natkaf natkaf komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Panebože... Nemám slov. Tahle kniha mi vzala dech. Už je to pár dní, co jsem knihu a přečetla, a stále nejsem schopná o ní souvisle něco říct mebo napsat, aby to dávalo smysl.
Miru, jakožto postavu, jsem si zamilovala. Našla jsem se v ní a hodně jsem se s ní sžila. A ta část i tetě Haně ani komentář nepotřubuje. Zatím na mě žádná kniha týkající se druhé světové války nezpůsobila tak moc. Už jenom proto, že v knize není tak moc násilí fyzického, ale převážně psychického, které ve většině případů dolehne na čtenáře více.
Pro mě vůbec nejdramatičtější částí byly popisy Hanina následového pokusu žít (nebo spíše přežívat) ve světě novém a vlastně lepším. Rozebrání její duše po návratu z koncetračního tábora mě zničilo. A i když jsem přes veškeré hrůzy nechtěla pokračovat ve čtení, děj mě nutil neustále otáčet stránky.
Kniha doporučuji úplně všem. Ona totiž otevírá oči

23.08.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Co k tomu dodat? Je to nádherné a zárověň srceryvné, kouzelné a současně smutné. Jsem ráda, že se autorka nebojí pozabíjet kohokoliv, ale i tak mě všechna úmrtí zdrtila. Příběh byl opět poutavý, překvapivý a i přes všechny ty čáry a kouzla pro mě reálný. Co se mi líbí ze všeho nejvíc je, jak do sebe všechny maličkosti ze všech sedmi knih dokonale a do posledního kousku zapadají. Tuto sérii miluju a lepší konec si ani nedokážu představit. Jsem smutná z toho, že je po všem. Za mě paráda a před autorkou smekám.

03.03.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tak tohle mě fakt dostalo. Sci-fi normálně nečtu, ale tento příběh mě pohltil. Byl poutavý, čtivý a nepředvídatelný. Atmosféra byla dokonale skličující, pocity hlavní postavy na mě přímo dýchaly. Mark je pro mě opravdovým hrdinou - to, jak byl vynálezavý a odhodlaný přežít a ještě to bral s humorem. Občas jsem se ztrácela ve vědeckých postupech, ale i presto to bylo skvěle vysvětleno. Moc doporučuju
P. S. srdce milovnice Agathy Chtistie a Hercula Poirota zaplesalo při každé zmínce

11.08.2016 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Dokonalost. K téhle knize mě nenapadá jiné slovo, než je dokonalost. Tak realistické vykreslení pocitů na mě z knihy už dlouho nedýchalo. Musím přiznat, že během čtení jsem se i já dostala do mírné deprese, kvůli věrohodnému popisu hlavních hrdinů a jejich myšlenek. Finchův pocit prázdnoty na mě zapůsobil natolik, že jsem měla chuť se taky zavřít do skříně, vytvořit si tam vlastní vesmír a nikoho do něj nepustit. A plně jsem chápala Violetinu bezmoc a strach o Finche, i když jsem tohle doopravdy nikdy nezažila. Ten konec mě rozdrásal a rozbil na milion malých kousků. Kniha má také spoustu skvělých momentů na zamyšlení. Mnohokrát všem doporučuji.

P. S.: Zažil někdo z vás perfektní den? A věříte vůbec, že nějaký takový může existovat?

13.08.2017 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Knihu jsem četla už podruhé, asi po dvou letech. A znovu jsem si příběh neskutečně užila. Hlavní zápletku jsem si pamatovala, ale podrobnosti už ne, proto jsem byla stále velmi překvapená. Politika mi v příběhu nevadila, naopak mi přišla dosti zajímavá a k příběhu se hodící a děj mi krásně odsýpal.

07.07.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Takhle skvělou knihu jsem nečetla ani nepamatuju. Neskutečně čtivý, poutavý a mrazivý příběh. Děj jednoduše plyne, žádné zbytečné okecávání se nekoná, ale i tak se dozvíme vše, co potřebujeme vědět. Hodně jsem se díky knize naučila. Velmi mě dostal konec. Příjde mi k neuvěření, že se o takové události neví. Mnohokrát dopopučuju.

