Seznam hostů

Seznam hostů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475562/bmid_seznam-hostu-FhR-475562.jpg 4 632 167

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola. Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách. Dokonalost je ale výsadou pánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek. A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery

Nuda a neoriginální myšlenka

Angie.D
28.04.2023 3 z 5

3.5*

Keď sa rozprávková svadba zmení na nočnú moru.

Musím povedať, že námet ma zaujal hneď a našťastie ma kniha úplne nesklamala.
Ak máte radi krimi príbehy, či už knižné alebo filmové, na štýl uzavretej spoločnosti, vraždy a hľadania páchateľa v úzkom kruhu ľudí, toto vás bude baviť. Je to síce viac zamotané pretože až takmer do záveru netušíme nielen kto je vrah, ale ani kto je obeť.
Spočiatku môže byť mätúce striedanie kapitol z pohľadu veľa postáv, teda aspoň ja som si na to dlhšie zvykala a zorientovávala sa. Akonáhle som si vedela pospájať kto je kto, začala som vymýšlať svoje teórie :) Rozuzlenie sa mi páčilo, veľa vecí postupne začalo dávať zmysel a prišla som na ne priebežne. Malo to grády, správnu dávku tajomna, desivosti, creepy pocitov, ale niečo špeci sa žiaľ nekonalo.
Nikto mi nebol sympatický a po pravde mi bolo jedno kto umrel, všetci boli mimo. Zároveň mi aj chýbalo, že sa nevie kto je obeť, tak som si nemohla užívať hádanie počas celej knihy kto je vrah.

TeriLoch
21.04.2023 5 z 5

Dobře a rychle se četlo, krátké kapitoly super. Líbilo se mi i střídání postav. Kniha mi připomínala knihu Hra na vraždu :) Takovýhle styl se mi líbí. Jednoduché, skupina lidí a někdo je vrah. Doporučuji.

Marek82
19.04.2023 4 z 5

Dobré, ale nie výborné. Prednosťou knihy je viac interpretov a striedanie postáv. Rovnako prostredie je zaujímavé, aj keď Hebridy od Maya to nie sú ani náhodou. Obľúbenú postavu si však zrejme nenájdete. Ich správanie mi bolo cudzie, nepomohol tomu ani miestami kŕčovitý a neprirodzený preklad - neznášam keď sa v preklade objaví na mnohých miestach výraz patetický....Keď sa skombinoval s nepochopiteľným správaním postáv, ostalo len bizarné panoptikum postavičiek a vzťahov, kde som vzdal hľadanie pravdepodobnosti a logiky takéhoto stretnutia a nechal som sa už len unášať do vcelku podareného aj keď veľmi skratkovitého finále. Uvidíme, koľko z knihy mi ostane v hlave aj po čase. Možno práve vďaka do krajnosti komplikovaným vzťahom si budem čo to pamätať aj neskôr.

petgona
19.04.2023 5 z 5

Pacilo sa mi to. Napatie bolo budovane postupne a hoci bolo vyvrcholenie az na samom konci, nemala som pocit, ze som bola ukratena. Pocasie, ktore naberalo na obratkach pekne ramcovalo dej a doplnalo tajuplnu atmosferu.
Celkovo prijemne a nenarocne citanie, ktore nedovoli pustit knihu z ruky. Urcite odporucam.

drakamena
15.04.2023 3 z 5

Banda nesympatických lidí, zralých na cvokaře, se sejde na pustém ostrově na svatbě, kde snad kromě ženicha nechce nikdo doopravdy být. No, jednu výhodu to mělo, všichni mi byli natolik protivní, že mi bylo ukradené, koho nakonec zavraždí a kdo bude vrah, to je pravda. Prostě jsem nebyla do děje citově zainteresovaná, nikomu jsem nefandila. Navíc měla kniha dost rozvleklý začátek a jakoby uťatý konec. Takže takový průměr, nic mě na ní doopravdy neuchvátilo.

