Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte

Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401366/bmid_letuska-z-economy-GJL-401366.png 3 462 148

Chtěli byste snídat v Paříži, obědvat v New Yorku a večeřet v Bangkoku? Tak to si vysněte jiné zaměstnání. Vtipné historky o mé kariéře letušky na Blízkém východě, o práci a životě v Dubaji, o lidech, se kterými jsem se setkala i o tom, že není všechno zlato, co se třpytí. Knížka vás potěší, možná i trošičku dojme, otevře oči, ale hlavně pobaví!... celý text

1bublina
24.02.2020 1 z 5

Z knihy jsem byla stejně zklamaná jako většina uživatelů, kteří zde psali hodnocení. Očekávala jsem náhled na práci letušky a místo toho byla kniha o nákupech a párty v cizích destinacích. Bylo hodně znát, že jde původně o blog - v knize pak chybělo propojení jednotlivých zážitků a časových období. Přišlo mi to spíš jako deník puberťačky.
ČV 2020 - Kniha, která má v názvu slovo “aneb“.

Evka27
12.02.2020 odpad!

Knížku jsem měla delší dobu objednanou v knihovně a těšila jsem se na srovnání s Veronikou v Dubaji, kterou jsem četla dříve. Je to nesrovnatelné- nebe a dudy. Tady jsem se nedozvěděla nic moc ani o práci letušky ani o městech, kde pobývala ani mě to nepobavilo a ještě zbytečné vulgarismy(ne nejsem moc cimprlich - jsem z Ostravy). Celkem trapárna, ztráta času a zklamání.

ivetdos
30.01.2020 4 z 5

Peťu Jirglovou sleduju už nějaký čas na sociálních sítích a v médiích, a jelikož miluju její humor a styl psaní, nemohla mě její kniha minout. Ačkoliv jsem si s ní dala hodně na čas, o to víc jsem si každou část knihy užívala, a jsem přesvědčená o tom, že mi prodloužila život aspoň o deset let. Hodně jsem se smála a snažila se ji dávkovat, abych ji moc rychle nepřečetla, protože kniha má jen 150 stran. Letuškou jsem nikdy být nechtěla a po přečtení pořád nechci, ale pilot jsem jednu dobu chtěla být a velmi intenzivně jsem tím otravovala okolí :D západy a východy slunce jsou z letadla totiž naprosto úžasný. Knížku vám samozřejmě doporučuju všema dvaceti!

Efča59
28.01.2020 3 z 5

Oddechové čtení, do MHD nebo na dovolenou zn. Ideál.

misafibi
27.01.2020 4 z 5

Knížku jsem četla pri cestě do Thajska, letěli jsme s leteckou společností Emirates, tak knížka byla příhodná a pobavila. Autorka ma skvělý humor.

Irsaf
24.01.2020 3 z 5

Kniha se četla rychle, ale moc mě teda nenadchla...
Dozvěděli jsme se, že Petra ráda jí a pije, ale z práce letušky tam toho moc není...

AlEn2187
21.01.2020 3 z 5

Oddychovka, humor celkem snesitelný, sdělení nic moc, ale přečetla jsem snadno

Fanda74
20.01.2020 2 z 5

Takové lehké čtení do vlaku, tramvaje nebo letadla, určitě jsem se zasmál, ale asi to není tak, že bych se bavil od začátku do konce a něco zvláštního se dozvěděl.

kristyna.havlov
19.01.2020 3 z 5

Za mě 3/5 hvězd. Kniha mě nezaujala tolik, abych jí přečetla jedním dechem. Občas jsem se teda musela smát, je vtipně napsaná, nenechává vás chladným. Člověk si uvědomí, jakou práci vůbec letušky dělají a že to není jenom o cestování. Obdivuji autorku, že si splnila svůj "holiday dream". Kniha je fajn oddychovka.

Anie94
17.01.2020 5 z 5

Knížka je to hrozně milá a vtipná. Některé věty, fráze a situace mi připomněli mojí současnou práci v hotelnictví a tak nějak mě utvrdilo v tom, že každá práce s lidma je ve svý podstatě strašná. Líbil se mi trošku netradiční pohled na věc, i netradiční způsob vyjadřování, který je pro autorku typický (v současné době jsme kolegyně).

