Seznam hostů

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola. Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách. Dokonalost je ale výsadou plánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodnou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek. A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475562/big_seznam-hostu-FhR-475562.jpg 4.356
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

The Guest List, 2020

Kniha Seznam hostů

RoseDadas
předevčírem

Seznam hostů mě bavil od začátku až do konce. Prostředí, postavy, vše bylo naprosto perfektní. Mnozí dílo přirovnávají k detektivkám Agathy Christie, nutno podotknout, že to dost dobře funguje jako marketingový tah, ale pravdivé je tvrzení pouze částečně, autorka má svůj vlastní specifický styl. Jednotlivá zrnka příběhu se přesypávají a čtenář až do posledního zrníčka neví jistě, jak vše dopadne. Děj není zaměřen na velkou akci, naopak se soustředí na psychologii postav, na zdánlivě banální věci, které jsou ve výsledku mnohem důležitější a jež nakonec krásně zapadnou do celku.

JitkaHambi
předevčírem

Úžasné!Kniha mě vtáhla do děje hned od začátku.Skvěle popsaná atmosféra ostrova, jak kdybych tam byla s nimi.Do konce knihy nevíte kdo je oběť a co se vlastně stalo.
Líbilo se mi to ještě víc než Štvanice!
Mám novou oblíbenou autorku :-) Víc takovýchto knih prosím :-)

Refadora
předevčírem

Kniha mně úplně vtáhla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Autorka moc hezky vykreslila prostředí malého ostrova s hrozivými útesy a starobyle vyhlížejícím hradem a příběh vyprávěla věrohodně ústy několika postav. Líbilo se mi střídání úhlu pohledu i prolínání součastnosti se vzpomínkami jednotlivých hrdinů. Jednu hvězdu ubírám za trochu nepravděpodobnou shodu náhod, na jednom místě se sešlo opravdu hodně lidí, kteří mají něco společného.

Višnička
26. listopadu

Za mě super, velice dobře vykreslené postavy, jakoby je člověk znal osobně, krásně se četlo, vřele doporučuji!

dencazrnu
26. listopadu

Tak tohle byla opět jízda v podání Lucy Foley. Knížka byla prostě skvělá a hlavně já opravdu do poslední chvíle netušila. Děj je místy mrazivý a prostředí, ve kterém se svatba odehrává je popsané na jedničku. Kniha vás vtáhne, že občas si připadáte, že jste na ostrově také. Některé postavy byly na pár facek, ale ve finále člověk pochopí, proč tomu tak bylo. Kniha byla o kousek lepší, než Štvanice a já doufám, že autorka nám připraví ještě další knihy, protože tohle se čte vážně samo! Troufám si říct, že Seznam hostů řadím mezi jednu z nejlepších knih, kterou jsem v roce 2021 četla :-)

FejKýý
25. listopadu

Tak tohle bylo pro mě jedno velké wau. Nejdříve zažívate docela nudu, tak jsem to měla i u Štvanice. Ale všechno se začíná zamotávat a vy čekáte kdy se to pěkně všechno rozmotá a pak to přijde a čtete a čtete a je konec. Na pár věcí jsem přišla ale kdo byl vrah, na to teda ne! Autorka mě zase dostala. Mrtvola vám je jinak pak postupně jasná ale až do konce to není úplně jisté. Za mě opět parádní příběh. Já jsem z toho opravdu opět odvařená, tak popravdě nevím moc co k tomu napsat. Štvanice mě bavila, tohle též (o kapku lepší). A já se těším a prosím ať u nás co nejdříve vyjde další kniha od paní spisovatelky. Hodnotila bych knihu plným počtem ale bohužel začátek byl opravdu nudnější. 4,5*

mysterygirl
25. listopadu

Nebylo to spatne, ale neco mi tam chybelo nebo vadilo

knihomolkaMist
21. listopadu

Asi jsem čekala něco velkolepějšího... Rozhodně bych to nezařadila mezi thrillery. Jo, otevírají se tam nějaká „temná“ tajemství, ale i tak bych to zařadila spíš do nějakého (heavy) contemporary.
Mě to prostě nevyvolalo takové to obávání, zda za vámi někdo nestojí, husí kůži, ten moment, kdy si musím na chvíli oddechnout, než budu pokračovat dál.
Napsané to je rozhodně skvěle, ale až na posledních cca 50 stran to je prostě o ničem.
Tomu, kdo má rád temná tajemství tato kniha určitě sedne víc :)