Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345177/divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 3.86615

The Girl on the Train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Chalupice
předevčírem

Přiznám se, ze nebýt úžasné sestrihaneho traileru k filmovému zpracování, po knize bych nesahla.
Takže ještě před samotným shlednutim filmu jsem se do knihy dala.
Málokdy se mi stane, ze mě neskutečné leze na nervy hlavní postava.
Rachel byla na par facek.
Nicméně mě příběh zamotal správně hlavu.
P.S. Jaké to pro mě zklamání - shlédnutí filmu...

anna0480
22. listopadu

Kniha roku 2015, bestseller, trhající rekordy v počtu prodeje. A tak jsem si řekla, že bych si tuto knihu měla přečíst taky, abych věděla, co na ní všichni vidí.

Překvapená jsem byla mile. Pominu to, že mi kniha příběhem trochu připomínala Zmizelou - ale jen do určité části. Četla se snadno, příběh pojatý z pohledů tří žen, to mě bavilo. Napětí, zápletka, která vás donutí přemýšlet. Přistihla jsem se dokonce, jak jsem během dne přemýšlela nad tím, kdo by mohla být ta a ta osoba (nechci prozrazovat koho mám teď na mysli).

Za mě tedy fajn oddechovka. Možná jsem čekala trochu promyšlenější příběh, který mě donutí se víc zamyslet, nějakou větší pointu, které mě dokonale překvapí. Ale když pominu tento fakt, kniha to byla dobrá!

Becca_books
22. listopadu

První kniha této autorky. Líbila se mi hodně. Byla napínavá a pokaždé když jedu vlakem koukám z okna a přemýšlím nad tím, jestli bych se chovala stejně jako Rachel...
A teď si můžu pustit film :-)

T-Ral
21. listopadu

Vlastne by mi vubec nevadilo, ze hlavni hrdinka je ztroskotala existence, vecne v lihu, bez cile, bez schopnosti se oprostit od minulosti. Co mi vadilo skutecne, je opravdu pritroubla premisa, ze kazde zene jde pouze o to, ulovit nejhezciho a nejprachatejsiho samecka a udelat si s nim dite. Oboje, protoze jen se sameckem prece nemuze byt stastna, ackoli maji idealni vztah, ktery je zenska kvuli diteti schopna totalne pohrbit. Kdyby se tak chovala jen jedna, prosim, ale vsechny ty tri zenske byly v tomhle jako pres kopirak, jedine omilane tema byly deti. Jinak se mi to podani Rachelinych polovedomych stavu stylem vypraveni libilo, stejne jako postupne staveni zapletky, ackoli nebyla uplne originalni ani neprustrelna.

MagdalenaSlaba
19. listopadu

Příšerně přeceňované dílo! Hlavní hrdinka mě vyloženě rozčilovala. Nějak mi ta její věčná sebelítost a posedlost bývalým partnerem brnkala na nervy. Dočetla jsem to jen proto, že nemám to srdce odložit knihu stranou, aniž bych ji dočetla do konce...

JulietRocks
14. listopadu

Váhala jsem mezi 2-3 *. Rozhodla jsem se pro 2, protože je kniha podle mě silně nadhodnocena. Trvalo mi 120 stran, než jsem se začetla a kniha začala být zajímavá a přestala (to jsem si tedy myslela) být o ničem. Ke konci začala mít dobrý spád, ale useknout ji ve chvíli, kdy začala být zajímavá, a potom dát o kolik dní posun dopředu... No nenadchlo mě to. Vlastně kniha celá mě nenadchla. Hlavní hrdinku si prostě oblíbit nelze, stejně jako nikoho z ostatních. Všichni jsou vlastně docela podobní, labilní, není v nich rozdíl. Nevím, prostě za mě ne.

Jarmila97
12. listopadu

naprosto skvělá kniha ač jsem ji měla doma prez rok a nechtělo se mi do ní nakonec mě uchvatila :)

sipkulka
10. listopadu

Nejdříve jsem viděla film a musím říct že mě moc nezaujal. V práci hodně poslouchám audioknihy a narazila jsem na tuto, tak si říkám: proč to nezkusit v nejhorším jí utnu ;). Byla jsem knihou velmi mile překvapena - oproti filmu je to opravdu nebe a dudy ;)

jana79
08. listopadu

Velmi mile mě překvapila ze začátku jsem se občas zasekla, ale pak se to rozjede. Zajímavé rozuzlení a i když byla zfilmovana, radeji si necham v paměti tuto detektivku jako knihu.

Barbaanek
07. listopadu

Začala jsem číst tak říkajíc "na blind", tj. bez jakýchkoliv informací okolo. A byla příjemně překvapená! Předně mi vyloženě sedlo, že hlavní postava statečně bojuje (a chvílemi prohrává) s alkoholem, což mi ji příjemně zlidštilo. Ta představa, jak ráno mžourá na telefon a zoufale vzpomíná, co to proboha provedla, to je prostě super. Zápletka ne nezajímavá a rozuzlení jako krásná třešinka na dortu - ne překombinované, ne nelogické, prostě to tam sedlo. Za mě naprostá spokojenost.

