti. Nechápu, proč byl ve filmu děj přenesený z Anglie do USA.

KKK

Tak ta mě totálně zklamala!

Rihatama

Paula Hawkins vytvořila dosti nesympatickou, někdy vážně příšernou hlavní hrdinku, což nebývá obvykle dobrý předpoklad pro bestseller. Docela odvaha. Příběh nevypráví pouze Rachel a toliko z okna vlaku. V jeho průběhu do něj vstupují se svým pohledem na dotčené události další dvě ženy. Vlastně se nám před očima profiluje taková menší plejáda manželů lhářů a nešťastných ex/manželek. Přečetla jsem si příjemně důvtipný, tak trochu sociologický a tak trochu krimi román, psaný lehkým perem, který u mě udržoval více méně stálou hladinku zvědavosti a zájmu. Mou výhodou zdá se je, že jsem doposud neviděla film ani nečetla Zmizelou.

david5746

Tady jsem dřív viděl film, ale to vůbec nevadilo, protože jsem si z něj stejně skoro nic nepamatoval. Dívka ve vlaku je napínavý a vcelku svižně plynoucí thriler. Autorka přepíná 3 vypravěčky a občas nechronologicky, což může být problém, protože začátek předchozí kapitoly a na ní uvedené datum asi nikdo nehledá, takže jednou za čas si musí čtenář i trochu zadedukovat, kam to do děje vlastně zařadit. Ale to je asi tak všechno, co mi na tom trochu vadilo, 3 vypravěčky nám postupně rozpletou, jak se to všechno přihodilo, subjektivně se kniha zlepšovala, zatímco začátek jsem četl snad týden, tak poslední třetina padla za odpoledne, protože se prostě nedalo přestat. Vypravěčka Rachel nám jako přidanou hodnotu dá ještě pěknou sondu do hlavy alkoholičky - odkopnuté manželky a to také stojí za to.
Jo a vlastně mi trochu vadilo, jak vrah ve finále ze sebe všechno jako ve škole pěkně po pořádku a víceméně dobrovolně vysypal, tenhle moment mohla autorka ještě promakat, ale na dramatičnosti to neubírá.

Tomiholula

Mňa kniha veľmi zaujala, nevedela som ju odložiť. Veľmi napínavé, a aj napriek niektorým zdĺhavým pasážam sa dobre čítala.

Žurinka

nejprve sem viděla film, pak si přečetla knihu. ze začátku jsem byla zmatená ale ten konec jsem nečekala

Zdenas5

Velké zklamání, čekala jsem mnohem víc. Hlavní hrdinka byla nesympatická. Dočetla jsem jen kvůli výzvě. Film jsem nedokoukala.

pepa4081

Jen díky některým komentářům zde na Databázi si nepřipadám divně. Opět se mi potvrdilo, že některá vychvalovaná díla nejsou pro mě. Dělám to jen vyjímečně, ale zde jsem přeskakoval věty i odstavce, abych už měl knížku za sebou. Velmi dlouho se nic nedělo, a i pak to byla slabota. Hlavní hrdinka jen šmíruje a řeší své alkoholové problémy. (Mimochodem alkoholické deprese jsou zde popsány velmi realisticky.) Ani jedna postava v knize mi nebyla sympatická - já znám ženy jako tisíckrát lepší, než jsou zde popsány. V poslední třetině knihy jsem uhodl, kdo je vrah a čekal jen, jak mu to dokáží. Knížka si čtenáře jistě najde, (mé manželce se například celkem líbila) ale pro mne to byla opravdu veliká nuda.

yaja8823

Film jsem na štěstí neviděla.... kniha se četla dobře, místy zmatený popis osob, trochu se mi pletli...ale jinak se mi líbila.

Polinka92

Ze startu jsem byla zmatena. Působilo to, jako by se kniha zakládala na: "Jedu vlakem do práce" a "jedu vlakem z práce".
Překvapením bylo, jak se to dále vyvíjelo.
Ano, kniha se mi ve výsledku i trochu líbila. Za to film mě brutálně zklamal.

Hania932

Když jsem se dívala na film musela jsem ho v půlce vypnou protože pro mě byl příběh pomatený a nepochopitelný. Ponějaké době jsem si řekla že si přečtu knihu a já musím říct že jsem nadšená! Kniha se velmi dobře čte. Je zajímavá, dramatická a napínavá od začátku do konce! A ten konec? No to jsem teda vůbec nečekala. Za mě velmi dobrá a napínavá kniha! A teď když už ten příběh chápu tak se těším až se znovu podívám na film. :D