Všechno nejlepší, Anno

kniha od:

Všechno nejlepší, Anno https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451924/bmid_vsechno-nejlepsi-anno-44v-451924.jpg 3.9 368
Koupit Koupit eknihu Bazar

Osmadvacetiletá Anna žije život, který by jí mohl leckdo závidět. Bydlí v krásném bytě s úžasným přítelem, jehož firma je na vzestupu, a tak se Anna může plně soustředit na péči o domácnost. Jejich vztah je bez poskvrny a je jen otázkou času, kdy Radim před Annou poklekne a požádá ji o ruku – a Anniny blížící se narozeniny by mohly být tím dnem, zvlášť když je Radim poslední dobou takový tajnůstkář… Jenomže namísto zásnubního prstenu se Anně dostane k narozeninám zjištění, že není jedinou ženou v životě svého milého a mladá dívka je najednou postavena do situace, kterou dlouho nepoznala: musí se o sebe postarat úplně sama. Rychlý sled událostí ji zavede do Velké Británie, aby zde začala úplně novou kariéru, a ne, není to ve velké londýnské právnické firmě, jak si myslí otec s matkou. Na zapadlém anglickém venkově jsou klientelou coby novopečené au-pair dvě nezvladatelné dospívající dívky, pár stejně nezvladatelných smradlavých psů, hejno slepic a zuřivý kohout, který nebohou dívku zjevně nenávidí…... celý text

Komentáře (111)

Komentáře 111 Recenze 3

Terkaakret
Terkaakret
26.08.2023 5 z 5

Super!

vivula
vivula
09.06.2023 5 z 5

Víc než hlavní hrdinka mě vytáčela její matka. Divím se, že ji za celou dobu neposlala ani jednou do prde-háje. Jinak knížka super, až jsem zalitovala, že jsem nikdy neměla koule na to, abych odjela a zkusila to jinde.


gudaska
gudaska
14.05.2023 4 z 5

Četla se pohodově, vždy jsem se těšila, až budu moc knihu v čtečce otevřít a dozvědět se, jak to pokračuje. Nenáročné čtení, které pobaví i ta romantika tam je.... :)

KateTheBlogger
KateTheBlogger
26.04.2023 4 z 5

Přestože z hlavní hrdinky jsem měla nervy, protože mě vytáčela snad úplně vším, knížka se mi překvapivě dobře a rychle četla. Líbil se mi vývoj hlavní postavy, příběh i prostředí.

jana2275
jana2275
02.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Pohodová oddychovka z anglického venkova. Mně to sedlo a na čtení jsem se vždycky těšila. Nicméně, opravdové zlo v knize pro mě představuje matka hlavní hrdinky. Vůbec se nedivím, že byla Anna tak sebestředná, rozmazlená fiflena, když ji vychovalo tohle to stvoření.

hlavajda93
hlavajda93
06.02.2023 4 z 5

Na začátku jsem se do knihy nemohla moc začíst a Anna mi vůbec nepřirostla k srdci, připadalo mi, že neví, co chce. Líbilo se mi, jak se postupně vyvinula a našla se. Takže slabší 4 hvězdy.

sarahmoon
sarahmoon
28.01.2023 4 z 5

Audiokniha - Tak tady jsem chvilku přemýšlela jestli 3 nebo 4 hvězdičky. Jelikož jsem před tím poslouchala "Láska pro samouky" musím říct, že se mi o malinko víc líbil tento tragikomicky romantický počin.

Body dolů, za ukňouranou Annu. Za ty minuty, kdy jsem si říkala, že spíše poslouchám něco od Marie Kondo. A za další, kdy jen čekáte až se konečně začne něco dít..... Asi by se toho našlo víc....

Ale, abych byla upřímná našlo se i několik záchvatů smíchu. Hlavní mužská postava - top. I několik podmětu k sebereflexi.

Takže to nebyla úplná ztráta času.

