nikolabastl nikolabastl komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Neuvěřitelně silný, smutný a bolestivý příběh.
Kéž by takto “vychovávaných” dětí bylo ve skutečném světě co nejméně.

Přečteno na jeden zátah, knížka nešla odložit.

11.05.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha této autorky a dávám plný počet bodů.
Po hodně dlouhé době se mi stalo, že mě kniha držela dlouho do noci a nedovolila mi usnout. Tleskám.

11.01.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

(SPOILER) Pláž v Chorvatsku mě bavila i víc, ale i tak fajn oddychovka i když s velmi podobným příběhem - hlavní hrdinka se zamiluje do toho, koho na začátku nemůže vystát

01.09.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Moc milá knížka se super “poselstvím, jen bohužel hodně předvídatelná

13.11.2023 4 z 5

Pro fanouška Harryho Pottera absolutní “must read”. Chytlavě a jednoduše napsané proložené fotkami ze života Toma Feltona.

05.02.2023 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Prvních 200 stánek mě nepustilo a myslela jsem si, že se bude jednat o naprostou bombu. Velmi rychle mě ale kniha začala nudit, vše bylo příliš utahané a dočítala jsem už jen více méně z povinnosti.

26.10.2020 2 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Pořád jsem čekala na nějakou poctivou zápletku, ale bohužel. I závěr chyběl, ale to už je taková klasika. Kamarádce bych rozhodně nedoporučila.

07.06.2020 2 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Chytla mě na první stránce a už nepustila. Přečteno za 1 den, skvěle poutavý příběh!

28.04.2020 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Kniha super, napínavý děj prakticky nedovoluje ji odložit. Autorka otevírá společenská témata, která se týkají mnohých z nás.
Jen ten závěr bych si představovala velkolepější.

03.03.2023 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Moje první LGBT tematika a teda super!
Hrozne me bavilo propojení s reálným světem (zmínka o Baracku Obamovi, princ Henry vs princ Harry atd.)
Prvni část lepsi, druhá se chvílemi trochu táhla, ale i tak moc příjemné čtení

12.02.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Zajímavý příběh, ale za mě jedna z těch slabších Keplerovek.
I tak mě ale bavila

12.02.2023 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Kniha příjemně plyne, žádná pasáž nebyla nudná, potěšilo mě, že sleduje jednu hlavní dějovou linku a nestřídá jich několik, je to fajn změna oproti velké části současných knih. Taky žádná retrospektiva, na začátku ihned první případ a skok do děje.
Moc příjemné čtení

16.01.2022 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Skvěle vykreslený vesnický život v celé své kráse, autorka popisuje příběhy z pohledů různých osob s fajn zápletkami.

30.03.2020 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Knížka fajn, ale přála bych si, aby příběhy byly odvyprávěny víc do detailu. Svědectví mě bavilo víc.

30.03.2024 3 z 5

Oddechové, knížka na jedno odpoledne, neurazí, nanadchne, mně osobně vadilo to, že jde prakticky o překopírovaný blog a je to na tom znát (včetně smajlíků).

16.03.2024 2 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Fantastické, chytlavé od začátku do konce a samotný konec mi vyrazil dech.

11.09.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Bezva pokračování série

20.06.2019 5 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Přečteno za 12 hodin, skvělý příběh, na konci šokující rozuzleni!

01.01.2024 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Poutavý příběh se zajímavou retrospektivou.

22.03.2020 4 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Fajn oddechové čtení na jedno dopoledne, zajímavý děj. Celá kniha má poněkud ngativní nádech. Rozhodně mi ale nepřipadá vhodná pro děti "Ježíšek neexistuje", možná třeba na druhý stupeň ZŠ. Otázkou pak je, jestli by děti neměly spíš číst něco, co je slohově správně napsané.

20.06.2019 2 z 5