Seznam hostů

Seznam hostů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475562/bmid_seznam-hostu-FhR-475562.jpg 4 627 166

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola. Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách. Dokonalost je ale výsadou pánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek. A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Vendeta

The Guest List , 2020

Leena
06.04.2024 4 z 5

Mě se to líbilo, celou dobu mě drželo v napětí, kdo to vlastně bude.
Nakonec se osudy všech pozvaných tak nějak propojily, ale bohužel v negativním smyslu.

Peyka
30.03.2024 4 z 5

Moje třetí setkání s autorkou. Po dvou předchozích knihách nechápu, proč jsem jí dala ještě šanci (Pozvánku a Štvanici jsem hodnotila opravdu nízko). Každopádně jsem vlastně ráda, že jsem jí tu šanci dala. Autorka je originální v tom, že nevíte do poslední chvíle nejen identitu vraha, ale hlavně identitu oběti. Tady to tedy splnila na 100% a udržela moji pozornost a napětí až do samotného konce. Na rozdíl od Štvanice, kde mi přišli všichni jako naprostí ploší aroganti a ignoranti, tady byly postavy lépe vykreslené a s většinou jsem i soucítila - drsňák Johnno a "plus one" Hannah mi byli sympatičtí, docela jsem je chápala. Děj utíkal hlavně díky svižnému střídání vypravěčů a krátkým kapitolám.
I když se může zdát, že se 3/4 knihy nic neděje, autorka solidně budovala napětí a nutkání číst dál. Vlastně fakt fajn kniha, až jsem koukala jak z jara. Konec teda nebyl moc fér, ale co v životě je, že jo?!:)) Říká se do třetice všeho dobrého, uvidíme, co povím o čtvrté knize Byt v Paříži, kterou mám taky doma. 80%.

Hvězdinka
04.03.2024 3 z 5

Příběh o utrpení a pomstě. Dotyčná postava kudy chodila, tudy škodila... Zhruba 2/3 knihy se nic nedělo, strašně se to vleklo, závěr měl spád, vše do sebe zapadlo.

jirina3500
29.02.2024 2 z 5

Bohužel mne kniha zklamala,příliš časté střídání postav,i když neotřelý příběh.

lussinka7
24.02.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila :) Sedí mi autorky styl psaní, psychologické rozbory postav i vyprávění příběhu z pohledu různých postav. Autorku mám ráda. Tato kniha byla o chlup lepší než Štvanice

Špekyn
02.02.2024

Slabší thriller. Vyprávění se vleče a nic moc se neděje. Každá z hlavních postav předkládá svoje problémy a psychické rozpoložení. Chybí napětí, člověk je spíše zvědavý, čí mrtvolu to vlastně nalezli. Jen konec má grády. Ale schází vysvětlení některých věcí a vše je nějak moc rychle uzavřeno.

Baaletka
31.01.2024 1 z 5

Nemám ráda knihy, kde vlastně není žádná pozitivní postava. Do Agathy CH. to má daleko. Sice zajímavý styl psaní, ale výsledkem celé knihy je akorát deprese. Všichni pijí a jsou vulgární. Asi mi stačilo jedno setkání s touto autorkou.

etell
25.01.2024 3 z 5

Čakala som od knihy viac. Nezdieľam až také nadšenie, ako komentujúci, ktorých názor som si pod knihou prečítala. Od Agathy to má ďaleko. Nesadol mi spisovateľkin štýl písania. Námet je dobrý aj hlavné postavy uveriteľné (i keď niektoré extrémne lezú na nervy). Za mňa príbehovo lepšia kniha ako Posledná vec čo mi povedal, ale o dosť horšia ako Ostrov, či Sanatórium od Sarah Pearse.

