Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345177/divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 3.85915

The girl on the train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

pecinka21
včera

Knihu jsem četla jedním dechem i když k hlavní hrdince jsem cítila odpor, no spíše k jejímu stylu života, ale děj, i způsob jak je to napsané se mi moc líbil. Takže rozhodně doporučuji.

Restang

Knihu jsem četla, až po knize ,, Do vody,,, takže jsem trochu byla v očekávání jaká teda bude dle recenzí na knihu. Kupodivu kniha pro mne byla milým překvapením a líbila se mi více než ta novější. Postavy se zajímavě rozvíjely a hlavní představitelka pod vlivem alkoholu ? No proč ne i když už toto známe u hlavní postavy z knih Nesba. Tak uvidíme, co přinese úplná novinka letošního roku.

Bet

Četla se velmi pěkně. Mám tento styl psaní ráda, kniha je tajemná a napínavá do poslední chvíle se tam něco děje a to je pak velkým překvapením. Po přečtení jsem koukla na film a jako vždy film velké zklamání. Kdybych knihu nečetla film bych po pěti minutách asi vypnula. :)

Terry.89

Tentokrát se mi po přečtení knihy nedostalo zklamaní, jako tomu bylo u Zmizelé, která byla shodně označována jako Bestseller, právě naopak! Kniha je napinavá, plná nečekaných zvratů a kloček, děj je poutavý a samotný příběh vás pohltí. Samotné postavy se během děje děje překvapivě vyvíjí. Příběh je plný lží a polopravd, které se postupně rozplétají a nedají vám pokoj, dokud nepřečtete i tu poslední stránku!

Neami2

Kniha se mi četla dobře, byla napínavá, čtivá. Hlavní hrdinky mi bylo spíše líto. Porovnala jsem to s filmem, který byl, dle mého názoru, horší. Chybělo tam plno scén a celkově byl chaotičtější, než kniha.

aneta1897

Napřed víc než rok rozečtená a pak přečtená během víkendu takřka jedním dechem.... byť se mi pak zdálo, že ležím na plech před služebnou MP, tak knihu určitě přečtu ještě několikrát

Havrnka

Četla jsem již lepší romány. Od knihy jsem čekala lepší příběh vzhledem k tomu, že se jednalo o Knihu roku.

LUKYfeatBOUŠKA

Tak ten konec jsem fakt nečekal...boží!

sarka4699

Téměř celá kniha nudná o ztroskotané hlavní postavě, která se není schopná vrátit zpátky do života, jediná akce se přihodí na konci knihy, který je sice konečně záživný a zajímavý ale předvídatelný.

vall55069

Kniha rozhodně stála za přečtení.
Negativa:
Začátek trochu slabší. Konec docela předvídatelný, trochu odfláknutý.
Myslela jsem, že kniha bude něčím zajímavá, ale celé je to jen o tom, že je alkoholička která se snaží vzpomenout na to, co dělala.
Pozitiva:
Kniha rozhodně čtivá a napínavá.
Určitě lepší než film. Postavy celkem zajímavé.
Určitě dobře že Rachel nebyla dokonalá, ale spíše problematická. Do knihy se dalo krásně vžít a tím jsme mohli sledovat, co s ní alkohol udělá. Určitě dobrý nápad.

Aelka

Kniha mě vůbec nezaujala. Při tak rozsáhlé reklamní kampani jsem čekala něco jiného. Hrdinka mi byla velmi nesympatická.

1kopruskqa

Ani nevím, jak popsat svoje pocity z knihy. Hlavní hrdinku,jsem opravdu neměla ráda. Děj se místy táhl, tak ,že jsem myslela, že knihu ani nedočtu. Velmi brzo jsem také přišla na to, kdo je vrah. Což je všeobecně můj problém s detektivkami. Kniha je velkým zklamáním.

polednice1705

Trošku slabší rozjezd a lehce jsem se občas ztrácela v čase, konec byl docela překvapivý.

Morgaine07

Dostala jsem jí k vánocům a ani chvilku jsem nelitovala. Byla čtivá, poutavá a psychologická.

klarabooks

Výborné, výborné, výborné! Kniha nejenže nám ukazuje současné problémy jako alkohol,domácí násilí atd ale ukazuje nám hlavně , že i toto se vůbec může někde dít... Krásná kniha,napínavá až do poslední strany a hlavně lepší než film ! Dávám 4 hvězdy!

