Červená, bílá a královsky modrá

Co se stane, když se syn americké prezidentky zamiluje do britského prince? Alex Claremont-Diaz je pohledný a nesmírně charismatický mladík. Pro Bílý dům představuje marketingový poklad. Jediný problém je, že si dvakrát nerozumí s Henrym, princem na opačné straně Atlantiku. Když se navíc v bulváru objeví závěry, na nichž se Alex hádá s Henrym na královské svatbě, má to neblahý dopad na americko-britské vztahy. Hlavy rodin a států proto sestaví plán, jak napravit škody – Alex a Henry pro veřejnost sehrají divadýlko a uzavřou příměří. Jejich fingované přátelství ale postupně přerůstá v cosi mnohem hlubšího a taky nebezpečnějšího. Kdyby se totiž jejich přísně utajovaný vztah provalil, mohlo by to zmařit probíhající prezidentskou kampaň a zcela změnit vztah obou národů......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444810/big_cervena-bila-a-kralovsky-modra-pmW-444810.jpg 4.1746
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Red, White And Royal Blue, 2019

Kniha Červená, bílá a královsky modrá

Terez9119

Začátek mě dost rozčiloval. Vadilo mi, že je autorka zřejmě zapřisáhlou Američankou, které Anglie a její královská rodina přijde moc nudná a sešněrovaná (že by v královské rodině musel někdo tajit, že má rád Star wars? Vážně? A fakt si nemyslím, že by byl v dnešní době takový problém, že je princ gay…). Co mě fakt rozčilovalo, byl nedostatek autorčiny fantasie ohledně jmen členů královské rodiny – Philip, Beatrice, Henry, Catherine? Mountchristen-Windsor? Pokud chtěla udělat fikci (což očividně chtěla), tak měla zvolit jména úplně jiná a ne jen lehce obměnit příjmení a přeskupit křestní jména. Hodně mě to v příběhu rušilo. Stejně jako motiv, že být součástí královské rodiny člověka dusí a nejlepší by bylo se z ní vymanit.
A všechny politické rozpravy v Americe mě ukrutně nudily, protože jim autorka nedala žádný hlubší smysl, než že Alexova matka chce podruhé vyhrát volby, a to je na mě málo. Protože se nikde nedozvíme její program, nebo co dokázala, takže není důvod jí vítězství přát ani chápat, proč je její vítězství tak důležité (kromě osobních ambicí jí a její rodiny). I vztah Alexe a Henryho byl na začátku hrozně mdlý a neměli mezi sebou vůbec žádnou chemii. Stejně tak jejich poznávání bylo bez špetky vzrušení, spíš jako nějaký výčet poznámek. Až po prvních intimnostech se to trochu zlepšilo a pak už to šlo, i když závěr byl veskrze sladký. Ale celé to na mě bylo zbytečně upovídané.

stelka_knihomol

Sice mě bavili jen ty pasáže, kdy si Alex a Henry psali e-maily, ale to je asi věc vkusu. Takže jinak knihu doporučuju a myslím, že v dnešní době jsou právě takovéhle knížky třeba

Přečti_si
30.12.2022

Joo, tak romanťárny nebudou nic pro mě. Já stará plačka u nich furt řvu. To znamená, že knížka byla samozřejmě boží. Trošku hůř jsem se prokousávala začátkem a vlastně celou knížku si pletla Alexe a Henryho, ale po první třetině už to šlo jak po másle a v práci jsem celý den myslela na to, až zase přijdu domů a budu si číst.

broskev28
22.12.2022

Tak tohle bylo výborné čtení, alespoň pro mne.
Jak již pravili nemnozí, v hetero provedení by tahle kniha určitě neoslovila tolik čtenářů, ale kouzlo spočívalo právě v té jinakosti. Mně osobně navíc „sedly“ i ty části textu, které propíraly nesmyslné rituály obou zemí, tedy jak monarchie, tak i republiky; popisovaná pravidla a zvyklosti se občas vzpíraly pochopení a hraničily s absencí zdravého selského rozumu.
Vtipné, čtivé, v rámci možností a v oblasti sexuálních praktik celkem decentní příběh. Postavy možná jednoduché, ale srozumitelné a sympatické (June, Nora, Zahra, ale také prezidentka i oba její partneři: bejval i ten nynější). Kniha určitě neaspiruje na hlubokomyslné čtivo; pobaví, ale některé z nás možná i trochu znejistí. Za sebe určitě doporučuju!

Iva095
07.12.2022

Tato knížka byla moje první LGBT knížka, kterou jsem četla a od té doby jsem jich přečetla celkem dost, ale tato mě bavila ze všech nejvíce. Dvojka Henry a Alex je naprosto dokonalá. Oba kluky jsem si zamilovala a díky tomu jsem si příběh užívala o dost více. Strašně moc se mi líbili ty e-maily co si psaly. Celá ta knížka byla tak moc milá, a tak krásně se četla. Za den jsem jí měla přečtenou a myslím, že než vyjde film na který se moc těším i když asi nebude tak dobrý jako knížka tak si jí přečtu znovu. Moc doporučuji.

Luci-_-
27.11.2022

Kniha se četla naprosto sama. Je na ní vidět na jakou cílovku je to mířeno, (YA) a možná proto mě bavila, očekávala jsem pubertální slaďárnu s dramatem mezi povinnostmi a láskou, takže za mě nadmíru spokojenost.

Terie
03.11.2022

Nevím, tohle mi moc nesedlo. Ačkoliv má kniha samé pozitivní recenze, já bych tomu víc jak 2,5 hvězdičky nedala. Určitě jsem četla lepší knížky s lgbt postavami a tahle kombinace sexu s politikou fakt není můj šálek čaje.

ziju.ctenim
02.11.2022

Tahle kniha byla úžasná a po dočtení jsem z ní byla opravdu nadšená a moc se mi líbila. A líbí se mi do teď. Takže proč jsem jí nedala plný počet bodů?
Kniha má 400 stran. Prvních 100 stran bylo dobrých. Pozorovaly jsme vznik jejich vztahu a vzájemné poznávání. Posledních 100 stran byla naprostá bomba a celková dokonalost, neskutečně jsem si je užila a přála si, aby to neskončilo. Opravdu skvělí konec.
Problém bylo těch 200 stran mezi tím. Nebylo to vyloženě špatné ale vlastně se tam nic moc nedělo. Knihu jsem četla asi před měsícem ale nebyla bych schopná říct co se vlastně během těchto stran dělo. Asi bych řekla, že spolu jen šukali.
A když už jsme u toho sexu tak mám pocit, že kniha není hate to love ale spíš hate to kámoši s výhodama to love. Jako opravdovou lásku jsem viděla až během asi posledních 150 stránek což je dle mého opravdu škoda.
Suma sumárum: Kdyby se kniha trochu v redakci poupravila byla by naprosto dokonalá ale takhle má nějaké mouchy.
Přesto si myslím, že když budete určité věci očekávat knihu si přesto užijete a že to stojí za přečtení.
PS: Věci co jsem tady vyjmenovala někomu vůbec nemusí vadit. Diskutovala jsem to s kamarádkou, co knihu taky četla, ale jí tyhle věci vůbec nevadily takže je to samozřejmě inviduální.