shecoola
17.01.2024 5 z 5

Velkolepá svadba na ponurém severském ostrově uprostřed rozbouřeného oceánu a kterému vévodí starý hrad, dávné hroby, rašeniliště, skalní srázy a historky z minulosti. Veselá atmosféra se mění v momentě, kdy sluneční denní dobu vystřídá noční běsnění větru a výpadek proudu. Uprostřed toho všeho se pomalu rozplétají zamotané vztahy některých účastníků svadby. Je zde oběť a je zde vrah. A je tu hodně motivů. Proč a kdo... ? To celou knihu můžete pouze tušit... Velmi čtivá kniha, přečteno za několik (zimních) večerů.

pavla.ctenarka
28.12.2023 2 z 5

Zajímavý koncept, kdy čtenář hádá vraha i oběť s několika provázanými osudy hlavních postav. Nejvíce mě zaujaly dějové linky Olivie a Johna. Přesto mi však příběh přišel příliš nedotažený s ukvapeným závěrem. Po týdnu jsem musela pátrat v paměti, jak to vlastně celé bylo.

nikinikiniki
25.12.2023

Strašně zbytečně zdlouhavě popsané postavy, nebavilo mě. Po 130 stránkách se stále nic neděje... Nuda. Odloženo.

jarda155
16.12.2023 5 z 5

Hodně se mi líbil tento formát, příběh několika postav vyprávějících své příběhy ,vzájemně na sebe navazující a doplňující se v časové ose.Slušný popis postav , zajímavé prostředí.Dobré finále.

lucie1744
27.10.2023

Další knížka od autorky, která mě bavila. Napínavý děj.

barbora2115
20.09.2023 5 z 5

Úžasná kniha.

MartinProtschke
19.09.2023 3 z 5

Za půlkou knihy bylo jasné, kdo , co a proč, ale četlo se to dobře. Druhá kniha autorky, kterou jsem četl a byly dost podobné...

kanitsuj
19.09.2023 3 z 5

V detektivním příběhu ve stylu Agathy Christie sází autorka na ponurou atmosféru romantického ostrova a pokřivené vztahy mezi hrdiny. Již v první kapitole se čtenář dozví, že došlo ke zločinu - o jaký zločin se jedná a co k němu vedlo, to je předmětem dalších 300 stran. Knížku mne bavilo číst, ale necítila jsem takové napětí jako při četbě jiných podobných příběhů. Překombinované vztahy mezi hrdiny stěžovali orientaci a ubrali i pointě, která aspoň pro mne byla příliš vykonstruovaná. Štvanici dám přesto ještě šanci:-)

Maky806
06.09.2023

Takovou svatbu prostě zažít nechcete. Četlo se to velmi dobře. Měli to spád.

megamysl1901
02.09.2023 5 z 5

Perfektní, přesně jako Štvanice. Už se těším na další autorčiny knihy. 5* a určitě doporučuju.

Bogeyman
24.08.2023 5 z 5

Totální nářez. Stejně jako ve Štvanici se hádá jak vrah, tak i oběť. Kdo zemře jsem po nějaké chvíli správně trefil, ale vraha? Měl jsem tolik teorií, ale vraha jsem stejně neodhalil.
Postavy byly skvěle napsané. Překvapivé zvraty nechyběly. Atmosféra až hororová. Závěr GENIÁLNÍ.

raty
17.08.2023 5 z 5

Čtivý, napínavý příběh odehrávající se v aktraktivním prostředí. Dobře vystavěná a vysvětlená zápletka. Napětí vytvořené krátkými kapitolami, vyprávěnými z pohledu několika postav. Díky tomu, že jsem neměla žádné velké očekávaní, jsem mile překvapená. Takže hodnotím vysoko, autorce se podařilo mě zaujmout a přečteno jsem měla velmi brzy.

Myslím, že jediné co knize škodí jsou upoutávky na předních a zadních deskách. Zabíjet pro pozvánku na snobskou svatbu by chtěl asi málokdo. A noblesy knih Agathy Christie a Luise Penny tato zdaleka nedosahuje.

vraždy detektivní a krimi romány krimi britská literatura

Lucy Foley
britská, 1986