Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/big_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 3.88373
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

Kniha Dívka ve vlaku

Kulasec

(+ SPOILER) Skvělá vypravěčská prolínačka. Připojuju se k naprosto trefenému konstatování, že je kniha velice podobně stavěná jako děj titulu Mělas to vědět(ten jsem ale viděl obstojně zpracovaný v seriálu).

Emberas

Kniha i film mají obrovskou publicitu, ale mě úplně nenadchlo ani jedno z těchto děl. Možná se mi dokonce film líbil o něco více. Je to další z počinů, kde reklama předstihla skutečnou hodnotu díla.

Simix.š

Mno film teda bída, kniha je určitě lepší, naštěstí jsem to prvně četla. Dobře se to četlo, mělo to spád a za 2 odpoledne to máte hotovo. Příběh takový lepší průměr, ani neurazí, ani nenadchne.
Ale pro ty, co chtějí potrénovat angličtinu určitě doporučuji v originále, protože je psaný velmi lehkou formou, žádné složité věty (na rozdíl o d Brindzových knih).

Atak

Tato kniha mě velice bavila, napětí a spád přesně jak to mám rád ;)

lukas5373

Velmi se mi líbila. Děj byl svižný a ke konci jsem ani nedýchal napětím. Zvláště oceňuji, že některé části děje byly vyprávěny jinou postavou.

Super thriller. Člověk se musí hlídat, aby se neztratil, co kapitola, to popis a pohled jiné osoby. Vylíčení střízlivosti/opilosti Rachel velmi barvité. Přečetla jsem během dvou dní.

Belanna

Perfektní thriller s překvapivým rozuzlením. Tato knížka nejde jen tak prolítnout, je občas nutné trochu zapřemýšlet, aby všechno zapadlo tak, jak má. Velmi barvitě jsou tu popisovány stavy Rachel střízlivý i pod vlivem. Líbilo se mi.

kahoma

Kniha se mi líbila. Hlavně ovšem proto, že je napsaná velmi ,,lehkou´´, pěknou angličtinou, takže jsem ji zvládla v originále. Obsahově se mi to líbilo tak do dvou třetin, rozuzlení mě trochu zklamalo. Sáhla jsem později po druhé knize autorky, opět v originále - Do vody, ale ta už mi připadla slabší. Ale ráda sáhnu i po další nové knihy od této autorky.