Hadrový panák ekniha

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 3.72727

Hadrový panák / Detektív William Fawkes 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Knižní klub

Ragdoll, 2017

Kniha Hadrový panák

_Brunetka_

Pro upřesnění, hodnotím 4,3*.

Okolo téhle knížky bylo celkem velké haló, někomu se líbila a někomu vůbec. Já ji nějak neřešila a navíc jsem se kvůli anotaci bála, že to bude hodně drsné čtení. Což by tady mělo rozhodně zaznít,že to drsné nebylo vůbec! Ale jednou jsem na ni narazila v knihovně, tak jsem si řekla, že jí zkusím. A udělala jsem sakra dobře. Tohle se totiž četlo sakra rychle, čemuž napomáhaly i krátké kapitoly. Autor má naprosto návykový styl psaní, nešlo se vůbec odtrhnout a když už mě k tomu něco přinutilo, byla jsem sakra nepříjemná, protože jsem tuhle knížku chtěla číst nonstop. Velké plus knížky jsou taky postavy. Wolfa, Baxterovou i Edmundse jsem si zamilovala. Zároveň tahle knížka, jak už můžete poznat z anotace, nepostrádá ani originální námět a skvělé rozuzlení. Jediné mínus, které jsem našla, je to, že mi právě ono zmíněné rozuzlení přišlo možná moc uspěchané a chaotické. Něco by bylo vážně potřeba trochu více dovysvětlit. To mi však nebrání hodnotit knížku velmi pozitivně.

Janky6

O Hadrovém panákovi,
má první knížka od autora a mám z ní celkem smíšené dojmy. Příběh začínal dobře - originální oběti, styl zabití i vyšetřovaní, nicméně do první půlky autor přeskakoval z místa na místo, dokonce jsem se chvilkami i neorientoval. Pak od půlky už to začal být správný a pořádný thriller, děj se mi začal líbit a kniha se četla dobře. Konec se mi taky líbil - správně završil tento složitý příběh. Myslím si, že příběhu by pomohly kratší kapitoly.
Postavy nebyly vůbec špatně napsané, Wolf by si zasloužil ale více času, jeho minulost i přítomnost se mi líbily a zajímaly mě. Baxterová mi připomínala Kim S. od Angely Marsons, některé věci ale by si ani ona nedovolila a připadaly mi přehnaně arogantní.
Další díly si přečtu, rozhodně na ně ale nebudu spěchat.
Silnější 3*

Evkae36

Zas takový drama to nebylo. Už jsem četla lepší.

lucie2371

Bravurně napsaný krimithriller! Jeden z těch, co vás vtáhne do děje a za každou cenu chcete vědět co a jak.
Kniha je zajímavá hned po prologu a dobře se čte.
Občas proběhnou i nějaké vtipné nebo sarkastické dialogy, které mě v knihách baví.
Trochu mi vadil přístup ostatních kolegů k nováčkovi, kterého mi bylo líto ale to nemění nic na tom, že knize dávám plný počet hvězdiček, neboť si to opravdu zaslouží!
Určitě stojí za přečtení!

Zuzulinka

Zajímavý příběh. Napínavé čtení.

Acquenta

Pořád to nešlo...nešlo se začíst....konec byl překvapivý, ale nedá se říct, že i přes to čtivý. Za mě prostě nuda :-(

Čmeláček

Docela dobré, spíš průměrné, ale číst se to dalo.

Lexie321

Na knihu som sa tešila už dlhšie ale úprimne som ostala sklamaná. Aj keď námet znel super a zaujímavo samotné písanie akosi nevedelo uchopiť môj zaujem. Napísané to bolo jedneducho takže sa to aj dobre čítalo. Nebolo tam ani priveľa postáv aby sa človek strácal. A dokonca to malo aj nejaké akčné a veľmi zaujímavé pasáže ale asi som od toho čakala viac a pokazila si dojem. Z mojej strany asi nebudem pokračovať v tento sérii.