Červená, bílá a královsky modrá

Červená, bílá a královsky modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444810/bmid_cervena-bila-a-kralovsky-modra-pmW-444810.jpg 4 1094 1094

Co se stane, když se syn americké prezidentky zamiluje do britského prince? Alex Claremont-Diaz je pohledný a nesmírně charismatický mladík. Pro Bílý dům představuje marketingový poklad. Jediný problém je, že si dvakrát nerozumí s Henrym, princem na opačné straně Atlantiku. Když se navíc v bulváru objeví závěry, na nichž se Alex hádá s Henrym na královské svatbě, má to neblahý dopad na americko-britské vztahy. Hlavy rodin a států proto sestaví plán, jak napravit škody – Alex a Henry pro veřejnost sehrají divadýlko a uzavřou příměří. Jejich fingované přátelství ale postupně přerůstá v cosi mnohem hlubšího a taky nebezpečnějšího. Kdyby se totiž jejich přísně utajovaný vztah provalil, mohlo by to zmařit probíhající prezidentskou kampaň a zcela změnit vztah obou národů...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Red, White & Royal Blue , 2019

Dearbooklife
15.08.2020 5 z 5

asi moje nová oblíbená knížka. to bylo tak pěkný! a strašně vtipný. moc jsem si to čtení užila a rozhodně jsem to nečetla naposledy :D moc doporučuji!!

Arianne
15.08.2020 4 z 5

Milé a dojemné čtení místy možná trochu naivní, ale to je u knížek někdy potřeba. Široká paleta postav, z nichž každá byla svá a nádherně skutečná, mě moc bavila. Rozhodně stojí za přečtení, alespoň jednou, ale spíše vícekrát.

LilianaFalcon
13.08.2020 5 z 5

LGBT romantické příběhy jsou už jen díky své podstatě neskutečně emotivní. Kdybysme žili ve společnosti bez předsudků, tak by to tak nebylo. Ale takhle?
Autorka strach z odhalení ještě umocnila tím, že z hlavních hrdinů udělala dvě přední světové osobnosti. Díky tomu se také mohla věnovat širokému spektru celospolečenských problémů, aniž by to působilo nemístně.
V knížce je spousta nádherných momentů, během kterých jsem občas měla na krajíčku nebo se smála.
Do děje zapojila takřka vše, co mám ráda - dopisování, novinové výňatky,...
Zkrátka a dobře, tohle je knížka, která stojí za přečtení každé aspoň trochu romantické duši.

Liss93
13.08.2020 5 z 5

Ač jsem zapřísáhlý fanoušek thrillerů a detektivek, tak jednou za čas potřebuju něco sladkého, něco co mě zahřeje u srdce a u čeho se rozplynu. A to jsem našla. Obvykle mě knihy vychvalované do nebes zklamou, ale v tomto případě musím všem chválám dát za pravdu. Bylo to krásně něžné, jemné a plné lásky, dlouho jsem z ničeho neměla tak "ťuťu ňuňu" pocity. A určitě si knížku brzo přečtu znova. A znova. A znova!

anet8843
13.08.2020 5 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, ale očekávala jsem takové to sladké čtení, u kterého budu vydávat zvuky pod vlivem roztomilosti. Ale byla jsem neskutečně mile překvapena! Ano, místy je to přeslazené, ale celkový dojem je takový svěží, moderní. Zbožňuju humornost, jazyk knihy - neočekávala jsem peprný jazyk.
Téma působí sladce jako z červené knihovny, ale celkově to spíše otevírá zajímavé podněty jako homofobie, rasismus, politiku apod. Neměla jsem pocit, že by to bylo nějaké otřepané klišé.
Co však oceňuji nejvíce je otevřenost ohledně sexuality - už mě nebaví, jak se autoři rozhodnou psát o queer, a pak si netroufnou na sexuální scény, jako by to stále bylo nějaké tabu. Tady je vše příjemně otevřené, avšak vkusné. Přesně tohle mi chybí pro mladé queer - ano, já to povžuji stále vhodně jako YA, protože proč ne? Kdyby takové scény byly v hetero romanci nikdo neřekne ni slovo, ale když to jdou dva kluci, tak je to najednou NA?
Jestli to má nějaké drobné vady? Snad možná nadbytečnost některých scén v druhé polovině, což trochu narušuje dynamiku a svižnost.
V celkovém dojmu jsem jednoduše extrémně nadšena, autorka má úžasný smysl pro vyprávění .

