Seznam hostů

Seznam hostů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475562/bmid_seznam-hostu-FhR-475562.jpg 4 632 167

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola. Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách. Dokonalost je ale výsadou pánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek. A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Guest List , 2020

Ajuszka
07.11.2021 5 z 5

Velmi dobře napsaný příběh, který během své cesty odkrývá spoustu tajemství. Sama jsem byla velmi překvapená, jak to do sebe nakonec všechno zapadlo.
Určitě doporučuji k přečtení.

Adhara
04.11.2021 4 z 5

Prekvapilo ma, že je to knižka od tej istej autorky, ktorá napísala Štvanicu. Aj keď má rovnakú tému, je o hviezdičku lepšie spracovaná. Mračná sťahujúce sa nad svadobnou oslavou som si užila, aj napriek tomu, že temné tajomstvá postáv sa odkrývali len veľmi pozvoľna. Vzťahy medzi postavami sú prepletené, ich charaktery pekne vykreslené. Opäť veľmi dlho nielenže nepoznáme vraha, ale ani obeť. A vrah naozaj prekvapil. Vytkla by som len pasáže písané z pohľadu Willa, nepôsobili na mňa presvedčivo.

vnimat_Krasu
01.11.2021 4 z 5

Štvanice: reparát. Tam, kde mě předchozí román od Lucy Foley nudil přehnanými detaily a dusil nezajímavými postavami, je v Seznamu hostů všechno v pořádku. Christieovská poetika zůstala. Střídání hrdinů taky. Svatební tajemství je ale sevřenější, lépe graduje, dobře pracuje s motivacemi, a prostě a jednoduše baví. Nebýt ke konci až přespříliš silná koncentrace absolutních náhod, byl bych spokojenej zcela. V žánru moderních kopií Hercula Poirota ale rozhodně extraliga.

Veronika2692
31.10.2021 5 z 5

Dávám plný počet hvězd. První kniha od autorky a opravdu mě dostala, strašně mě bavila, krásně zamotané, propletené příběhy jednotlivých postav, neuvěřitelně skvěle napsané a závěr jen třešnička na dortu. Paráda.

martineden
30.10.2021 5 z 5

Tak toto byla vynikající jízda! Ostrov a vybraná společnost. Nepřipomíná vám to něco z anglické tradice detektivky?

annettka1098
27.10.2021 5 z 5

Kniha je opět vyprávěna z pohledu několika postav, které postupně velmi do detailu poznáváme a každá postava nám odkrývá svá tajemství. Příběh od počátku provází pochmurná až tíživá atmosféra a vy tušíte, že tato svatba nebude úplně tak idylická, jak si Jules přeje. Její hlavní družička a současně sestra se tváří dost nešťastně, s nikým nemluví a spíše se skrývá. Ženichův svědek Johnno si zapomněl oblek… jen pár drobných útržků napovídá, že tato svatba neproběhne úplně hladce. Ovšem co se skutečně během čtení dozvíte, to vám vyrazí dech!
Do cca poloviny knihy se seznamujete s hlavními aktéry a musím říct, že co postava, to zajímavá minulost, to skryté tajemství. Ovšem ta hlavní odhalení si autorka nechala až téměř na konec a já jsem posledních 100 stran knihy jen valila oči a skoro nedýchala. Autorce se podařilo nejen bravurně popsat nehostinnou atmosféru jednoho irského ostrova, ale především opět nezklamala co do charakteristiky postav!

Prostě a jednoduše, jestli se vám líbila kniha Štvanice od stejné autorky, Seznam hostů vás rozhodně nezklame, naopak! Ano, je pravda, že autorka jede podle stejného scénáře - úzký okruh lidí, který se ocitne na místě „mimo civilizaci“, kde se něco stane a podezřelým musí být někdo z přítomných. Opět dlouho nevíme, co se stalo, komu a proč, natož kdo za tím stojí. Vývoj knihy Seznam hostů je téměř totožný s vývojem knihy Štvanice a někdo by řekl, že autorka nepřišla s ničím novým. Mně to ale vůbec nevadilo. Knihu jsem si náramně užila a těším se na další!

mrsterezz
16.09.2021 3 z 5

O této knize se hodně mluvilo a já se na ni moc těšila. Osobně si myslím, že se kniha zaměřila více na samotné postavy než na děj. Prvních 200 stran jsem nebyla moc nadšená ani nijak začtená. Dělalo mi problém si zapamatovat, kdo zrovna vypráví příběh. Zato posledních 100 stran, to byl jiný příběh. Hltala jsem stránku po stránce až do konce. Za ty první stránky, které působily jen jako nekonečná svatba, dávám 3,5 hvězdičky.

vraždy detektivní a krimi romány krimi britská literatura

Lucy Foley
britská, 1986