Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte

Chtěli byste snídat v Paříži, obědvat v New Yorku a večeřet v Bangkoku? Tak to si vysněte jiné zaměstnání. Vtipné historky o mé kariéře letušky na Blízkém východě, o práci a životě v Dubaji, o lidech, se kterými jsem se setkala i o tom, že není všechno zlato, co se třpytí. Knížka vás potěší, možná i trošičku dojme, otevře oči, ale hlavně pobaví!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401366/big_letuska-z-economy-GJL-401366.png 3406

Kniha Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte

twigxi
02. lednaodpad!

Trapne a lacine. Dneska opravdu vydava knizky kde kdo a podle toho to taky vypada.

alishek

Knížka je takové nenáročné oddechové čtení, místy vtipné, místy "cringe", očekávala jsem možná trochu více zážitků z paluby letadla.

Aaloha
15.10.2022

Tak to bylo hodně slabé. Kniha plná vulgárních výrazů a anglických slov. Dozvěděla jsem se, jak jsou cestující strašně otravní, protože stále něco chtějí, kam chodí letušky pařit a opíjet se a jak jim je pak druhý den špatně. Jedna hvězdička za kapitolu o cestě do Rijádu.

Sanny_happ
29.08.2022

Velké zklamání. Čekala jsem zábavnou knihu a tu jsem nedostala, moc zábavná mi nepřišla. V knize se vyskytovala občas i sprostší slova a to mi vadilo.

veriszv
07.07.2022

Jedno malé zklamáníčko…

Malé proto, že jsem neměla žádná očekávání krom toho, že jsem čekala zábavnou oddechovku.

Oddechovka to sice byla, nicméně mi moc zábavná nepřišla.
Autorka mluví o svých zážitcích z jednoho roku, kdy pracovala jako letuška.

Bohužel mi ale moc nesedl humor, a to co mělo být vtipné, mi tolik vtipné nepřišlo. Vadila mi sprostá slova téměř na každé stránce. No a i když chápu, že je kniha psaná hovorově, výraz “snídča” pro snídani už byl na mě trochu moc.

Dobrá zpráva ale je, že autorčina druhá kniha Všechno nejlepší, Anno je, alespoň podle mě, o moc lepší, tam se za mě ta zábavná oddechovka povedla.

Zuzaa
26.04.2022

I když mě recenze měly varovat, jsem překvapená, jak to bylo slabé.
Petru Jirglovou přitom na Instagramu sleduji ráda a její druhá kniha - Všechno nejlepší Anno! se mi líbila moc.
Letuška z economy byla ale opravdu ztrátou času i papíru. To co funguje jako blog, působí jako kniha plytce. Kniha je koncentrací povrchních historek, které určitě mají místo v soukromém deníčku autorky, ale ne v knize.
Jsem ráda, že jsem knížku měla z Knihobudky, protože peněz by mi za ni bylo opravdu líto. Dvě hvězdičky dávám za to, že jsem se asi 2x pousmála, že se mi docela líbily ilustrace a že bych to s autorkou nerada vzala.

ecila13
16.04.2022

Čekala jsem více příběhů z leteckého prostředí, ale je to spíše cestopis.
Fajn oddechovka na víkend.

PlaszCZ
01.04.2022

Tak jsem to teda po dvou dnech dočetla … Moje recenze se asi nebude lišit od těch ostatních. Na můj vkus je tam až příliš mnoho sprosťáren, a celkově to působí tak, že to psal člověk, který nedokončil základní školu. Jsem z leteckého prostředí, takže ano - Indové jsou otravní, ano - není to jenom luxus a cestování, ano - člověk je pořád sám… ale z téhle knihy se lajk o práci letušky příliš nedozví. Spíše se jedná o soupis historek ze života, které mi mnohdy nepřišly ani vtipné. Vydat tohle jako blog - ok. Ale jako knihu? Nechápu, jak na to mohlo to nakladatelství kývnout … Autorka v DVTV působila docela rozumně, ale její kniha je velké šlápnutí vedle.