Korsika
13.08.2020 5 z 5

Sice se v této knize objevují snad všechna klišé, co existují. Skoro všechno už to někdo někde napsal ... ale nenapsal to takhle :) Líbil se mi i náhled do americké politiky a života mediálně sledovaných osobností.

Verulesa
12.08.2020 2 z 5

Tohle bylo tak přeslazený, až mi to rejpalo žílu.

anetka.repova
12.08.2020 4 z 5

Mám ráda příběhy s LGBT.

Maličko mi vadila v příběhu politika, která byla na mě az trochu moc v knize. I kdyz to naprosto chápu, protože děj se odehrával v tomto prostředí.

Bože, ale ta vzájemná láska, tak to bylo něco. To bylo tak krásné. A ty jejich vzájemné nadávky a posílání se do patřičných míst byly tak na místě, že se nešlo nesmát. Zkrátka nejde tyto dva nemilovat.

peitho.1
11.08.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších YA a LGBT knih, které jsem zatím četla. Bylo to milé, úsměvné i k zamyšlení. Postavy si nešlo nezamilovat, děj příjemně plynul bez hluchých míst a já si jen vychutnávala stránku za stránkou. Vřele doporučuji!

Durancie
10.08.2020 5 z 5

Budu (snad) stručná, protože stejně neřeknu nic nového, než co už je v komentářích pode mnou. Tahle kniha mi vyrazila dech a přiměla mě navzdory mému dospělému věku pubertálně pištět, vrnět a dělat významná hmmm. Nejraději bych si ji okamžitě přečetla znova. Co se mi nejvíc zamlouvalo, byla Alexova bezprostřednost, Henryho kultivovanost, a grácie, s jakou se kluci posílali do pr…, což by ve vztahu kluk-holka neprošlo, ale tady to bylo tak milé a vtipné. Autorka se v ději a postavách vyžívala s radostí, která je znát z každé stránky. Příběh je na rozdíl od většiny LGBT románů skutečně realistický a těch pár klišé se dá velkoryse přejít s dalším významným hmmm. Ano, pokud si nějaká kniha zaslouží být zfilmovaná, je to tahle.

Knizectvi
10.08.2020 5 z 5

Knížku a její styl skvěle vystihují poslední tři věty z autorčina poděkování :
,, Bojujte, přepisujte dějiny, starejte se jeden o druhého.
Srdečně vaše.
Dejte si na mě pivo.´´
Podle sladce růžové obálky a anotace, budete čekat příšerně přeslazený romantický příběh. I já ho čekal a těšil jsem se na něj. Četl jsem však něco co naprosto neuvěřitelně předčilo má očekávání. Příběh o opravdové a hluboké lásce. O hlubokém poznání člověka i sebe sama. O vývoji a růstu. Neuvěřitelně moc mě překvapilo a dostalo jak inteligentně, intelektuálně a hluboce kniha vyznívá. Všechna témata, kterých se příběh týká a že jich je opravdu hodně, jsou opravdu propracována do detailů a nejrůznějších souvislostí. Zároveň je vše napsáno velmi příjemně a naplněno skvělým hůmorem. A ano občas se objevila i nějaká ta dosti peprná sexuální scéna a sprostými slovy se úplně nešetřilo, ale neuvěřitelně to tam vše sedělo. A jaká témata se tedy v knize objeví ? No kromě tématu sexuální orientace, my v hlavě zůstala témata jako : práva menšin, zkostnatělost systémů ale také jejich pozvolné změny, síla vzorů, tlak veřejnosti na veřejné činitele i jejich rodiny nebo ženská síla. Témat je zde ovšem mnohem více a všechny působí velmi silně v autorčině podání. Celkově kniha působí velmi pozitivně a donutí vás myslet si, že vše je možné když se nebudete bát být tím kým jste a bojovat za to čemu věříte.
Také jsem se z knihy dozvěděl spoustu historických zajímavostí, což byla jen další z těch mnoha třešniček na dortu. Celkově se určitě zařadí k nejlepším příběhům co jsem kdy četl. A už se moc těším na další autorčina díla. Vlastně s touhle ,, recenzí,, nejsem spokojený a asi nebudu ani kdybych jí přepisoval ještě týden, protože je toho tolik co bych chtěl říct ale nějak na to nenacházím dostatečná slova. Proto vás PROSÍM (poprvé o to opravdu prosím) přečtěte si jí. Je to dokonalé zhmotnění toho co se vám snažím předávat na tomhle profilu.
P.S : Všechny co už kniha pohltila, asi potěší zpráva, že Amazon koupil práva na filmové zpracování