Simur
12.01.2020 1 z 5

Cekala jsem bohuzel neco trochu jineho. Doufala jsem, ze kniha bude vic o praci letusky. Zacatek byl opravdu hodne slabej, po vtipku s koncentrakem, totalne mimo misu, jsem malem sla s knizkou rovnou do knihobudky, ale nakonec jsem ji prece jen docetla. Jedina kapitola ktera me opravdu zaujala a splnila moje ocekavani byla temer na konci: Tvari v tvar smrti. Cili pokud jste si tuhle knihu ukvapene poridili, stejne jako ja, a zklamaly vas uz prvni stranky, doporucuju pred uplnym zavrzenim alespon tuhle jednu kapitolu.

nik077
10.01.2020 5 z 5

Tak knihu jsem přečetla za den. Byla skvělá. Zábavná. Humorná. Fakt jsem se bavila.

Jumpova
09.01.2020 5 z 5

Dávám 5 z 5, protože humor autorky mi naprosto sedí.
Takhle jsem se u knihy dlouho nesmála.
Přijde mi, že cílovka jsou spíš ženy, kvůli sebekritickým narážkám. A taky proto jsem v knize dost často viděla sebe samotnou.
Četla jsem ji jako oddechovku na přelomu roku a určitě doporučuju.
Hlavně všem ženám.

RomanDušek
04.01.2020 odpad!

Slečna se snaží být za každou cenu vtipná, ovšem má to opačný efekt. Stává se trapnou a někdy i k pláči.
Mohla by si odpustit vulgarity. Těch je tam opravdu dost.
Nechápu, proč musí autorka používat tolik anglických výrazů. To nám chce ukázat, jak moc je světová, že kromě rodného jazyka zvládne i jazyk anglický?
Knihu jsem zakoupil z důvodu, že se dozvím něco ze světa letušek. Jak to probíhá během letu, co vše jejich práce obnáší. Místo toho mi je neustále předhazováno, jak si užívá alkoholu, jak potom zvrací, že má na pokoji nepořádek, nemá peníze, abnormálně se potí a neustále si stěžuje.
Zbytečná kniha.

janyska13
28.12.2019 2 z 5

Nadšeně jsem si šla koupit knih chvílí po vydání, pak mi pár měsíců doma ležela a když jsem ji začala číst, tak přišlo celkem zklamání. Místy vtipné, ale možná častěji až trapné... Bohužel jen zase další blogerská kniha.

Simona99
27.12.2019 3 z 5

Zajímavé, rychlé a nenáročné počtení :)

petrzel
11.12.2019 5 z 5

Perfektní oddychovka.

Mila19
05.12.2019

Lehke a vtipne cteni. Autorka ma skvely smysl pro humor a umi skvele podat chvilky, ktere pri sve ceste s letadlem zazila!
Za me bomba! Na letisti uz delam nejakym rokem a nad nekterymi historky jsem se nemohla prestat smat! Kdo si nezkusi praci na letisti, nedokaze pochopit, co znamena opravdova prace s lidmi.
Jsem rada, ze to takhle vidi i nekdo ostatni. A ne jenom ja, ale i spousta mych kolegu, ktera se z knizky mohla doslova potrhat smichy. Dekuju!!!

Karimah
05.12.2019 2 z 5

Čekáte "vtipné historky z kariéry letušky na Blízkém východě, o práci a životě v Dubaji, o lidech ...", ho ho ho, to přece nemůže nikoho zajímat! Určitě vás všechny zajímá v kolik šla autorka spát, jestli zabrala hned nebo až za 5 hodin, kolikrát v noci vstala a jestli ráno vůbec vstala. Co si kde dala k snídani, co na to její bříško, jestli šla ven s Anetou nebo Hedvikou a kde pařily a jak dlouho. Kdo je coura a kdo rovnou p... Kniha má jedno velké plus a to, že autorka měla přítele, jinak mohla být taky 2x delší.

Knihomolkateri
26.11.2019 odpad!

Zbytečná kniha. Mám dojem, že podobně bezobsažných knih naprosto o ničem vzniká čím dál víc. Jediné co se dá říct pozitivního je, že to není tak strašné jako Prosecco do žíly. Obávám se, že se pomalu stává trendem,že se každá single třicítka pouští do psaní. No nic, příště se nenechám chytit marketingem.

humor cestování Dubaj blogy letušky

Petra Jirglová