Pozvánka

Řím roku 1953. Novinář Hal hledá ve Věčném městě rozhřešení za svou temnou minulost. Jednoho večera se náhodou ocitá na večírku místní smetánky, kde se seznamuje se záhadnou Stellou. Byť oba mladí lidé pocházejí z naprosto odlišného prostředí, přitahuje je to k sobě jak dva magnety. Na krátkou chvíli, na jednu noc, zakusí nový život, aby se rozešli s vědomím, že už se nikdy v životě neuvidí. Nečekaně se však setkávají o rok později, když Hal přijme nabídku napsat reportáž z opulentní plavby, kterou italská hraběnka se svými přáteli hodlá podniknout podél pobřeží italské Riviéry na filmový festival v Cannes. Na palubě se shromáždí nejznámější umělci a filmové hvězdy tehdejší doby, Hala však zajímá pouze jediná osoba - Stella. A přestože minulost každého na palubě je ve značném rozporu s jejich vnějším pozlátkem, nejvíc toho skrývá Stella. Jak Halova posedlost Stellou roste, je čím dál odhodlanější udělat z ní stejnou dívku, kterou byla oné noci – tedy dívku, která není spoutána vlastní minulostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/350979/pozvanka-pZ4-350979.jpg 4.212
Vydáno:, Ikar (ČR)

Akťavs
dnes

kniha mě příliš nenadchla, tajemství minulosti hlavních hrdinů mohla být více rozepsaná, zajímavé bylo střídání časových rovin, které udržovalo napětí, ale konec mě trochu zklamal, dávám tři hvězdy

putpuda

Nevím, co jiného bych dodala, vše už bylo napsáno v předchozích komentářích ;). Líbila se mi moc. Romantika zahalená tajemstvím, italská riviéra...nádhera! Pěkně se čte. Těším se na další ;)

Šánka

Velmi jsem se těšila na další knihu této autorky, neboť její prvotina ,, Kniha ztrát a nálezů" se mi moc líbila a já si i tentokrá její další příběh krásně užila.
Dostáváme se v něm do výborně vykreslené atmosféry Říma 50. let minulého století a v několika dějových linkách a časových rovinách sledujeme pestrý milostný příběh Stelly a Hala i mnoha dalších jeho aktérů, poznamenaný válkou i skrytými tajemstvími, jež každý z nich ukrývá.

Jára76

Moje oblíbená autorka opět nezklamala.Krásný neotřelý příběh z poválečné Itálie.

jluky
09.12.2017

Neobyčajná kniha, pri čítaní som bola uzavretá v čase a priestore, doľahla na mňa ozvena vojny, malomocnosť mamonu.....,................doporučujem. Je nad čím rozmýšľať. Hlavne pohol sa vôbec svet dopredu? Poučil nás čas?....Źiaľ, často si myslím, že morálka a základné ľudské hodnoty zostávajú pošliapané, zabudnuté,vysmievané...

Ereniss
27.11.2017

Velmi zajímavá knížka, která na vás zapůsobí hlavně svojí atmosférou.