Dívka ve vlaku

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345177/divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 3.85632

The girl on the train (2015)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Evaneva
včera

Kniha byla zajímavě napsaná, ale trochu mi dělalo problémy přeskakování z různých časových rovin.

zdencaaa
předevčírem

Po přečtení se nemůžu ubránit pocitu, že něco podobného bylo již mnohokrát napsáno. A lépe...

teepek
08. prosince

Ale... jooo

dendishek
08. prosince

Ještě jsem nečetla knihu, kde je příběh vyobrazen skrz opilou hlavní hrdinku. Bylo to zvláštní osvěžení. Dychtivě jsem toužila dozvědět se, kdo je vrahem a proč. Těšila jsem se každý večer do postele a začíst se znovu a znovu.
Filmové zpracování bylo slabší než kniha, ale i tak se mi líbilo. Manžel se ale u filmu nudil.

ThomasRuhe
07. prosince

Hawkinsová využívá oblíbený styl vyprávění děje, a to deníkovou formu z pohledu několika postav.
Ovšem trochu se veze na vlně obdobných knih, a vlastně nepřidává nic nového. Nechává čtenáře tápat zatajováním klíčových informací, aby je pak vytáhla v překvapivém finále.
Nějaké podobné knihy už mám přečtené, takže tento trik už na mě nemá takový efekt.
I tak ale solidních 60%.

NečumSlone
04. prosince

Upřímně nejsem na tyhle bestsellery, kolem kterých je hrozný humbuk. Vlastně je čtu jen z povinnosti, že je dostávám darem.
I tuto knížku jsem si přečetla po více než roce, co mi ležela na poličce mezi darovanými knihami. Jelikož jsem se do ní docela nutila, neměla jsem od ní žádná velká očekávání - což bylo asi dobře.

Tím, že jsem od toho fakt moc nečekala, tak mě kniha naprosto překvapila. Nadchla mě forma psaní, nadchla mě hlavní postava, kterou, než abych si ji oblíbila, jsem prostě neměla ráda (ale v tom dobrém smyslu). Sice ta retrospektivita byla někdy až zmatečná, tak přesto jsem knihu zhltla rychleji, než jsem si myslela.

Takže za mě - kniha za to přečtení stojí, zaslouží si šanci. Bohužel je to ale takový ten typ, že jednou a dost. Víckrát si ji asi nepřečtu - nikoli kvůli kvalitativní stránce, ale tu zápletku nemá cenu číst víckrát. :)

Caa
30. listopadu

První dvě třetiny knihy mě bavily i přesto, že mi Rachel byla dost nesympatická a štvalo mě její nelogické chování. Pak už to bohužel za moc nestálo a pointa příběhu mě vyloženě zklamala.

Mayashell
29. listopadu

v první chvíli mi to přišlo jako kniha o alkoholičce co kouká lidem do oken z vlaku. Hlavní postava mi přišla dost ujetá, což se v průběhu vysvětlilo. Postupně se to zamotává a kupodivu se ani neztrácím ve vyprávění ze třech různých pohledů. Poprvé jsem četla knihu psanou touto " formou " a kdo byl vrahem jsem netušila v podstatě do konce. Čekala jsem více, ale nakonec se mi kniha i líbila.

katerina.p.
29. listopadu

Nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. Jako plus hodnotím to, že ještě krátce před koncem to vypadá, že vrahem může být reálně a uvěřitelně "kdokoliv" z podezřelých.

Balenka
29. listopadu

Nebola to zlá kniha, ale myslím si, podobne ako mnohí ďalší, že nie je až taká úžasná, aby bola najpredávanejšou knihou roka (uvedené na obale knihy). Zaujímavá kriminálka, rýchlo sa čítala, páčilo sa mi, že jednotlivé kapitoly boli písané z pohľadu iných žien, dej rýchlo postupoval.

karolina94
24. listopadu

Příběh nepostrádá napětí, ale toho alkoholu je tam trochu moc.

