Seznam hostů

Seznam hostů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475562/bmid_seznam-hostu-FhR-475562.jpg 4 632 167

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola. Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách. Dokonalost je ale výsadou pánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek. A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Guest List , 2020

Dolik13
15.01.2023 3 z 5

O knize jsem nevěděl nic, dostal jsem ji zdarma, a tak jsem se na ní vrhnul. V průběhu knihy jsem přemýšlel, zda se jedná o horor, thiller, či detektivku, ale nakonec se z toho vyklubal průměrný thiller s naprosto nezajímavými a nesympatickými postavami. Ano, prostředí je zajímavé, autorka píše atraktivním stylem, nicméně celkový pocit z knihy je takový, že za týden už si z knihy nebudu pamatovat vůbec nic. Kdybych věděl, že má kniha takto vysoké hodnocení, tak by moje zklamání bylo asi o to větší.

Beamy
10.01.2023 3 z 5

Průměrný thriller, zajimavý tím, že nejen totožnost vraha,ale i oběti se dozvíte až téměř na konci.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Hodně dobrý! Každá postava má své tajemství, všechno souvisí se vším a postupně se vše odkrývá. Jen konec mě dost zklamal, čekala jsem, že to poslední chvíle budu tápat, hádat a obviňovat tu jednoho, tu druhého hosta. To se tu úplně nestalo-

Jancas.s
20.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Velmi promyšlený příběh, děj postupně gradoval, smyčka se postupně utahovala, což bylo příjemně čtivé, ALE na můj vkus obět nas*ala až moc lidí naráz ;)

8182
11.12.2022 4 z 5

Napínavý detektivní příběh, vyprávěný z různých perspektiv, částečně retrospektivně, žádný krvák. Zápletka je možná až prílis prekombinovana. Milá oddychovka. Vřele doporučuji.

knihomolka_eli
01.12.2022 4 z 5

Jules a Will pôsobia ako dokonale krásny pár. Po krátkej známosti sa rozhodnú vziať. Svadba je netradičná a koná sa na írskom ostrove. Na ostrov postupne prichádzajú hostia. Starí priatelia sa po rokoch opäť stretávajú a zabudnuté tajomstvá vyplávajú na povrch. Na ostrove zúri víchrica. Krátko po krájaní svadobnej torty vypadne prúd....a nájde sa 1 mŕtvy.
Každý človek na svadbe má svoje tajomstvá, každé je závažné a každý má motív vraždiť. Kto je vrah?

V knihe striedajú kapitoly z pohľadu rôznych postáv. Netrvá ale dlho a ľahko sa v nich zorientujete. Dej bol napínavý. Príbeh každej postavy sa postupne odhaľoval, až kým nebolo odkryté celé jej tajomstvo. Niektoré tajomstvá boli veľmi, veľmi smutné a iné zas neskutočne temné. Najviac ľúto mi bolo určite Hannah, ktorá mi bola vlastne aj najsympatickejšia :).
Kto bude obeť som tušila cca. od polovice knihy, ale stále boli pochybnosti, keďže ich do úvahy pripadalo viac. Nuž a páchateľ? Toho by som neuhádla...a som rada, že sme sa dozvedeli kto ním je ako to s ním bolo (myslela som si, že nám ho autorka neprezradí). Knižku odporúčam a určite prečítam od autorky aj ďalšie.

Lena79
30.11.2022 4 z 5

Začátek knihy mi přišel takový rozvláčný chvílemi až nudný. Jak příběh postupoval, tak mi kdeco začalo dávat smysl a vše do sebe zapadalo. Téměř do poslední chvíle nevíte, kdo je oběť a už vůbec netušíte, kdo je vrah. Na obě role je mnoho adeptů. Myslím, že se autorce kniha povedla.

Kekik
27.11.2022 5 z 5

A pak zhasnou světla.
Výborný thriller. Do detailů promyšlená zápletka. Odlehlý ostrov. Mnoho tajemství. A také několik důvodu k vraždě. Příběh je hodně za hranou uvěřitelnosti, ale to vůbec nevadí. Já si čtení náramně užila. Jsem také ráda, že nás autorka nenechala na pochybách, kdo vraždil. Takový konec by mě naštval. Ovšem chvilku jsem se bála, že to tak bude.
Štvanice mě doposud míjela. Nějak jsem si myslela, že to nebude kniha pro mě. Takže když jsem si kupovala Seznam hostů, neměla jsem ponětí, že se jedná o stejnou autorku. Teď po dočtení se Štvanice dostala na seznam knih ke koupi. Také jsem zjistila, že mám doma od autorky ještě jednu knihu, a to s názvem Pozvánka.

pastelkaX
14.11.2022 4 z 5

Styl vyprávění, kdy se střídá několik postav je zezačátku trochu matoucí a chvíli trvá se zorientovat kdo je vlastně kdo. Oproti jiným knihám tohohle žánru nehádá čtenář jen jméno vraha, ale pro změnu i kdo je oběť. Na téhle svatbě má každý nějaké tajemství a některá jsou opravdu temná.

