Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte

Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401366/bmid_letuska-z-economy-GJL-401366.png 3 462 148

Chtěli byste snídat v Paříži, obědvat v New Yorku a večeřet v Bangkoku? Tak to si vysněte jiné zaměstnání. Vtipné historky o mé kariéře letušky na Blízkém východě, o práci a životě v Dubaji, o lidech, se kterými jsem se setkala i o tom, že není všechno zlato, co se třpytí. Knížka vás potěší, možná i trošičku dojme, otevře oči, ale hlavně pobaví!... celý text

Booky84
02.08.2020 3 z 5

Přečteno v rámci letošní výzvy. Pohodová a čtivá kniha ze života autorky na jedno deštivé odpoledne.

Prey
30.07.2020 2 z 5

Ale jo, párkrát se zasmějete, jenže celkově to žádné veledílo není, spíš deníček o navštívených zemích a dámských jízdách. Letectví je tam málo.

Jajusenka
21.07.2020 odpad!

Knihu jsem četla jen kvůli čtenářské výzvě. Vůbec se mi do ní nechtělo a co se týče výzvy, nechala jsem jí až úplně naposledy. Řadí se k nejhorším, co jsem kdy četla. Literární úroveň hodnotit nebudu, protože kniha žádnou nemá. V dnešní době už může vydat knihu opravdu každý. Hlavní hrdinka mi byla neskutečně protivná. Čekala jsem, že se alespoň dozvím něco o práci letušky, ale autorka spíš popisuje, co kde nakoupila, co snědla, kde se opila a kde se vyzvracela. Snažila se být za každou cenu vtipná, ale bylo to neskutečně trapné. Vtip o koncentráku byl už maximálně přes čáru. Knihu jsem protrpěla. Autorka se prý chystá psát další knihy, těm už se obloukem vyhnu.

bagel
21.07.2020 2 z 5

shoduji se s většinou předešlých příspěvků. Navíc mi vadilo, že autorka nešla pro sprosté slovo daleko a také její komentáře o cestujících nebyly převážně vůbec lichotivé. Mnohem více doporučuji knihu Veronika v Dubaji.

tittanie
17.07.2020

Ne, ne, ne! Ne! Opravdu ne. Knihu jsem dočetla jenom proto, že byla tak krátká. Na můj vkus moc sprosté. Čekala jsem více toho jaká je práce letušky a tohle mi přišlo jak párty dívka v letadle. Prakticky popisované jenom hotely a málo o letech.

cupakabra376
09.07.2020 odpad!

Kniha o letušce je všude mohutně propagovaná, tak jsem tedy taky naletěla a přibalila jsem si ji na dovolenou po Čechách, abych si zalétala aspoň v myšlenkách. Nečekala jsem buhvíjaký lintelektuální zážitek, ale odpočinkovou a třeba i vtipnou četbu . Toto ale opravdu ne!

jana4084
27.06.2020 5 z 5

Autorka píše čtivě, vtipně a čte se to s takovým tónem :-D je to autorčina cesta, jak se stala letuškou v Dubaji. Jaký byl výcvik, místa, která navštívila, pár historek z letadla, ale i mimo letadlo. Zkrátka práce s lidmi není žádná sranda! :-D a co teprve v oblacích. Pokud jste někdy cestovali letadlem, sami víte, co to obnáší. A to vidíte jen z pohledu cestujícího, nikoliv letušky. Ty vidí i to, co vidět nechtějí.
A tak, pokud poletíte poprvé, ale třeba i po několikáté...nezdržujte v letadle tím, že při nástupu hned začnete rvát tašky nahoru. Drtí to nejenom letušky, ale i normální lidi, co by rádi plynule nastoupili do letadla.

No prostě vám tuto knihu vřele doporučuji, fakt se zasmějete a trochu nahlédnete do prostředí letušky, které je dosti záživné :-D

iceVS
07.06.2020 1 z 5

Nečekala jsem žádný literární skvost a nebyla jsem zklamaná. Opravdu nebyl.
Nápověda:
Kolikrát se na necelých 150 stránkách textu objeví informace ve stylu "opila jsem se v tom a tom baru a bylo mi špatně", "selfíčkovala jsem se tam a tam", "k jídlu jsem si dala to a to" a "v duty free jsem si koupila to a ono"...?
Já odhaduju, že tak 250x...
Blondýna :-)

tereza6128
05.06.2020 4 z 5

Ideální kniha na odlehčení a odreagování se. Zábavně a sarkasticky popsaný reálný život letušky se všemi chmury i bonusy. Bez servítek, těším se na další knížku ze života :)

zuskajanis
05.06.2020 1 z 5

mno, asi jak vetsina zde, vic zklamani nez nadseni. prislo mi to trosku jak parmensky dennicek pubertacky, ktera sem tam "musela" delat letusku. a pro kterou je povolani letusky vlastne tezka nuda nebyt tech pareb... taky jsem se vlastne o praci letusky nedozvedela temer nic a styl psani je opravdu vhodny max jak komentare kamaradum na instagram, nikoliv jak kapitoly beletristicke literatury, ci samostatne povidky z prostredi leteckych spolecnosti... mno hodne povyku pro nic, kdyby knizka splnovala na co reklama nalakala, bylo by to lepsi, ale jak uz xy krat provereno, reklama je nesrovnatelne lepsi nez propagovany produkt

Pavouček2
18.05.2020

Souhlasím s převahou zdejších komentářů.