Kiuska
10.08.2020 5 z 5

Woow. Tohle bylo opravdu úžasné čtení. Příběh je vtipný, napínavý a velmi vzrušující (až velmi sexy), nenajdete v něm žádné pasáže, které byste chtěli přeskočit. Hlášky, které se v knize objevují jsou prostě geniální, před nimi opravdu smekám. A fanoušci Star Wars jako já, si opravdu přijdou na své. Postavy jsou propracované, mají svůj charakter, jsou originální. Prožíváte s nimi všechno a říkám vám, že si je zamilujete. Osobně nemám, co bych příběhu vytkla, čtení jsem si užila od začátku do konce. Opravdu hodně od srdce jsem se smála, nedávala jsem, měla slzy na krajíčku, byla dojatá... Je to prostě neuvěřitelně povedená romance a je v ní vše, co byste si v takové knize přáli. Alex se stal mým novým knižním oblíbencem, protože on je proste úžasný.

rajcatko
10.08.2020 3 z 5

Půjdu mírně ( mírně!!!) proti proudu. Osobně jsem čekala trochu více začáteční averze, která byla fakt vtipná a méně vyznání lásky, která byla, no, jako z červené knihovny. Chápu kladné hodnocení, kniha na trhu LGBT nemá prakticky konkurenci. Ale když se na to člověk podívá z nadhledu, zjistí, že kdyby se jednalo o vztah holka-kluk, tak příběh spadne do kategorie podřadné romantické klišé. To nemění nic na tom, že jako letní oddychovka je to ta nejlepší volba pro letošní rok.

Bettybook
10.08.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá byla pro mě nejočekávanější kniha roku 2020. Proto jsem ji pasovala na favorita tohohle roku. Jo, až takové jsem měla nároky. A nezklamala mě. Vskutku je to velice výjimečná kniha s velmi ojedinělou romantickou linkou.
Pro LGBT fanoušky, nutnost. Pro čtenáře YA literatury... Zkuste sami a uvidíte. Ale zaručeně bych za ní strčila ruku do ohně.

Eli99
08.08.2020 3 z 5

Jako LGBT romance super. Bylo to sladký a místy jsem se nasmála. Trochu mi vadila ta přemíra americké politiky. Kdyby kniha byla označena jako New Adult nebo Pro dospělé, dala bych lepší hodnocení, ALE vážně má nakladatelství potřebu propagovat knihu jako YOUNG ADULT - PRO DĚTI A MLÁDEŽ?????????? Je to skvělá kniha 18+

