Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/bmid_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 4 9407 9407

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Girl on the Train , 2015


více info...

Přidat komentář

andante
15.06.2024 2 z 5

Na to, jaký byl kolem knížky humbuk, jsem čekal něco zajímavého.
Začátek mě nezklamal. Hezky se rozehrává situace, autorka umně dávkuje informace, takže nevíme, co si myslet, a stále měníme pohled na postavy, dvě časové roviny se postupně doplňují s tím, že se jistě nakonec sejdou, je tu příslib zajímavého děje.
Jenomže stránky ubíhají a já si pořád říkal - tak, teď už vím, kdo je kdo, a každou chvíli se začne něco dít. Nezačne. Dlouho mi trvalo pochopit, že tohle je opravdu všechno, co dostanu. Neděje se nic. Jen pocity, pocity, pocity. V té knížce není nic jiného než pocity. Nikdy nesledujeme události, vždycky jen "a teď vám řeknu, co se stalo včera". A dlohé rozebírání, jaké pocity to vyvolalo.
Slibovaný thriller prostě nenastane. Máme tu dvě vypravěčky, časem se k nim přidá třetí, a obvykle se přepínáme do některé z poloh: chovám se jako kráva / vyčítám si, že jsem se chovala jako kráva / slibuji si, že už se nebudu chovat jako kráva / znovu se chovám jako kráva.
Holky neustále dělají něco, o čem ví, že to je špatně, nedovedou vysvětlit, proč to dělají, ale stejně to jdou udělat. Nemá to absolutně logiku a většinou z toho nic nevyplývá, jen další příval bolestí, pochybností, lítosti a výčitek. Když konečně v samém závěru nastane obligátní drama (k němuž by nikdy nedošlo, kdyby se hrdinka nechovala jako kráva), tak jsem o ni neměl strach, jen jsem si říkal - tak už ji sejmi, ať se konečně něco děje.
Opravdu jen pro ty, kdo místo děje dávají přednost pocitům.

Pajulk
14.05.2024 3 z 5

Knihu jsem měla dloooho v knihovně a ne a ne se k ní dostat. Trochu jsem se jí i bála, protože film jsem musela vypnout po 15 minutách, kdy jsem si říkala jen to ne prosím. Nakonec velmi kladně překvapila. Napínavé a hezky vysvětlené. Žádné moc dotazy nevyvstaly a jsem spoko.


kamilk
11.05.2024 3 z 5

Sklamanie. Zaujímavý námet, ďalej je to však len priemerné čítanie od autorky, ktorá asi nemá rada mužov. Vidí v nich len grobianov alebo naopak sexuálne idoly, ktoré sa však skôr či neskôr tiež zmenia na násilníkov so sklonmi k nevere.
Príbeh je kostrbatý, vlečie sa ako vlak pred stanicou. V závere som cítil úľavu z konca knihy. Nechápem, čo knihu dostalo do rebríčka bestsellerov. 60%

Alcaca
05.05.2024 4 z 5

Kniha se mi líbila, je plná zvratů, je čtivá a napínavá.

Eva_Skala99
26.04.2024 odpad!

Bohužel, ale na tuto knihu nemám co hezkého říct. Nejspíše je to můj pocit, osobní, že mi nesedla, ale za mě rozhodně ne. Slátanina, páté přes deváté a člověk neví která bije. Nápad hezký, jako příběh, ale to zpracování šílené.

KatnissLavender
25.04.2024 3 z 5

Pořád si živě pamatuji, jak se před těmi devíti lety o téhle knize všude psalo a mluvilo, jako by to byla nejlepší kniha všech dob. Není... Nevím proč mi trvalo tak dlouho, než jsem po ní sáhla a i teď to bylo jen díky výzvě, ale musím říct, že jsem o nic velkolepého nepřišla... První dvě třetiny mě spíš budily a potom to sice začalo být zajímavé a přiznám se, že jsem vraha neodhalila až do poslední chvíle, ale to finále nebylo zase až tak skvělé, jak by se dalo očekávat. Nebýt dějové linky z pohledu Megan, kniha by byla naprosto nezajímavá...

sarkafarka1900
27.03.2024 odpad!

Přečetl jsem 70 stran a stačilo. To je červená knihovna o nesnesitelné alkoholičce, nesnesitelné nymfomance a ještě třetí ženě, o které už radši nechci nic vědět. Líčení toho, že jedna z nich se stala nezvěstnou, jsem bral jako čtenářovo vysvobození a knihu jsem odložil. Ve spojení s touto knihou by se páter Koniáš snadno stal kladnou postavou.

elexmil
23.03.2024 3 z 5

Zápletka dobrá, to co se honilo v hlavách Rachel, Megan a Anny také dobré, policie pracovala nějak ospale, závěrečná zpověď viníka poněkud školácká. Celkově mne bavilo, v odpočinkovém čtení lepší trojhvězda.

kyssling
17.03.2024 4 z 5

Charles Bukowski by měl radost jak krásně autorka popisuje problémy s alkoholem, kocovinou a potíže s nekonečným prohlížením mobilu komu, že jsem to psal či volal ... (jak já to znám ... bohužel ...)

Na prvotinu skvělý román, nechápu to nízké hodnocení tady, ale doporučuji dávat pozor, když se mění postava co v románu zrovna vypráví, já si dost dlouho myslel, že se vrací stejná postava do děje v jiném čase ...

mirec88
16.03.2024 5 z 5

Dievča vo vlaku som videl pred pár rokmi ako film a našťastie som si nepamätal už nič z neho, tak boli pre mňa zvraty v knihe a záverečné odhalenie vraha veľmi prekvapujúce a celý thriller bol veľmi čtivý, napínavý a smutný. Žiaľ aj tu vidno, že ľudia v krajných situáciách koľkokrát konajú úplne inak ako by bežne konali a z toho vidno aj výsledok tejto knihy. A úplný koniec bol čerešnička na torte. Podľa mňa táto kniha nie je len pre ženy, úplne dobre si ho užijú aj muži, hoci je príbeh rozprávaný z pohľadov troch žien. Odporúčam aj napriek slabším hodnoteniam.

Eicherik
10.03.2024 5 z 5

Tohle bylo příjemné překvapení. Knihu totiž nepředchází zrovna nejlepší pověst. Nic jsem nečekal a dostal jsem parádní detektivní a psychologický thriller, s trochou toho železničního odéru. Postavy, zejména ty ženské, byli zajímavé a velmi podrobně vystavěné, snad jen pro něžnou polovinu lidstva ne zrovna lichotivé. Jedinou drobnou výtku bych měl k dramatickému závěru. Na můj vkus byl zbytečně přetažený, ale v rámci thrilleru naprosto vyhovující.
Citace: Jdu si lehnout, zhasínám světlo. Usnout sice nedokážu, musím to však zkusit. Předpokládám, že noční můry nakonec odezní a já si to všechno přestanu donekonečna přehrávat v hlavě, ale právě teď vím, že mě čeká sakra dlouhá noc. A zítra ráno musím vstávat časně, abych stihla vlak.

kayu
09.03.2024 3 z 5

Zpočátku se mi knížka líbila, dobře se četla a úvodní zápletka zněla slibně. Poměrně brzy mě ale nadšení přešlo, protože se příběh začal neuvěřitelně vléct. Už v polovině jsem si říkala, o čem to tak ještě může být, protože mnoho věcí se neustále opakovalo a bohužel tomu tak bylo i po zbytek knihy. Posledních pár stránek to sice trochu vylepšilo, ale i tak knížku hodnotím jako průměr.

EliskaD
04.03.2024 3 z 5

O této knize se hodně mluví a má velkou reklamu. Reklama však slibuje přespříliš. Ve skutečnosti jsem dostala hodně rozvleklé vyprávění tří žen. Příběh je nekonečně dlouhý a spěje k nepříliš napínavému konci.

minirock
27.02.2024 2 z 5

Kdysi jsem viděl film který se mi docela líbil a tak jsem ze zvědavosti i kvůli čtenářské výzvě sáhnul po této knize i když jsem tušil že asi nebudu cílová skupina. Nemýlil jsem se. Celá kniha mi přišla jako totální chaos vyprávěný třemi ženami z nichž jedna je věčně ožralá, nic si nepamatuje, jezdí vlakem do Londýna a zpět protože předstírá že jezdí do práce a bloumá v jedné ulici od jednoho domu k druhému. Ostatní dvě jsou nudící se paničky, jedna má dítě a druhá se zničehonic ztratí. A její zmizení vyšetřuje ta věčně nalitá ve chvílích kdy je trochu při vědomí. Docela by mě zajímalo co tam celou tu dobu vyšetřoval slavný Scotland Yard. No, přiznávám, vůbec mě to nebavilo.

Maki229
13.02.2024 5 z 5

Po knížce jsem sáhla, protože mě zaujal netradiční příběh - hlavní hrdinka Rachel sleduje z vlaku den co den stejné místo. A nezklamala. Vyklubal se z toho román s psychologicky dobře popsanými postavami a ke konci i slušný detektivní thriller.

Georgie1
12.02.2024 4 z 5

Podle recenzí jsem čekala malinko víc, ale špatné to rozhodně nebylo. Vše uvěřitelné. Z přátel se stanou nepřátelé, z nepřátel přátelé. Kniha má spád. Jo, mohu doporučit tomu, kdo má rád psychologickou detektivku.

Mortisha
08.02.2024 3 z 5

zajímavé, napínavé, postavy spíše záporné, jejich psychologie zajímavá, v poslední třetině už tušíte kam bude směřovat vyústění i přes to ale pořad napětí. psáno ich-formou z pohledu několika žen, každá v jiné časové ose, nakonec se prolínají. autorka mě moc nenadchne svou krimi zápletkou ale baví mě, protože žádná její postava není jen černobílá, každá vždy nese nějakou temnotu.

aneta7945
04.02.2024 5 z 5

Jedním dechem a občas i zatajeným dechem. Moc příjemné čtení.

catt1
23.01.2024 5 z 5

úžasně napínavá kniha plná zvratů.

Zlatinka.Emilly
20.01.2024 5 z 5

Moc pěkný, psychologicky laděný román.