Kopretina_aku
23. listopadu

Ukázkový příklad toho, že masivní reklamní kampaň udělá bestseller i z průměrné knihy. Četla se dobře, ačkoliv žádná postava nebyla sympatická, obzvlášť šmírácká alkoholička, která se prostě do všeho musela motat. Možná proto ve mně příběh nevyvolával žádné emoce, ani lítosti nad některými postavami. Byli mi všichni ukradení. Zápletka nebyla nijak překvapivá, pozorný čtenář lehce během příběhu vydedukoval, kdo je ze všech ten největší padouch. Je to tak na něco mezi 3 a 4 hvězdami.

22. listopadu

Detektivní román sepsaný formou deníku hlavních postav. Kniha má až do posledních stránek spád. Nechybí zajímavá zápletka a překvapivé rozuzlení.

Irika
22. listopadu

Kniha - detektivka - se mi líbila. Zvláštní styl pohledu několika postav, forma deníku, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla, ale po první třetině se čtenář dostane do děje a čte se to již samo.
Hlavní hrdinka je kr..a, aspoň to jsem si říkala celou dobu. Nicméně díky zamotanému ději a postavám dlouho hádáte vraha, může to být vlastně kdokoli (podezřívala jsem asi fakt všechny) a rozuzlení je zajímavé. Plus dávám za to, že narozdíl od většiny detektivek, zde pátrání po pachateli je z pohledu někoho jiného než policie. Celkově hodnotím 80%.

Elieneth
20. listopadu

Na knize mě zaujalo vyprávění z více pohledů. Mile mě překvapilo, že jsem se v tom (až na výjimky neztrácela).

Mátová
20. listopadu

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát knize tři nebo čtyři hvězdy. Nakonec jsem dala tři. Oceňuji na ní důmyslné dávkování informací i cílené zavádění do slepých uliček, promyšlenost, i vykreslení charakterů vypravěček (které mi ale byly bytostně protivné, přesto mě ale nepřestalo bavit číst). Ale čím víc jsem se dostávala ke konci, tím mi přišla vyprázdněnější. Tam kde by měla být gradace, silné emoce, se všechno nějak rozplynulo. Od jistého momentu jsem autorce nevěřila a četla jen, abych věděla, jak to dopadne, jestli jsem správně uhodla, o co tam jde (uhodla).
Takže, odpočinkové čtení pro ukrácení dlouhé chvíle (pokud čtenář snese trochu toho fňukání a alkohličku) - ano, ale mě tam prostě něco chybělo i v rámci tohoto žánru.
Mimochodem - jedna z nejlepších filmových obálek, které jsem potkala, zato ji ale sazeč odflákl v knižním bloku. Co se dá dělat.

lassse
20. listopadu

Také jsem tak nějak nepochopil, proč byla tahle kniha bestsellerem. Přišla mi jako běžná kniha nevyčnívající z průměru.

shay
19. listopadu

Za mě určitě krásná kniha s překvapivým dějem i závěrem. Vůbec jsem neměla ponětí, jak vše dopadne, přesto mi tam něco málo chybělo. Tentokrát se mi víc líbil film, ale kniha je určitě taky super.

xxiixxi
19. listopadu

Paradoxně jsem dle nálepky bestseller neočekávala, že mne kniha bude bavit (na základě několika dřívějších zklamání z podobné nálepky). Ovšem, opak byl pravdou, kniha mne pohltila, jako už dlouho žádná jiná. Vcelku ráda bych si přečetla podobné knihy, ačkoliv jsem se dosud podobné problematice vyhýbala.

lucie4795
18. listopadu

Kniha celkem napínavá, neokoukaná, zajímavá. Přesto mě neoslnila na 5*. Vzhledem k tomu, že to je světový bestseller měla jsem velká očekávání která se naplnila.

toulava
17. listopadu

Matně si vzpomínám, co mi zůstalo z knížky v hlavě, protože jsem ji četla už velmi dávno. Byla to pro mě taková knížka z oddílu neurazí, ale číst dvakrát ji nemusím. A pamatuji si z ní spíš jen hořkosladkou příchuť alkoholu a opileckého blouznění. Kdesi za tím je možná nějaká osobitost hlavní hrdinky.