Pajulk
05.11.2022 5 z 5

Nedokázala jsem se odlepit. Do poslední chvíle nevíte kdo to co teda. Za mě super!

@pribehyodjany
31.10.2022 3 z 5

Podle anotace jsem čekala asi víc té svatební pompéznosti a pozlátka, ale dostala jsem jen depresivní prostředí, nesympatické hlavní hrdiny a od nějakého momentu i předvídatelný konec.
Nemusí být všechny knihy zalité sluncem, ale když si nedokážete k žádné postavě najít pozitivní vztah, každá z nich má temné tajemství a není tam žádný prostor pro trochu toho štěstí, tak je to na mě už trochu moc a vlastně i ta uvěřitelnost pro mě trochu pokulhává.
Přitom zhruba v polovině knihy měla autorka velmi dobře našplápnuto a já si říkala, jak se to asi zamotá, ale pak jsem byla o to víc zklamaná, když žádné wau nepřišlo a konec byl hodně neuspokojivý.

Mišutamyš
27.10.2022 4 z 5

Knížka se i díky krátkým kapitolám četla moc dobře a s ubíhajícím příběhem mě víc a víc bavila. Žádná postava sice není úplně sympatická, ale to ničemu nevadí. Rozuzlení bylo celkem překvapení, uhodnout nejde ještě ani ke konci. Zajímavé, napínavé, čtivé. Mě se líbilo.

m_martina
24.10.2022 5 z 5

Hodně dobré počteníčko, já jsem byla spokojená a knihu jsem nedokázala odložit. Doporučuji.

monulam
12.10.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila ale konec už mi přišel takový moc rychlý a stručný

Petra00
05.10.2022 3 z 5

Knížka je napsaná stejným stylem jako autorčina kniha Štvanice - několik postav na opuštěném "uzavřeném" místě, kde se něco stane a jeden z nich je viníkem. Postavy jsou tady bohužel stejně arogantní a nesympatické jako ve Štvanici. Celkově se mi ale Seznam hostů líbil o něco více. Možná to bylo tím prostředím. Sledovat svatební den bylo fajn. Jinak to ale není nijak napínavé, spíše sledujeme tajemství každého hosta a až na posledních stranách se pořádně něco děje a hned se to vlastně vyřeší. Co mě docela šokovalo a překvapilo bylo zjištění o Olivii a následně o hře Přežití a uneseném chlapci.
Takže průměr. Neurazí, ale nenadchne. Do dalších knížek autorky už se nejspíš nepustím.

Kniholapka
25.09.2022

Bylo to zamotané a na závěr vlastně dobré a napínavé. bohužel napětí a vysvětlení jsem pocítila až na posledních cca 10 stránkách, což mi z nějakého důvodu nevyhovuje. Během děje nepátráte po tom, co se asi stalo. Naopak. Dostanete to na konci na stříbrném podnose....to je nejspíš také to, co mi trochu vadilo.

Agatha84
12.09.2022 2 z 5

Nenapadají mne jiná adjektiva než nezrale pubertální, černobílé, podbízející se. A přesto jsem přesně něco takového v době nemoci, jejíž jméno nesmíme vyslovit, potřebovala :-)
PS: thriller opravdu nečekejte.

Verkolka
12.09.2022 5 z 5

Tuhle knížku četla nějaká holčina, když jsme spolu jely v kupé a hrozně se smála... Tak jsem ji zkusila... Nesmalá jsem se ani jednou, ale vůbec mi to nevadilo. Knížka je úžasná! A konec naprosto strhující,napínavý a přišlo zadostiučinění Můžu ji jen doporučit

MirKop
12.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Četl jsem jako první knihu od Lucy Foley a musím říct, že pecka. Chce to jen přečkat úvodních cca 100 stran, kde se to celkem táhne, musí se zkrátka všichni dostat na ostrov a tam to postupně začne...přečteno za 2 dny, kniha má neuvěřitelný spád a za každou cenu chcete vědět, co je ten superman Will vlastně zač a kdo za tím vším stojí...

--SPOILER--
Zhruba v polovině knihy my Aofie i Freddy začali býti trošku "podezřelí" a i s ohledem na 50% slevu, rychlou reakci na poptávku organizace svatby, náhrobní kámen, který si tak dobře střežila, začalo vrtat hlavou, že ti 2 to neuspořádali jen tak náhodou...Freddyho jsem dokonce odhalil, že bude Samotářův kámoš, který je načapal ( Tlustoprd ) onehdy na škole, jak odnáší Samotáře...že je ale Aofie ve finále jeho sestra ( Samotáře ), nebo rozuzlení ohledně Olivie a následně i Alice, mi přišlo opravdu skvělé a vůbec bych to nečekal...za mě zkrátka bravo!
--KONEC SPOILERU--

tereza8
22.08.2022 5 z 5

Přečteno téměř jedním dechem během několika dnů. Moc se mi příběh líbil. Jak bylo vše chytře propleteno, jak do sebe vše zapadlo. Vraha jsem teda neodhalila, ale to mi vlastně vůbec nevadilo.

vraždy detektivní a krimi romány krimi britská literatura

Lucy Foley
britská, 1986