Červená, bílá a královsky modrá

Červená, bílá a královsky modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444810/bmid_cervena-bila-a-kralovsky-modra-pmW-444810.jpg 4 1091 282

Co se stane, když se syn americké prezidentky zamiluje do britského prince? Alex Claremont-Diaz je pohledný a nesmírně charismatický mladík. Pro Bílý dům představuje marketingový poklad. Jediný problém je, že si dvakrát nerozumí s Henrym, princem na opačné straně Atlantiku. Když se navíc v bulváru objeví závěry, na nichž se Alex hádá s Henrym na královské svatbě, má to neblahý dopad na americko-britské vztahy. Hlavy rodin a států proto sestaví plán, jak napravit škody – Alex a Henry pro veřejnost sehrají divadýlko a uzavřou příměří. Jejich fingované přátelství ale postupně přerůstá v cosi mnohem hlubšího a taky nebezpečnějšího. Kdyby se totiž jejich přísně utajovaný vztah provalil, mohlo by to zmařit probíhající prezidentskou kampaň a zcela změnit vztah obou národů...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Red, White & Royal Blue , 2019

Babouš
04.08.2020 5 z 5

Námět zní jako naprosté klišé a já fakt nechápu, jak z toho autorka dokázala udělat něco tak božího a roztomilýho. Sladká letní oddechovka, kde milujete oba hlavní hrdiny, jejich hlášky, fandíte jim a prožívate s nimi jejich vztah od počátečního nepřátelství až po naprostou zamilovanost. Autorka píše lehce a dialogy jsou perfektní. Oceňuju hravý jazyk. Jedna z nejzábavnějších knih, které jsem kdy četl.

josef4551
04.08.2020 5 z 5

Nevím, kdy jsem si naposledy něco tak užil jako tuhle knížku. Je to skvělé oddechové čtení, které se čte úplně samo, je to roztomilé, dojemné, čtivé, prostě úžasné. Asi nevím, jaké další superlativy použít. Prostě si to přečtěte, stojí to za to. Nejlepší LGBT romance, kterou jsem kdy četl, a že už jich mám kolik za sebou. Rozhodně neuděláte chybu, když si tuhle knížku přečtete. Věřte mi.

homosexualita zfilmováno romantika prezidentská kampaň královská rodina gayové LGBT, queer, LGBT+

Casey McQuiston
americká, 1991
2020  83%Červená, bílá a královsky modrá
2022  73%Poslední stanice
2023  66%Políbila jsem Sharu Wheelerovou

Kniha Červená, bílá a královsky modrá je v

Přečtených1 396x