PS: měním 3 na 4 ;o)

MiraRunaway
MiraRunaway
02.01.2023 3 z 5

Pro mě průměr. Moc mě nebavilo, že Anna byla takové telátko. Možná kdyby byla o 10 let mladší, byla bych tolerantnější k jejímu chování. Místy jsem se i zasmála. Nejvtipnější je scéna s vířivkou, tu si budu pamatovat. Jinak mi přišlo čtení dost podobné knihám Sophie Kinselly (Madeleine Wickham), které jsem četla hodně, když jsem byla mladší. Opravdu velmi podobné je to konkrétně knížce Bohyně v domácnosti od S. K.

Přečti_si
Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Zábavný, autentický příběh téměř třicátnice Anny, které se pokazí co může a vyrazí za prací au-pair do Londýna. Překonává tam různé problémy, ale nakonec vše zapadne. Knížka mě moc bavila, byla fajn, taková odpočinková. Přála jsem si pro Annu trochu jiný, romantický konec jak z amerického filmu, ale takto to mělo rozhodně lepší úroveň.

DK197
DK197
31.10.2022 4 z 5

AUDIOKNIHA: Původně jsem v knize zamýšlela dát plný počet hvězdiček, jelikož popis Anglie a trampoty hlavní hrdinky jsou velice zábavné a trefné. První polovinu knihy jsem zhltla téměř najednou. Jenomže potom všechno nějak ustoupí milostným trablům. O Anglii jako takové už se toho moc nedozvíme a v podstatě se z toho stává obyčejný ženský román. Nelze ale autorce upřít originalitu i v romantické lince příběhu. Takže sice nakonec nedávám za pět, ale spokojené 4 a určitě se chystám na další autorčinu knihu.

rumova_kulicka
rumova_kulicka
18.10.2022 4 z 5

Až na ten klišoidní konec to byla zábava. A to i přes to, že Anna byla zralá na pár facek. Super oddychovka nejen na dovolenou.

Toledo
Toledo
07.10.2022 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo.
Jasně, někdy mě Anna dost vytáčela, ale bylo to super pohodové čtení, kde jsem se párkrát od srdce zasmála. Skvěle napsané.

sladkovka
sladkovka
23.09.2022 5 z 5

Za mě fakt pohodovka. U této knihy jsem si odpočinula a od srdce zasmála. Při dočtení mi i bylo smutno, že končí Aničky trapasy.

Annannas
Annannas
31.08.2022 3 z 5

Spíš takový průměr. Ale jako čtení k vodě výborné.

Klára90
Klára90
28.08.2022 4 z 5

Knihu bych zařadila mezi takové ty romantické klasiky: rozmazlená holka - facka od života - nikdo ji nerozumí - odjede se postavit na vlastní nohy a přes všechny svízele a počáteční problémy se ji to povede - dojde k velkému uvědomění, změně životního postoje a i nějaká ta láska a zamotaná hlava se objeví.
Mě se kniha moc líbila, byla vtipná i dojemná, prostředí Anglie bylo milé a líbivé. A z konce jsem měla radost, skončit to jinak, tak mě to celkem mrzí :)

sofu
sofu
15.08.2022 4 z 5

Pohlazení na duši, když toužíte chvíli ochutnat anglický venkov ceskyma očima. Krásně jsem si u ní odpočinula a zasnila. O hvězdičku méně za ten laciný konec. Ale to asi patří k této formě literatury:)

zbožňuju_knihy
zbožňuju_knihy
12.08.2022 5 z 5

Knihu jsem začala číst včera ráno s tím, že první stránky jsou malé peklíčko. Anička na přes hubu a na zaklepání, aby se probrala. Něco na knížce mně ale přišlo čtivé a najednou jsem zjistila, že je odpoledne a já stále čtu :-D. A pak už byl večer a z knížky zbývalo tak málo, že jsem ji prostě musela dočíst. Několikrát mě knížka rozesmála, rozhovor s tátou mě dokonce dojal. Hezká oddychovka a ta Anglie? Nádhera. Počítám, příští kniha by mohla být Itálie :-)

poter
poter
10.08.2022 5 z 5

Mně se to líbilo moc,pohodové poslouchání(audiokniha)

Lka
Lka
02.08.2022 4 z 5

Audiokniha :
Tak tohle bylo přesně na pobavení a odreagování. Mě se to líbilo...