TVer
09.04.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila.
Postupné rozplétání veškerých tajemství bylo zajímavé a spojení, které se tam vyskytli byli nakonec poměrně zajímavé (i když možná trochu nepravděpodobné).
I tak jsem si ale knihu užila, skvělá kniha pro čtení v chladnou neděli.

Lenoulinka
01.04.2023 2 z 5

Začátek mi přišel slabší. Od poloviny už to mělo spád. Skoro se divím, že mrtvých nebylo více. Motivů mezi účastníky svatby bylo dost.

Kralimar
31.03.2023 4 z 5

Kniha se moc dobře čte, jednotlivé charaktery jsou dobře propracované. Četla jsem na dovolené a přečetla jsem jedním dechem. Jediné, co mě nebavilo, bylo to střídání minulosti a současnosti. Tu minulost bych klidně vynechala, bylo by to bez toho napínavější a svižnější.

Danilla
11.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha nebyla úplně špatná ale rozhodne se na konci nedostavil takový ten wau efekt. Jednoduché čtení a i když vyprávěné z pohledu více osob, čtenář se v tom neztrácí.

Spoiler
Je jen těžko uvěřitelné, že by se všechny oběti sešli na jedné svatbě.

Reader1133
09.03.2023 4 z 5

Tato kniha se mi velice líbila a velice dobře četla, jelikož byla vyprávěna z pohledu jednotlivých postav, což bylo velmi příjemné čtení. Kniha se odehráva na malém irském ostrůvku, na němž si řeknou své ano dva lidé, jež jsou mladí, úspěšní. Mají zde své kamarády, rodinu, ačkoli každý si na tomto ostrově uvědomuje, co si vlastně opravdu o tom dotyčném myslí a vyplavují na povrch vzpomínky, křivdy minulosti, tajemství, jenž by měla raději ve svatební den zůstat ukrytá. Kniha se četla jedním dechem, autorka popsala tak barvitě ostrůvek, zámeček jenž je na ostrůvku, rašeliniště, kterému je se lepší vyhýba, a moře, jenž má svoji zvláštní barvu, že jsem si chvilkama říkal, že bych tam chtěl být. Konec byl naprosto šokující, což jsem vůbec nečekal a šokovalo mi kdo byla oběť a ještě mi více šokovalo, kdo za tím stál a kdo nesl vinu, ačkoli na to si každý čtenář udělá obrázek sám. Knihu velmi doporučuji, protože to je ten typ knihy, u který si odpočinete a je zde vybarvená naše společnost, kdo jak koho vnímá, co si o tom druhém myslí, ačkoli se né vše musí jevit, tak jak to vypadá. Jediné, za co strhávám jednu hvězdičku dolů je to, že tato kniha rozhodně není thriller a jak se píše v anotaci, že je zde mrtvola, tak ta samotná oběť, jenž přijde o život vrahovo rukou, bude úplně až na samém konci, ale stojí za to tato kniha, protože kdo byl pachatel vás úplně šokuje a za přečtení to stojí, protože můžete podle indícií různých postav se domnívat a hádat, kdo by mohl být pachatelem.

Dendulka118
07.03.2023 5 z 5

Toto byla moje první kniha od autorky, ale musím říct, ze me nadchla. Kniha je psaná z pohledu více lidi což je zajímavý styl, který se mi poslední dobou dost líbí. Nechybělo napětí a zvraty. Knihu jsem četla jedním dechem a těšila se na konec. Opravdu skvělý příběh s promyšleným propojením a překvapením na konci. Hodnotim jako 5 z 5

ELENtheKNIHOMOL
21.02.2023 5 z 5

Pokud máte rádi tajemno,tato kniha bude pro Vás to pravé.

