Dívka ve vlaku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/big_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 3.88989
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Girl on the Train, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2223)

Kniha Dívka ve vlaku

Taťka Hraboš
27. března

Moc nechápu, proč se po vydání knihy kolem ní strhl takový humbuk (i když jak je patrné ze zdejšího hodnocení, v mezidobí se všeobecné nadšení z knihy značně zmírnilo). Já osobně jsem byl docela zklamaný. Že je hlavní hrdinka alkoholička (a podstatně jí to ubírá na čtenářské přitažlivosti), na tom je kniha postavena a musí se s tím počítat. Co jsem ale obtížně překousával, byla její hloupost. Především je to ale kniha překombinovaná a psychologicky nevěrohodná (hlavně pokud jde o osobu pachatele). Takže pozitivně hodnotím, že jsem si mohl odškrtnout další položku ve čtenářské výzvě a možná i to přiblížení myšlení a jednání na alkoholu závislé osoby (snad si k tomu autorka předtím nastudovala dost informací, protože na autobiografii to nevypadá).

Galadwen
22. března

Upřímně nechápu, jak se tento text mohl stát takovým hitem, bestsellerem a románem roku (tuším 2015). Postavy šmahem všechny nesnesitelné, dvě třetiny knihy jsem umírala nudou a konec mi připadal nějak psychologicky nevěrohodný. Za mě teda NE.


Anavi8912
19. března

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy. Ze začátku jsem se nemohla do knížky začíst. Trochu mi vadila neustále opilá a ukňouraná Rachel. Od poloviny se to zlomilo a konec byl pro mě zajímavý a nečekaný.

martineknatasa
17. března

hezky napsaná, čtivá, napínavá knížka. Bavila mě jen mi tam něco scházelo. Proto jednu * ubírám.

SilvaK
13. března

Zo začiatku som sa strácala pri preskakovaní z rozprávania o jednotlivých hrdinkách. Prvá polovica dosť nuda, už som uvažovala, že ju odložím. Ale to zvyčajne nerobím, tak som dočítala. Ku koncu už to trochu dostalo spád, ale celkovo za mňa nie viac ako na tri hviezdičky. A som prekvapená, že získala hodnotenie ako kniha roka.

Mánička178
13. března

Nejsem znalý detektivkomilec, ale tato krimi mě bavila hodně a udržovala v napětí tak moc, že jsem ji přelouskala za půl dne intenzivní četby. Zejména oceňuji, že v ní nejsou líčeny nějaké úchylárny do nejmenšího krvavého detailu... :D Za další (vedlejší) plus považuji líčení odvrácené strany života alkoholika, dělalo se mi u toho občas fyzicky vážně zle :D

AlexandraBane
04. března

Četla jsem jí před lety, když to byla novinka. Líbila se mi. Teď když jsem si jí přečetla po druhé, tak nevím co jsem na ní tehdy viděla. Nebavila mě.

Martina157
04. března

Detektivky čtu zřídka, ale tato byla velmi vydařená

1 ...