BabyYoda
BabyYoda
29.07.2022 1 z 5

Tohle dočíst fakt bolelo. Anna mě neskutečně sr*ala, pardon za ten výraz, ale jinak to nejde. :D
Příběh mi přišel nudný a nezajímavý, u scén, které měly byt vtipné, jsem se taky nesmála. Anna byla rozmazlená, ufňukaná, hysterická, prostě hrozná postava a za mě už tak průměrný příběh úplně zabila. Vedlejší postavy se povedly autorce vykreslit o dost lépe.
Bohužel, tohle opravdu nebylo nic pro mě a knížka hned šla z domu.

Jurfinka
Jurfinka
22.07.2022 2 z 5

Nic moc...

kacenka075
kacenka075
21.07.2022 1 z 5

Ufff. Dočteno, ale spíš ze zásady. Bohužel kniha patří do kategorie "škoda papíru", jak to výstižně vyjádřila moje desetiletá neteř. Příště se pokusím nenaletět nadšeným knižním blogerkám a podcastům.
Kniha je psaná velmi nevyzrále, obsahově i textově. Chápu, že dějové zvraty mají sloužit pro pobavení čtenářek a neskrývají nic hlubokomyslného. Nedomyšlené situace, kdy autorka prostě hodila na papír, co ji zrovna napadlo. V textu jsou chyby, spousta opakujících se slov, neumělé konstrukce. Prošla kniha vůbec redakcí??

kudrdlinka
kudrdlinka
17.07.2022 4 z 5

Jako oddychovka dobrý, i když jsem o generaci starší. Nejvíc jsem se bavila, když Anna přijela do Anglie, kde jak doufám, našla sama sebe . Poslouchala jsem jako audio.

Mabie
Mabie
13.07.2022 3 z 5

Potřebovala jsem něco pro zasmání, tak jsem zvolila tuto knihu. No…
Anně táhne na třicet a je to rozmazlená sebestředná hysterka “napřesdržku”, které partner zahýbá. Ona to zjistí a uteče do Anglie dělat au-pair.
Asi do poloviny je kniha utahaná, rozvleklá, hlavní hrdinka fakt nesympatická, pak se to trochu zlepší a začíná to být občas i vtipné. Určitě bych to ale nenazvala humoristickým románem, spíš nenáročnou oddechovkou u které se sem tam pousmějete a asi třikrát za celou knihu se opravdu rozesmějete. Jediný, kdo se mi opravdu líbil, byl John, patnáctiletý geniální Číňan.
Celkově je to čtení s malým nahlédnutím do rodin s au-pair, takže to nebylo tak úplně špatné, ale za pár měsíců už nebudu tušit o čem kniha vůbec byla.

katka.oo
katka.oo
08.07.2022 4 z 5

Mám volno, tak dočítám knížky, které mi už doma chvíli ležely a tato byla jednou z nich, a musím říct, že to nebylo zas tak špatné, ke čtení mě nalákala i hezká, velmi povedená obálka. Anna byla ze začátku hodněkrát na pár facek, ale nakonec všechno dobře dopadlo, konec fajn, příběh pěkný a já jsem spokojená, odpočinková trochu sladká oddechovka mezi mými oblíbenými detektivkami a thrillery.

Domčik
Domčik
19.06.2022 4 z 5

Jee, tohle bylo skvělé. Přesně takovou odpočinkovou a zábavnou knihu jsem potřebovala. Sarkasmus Anny se mi neskutečně líbil a knize dodal smrnc. Pokud se chce člověk pobavit, ideální, doporučuji.

KatkaHutyrová
KatkaHutyrová
15.05.2022 3 z 5

Bohužel - čekala jsem trochu více. Začátek byl pro mě svěží a čtivý, těšila jsem se na každou stránku. Pak to ale ustrnulo na mrtvém bodě a do čtení jsem se musela nutit. I konec jsem popravdě čekala jiný...

Nicméně - nechci být na tuhle knížku zbytečně přísná. Pokud hledáte nějakou milou, nenáročnou oddechovku (nebo pokud přemýšlíte o tom, že zkusíte štěstí jako au-pair), tak směle do toho. Knížka určitě není špatná a svého čtenáře si bez problémů najde.

