nikolabastl nikolabastl komentáře u knih

Severka Severka Nina Špitálníková

Knížka fajn, ale přála bych si, aby příběhy byly odvyprávěny víc do detailu. Svědectví mě bavilo víc.

30.03.2024 3 z 5

Oddechové, knížka na jedno odpoledne, neurazí, nanadchne, mně osobně vadilo to, že jde prakticky o překopírovaný blog a je to na tom znát (včetně smajlíků).

16.03.2024 2 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Přečteno za 12 hodin, skvělý příběh, na konci šokující rozuzleni!

01.01.2024 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Moc milá knížka se super “poselstvím, jen bohužel hodně předvídatelná

13.11.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Kniha super, napínavý děj prakticky nedovoluje ji odložit. Autorka otevírá společenská témata, která se týkají mnohých z nás.
Jen ten závěr bych si představovala velkolepější.

03.03.2023 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Moje první LGBT tematika a teda super!
Hrozne me bavilo propojení s reálným světem (zmínka o Baracku Obamovi, princ Henry vs princ Harry atd.)
Prvni část lepsi, druhá se chvílemi trochu táhla, ale i tak moc příjemné čtení

12.02.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Zajímavý příběh, ale za mě jedna z těch slabších Keplerovek.
I tak mě ale bavila

12.02.2023 4 z 5

Pro fanouška Harryho Pottera absolutní “must read”. Chytlavě a jednoduše napsané proložené fotkami ze života Toma Feltona.

05.02.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

(SPOILER) Pláž v Chorvatsku mě bavila i víc, ale i tak fajn oddychovka i když s velmi podobným příběhem - hlavní hrdinka se zamiluje do toho, koho na začátku nemůže vystát

01.09.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Neuvěřitelně silný, smutný a bolestivý příběh.
Kéž by takto “vychovávaných” dětí bylo ve skutečném světě co nejméně.

Přečteno na jeden zátah, knížka nešla odložit.

11.05.2022 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Kniha příjemně plyne, žádná pasáž nebyla nudná, potěšilo mě, že sleduje jednu hlavní dějovou linku a nestřídá jich několik, je to fajn změna oproti velké části současných knih. Taky žádná retrospektiva, na začátku ihned první případ a skok do děje.
Moc příjemné čtení

16.01.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha této autorky a dávám plný počet bodů.
Po hodně dlouhé době se mi stalo, že mě kniha držela dlouho do noci a nedovolila mi usnout. Tleskám.

11.01.2022 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Prvních 200 stánek mě nepustilo a myslela jsem si, že se bude jednat o naprostou bombu. Velmi rychle mě ale kniha začala nudit, vše bylo příliš utahané a dočítala jsem už jen více méně z povinnosti.

26.10.2020 2 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Pořád jsem čekala na nějakou poctivou zápletku, ale bohužel. I závěr chyběl, ale to už je taková klasika. Kamarádce bych rozhodně nedoporučila.

07.06.2020 2 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Chytla mě na první stránce a už nepustila. Přečteno za 1 den, skvěle poutavý příběh!

28.04.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Skvěle vykreslený vesnický život v celé své kráse, autorka popisuje příběhy z pohledů různých osob s fajn zápletkami.

30.03.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Poutavý příběh se zajímavou retrospektivou.

22.03.2020 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Fantastické, chytlavé od začátku do konce a samotný konec mi vyrazil dech.

11.09.2019 5 z 5

Protože každý den je WOW. Protože každý den je WOW. Zuzana Lešková

Po roce prožitém v Austrálii mě tahle knížka vrátila do všech krásných vzpomínek. Hbitá, trefná, úsměvná, radostná a velmi pozitivní.

03.07.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler