Dívka ve vlaku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 3.87866
Žánr
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

The Girl on the Train, 2015

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

Do roka od vydání Dívky ve vlaku vydělala autorka na jejím prodeji 10 milionů dolarů. Dostala se tak na seznam Forbese, který sleduje nejlépe placené spisovatel světa. Paula Hawkins, která si na to, aby mohla knihu dopsat, musela půjčit peníze na živobytí od svého otce, se tak ocitla na 9. místě tohoto seznamu. (ddkk)


Pro pobavení uvedu zajímavnost:
V říjnu roku 2015 jsem na zdejší recenzi napsanou uživatelem DaveBukowski reagovala dvěma poznámkami - komentáři, kde jsem upozornila na jisté styčné body námětu Dívky ve vlaku s příběhem knihy A. Christie Vlak z Paddingtonu a námětem filmu Okno do dvora, viz
http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/co-vsechno-se-da-vypozorovat-z-vlaku-4753

Po více než roce se na této DK objevila další recenze Dívky ve vlaku, v níž jiný recenzent (?) - uživatel JanH upozorňuje na podobnost Dívky ve vlaku s Oknem do dvora:
http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/kniha-roku-no-to-snad-ne-7063

A aby toho nebylo dost, tak včera na literárním webu iliteratura se další recenzent (?!) nazvaný Juan Zamora (:=)) ve strhujícím odsudku Dívky ve vlaku také zmiňuje o podezření z plagiování Vlaku z Paddingtonu i Okna do dvora:
http://www.iliteratura.cz/Clanek/37601/hawkins-paula-divka-ve-vlaku

Tolik recenzentů žeby se shodlo na stejném "prvku"? Nebo žeby ne? Co když je to tak, že si nejen autorka Dívky ve vlaku půjčuje náměty u jiných autorů, ale i někteří čeští recenzenti (nebo jeden mnohojmenný? ) si půjčují náměty u mne?
Rozhodně to považuji za zajímavé. (Koka)


V roce 2016 se dočkáme filmového zpracování. Režie se ujme Tate Taylor a hlavní roli si zahraje Emily Blunt. (Styblice)


Kniha Dívka ve vlaku (The Girl on the Train) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2015 v kategorii Best Mystery & Thriller (106 149 hlasů). (LibraryGirl)


Ocenění

2015 - Kniha roku Databazeknih.cz (Novinka roku)