Najezchlebova
07. listopadu

Napínavé, tajemné a v závěru na čtenáře čeká překvapení. Tedy je to detektivka, jak má být. Líbilo se mi to velmi.

Lenoulinka
04. listopadu

Musím říct, že mě kniha bavila. Z nevinného ježdění vlakem "do práce" se stal takový psycho thriller. Bavily mě postavy, které se ve svých kapitolách vykreslovaly. Kniha byla čtivá, měla děj a rozuzlení mě překvapilo. Oceňuji, že autorce stačilo pár osob a dokázala to zamotat. Na prvotinu to nebylo vůbec špatný.

Mindy
03. listopadu

Kniha se mi celkem líbila, dobře se četla (ale vždy jsem se musela malinko přinutit, hlavní hrdinka moc sympatická není). Děj trochu zdlouhavý, překombinovaný, ale konec to napravil.

lucie5407
01. listopadu

Takhle rychle jsem asi zadnou jinou knihu neprecetla. Pujcena nahodne v knihovne, nazev mi byl povedomy, ale nalepky Bestseller jsem si vsimla az doma. Zacetla jsem se okamzite a za par hodin jsem mela docteno. Velmi ctiva forma, obcas jsem se musela vracet kvuli preskakovani v case, ale to na ctivosti neubiralo. Konec byl pro me velkym prekvapenim, do posledni chvile jsem netusila kdo, co, jak, proc :) Urcite doporucuji.

Lucianka23

Skvělá knížka! Doporučuji.

Lili

Dívka ve vlaku mi vběhla do cesty sama. Nijak jsem po jejím přečtení netoužila už proto, že jsem viděla filmové zpracování, zápletku jsem si mlhavě pamatovala, ale řetězec událostí už vůbec ne. Dlouho mi trvalo než jsem se začetla, vpravila se „tam k nim“ a začala alespoň trochu akceptovat nepříjemnou Rachel, která se mi oblíbenou nestala ani ke konci. Ale časem mě ten příběh začal opravdu zajímat, co která postava viděla a jak si vyložila. Přečtená byla natošup!
Nemám ráda nálepky typu bestseller, kniha roku aj. Většinou se jim skoro záměrně vyhýbám a pokud na ně přeci jen narazím, jsem často v menšině, která nejásá. Nejásám ani tady, nemyslím, že je to něco velkomyslného, ale od určitý chvíle se stala neskutečně čtivou, napínavou, a ač jsem se nezžila ani s jednou z postav, pro jednou mi to nevadilo. Konečné vyústění mi přišlo trochu přehnaný, ale buď jak buď. Tohle byl příjemně strávený čas.

Morgainne

Knih jsem si zcela náhodně půjčila v knihovně, netušila jsem, že má jít o tak vychvalovaný bestseller a že na DK má tisíce hodnocení. To jsem zjistila, že až po přečtení a pročítání komentářů, a souhlasím s většinou, která hodnotí do 3 hvězdiček. Já bych dala tak 2,5-3*.
V podstatě souhlasím s komentářem "verense" - pohled do hlavy alkoholika byl zajímavý, ale i tak mě Rachel tím svým vymýšlením si hrozně štvala. Knihy psané z pohledu více postav mám ráda, ale tady bylo opravdu potřeba soustředit se na to, kterou postavu zrovna čtu, protože někdy jejich myšlenkové pochody lehce splývaly. Také je důležité při čtení dávat pozor na datum, kdy se zrovna daná kapitola odehrává. Dívka ve vlaku je kniha na jedno přečtení a dvě odpoledne, není v ní žádná hlubší myšlenka, většina postav jsou labilní magoři, i když to na první pohled nevypadá.

Metla

Takřka komorní psychologický thriller, ve kterém se prolínají osudy tří žen. Dotyčné snad závodí o titul Nejpitomější megera století: na vybranou máme mezi notorickou alkoholičkou, znuzenou ženou v domácnosti a bezohlednou mrchou. Každá z nich je svým způsobem duševně poškozená a jedno mají společné (nevím, jak to formulovat a vyhnout se spoileru). Střídají se osoby vypravěček i čas, je maximálně vhodné udržovat si přehled, co se kdy odehrává. Zpočátku je autorka na informace dost skoupá a dominují zmatené stavy věčně ožralé Rachel. Trochu jsem ji litovala a hodně mi lezla na nervy, ve výsledku však její linii vnímám coby osobní přínos. Jako exot, co se nikdy neopil, leč má v rodině a mezi známými několik alkoholiků, považuji za studijně zajímavý pobyt v hlavě osoby, která ztratila veškerou sebeúctu, vůli i ochotu vyhrabat se ze dna žumpy. Chlast ještě nikdy žádný problém nevyřešil, naopak, nepřestává mě tudíž překvapovat, kolik lidí k němu utíká bez ohledu na následky. Knihy jsou rozhodně lepší závislost, méně škodlivá;-). Pro Megan a hlavně Annu se mi pochopení nalézalo o něco hůř, možná jsem v tom směru taky exot, když jsou mi cizí zálety a hysterické výlevy.
Samotná zápletka je lehce netradičně podaná (tedy svědkyně na baterky a "vyšetřovatelka"/stalker v jednom), jinak postrádá originalitu. Zhruba v polovině románu poskytne spisovatelka zřetelné vodítko k pachateli zločinu a potom zbývá pouze otázka, za jakých okolností se to proflákne.
"K dívce ve vlaku" jsem přistupovala poněkud skepticky, takže jsem spíše mile překvapená, nakolik mě příběh chytnul... a už chápu, proč byla nadšená příbuzná, co mi knihu půjčila (vyléčená alkoholička). 70%

