Hadrový panák ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 3.71751
Série

Hadrový panák / Detektiv William Fawkes 1.

Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno (ekniha) · Knižní klub
Orig. název

Ragdoll · 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (596)

Kniha Hadrový panák

Přidat komentář
Gizbern
07. září

Pěkný.

Lavender756
05. září

Po dlouhé době jeden z mála nepřekombinovanych konců... ačkoliv z něj mam smíšené pocity. Jinak dobrá a poutavá detektivka bez zbytečností! Jsem zvědavá na vývoj v dalším díle.

Dargo
03. září

Může obsahovat spoilery.

Kniha má originální námět, který ale několik věcí naprosto zabíjí. Jednou z nich je pro mě nesympatický a ničím nezajímavý detektiv, který sice je hlavním hrdinou příběhu, detektivní práce tady ale moc nepředvede. Zarážející je pro mě i to, že identitu vraha zná o dost dřív, takže by se některým vraždám dalo zabránit, nikomu ale nic neřekne. Jeho zapletení do případu se mi ale líbilo. Vrah už tolik ne, protože ho v podstatě nemáte šanci uhodnout, dokud vám jeho jméno autor sám neprozradí.
Víc sympatické a zajímavější mi přišly okolní postavy - Baxterová, Edmunds, Andrea...
Druhá věc je onen seznam dalších obětí. Když vím, kdy kdo umře, tak se prostě vytrácí ono napětí.
Občas mi taky neseděl styl vyprávění. Nevadí mi sarkasmus a cynismus, ale tady občas nebylo poznat, jestli autor jen popisuje situaci, nebo jde o myšlenky konkrétních postav.
Kniha mě přesto docela bavila, žádná velká jízda, kterou slibuje obálka, to ale nebyla. Spíš to bylo takové mdlé. Loutkáře si přečtu, ale teď po něm zase tolik nedychtím.

oblakaknih
01. září

Ze začátku knihy jsem byla nadšená, námět je originální a dobře zpracovaný. Bohužel jsem během čtení našla nějaká minus.
Hlavní postava mi nebyla vůbec sympatická. Navíc to byl typický detektiv s temnou minulostí, která ho nějakým způsobem pronásledovala.
Naopak vedlejší postavu Baxterovou jsem si oblíbila moc!
Kniha se četla velmi dobře, vyhovoval mi autorův styl psaní. Moc se mi líbily vtipné části, kniha byla napínavá.
Autor se soustředil na všechny postavy, takže každá dostala prostor.
V knize ale postavy stále přibývaly, takže v půlce už jsem byla zmatená a nevěděla jsem, kdo je kdo.
Konec knihy mě zklamal, měla jsem daleko větší očekávání.

Makyny
30. srpna

Příběh je nabitý napětím a akcí již od začátku, což přispívá k rychlému čtení, ale zhruba v půlce jsem si říkala, jestli toho není již moc. Zápletka je velmi propracovaná, až jsem se chvílemi ztrácela a na konci je bohužel nedovysvětleno několik maličkostí a otevřený konec se mi taky úplně nezamlouval. Ale oceňuji celkovou propracovanost celého případu.

NicolMark
29. srpna

Příběh je napínavý už od začátku. V knize se prolínají dvě linie – ze současnosti vyšetřování a z minulosti, kdy byl Wolf v psychiatrické léčebně. Hlavní postavy mi padly do noty (Wolf, Baxterová i Edmunds) a o to to bylo příjemnější – nejspíš proto, že to nebyli žádní superhrdinové, ale reální lidé se svými problémy.

Vraha jsem neuhodla. Konec hodně graduje, vše se děje ve stejný čas na různých místech. Celou knihu doprovází silná nejistota, protože se nikomu nedaří odhalit pachatele a oběti ze seznamu jim umírají přímo před očima. Přitom vrah chce být co nejblíž dění a policisté ho neustále přehlížejí.

Objevuje se zde i milostný trojúhelník, zvraty, postupné odkrývání pravd z minulosti díky nováčkovi Edmundsovi, který veškerý svůj čas tráví prohledáváním minulých případů a hledáním souvislostí v archivu. Co mě překvapilo byl, pro detektivku netypický, otevřený konec.

Iva B.
29. srpna

Nevím jestli jsem už toho přečetla tolik, ale na to, ze je to z edice světový bestseller, me tahle knížka moc nezaujala. Rozhodne to není zadny thriller roku, spíše opět průměrná detektivka. Samozřejmě nemůžu říct, ze je to odpad, cetlo se to dobře, ale přišlo mi to takové nemastne, neslane... Ani hlavni hrdinové mi nějak nesedli... Knížku jsem dostala, kdybych si ji koupila, tak bych asi docela litovala peněz.

Heliandílci
28. srpna

Příliš zdlouhave