Štvanice přehled

Štvanice
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458308/bmid_stvanice-PHE-458308.jpg 3 421 421

Skupina bývalých spolužáků z Oxfordu, nyní třicátníků, se tak jako každý rok od ukončení studia setkává o vánočních prázdninách, aby spolu přivítali nový rok. Tentokrát pro svou silvestrovskou oslavu zvolili idylické, odlehlé sídlo na Skotské vysočině – dokonalé místo, kde si s přáteli odpočinout od civilizace a spěchu každodenního života. Na místo dorazí 30. prosince, krátce předtím, než dům odřízne od okolního světa dlouho nevídaná sněhová vichřice. O dva dny později, na Nový rok, je jeden z přátel nalezen mrtvý. Výlet přitom začal nevinně: obdivováním okolní přenádherné, leč zlověstné přírody, popíjením šampaňského před krbem s praskajícím ohněm a vzpomínáním na studentská léta. Ale po deseti letech se tíha dlouho potlačovaných výčitek a vzájemných obvinění stává natolik neúnosnou, že ji nepřebije ani nostalgie vyvolaná vzpomínkami na společné zážitky. Uprostřed silvestrovského veselí se pouto, které přátele drželo tolik let pohromadě, znenadání přetrhne. Jeden z nich přijde o život. A někdo z přeživších je pachatelem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vendeta
Originální název:

The Hunting Party , 2018


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Štvanice. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (120)

maca_t
07.06.2024 5 z 5

Tak tahle knížka mě hodně bavila, velmi čtivá a ke konci i napínavá. Jinak je dobré se soustředit na jednotlivé postavy, protože z jejich pohledu je příběh postupně vyprávěný. Právě přeskakování mezi jednotlivými dny a postavami...nejdřív jsem si myslela, že mě to na ději bude štvát,ale ne právě to mě drželo ve střehu:-)

escapelle
04.06.2024 4 z 5

Mě kniha bavila. Líbilo se mi,jak se postupně odkrývaly charaktery přátel,jak vše pomalu začalo dostávat smysl. Že začátku jsem měla trošku problém orientovat se v tom kdo je kdo, kdo patří ke komu ale postupně jsem se do toho dostala. Bylo to trošku odflaknute, hlavně Hetter a Doug, zápletka s Ianem pro mě byla zbytečně navíc,ale jako celek to hodnotím kladně.


Heli20
16.05.2024 5 z 5

Za mě super.Moc se mi líbí styl,jakým je kniha napsaná. Vyprávění z pohledu několika zúčastněných. Příběh je příjemně napínavý,dobře jsou tam rozpracované jednotlivé postavy. Určitě si přečtu další knihy od autorky.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (5. týden)

31.01.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Štvanice v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených557x
ve Čtenářské výzvě174x
v Doporučených10x
v Knihotéce285x
v Chystám se číst258x
v Chci si koupit47x