Seznam hostů

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola. Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách. Dokonalost je ale výsadou plánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodnou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek. A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475562/big_seznam-hostu-FhR-475562.jpg 4417
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

The Guest List, 2020

Kniha Seznam hostů

evin84

Kniha byla velmi čtivá, určitě doporučuji. Ten konec ale mohl být víc rozvinutý.

Dolik13

O knize jsem nevěděl nic, dostal jsem ji zdarma, a tak jsem se na ní vrhnul. V průběhu knihy jsem přemýšlel, zda se jedná o horor, thiller, či detektivku, ale nakonec se z toho vyklubal průměrný thiller s naprosto nezajímavými a nesympatickými postavami. Ano, prostředí je zajímavé, autorka píše atraktivním stylem, nicméně celkový pocit z knihy je takový, že za týden už si z knihy nebudu pamatovat vůbec nic. Kdybych věděl, že má kniha takto vysoké hodnocení, tak by moje zklamání bylo asi o to větší.

Beamy

Průměrný thriller, zajimavý tím, že nejen totožnost vraha,ale i oběti se dozvíte až téměř na konci.

Přečti_si
30.12.2022

Hodně dobrý! Každá postava má své tajemství, všechno souvisí se vším a postupně se vše odkrývá. Jen konec mě dost zklamal, čekala jsem, že to poslední chvíle budu tápat, hádat a obviňovat tu jednoho, tu druhého hosta. To se tu úplně nestalo-

Jancas.s
20.12.2022

(+ SPOILER) Velmi promyšlený příběh, děj postupně gradoval, smyčka se postupně utahovala, což bylo příjemně čtivé, ALE na můj vkus obět nas*ala až moc lidí naráz ;)

11.12.2022

Napínavý detektivní příběh, vyprávěný z různých perspektiv, částečně retrospektivně, žádný krvák. Zápletka je možná až prílis prekombinovana. Milá oddychovka. Vřele doporučuji.

ela2710
01.12.2022

Jules a Will pôsobia ako dokonale krásny pár. Po krátkej známosti sa rozhodnú vziať. Svadba je netradičná a koná sa na írskom ostrove. Na ostrov postupne prichádzajú hostia. Starí priatelia sa po rokoch opäť stretávajú a zabudnuté tajomstvá vyplávajú na povrch. Na ostrove zúri víchrica. Krátko po krájaní svadobnej torty vypadne prúd....a nájde sa 1 mŕtvy.
Každý človek na svadbe má svoje tajomstvá, každé je závažné a každý má motív vraždiť. Kto je vrah?

V knihe striedajú kapitoly z pohľadu rôznych postáv. Netrvá ale dlho a ľahko sa v nich zorientujete. Dej bol napínavý. Príbeh každej postavy sa postupne odhaľoval, až kým nebolo odkryté celé jej tajomstvo. Niektoré tajomstvá boli veľmi, veľmi smutné a iné zas neskutočne temné. Najviac ľúto mi bolo určite Hannah, ktorá mi bola vlastne aj najsympatickejšia :).
Kto bude obeť som tušila cca. od polovice knihy, ale stále boli pochybnosti, keďže ich do úvahy pripadalo viac. Nuž a páchateľ? Toho by som neuhádla...a som rada, že sme sa dozvedeli kto ním je ako to s ním bolo (myslela som si, že nám ho autorka neprezradí). Knižku odporúčam a určite prečítam od autorky aj ďalšie.

Lena79
30.11.2022

Začátek knihy mi přišel takový rozvláčný chvílemi až nudný. Jak příběh postupoval, tak mi kdeco začalo dávat smysl a vše do sebe zapadalo. Téměř do poslední chvíle nevíte, kdo je oběť a už vůbec netušíte, kdo je vrah. Na obě role je mnoho adeptů. Myslím, že se autorce kniha povedla.