YA-girl

Ke knize jsem coby k bestselleru přistupovala skepticky, ale jsem příjemně překvapená! Děj je napínavý a rozplétaný velice pomalu, nedalo se odtrhnout a až do posledních stránek jsem netušila, kdo doopravdy za Meganino zmizení může. Navíc se mi velice líbil nápad (sledování rodinky z vlaku a vybájení si jejich životů; kapitoly rozdělené na "ráno" a "večer" podle toho, jestli Rachel jede do práce nebo z práce), zpracování (to, že děj vyprávějí na střídačku tři hlavní postavy, každá jindy) i vykreslení postav (všechny ženské v románu byly podané neskutečně nesympaticky, ale přitom reálně a velice uvěřitelně). Za mě plný počet :)

estrius

Ten začátek se strašně táhl - zdlouhavé skuhrání nešťastných žen. Modlil jsem se ať už konečně někoho zabijou, což se nakonec naštěstí stalo. Co se týče rozuzlení - vzhledem k tomu, že jsem střídavě podezíral úplně všechny, nedá se úplně říct, že bych tušil, kdo je vrahem.

RudýOnkel

Strašně se táhla, opravdu. Celkem uzavřený kroužek osob, což se mi líbilo - nemusel jsem hledat, kdo je kdo. Žánrově byla myšlena dobře, ale její vyzobrazení vyšlo trošku jinak. Rozhodně měla svůj šarm a další vlastnosti, jako např. napětí, ale čím dál jste se pročítali intenzita klesala, pomalu skomírala, ale na konci se trošku vzpamatovala. Slýchal jsem o tomto díle báje, ale znova bych do tohoto nešel.

Příběh 6/10

Romance 6/10
Akce 4/10
Humor 2/10
Napětí 6/10

rebciatko

Čas strávený čítaním tejto knihy je pre mňa zbytočne stratený čas...na to, aký dobrý marketing mala táto kniha, mňa vôbec neoslovila...hlavná hrdinka mi bola od začiatku nesympatická, dej celkom nudný a predvídateľný...

dan3091

Souhlasím se čtenáři, že kniha je poněkud přílišně natažená. Děj nemá takový spád a v polovině knihy je až bez vývoje. Každopádně ale nechává dost prostoru pro vlastní úvahy a rozuzlení je dosti překvapivé. Kniha se mi nakonec líbila i když nebyla úplně best z těch které jsem četl.

Janapek

Knížka se mi líbila :-D

katerina2660

Ufff... konečně dočteno. Mně se kniha nelíbila... nudná, utahaná... Jako téma dobrý, ale dle mého tomu chyběla šťáva, nějaký ten drive... ale jak je vidět z níže uvedených komentářů, tak jsme jako čtenáři rozdělený... buď se kniha líbí nebo ne. Nic mezi tím. Za mne tedy ne.... bohužel.

katuska995

Tak už i já jsem se k ní dostala a musím souhlasit. Byla jsem natesena, takže začátek pro mě byl trochu kousací, ale potom jsem dostala to, na co jsem se těšila... Napětí a zajímavý příběh. Mohu doporučit

pipa36

Pomalejší rozjezd, i když od první chvíle tušíte, že s Rachel a alkoholem to není úplně v pořádku. Líbilo se mi pozvolné odkrývání příběhu, což jej dělalo ještě napínavějším, padoucha jsem začala tušit až na konci. Dobře propracované postavy, bylo zajímavé sledovat jejich úhly pohledu. Knihu jsem původně vůbec nechtěla číst, protože nemám ráda "bestsellerové" nálepky - ráda si dělám názor sama. Na doporučení kolegyně jsem však Dívku ve vlaku vzala na milost a rozhodně toho nelituji - titul bestseller je dle mého názoru zasloužený (v době psaní tohoto komentáře má kniha na Databázi knih 5810 hodnocení, což není málo), proto dávám 5 hvězd.

Amy27

Příběh, který je zpestřen vyprávěním od různých osob, mě vždycky hrozně osloví. Tento typ literatury mě hrozně baví. :)

Flexa

Hmm no tak kde začít. Tato kniha mě zdaleka neoslnila, vlastně mě i chvílemi přišla statická- děj se vůbec nevyvíjel. Chvílemi sem počítal kolik mi ještě zbývá stránek. Co s týče zápletky a nápadu začátek byl zajímavý ale někde kolem poloviny zamrzl a rozjel se až k závěru. Podle mě mírně lepší průměr. 57%

Nerolinka

Tady jde vidět jak se z malého komára dá udělat majestátný velbloud, kterému akorát všichni sednou na hrb. Tohle bych bestsellerem teda nenazvala.

Anilka13

Normálně tento žánr nečtu, ale asi začnu. :) Strhující, napínavé, postavy a příběh propracovaný, závěr neočekávaný. Za mě palec hore. :)

Rania

Další ze série Světový bestseller, co mně stejně jako Manželé odvedle hodně zklamalo. Dočetla jsem to s obtížema. Poprvé musím říct, že film byl lepší než knížka. I když, u tyhle knížky to nebylo tak těžké překonat...

Luuca.S

Skvělé. Nedokázala jsem se odtrhnout. Přečteno jedním dechem!