danielosbourne
08.08.2020 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá, je jednou z nejočekávanějších knih tohoto roku. Čistě LGBT+ knih je u nás stále poměrně málo, a tak je každá nová takovým malým svátkem. Ještě větší bomba to je, když vyjde kniha s tímto tématem, která ve své kategorii sbírá jedno ocenění za druhým, a to především od čtenářů. Hned jak kniha u nás vyšla, musel sem ji mít a začíst se do ní.
Trochu jsem se obával tématu, protože když se do sebe zamiluje syn americké prezidentky a anglicky princ, očekává se, že bude všude kolem spoustu politických otázek, které v knížkách moc nemusím.
Politiky tam bylo opravdu dost, ale překvapivě mi tam vůbec nevadila. Všechna se totiž ztrácela v milostném opojení, které mezi sebou hoši měli. Po romantické stránce to bylo fantastické. Líbilo se mi, jak to mezi sebou kluci měli, a jak u nich prvotní nenávist přerostla v lásku. Trochu mě zarazily sexuální scény, které mi přišly hodně otevřené a rozepsané, ale to spíše kvůli tomu, že jsem knihu bral jako Young adult. Ono je to spíš New adult až adult čtivo.
Nicméně se mi kniha opravdu líbila. Byla citlivá, milá, skvěle napsána, napínavá a místy mě přinutila se dost červenat. Tato kniha se rozhodně řadí mezi ty nejlepší LGBT romány, které u nás lze zatím sehnat.

Anet09
08.08.2020 4 z 5

Skvělá kniha až na nudnější druhou půlku a předvídatelný děj. Jen bych chtěla upozornit, že se nejedná o knihu pro děti a mládež, ale je to new adult, tudíž kniha pro dospělé.

zpetkeknize
07.08.2020 5 z 5

Dejte mi chvilku. Posledních 24 hodin nejím ani nespím, jak moc jsem z téhle knížky v háji. Nevím, kde začít.
Příběh má tempo, je neskutečně vtipný, opravdový, ale přitom jako z pohádky, dojemný, kouzelný a chytne vás za srdce (jo a taky je neskutečně sexy). Je v něm všechno, co jsem kdy v knize chtěla a potřebovala - smála jsem se, brečela, vyšilovala, asi stopadesátkrát jsem se začervenala nad těmi neskutečně žhavými scénami (které jsou mimochodem extrémně dobře, ale přitom vůbec ne vulgárně popsané) a hlavně jsem se do příběhu naprosto a totálně zamilovala. Budete s postavami prožívat jejich trápení a boje, budete jim fandit, budete je milovat, budou vás hrozně štvát, ale nakonec je budete stejně zase milovat.
Nemám ani jediné proti, vůbec nic (teda asi krom faktu, že už to skončilo). Hrozně moc děkuju yoli za vydání tohohle skvostu!! ❤️A doufám, že kniha trhne rekordy ve čtenosti i u nás, protože si to opravdu zaslouží!

blonďatá.luc
07.08.2020 5 z 5

Byla to parádní jízda! Autorka se toho nebála, a tak hlavní hrdinové byli skutečně uvěřitelní, jako správní "mladí dospělí". Chtěli si užívat života plnými doušky (a svých těl taky), zároveň už mysleli na budoucnost (ještě aby ne, když na ně koukali jako na vzory miliony lidí). Oba jsem si oblíbila a upřímně se mi s nimi nechtělo loučit (jejich blízké jsem měla taky ráda, když nad tím tak dumám, v knize není žádná postava, která by byla rozený záporák). Přesto si myslím, že kdyby měla kniha o pár stránek méně, byla by ještě mnohem lepší (některé pasáže byly až zbytečně protahované). Kniha mi trochu přiblížila život mediálně sledovaných lidí, kteří si mnohdy nemohou vybírat, jakým směrem se bude jejich život ubírat. Zároveň to bylo ideální čtení na léto – u knihy jsem vůbec nepřemýšlela a jen si to užívala, jelikož kniha je mimo jiné plná vtipných momentů. Po dočtení chápu, proč je označená jako nejlepší LGBT kniha tohoto roku.

Tuti
04.08.2020 5 z 5

Ano, znělo to jako klišé, bylo to, tak trochu, klišé, ale úžasně čtivé, romantické, humorné a podané s lehkostí, která vás neopustí až do konce!
Úžasná knížka, jedna z nejlepších na téma LGBT!!

homosexualita zfilmováno romantika prezidentská kampaň královská rodina gayové LGBT, queer, LGBT+

Casey McQuiston
americká, 1991