Červená, bílá a královsky modrá

Co se stane, když se syn americké prezidentky zamiluje do britského prince? Alex Claremont-Diaz je pohledný a nesmírně charismatický mladík. Pro Bílý dům představuje marketingový poklad. Jediný problém je, že si dvakrát nerozumí s Henrym, princem na opačné straně Atlantiku. Když se navíc v bulváru objeví závěry, na nichž se Alex hádá s Henrym na královské svatbě, má to neblahý dopad na americko-britské vztahy. Hlavy rodin a států proto sestaví plán, jak napravit škody – Alex a Henry pro veřejnost sehrají divadýlko a uzavřou příměří. Jejich fingované přátelství ale postupně přerůstá v cosi mnohem hlubšího a taky nebezpečnějšího. Kdyby se totiž jejich přísně utajovaný vztah provalil, mohlo by to zmařit probíhající prezidentskou kampaň a zcela změnit vztah obou národů......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444810/big_cervena-bila-a-kralovsky-modra-pmW-444810.jpg 4.2537
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Red, White And Royal Blue, 2019

Kniha Červená, bílá a královsky modrá

Suzanne05
18. listopadu

U čtení téhle knížky jsem se celou dobu neovladatelně culila, až si nejspíš ostatní cestující autobusu museli myslet, jestli jsem se nepraštila do hlavy. Párkrát mě dokonce nahlas rozesmála, což jejich dojmu asi moc nepřidalo. K téhle miloučké srdcovce se vždycky ráda vrátím snad i při stopadesátém čtení. Každou jednotlivou postavu tady jsem si zamilovala. Líbilo se mi, že to sice byla slaďárna, ale obsahovala i vážnější prvky, například prezidentské volby, problémy v rodině a samozřejmě orientace. Další plus pro mě byl věk hlavních protagonistů, nebylo jim tak typicky pro YA literaturu šestnáct či sedmnáct. Sice určitě kniha má nějaké chyby, ale já je radši nechci vidět. Prostě jsem k ní přistupovala se střízlivým nadhledem, s tím, že je to young adult s růžovoučkou obálkou. Přece když do ní nepůjdu s žádným očekáváním, tak mě nemůže zklamat. Červená, bílá a královsky modrá mě nejenže nezklamala, dokonce mě překvapila a zahřála na srdíčku. Stala se pro mě bezpečným přístavem nejen při čtecí krizi a já ji můžu s klidem na duši doporučit.

-Endy-
17. listopadu

Rozkošná duhová fabulace.
Autorka udělala radost sobě a spoustě čtenářům také, nu, proč ne. I já mám ráda poníky, pegasy a jednorožce v jejich naducaných obláčkových imaginárních královstvích, a tady je jich tolik! Už jen ty obrázky chybí...a některé vybrané by mi udělaly ohromnou předvánoční yaoi radost :-D

anelise
15. listopadu

U téhle knížky jsem měla velmi vysoké očekávání, jelikož jsem ji viděla úplně všude na sociálních sítích. Tak jsem si řekla, že si ji přidám do seznamu čtení. A když jsem ji uviděla v knihovně, hned jsem si ji vzala domů.
Děj: Ze začátku mi kniha přišla trošku pomalá, co se děje týče, ale potom se to hezky rozjelo. Moc se mi líbily smsky mezi Alexem a Henrym a e-maily byly taky super do té doby, než se staly moc dlouhými. Vztah Alexe a Henryho byl moc hezký a prostředí odehrávání příběhu bylo zase něco nového. Taky jsem se mockrát nasmála při čtení popichování mezi A a H, takže to je určitě plusový bod.
Postavy: Moji nejoblíbenější postavou byl samozřejmě Alex, protože ty jeho poznámky byly fakt něco :D. Překvapivě jsem si oblíbila i všechny ostatní vedlejší postavy.
Této knize bych nejradši dala 4,5 hvězdičky, ale jelikož to tu nejde, přikládáním se ke 4. Rozhodně doporučuji všem, kteří si chtějí přečíst nějakou LGBT+ oddechovku.

AnnaElisabeth
15. listopadu

U této knihy jsem ze začátku vůbec nevěděla, zda se mi bude vůbec líbit. Styl psaní autorky mě nejdříve vůbec nenadchnul, ale vytrvala jsem a pořád si říkala, že to je jen něco nového, na co si časem zvyknu. A jak tak stránky ubíhaly, všechno najednou jakoby ztichlo. Kolem mě se objevil svět přesně takový, jaký jsem z knihy dokázala vyčíst. Autorka skvěle popisuje okolní dění, vykresluje různé detaily až si opravdu člověk připadá jako jeden z lidí mezi mnoha, kteří zrovna dějem knihy proplouvají. Co se týče popisu postav... Každý z nich se nám vybarvoval kousek po kousku. Nikdy ne najednou. Přesně tak, jak to je i v životě. Čím více toho měl člověk přečteno, věděl o každém z nich o něco více. Nachází se zde spousta úžasných postav se zlatým srdcem na správném místě. Hlavni postavy, Henry a Alex, jsou lásky na první počtení. Za těch 420 stránek jsem si je neskutečně oba dva zamilovala a hodně jejich promluv jsem si musela podtrhnout (což normálně nedělám).
V knize se často objevují vulgarismy, což já osobně moc nemám ráda, ale postupně jsem si zvykla a příjmula to, že to k postavám prostě patří ️
Za mě jako romantika a milovníka dobrých konců, úžasné počtení. Velmi doporučuji všem, kdo se chtějí zasmát, pobrečet si a někdy i obojí dohromady ️

heyxbex
12. listopadu

nikdy jsem se tak moc nenasmála jako u téhle knihy. Velice doporučuji

DiaTess
11. listopadu

Velmi ráda čtu LGBT romány, vlastně obecně romantiku. Zasazení do britské královské rodiny a rodiny americké prezidentky navíc ještě před volbami mě nadchla. Líbí se mi opravdovost, to že hrdinové kromě zamilovanosti a své sexuality musí řešit také důsledky vůči jejich rodinám. Skvěle napsaná, vtipná, romantická knížka! Doporučuji!

Kika28
08. listopadu

Kvůli pozitivním recenzím jsem měla na knížku velká očekávání, která se bohužel nenaplnila. Začátek byl slibný, ale pak se knížka bohužel pokazila.

Hodnocení děje:
Knížka má zajímavý námět, bohužel mě neoslovilo zpracování námětu. Na knížce mi vadil místama nudný děj, ve kterém jsem se chvílemi i ztrácela. Další věcí co mi vadila- jsou dlouhé a nudné kapitoly. Ale co mě bavilo, tak byly zprávy/maily hlavních hrdinů u kterých jsem se bavila.

Hodnocení postav:
Hlavní hrdinové mi byli strašně moc sympatičští, ale u ostatních postav se to tak říct nedá, jelikož se mi chvilkami některé postavy pletly a já si k nim nevytvořila žádný vztah. Ale když tak nad tím přemýšlím, tak mi byly celkem sympatické i Zahra, June a Nora.

Celkové hodnocení:
Bohužel jsem od knížky nedostala to co jsem od ní očekávala a jsem z ní zklamaná. Proto ji za mě nemůžu doporučit, i když bych moc chtěla.
2,5*/5*

Sarrah

Na základě hodnocení jsem čekala mnohem, mnohem víc. Knížku jsem sice dočetla, ale asi jsem si představovala něco na způsob knihy "On" a "My" od Ellie Kennedy.