Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 3.87756
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

The Girl on the Train, 2015

Komentáře (2018)

Kniha Dívka ve vlaku

ladyxx
včera

Líbil se mi styl zpracování knihy, kdy je děj vypravován z pohledu tří různých žen, a postupně se tak odhalují podstatné informace a události. Problém je, že všechny postavy v čele s alkoholičkou Rachel jsou neskutečně nesympatické a iritující, a není "komu fandit". Samotná zápletka je ovšem dobrá. Celkově hodnotím průměrně .

MarkétaI.

Kniha se dobře četla. Problém jsem měla snad jenom s tím, že jsem se za hlavní hrdinku několikrát styděla :-)

aydam

Cestovat vlakem mě baví.
Sedím, sleduji ubíhající krajinu, pozoruji lidi. Přemýšlím o jejich životech, každodenních činnostech a občas si některé z nich dokonce pojmenuji. Uvažuji nad tím, zda některé z nich opět zahlédnu. Avšak... Poznal bych je v té záplavě?
Že to zní děsivě?
A je to vůbec pravdivé?
Na to si už musíte přijít sami ;-)

knihoženkaS.

Dívku ve vlaku musím hodnotit 5 hvězdičkami už jen z toho důvodu, že to byl první thriller, který jsem četla a právě tato kniha mě přivedla k mé lasce k thrillerům. Klidně bych si ji přečetla znovu.

fmash

Pořád a pořád se čeká na ten twist, až se něco rozlouskne a začne to dávat smysl. Přijít to musí a je jenom smutné, že to trvá tak strašně dlouho, že si neumím představit vesmír, ve kterém by mě tak dlouho bavilo poslouchat nekonečné stesky věčně ožralé nandy, která absolutně neví, co se životem atd. Zkrátit o třetinu, pak by se to čekání vyplatilo, protože twist přijde a i když byl dost pravděpodobný, pořád to nebylo jisté.
Audiokniha, přednes velmi slušný.

SanynkaZ

Dobrá kniha, ale ne tak jako jeji PR. Český PŘEKLAD knihy je SUPER, proč se vlastně nikdy nehodnotí překlady? Autorka vymyslela asi 6 podezřelých, ale věděla jsem, kdo je vrah už v polovině knihy. I když se tam postupně objevili další možní vrahové - Mac a jeho pomsta za dítě, tak to podle mě vůbev nefungovalo.
konec byl moc rychlý, až příliš a tím pádem málo uvěřitelný. ALE - všechny postavy byly tak strašně nevěrohodné! Vyplývá mi z toho, že každý muž je násilník a lhář, každá žena je frustrovaná a nesťastná, ze ten kdo se zdá fajn vždycky něco skrývá...

ivana1924

Takový průměr. Čte se dobře, ale já mám radši "akčnější"

m_martina

Knihu jsem četla už před časem, ale líbila se mi. Je čtivá, stránky jen letí a má zajímavý příběh.

Za zavřenými dveřmi
Za zavřenými dveřmi