Na vzdáleném a pustém ostrově u irského pobřeží ,který je plný strmých útesů a rašelinišť,se scházejí hosté, aby oslavili dva lidi,kteří chtějí spojit své životy v jeden.
Nevěsta si přála pro svou svatbu jedinečné a velkolepé místo.Tento ostrov je děsivý, ale zároveň nádherný a hlavně soukromý prostor pro nastávající pár, který jakožto známé osobnosti netouží po pohledech veřejnosti.
Ženich je pohledný a okouzlující televizní hvězda.
Nevěsta je chytrá a ambiciózní vydavatelka online časopisu.
Během čtení zjišťujeme,že skutečné potíže a nebezpečí této svatby nemá co do činění s ostrovem ani s blížící se bouří v podobě těžkých vln narážejících na útesy,nýbrž se odehrává mezi hosty.
Autorka nám tu nabízí vyprávění z pohledu několika postav, což mě se osobně v knihách líbí, protože tím dostává příběh větší hloubku.A tady se nám kapitoly vrací i mezi součastností a minulostí,ale nebojte,vše je dobře přehledné a postavy jsou tak odlišné, že i když je tam více perspektiv,funguje to skvěle.
Lucy zde právě díky počasí a prostředí, do kterého je vyprávění zasazeno,vybudovala temnou atmosféru, která dokonale přispívá k pocitu blížící se zkázy a tento pocit prostupuje celým příběhem.
Líbilo se mi, že dlouhou dobu nemáte tušení kdo je oběť,takže nemůžete odhalit ani vraha.
Závěr mě šokoval, vůbec jsem tohle nečekala.Plyne nám z toho i pěkné ponaučení o tom,že minulost a naše činy se nám vždy vrátí.

Sabii14
21.02.2023 5 z 5

Příjemné a rychlé čtení, příběh jednodušší a přesto pořád zajímavý. Líbilo se mi, že kapitoly jsou z více pohledů hlavních hrdinů, které si čtenář oblíbí podle vlastní sympatie a jen doufá, že zrovna on nebude vrah. Konec mě hodně překvapil a to hlavně tím, že jsem postupně měnila názor na to, že jsem spíše doufala, že můj oblíbený hrdina bude právě ten vrah :D

Tereyciiik
19.02.2023 4 z 5

První kniha od této autorky. Nic jsem od ní nečekala a byla jsem mile překvapená. Děj krásně plul, nikde žádný zádrhel ani zbytečné zdržování a omáčka okolo. Trochu mě štvalo to napínání na konci každé kapitoly, ale tím mě vlastne autorka držela stále u knihy, kterou jsem musela dočíst. Myslím, že zkusím další.

Forrest
18.02.2023 2 z 5

Atraktvní prostředí, atraktivní téma, svěží děj a spád, ale román Štavanice se líbil mnohem více.
Z mého pohledu příliš mnoho náhodných setkání spousty lidí na malém prostoru mi trochu připomínalo Fričovu Pytlákovu schovanku. Jenže to se právě asi dnes žádá.
Na závvěr snad jen přání aby autorka nezklouzla do jakési laciné formy feministického pojetí svých románů. I když i to je v současné době žádané.

Pavlína2019
14.02.2023 5 z 5

Super!
Jsem velice spokojená, kniha se mi moc líbila, má krátké kapitoly a spád, byla podle mého vkusu - ostrov, hotel, moře, záhady z minulosti...
Mám novou oblíbenou autorku a těším se na další knihu.
Doporučuji!

Parwana
12.02.2023 4 z 5

Stejně čtivé jako předchozí kniha Štvanice, i když bylo zřejmé, že autorka ze svojí prvotiny hodně vycházela. Propojení všech postav jsem tušila zhruba od poloviny, na díla Agathy Christie to však nemá ani zdaleka, jakkoliv jsem s knihou strávila příjemný víkend.

berila
10.02.2023 4 z 5

Já jsem spokojená, dobře a čtivě napsaný thriller. K přečtení všem určitě doporučím.

evin84
16.01.2023 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, určitě doporučuji. Ten konec ale mohl být víc rozvinutý.

vraždy detektivní a krimi romány krimi britská literatura

Lucy Foley
britská, 1986