Hlavní hrdinka mi navzdory všemu byla velice sympatická.

lenkaabooks
lenkaabooks
01.05.2022 3 z 5

Anně je 29 a je na proplesknutí. Rozmazlená hysterka, která dostane kopačky a uteče do Anglie dělat au-pair. A to bylo asi to nejlepší co se jí mohlo přihodit. Anna je nucena dospět a srovnat si priority. Pohodové, vtipné čtení.

dasha0306
dasha0306
20.04.2022 5 z 5

Mnohem lepší román, než prvotina Letuška z Economy, který je autobiografický z doby, kdy byla autorka letuškou v Dubaji, ovšem tohle je skvělá odpočinková četba, velmi příjemně překvapila a náhled do práce au-pair je dostatečný. Dějové linky jsou možná předvídatelné, ale i tak jsem se dočkala několika překvapení. Moc doporučuji na nějaký pohodový víkend.

Kudík
Kudík
02.04.2022 4 z 5

Ze začátku je Anna přímo ukázkovým příkladem nepraktické, sobecké a rychle se urážející nány, ale bezmála na prahu třicítky dostane celkem zabrat. Myslím si, že jí nic lepšího potkat nemohlo, protože dostat šanci osamostatnit se a dospět bylo už na čase, jen to mohlo přijít vhodnější formou. Její "přítel" stál taky za to, ale asi to byla jistá forma karmy. Každopádně se mi pozvolný vývoj Anny zamlouval, i když nejlepší a za mě nejvtipnější postava byl John. :) Celkově se jednalo o příjemné čtení s nahlédnutím do rodin využívajících au pair, kde se k dětem dostanete jen minimálně. Autorku ani její blog jsem dosud neznala, ale u této knihy mě zaujala obálka (přebal) a anotace. Určitě si ráda přečtu i její další tvorbu.

Margaritta1987
Margaritta1987
26.03.2022 5 z 5

Knížku jsem četla ušima. Vybrat Adélu Kubačákovou aby knížku nečetla, byla skvělý nápad. Někdy jsem nad Annou kroutila hlavou, několikrát se nahlas zasmála a jednou ukapla i slza.

kristyna3919
kristyna3919
06.03.2022 5 z 5

Knížka se četla dobře. Já Annu docela chápala, pro mě to je sympatická postava. V některých částech knihy jsem se od srdce zasmála, což se mi u moc knížek nestává. Za mě pohodové, odpočinkové čtení.

KatkaLas
KatkaLas
27.02.2022

Hlavní hrdinka se chovala iracionálně, ale to vůbec nevadilo. Do knihy, jejího ladění i děje to tak nějak zapadalo. Četlo se mi to dobře.

Verika
Verika
16.02.2022 3 z 5

Kniha mě zaujala obálkou i anotací. Hlavní hrdinka Anna mě štvala ze začátku svých chováním, ale nakonec jsem ji fandila. Během čtení knihy jsem se několikrát od srdce zasmála.

MiskaMa
MiskaMa
14.02.2022 3 z 5

Knížka se mi četla dobře a do čtení jsem se nemusela nijak nutit, ale asi mám jiný druh humoru, protože mi nepřišla nějak vtipná a hlavní hrdinka byla ze začátku taky pěkně na facku. Je to taková oddechovka na víkend, kdy si u ní odpočinete, ale že by to ve mě něco zanechalo, tak to asi nee. Obálka je povedená.

Hugoline
Hugoline
12.02.2022 4 z 5

Ideální kniha na letní dovolenou. Zasmějete se, odpočinete si.

Prim
Prim
17.01.2022 5 z 5

Mně se kniha líbila. Pohoda, dobrý humor. Anna byla hezká holka proto se líbila mužům a nevidím na tom nic zvláštního jak jiní čtenáři.

Acnaj
Acnaj
27.12.2021

Takové pohodové odpočinkové čtení...

Kskaja
Kskaja
18.12.2021 5 z 5

Nenáročná, zábavná kniha. Mě to bavilo. Vubec mi nevadil charakter Anny a dost jsem se i nasmála, prostě pohoda. Obálka se mi líbí ;).

VeruHoráková
VeruHoráková
12.12.2021 1 z 5

Podprůměrná kniha aneb když má influencerka pocit, že je spisovatelka