Zhubni

Billy Haleck má všechno, co si může přát - drahý dům, hezkou rodinu a výnosné zaměstnání v advokátní kanceláři. Má však také silnou nadváhu a jeho doktor ho varuje před infarktem. Ve chvíli nepozornosti za volantem přejede cikánku, jejíž starý otec nad ním vysloví podivnou kletbu: "Zhubni," řekne mu a pohladí ho po tváři. Jedno jediné slovo, ale za šest týdnů je Billy o třiadevadesát liber lehčí a naprosto zoufalý a vyděšený. Vsadí všechno na jednu kartu a dostává se do souboje se silami zla, které způsobují, že dál nedobrovolně hubne......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/121134/zhubni-wN2-121134.jpg 41021
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Thinner (1984)

Kniha Zhubni

NicaCola

Přečteno v rámci Výzvy 2019! (kniha s názvem v rozkazovacim způsobu)

Moje první kniha od Kinga a... No, čekala jsem rozhodně víc.

Warty

Byla to moje první kniha od Kinga a musím říct, že jsem byla celkem příjemně překvapená. Bylo to napínavé od začátku až do konce, i když ten mě trošku zaskočil.

ondras666

Má první kniha od Kinga a docela mě překvapila. Čekal jsem nějaký šílený horor, ale to se nekonalo. Ale i tak mě kniha bavila. Čte se rychle, zápletka výborná. Jen ten konec jsem nečekal.

marlowe

Stephen King kdesi napsal: To, co je za dveřmi nebo co číhá na vrcholu schodiště, nikdy není tak děsivé jako samotné dveře nebo schody.
Ve Zhubni, bohužel, kráčíme po schodech (s lehce zatajeným dechem) jen zhruba první polovinu knihy. Potom najednou stojíme nahoře na podestě, dveře se otevřou a příběh rázem ztrácí své kouzlo. Přestane být zajímavý – a naopak se stane natolik předvídatelným, že velice rychle odhadneme, jak to všechno skončí. Upřímně, celá ta linka Ginelliho je tak nenápaditá, prvoplánová, "nekingovská" a prosta jakékoli invence, že bych nejraději ještě jednu hvězdičku Mistrovi ubral. Ale neuberu, první půlka románu si to nezaslouží!

Allla9

Po celou dobu čtení jsem byla napnutá. A za závěr jedna hvězdička navíc.

Sany87

Prostě King. Co dodat.

haWranka

Pro mě trochu zklamání. Od Kinga jsem nepřečetla moc, ale to, co jsem četla, se mi líbilo. Tady mi ale byli všichni nesympatičtí. Navíc jsem pořád čekala na nějaký zvrat, ale ten se nedostavil a mně se dařilo předvídat.

Chajda69

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy 2019.

Období s Kingem už mám asi za sebou. Netvrdím, že by Zhubni nebylo zábavné, ale přišlo mi hodně prvoplánové a mně u něj něco chybělo. Svědectví i To se mi líbilo proto, že se stihl pořádně rozehrát příběh a vykreslit charaktery a vývoj postav. U povídek nic takového nečekám, takže třeba z Mlhy, Prámu nebo Jauntu jsem byl u vytržení. Zhubni je tak nějak mezi a já z něj moc nadšený nebyl.

Nejlépe hodnotím část, kdy se na scéně objevil Ginelli, ta měla snad všechno a skvěle jsem se u ní pobavil. Naopak mě zklamal závěr, který byl poměrně předvídatelný. V přečtených "Kingovách" obsadí Zhubni v mém žebříčku jednu z nízkých pozic.