M.Bo.
13.05.2020 2 z 5

Na knížku jsem se těšila, protože Petra mi byla ve všech rozhovorech sympatická. Už na prvních stránkách ale přišlo zklamání a bohužel neodeznělo. Nemám ráda nespisovné výrazy a smajlíky uprostřed řádků, ale to může být jen můj subjektivní problém. Více mi vadilo, že knížka na sebe málo navazovala, změť náhodných zážitků, která dohromady moc neladila a velmi málo popisu samotného jádra práce letušky.

martinka.cz1
26.04.2020 1 z 5

Kniha mě nijak zvlášť nenadchla, i když jsem se na ni těšila. Předpokládala jsem, že autorka knížky napíše více o práci letušky a přiblíží tuto profesi čtenářům, kteří neví, jak vše při letu chodí. To bylo v knížce zmíněno jen okrajově. O výletech, párty a nákupech si mohu přečíst v mnoha jiných knížkách nebo článcích na blogu. Také mi v knížce dost vadily vulgarismy a nespisovné výrazy. Být autorkou, asi vše píši jen na blog nebo na instagram, ne hned do knihy.
Očividně asi nejsem cílová skupina.

Jana283
26.03.2020 odpad!

Nerada dávám jakékoli knize hodnocení odpad, protože vím, kolik úsilí stojí napsat jí a vydat. Ale tohle je fakt trapné. Nedaří se mi na dílku sebestředného stvoření, jehož život se točí okolo přejídání se, pochlastávání a nakupování, najít nic zajímavého ba (bohužel) ani vtipného.

Andy242
23.03.2020 4 z 5

Na dovolenou dobrá :)

vivalamuff
21.03.2020 2 z 5

Stejně jako většina zdejších čtenářů jsem čekala něco jiného. Popis míst, kam se normální člověk nedostane. NEBO. Popis práce letušky - strašně by mě zajímalo, jak to funguje v zákulisí, kam oči běžného cestujícího nedohlédnou. Zkrátka zklamání na celé čaře!
PS: Dala bych o jednu hvězdičku více a dílo posoudila jako průměrné, kdyby tam bylo méně vulgarismů. Fakt to působilo jako pěst na oko. Nejvíce mě iritovala zkratka WTF.

Blondebookdevil
16.03.2020 2 z 5

Některé věci by měly zůstávat na blogu. Když už vám tam nikdo nechodí, maximálně na instagramu. Ale vydávat to knižně? Prosím vás. Na Kafe a cigárko nebo Sedmilhářky prostě nikdo nemá. Tohle mě akorát rozčilovalo, to, co mělo být vtipné, bohužel nebylo a to nemluvím o sexuálních a vulgárních výrazech. O práci letušky jsem se toho moc nedozvěděla, jen to, že když se vydaří, z práce se jim stane taková menší dovolená. Za mě ne.

fruitbueno
10.03.2020 2 z 5

Nezlobte se na mě, ale některé blogy by prostě a jednoduše měly zůstat blogy, převádět je do podoby knih z nich dle mého názoru odsaje aktuálnost, kouzlo i jistou neformálnost projevu. Letuška v podání autorky, jak už tady psali jiní, se omezila na náladovou nanynku, která ráda a často jí, málo spí a hojně paří. Pro web to stačí, na knihu je to k uzoufání málo... Četba vám nic nedá, do prestižního světa leteckých společností neproniknete, zůstanete tak nebetyčně na povrchu, až vám to bude líto. Protože věřím, že autorka potenciál má, některé nápady, obraty i formulace mě pobavily.

touchud
02.03.2020

Tohle opravdu nedávám, na čtvrté straně jsem to vzdal. Asi nejsem cílová skupina. Hodnocení nedávám, vzdal jsem to přeci jen brzy.

Peggy1990
28.02.2020 4 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila. A nezklamala mě. Nečekala jsem žádnou extra literaturu, ale naopak uvolněné čtení u kterého se zasměju. No a přesně tohle Letuška je :D pro mě velmi zábavná kniha kterou jsem četla asi týden, abych ji hned nedočetla a že jsem se musela držet :D

humor cestování Dubaj blogy letušky

Petra Jirglová