Hasanka
16. listopadu

Mně se knížka četla velmi dobře. Napínavý děj mě strhl. Vůbec mi nevadilo opilecké litování hlavní hrdinky.

adrika20
15. listopadu

Perfektní knížka ,i když ze začátku jsem v ní tak trochu tápala,ale pak jsem se nějak zorientovala.Bylo to hodně,hodně napínavé, zkrátka perfektní!
Rozhodně doporučuji

Werčíík
14. listopadu

Velmi dobrý příběh, čtivý a zajímavý. Jediny důvod proč nedávám 5 hvězdiček je ten, že ty dávám jen knihám, které se mi vryly do srdce. A to Dívka ve vlaku opravdu ne.

Danca196
13. listopadu

Do poloviny knihy to byla celkem nuda, spousta opileckých pocitů opuštěné a litující se ženy. Od půlky už se něco začalo dít, ale stejně je to celkem dobře předvídatelný příběh, kterému prostě něco chybí. Na to, že kniha byla označena jako bestseller, tak pro mě byla spíš podprůměrná.

petra4080
13. listopadu

Humbuk kolem téhle knížky vážně nechápu. Není špatná, to vůbec ne, bavila mě a klidně jí doporučím, jen nemám pocit, že to je až taková pecka.

Pawlisman
12. listopadu

Bohužel jsem vyzkoušel x hodinovou audioknihu. Pár světlých momentů, především hudba. Děj a text asi hodně o tom samém. Opět se mi potvrdilo - ne autorkám. Silně naivní a předvídatelné. Taková Agatha, která však měla um a šmrnc. Toto je povětšinou laciné. Opět také mohu s lehkým srdcem říci - ne těmto moderním bestsellerům - pro paničky či maloměšťáky. Pardon za kritiku, ale je to tak. Ztráta času. Ale doposlouchal jsem to :)

ecila13
11. listopadu

Čtivá detektivka psaná z ženského úhlu pohledu.
Něco mezi Bridget Jones a Jo Nesbo.
70%

LaCoccinelle
07. listopadu

Zpočátku mi přišlo přeskakování postav dle kapitol chaotické, ale časem si člověk zvykne. Asi tak od půlky knihy to konečně začíná být napínavé. Čte se dobře. Film jsem neviděla, doporučuji k přečtení.

Simocka
07. listopadu

Podla ohlasov, nazvu a prvej obalky knihy som ocakavala nieco v style thrilleru s "ducharskou" tematikou. O to vacsie bolo moje sklamanie ked som ani po precitani niekolkych desiatok stranok knihy stale nevedela, o co vlastne v tomto pribehu ide a stale som cakala, kedy sa ten napinavy dej rozbehne...Dej sa sice stal napinavym ale bohuzial az vo svojej druhej polovici, kedy do seba veci zacali zapadat a clovek mal pocit, ze konecne cita nieco, co graduje a nezaobera sa len myslienkami a pocitmi alkoholicky, ktora den co den preziva viacmenej tie iste pocity. Rozuzlenie bolo urcite prekvapive a da sa povedat ze aj necakane, kazdopadne mohol mat cely pribeh aj zo zaciatku rychlejsi spad. Nudnost a da sa povedat aj chaoticky popis pribehu z pohladu jednotlivych postav boli dovodom toho, ze som knihu 2x odlozila a dala jej sancu az na 3 krat. Vo vysledku to bol napinavy pribeh ale vzhladom k humbuku okolo knihy to bolo sklamanie.