Katulinka69

Super kniha,zhltnuto,ale se Zmizela bych nesrovnavala.

Mabie

Kniha nebyla špatná. Podle hodnocení sice za mne dost nadhodnocená, ale prostě měla velmi dobré PR. Samotný příběh (a hlavně postava alkoholičky jako hlavní hrdinky) byl zajímavý, stejně jako popis závislosti na alkoholu a jak se k takové závislosti propracovat. Vlastně to začne nenápadně a pak se to raz dva vymkne.

cepice

Slabší román, kde půlka knížky se dala přeskočit a o nic jste nepřišli. První půlku je kniha neskutečně otravná a o ničem. Pak to začne být mírně zajímavé a když si myslíte, jak to bude gradovat a jak epický bude finiš, tak budete akorát zklamáni. Čtěte v případě, že již nemáte co číst

Millyf

Knihu som citala uz davnejsie,no viem,ze patrila medzi knihy,od ktorých sa mi tazko odputavalo,sice ku koncu som uz tusila,kto je za vsetkym,ale aj tak bola velmi napinava.Film som videla az po precitani,takze za mna jednoznačne kniha lepsia

Aquagirl

Nemůžu si pomoct, tohle je pro mě prostě pecka! Spousta lidí, co znám, tenhle příběh odsuzuje na základě toho, že viděli film, ale nečetli knihu. Já film neviděla, takže to (naštěstí) nemůžu posoudit, ale knížka se mi četla úplně sama. Výborný styl vyprávění. Napětí od začátku do konce. A na rozdíl od některých z vás mi byla Rachel opravdu sympatická :-) Mrzí mě, že druhá autorčina knížka je asi mnohem slabší, a vlastně ani nevím, jestli se do ní pustím.
Tohle se jí podle mě povedlo na výbornou.

aetos

Není to nikterak hluboké dílo, ale čte se to jedním dechem. A takové knihy mám rád. Pokud bych ale knihu četl rozloženou například do dvou týdnů, tak si myslím, že mé hodnocení by bylo o hvězdu méně.

Tyto kriminální knihy, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel, nejsou postavené na situaci, kdy nemám čas celý den. Sednou, přečíst a koupit další. Konzumní thrillery pro konzumní společnost. A zde to vše funguje jak má. Spokojenost.

Macicekh

Příběh zajímavý, ale nevím proč, hlavní hrdinka mě strašně rozčilovala..

Minah

Obrovské zklamání. Průměrná kniha s předvídatelným dějem a ještě průměrnějším zakončením.

sasena

Zajímavě napsaný kriminální /?/ příběh. Tady jsem fakt dost dlouho netušila, kdo je pachatel. A mimochodem - alkoholismus je fakt hodně ošklivá nemoc.

veronika8042

Tenhle žánr knih úplně nečtu, ale byl kolem toho takový boom, že jsem si to prostě musela přečíst. A rozhodně nelituji! Knha mě pohltila, písmenka na strankách jsem hltala, že jsem to měla za jeden den přečtené. Za mě spokojenost :). Dokonce jsem se podívala i na film, a film mě taky úplně nezklamal...

janadibelkova

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale i tak mě kniha úplně nepřesvědčila..četla jsem tak nějak ze zvědavosti a určitě se k ní vracet nebudu, ale pokud máte rádi příběhy o vztazích, plné napětí a zvratů, bude se Vám líbit. A budete překvapeni, jak si jednotlivé postavy získají Vaše sympatie a během chvíle je nesnášíte a sympatie jsou jinde..takové přesýpací hodiny v lítosti, podezírání..je to vlastně zajímavé..

KláraH.

Ale no tak co k tomu napsat. Asi v polovině knihy mi došlo, jak to asi bude a nemýlila jsem se. A to mi zkazilo ten dojem, že to pro mě vlastně nebylo překvapení. Škoda, jinak asi trochu provokující kniha, ale že bych byla napnutá jak malý gaťky, to bohužel nikoliv...