Seznam hostů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola. Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách. Dokonalost je ale výsadou plánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodnou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek. A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475562/big_seznam-hostu-FhR-475562.jpg 4417
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Vendeta
Originální název:

The Guest List, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (108)

Kniha Seznam hostů

evin84
16. ledna

Kniha byla velmi čtivá, určitě doporučuji. Ten konec ale mohl být víc rozvinutý.

Dolik13
15. ledna

O knize jsem nevěděl nic, dostal jsem ji zdarma, a tak jsem se na ní vrhnul. V průběhu knihy jsem přemýšlel, zda se jedná o horor, thiller, či detektivku, ale nakonec se z toho vyklubal průměrný thiller s naprosto nezajímavými a nesympatickými postavami. Ano, prostředí je zajímavé, autorka píše atraktivním stylem, nicméně celkový pocit z knihy je takový, že za týden už si z knihy nebudu pamatovat vůbec nic. Kdybych věděl, že má kniha takto vysoké hodnocení, tak by moje zklamání bylo asi o to větší.


Beamy
10. ledna

Průměrný thriller, zajimavý tím, že nejen totožnost vraha,ale i oběti se dozvíte až téměř na konci.

Přečti_si
30.12.2022

Hodně dobrý! Každá postava má své tajemství, všechno souvisí se vším a postupně se vše odkrývá. Jen konec mě dost zklamal, čekala jsem, že to poslední chvíle budu tápat, hádat a obviňovat tu jednoho, tu druhého hosta. To se tu úplně nestalo-

Jancas.s
20.12.2022

(+ SPOILER) Velmi promyšlený příběh, děj postupně gradoval, smyčka se postupně utahovala, což bylo příjemně čtivé, ALE na můj vkus obět nas*ala až moc lidí naráz ;)

8182
11.12.2022

Napínavý detektivní příběh, vyprávěný z různých perspektiv, částečně retrospektivně, žádný krvák. Zápletka je možná až prílis prekombinovana. Milá oddychovka. Vřele doporučuji.

ela2710
01.12.2022

Jules a Will pôsobia ako dokonale krásny pár. Po krátkej známosti sa rozhodnú vziať. Svadba je netradičná a koná sa na írskom ostrove. Na ostrov postupne prichádzajú hostia. Starí priatelia sa po rokoch opäť stretávajú a zabudnuté tajomstvá vyplávajú na povrch. Na ostrove zúri víchrica. Krátko po krájaní svadobnej torty vypadne prúd....a nájde sa 1 mŕtvy.
Každý človek na svadbe má svoje tajomstvá, každé je závažné a každý má motív vraždiť. Kto je vrah?

V knihe striedajú kapitoly z pohľadu rôznych postáv. Netrvá ale dlho a ľahko sa v nich zorientujete. Dej bol napínavý. Príbeh každej postavy sa postupne odhaľoval, až kým nebolo odkryté celé jej tajomstvo. Niektoré tajomstvá boli veľmi, veľmi smutné a iné zas neskutočne temné. Najviac ľúto mi bolo určite Hannah, ktorá mi bola vlastne aj najsympatickejšia :).
Kto bude obeť som tušila cca. od polovice knihy, ale stále boli pochybnosti, keďže ich do úvahy pripadalo viac. Nuž a páchateľ? Toho by som neuhádla...a som rada, že sme sa dozvedeli kto ním je ako to s ním bolo (myslela som si, že nám ho autorka neprezradí). Knižku odporúčam a určite prečítam od autorky aj ďalšie.

Lena79
30.11.2022

Začátek knihy mi přišel takový rozvláčný chvílemi až nudný. Jak příběh postupoval, tak mi kdeco začalo dávat smysl a vše do sebe zapadalo. Téměř do poslední chvíle nevíte, kdo je oběť a už vůbec netušíte, kdo je vrah. Na obě role je mnoho adeptů. Myslím, že se autorce kniha povedla.

1