07.01.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pane bože!! Takhle jsem v životě ještě u knihy a ani u žádného filmu nebrečela. Sice nemám ráda romantické a srdceryvné příběhy, ale tohle jsem si naprosto zamilovala. Dost jsem u knihy i nasmála. Rozhodně se zařadila k mým nejoblíbenějším. Mnohokrát doporučuju!! Srdcovka

07.11.2016 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první kniha, kterou jsem od Agathy četla. Do poslední chvíle jsem si nebyla schopná správně tipnout, kdo je vrah. A když to nakonec vyplynulo na povrch, jen jsem otevřela pusu. Taky je to jediná kniha, která se mi povinnou četbou nezprotivila. Hned po dočtení jsem sáhla po dalších autorčiných knihách. Miluju ji.

29.11.2015 5 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Nádhera. Miluju příběhy tzv. zamčeného pokoje a tohle bylo ještě o to zajímavější, že se to odehrává v letadle. Vražda tak skvěle naplánovaná, že se úspěšně odehraje i před očima samotného Hercula Poirota. Moc čtivý příběh, ostatně jako vždy, a na konci jsem neměla slov. Opět doporučuju.

14.04.2017

Červenka Červenka Jo Nesbø

Dokonalost. Po pomalejších a jemnějších prvních dvou dílech se zápletka dost zkomplikovala, zamotala a Jo ji mnohem víc propracoval. Jako vždy se to skvěle četlo a já došla na konec ani nevím jak. Prolínání dvou rovin bylo skvělým ozvláštněním, při čtení mi běhal mráz po zádech. A dokonce mi ani podrobnost Harryho souhromí tolik nevadila. Všem moc doporučuju a vrhám se na další díly.

04.04.2017 5 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Úchvatná kniha se strhujícím dějem, čtivým stylem psaní a překvapivými zvraty. Příběhy všech čtyř hrdinek tak silné, že nelze snad ani určit, která si prožila větší hrůzy. Mě osobně nejvíce zasáhl příběh Vicki. Velmi se mi líbil způsob vyprávění, zaměření každé části na jednu ženu s jejími problémy a lehké doplňování informací o ostatních "dámách z Grand Avenue". Ke konci mi přišlo pár věcí překombinovaných, ale po závěrečném zvratu jsem pochopila, že přesně tak to autorka nejspíš zamýšlela a pouze nás připravovala na největší překvapení. Mnohokrát doporučuju

01.02.2017 5 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Četla jsem dávno, ještě jako malá. Kniha mě moc zaujala, byla poutavá, tajemná a velmi exotická. Měla jsem pocit, jako bych tajemné kouty naší planety objevovala s Phileasem. Mnohokrát doporučuju.

18.01.2017 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

I na druhé přečtení excelentní. Pokaždé najdu v autorových knihách něco nového. Tahle série nikdy neomrzí. Srdcovka!!

17.01.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Teda!! Tak neskutečná knížka. Do teď nejsem schopná k ní něco pořádného říct. Tak atmosférický a poutavý příběh, četl se jedním dechcem. Skvěle vykreslené charaktery. A ten konec - krásný a nečekaný. Tisíckrát doporučuji.

25.12.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dokonalost, dokonalost a ještě jednou dokonalost. Nevím, jaké jiné slovo by knížu lépe vystihlo. Strhující a čtivý děj, nečekané zvraty a spousta nádherných myšlenek. Ale hlavně ten konec!!! Dokazuje nám, že každý zemře na následky svých činů. Mnohokrát doporučuji

27.11.2016

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Skvělá kniha, jako skoro vždy. Nekutečně čtivá a poutavá, ale zároveň i děsivá. Postavy i děj uvěřitelé, hlavně to, jakými změnami si Alice za těch deset let prošla. Spousta nečekaných zvratů. Konec mi přišel trošku na způsob hollywoodských filmů, ale i tak stoprocentně doporučuju.

16.11.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tak tohle bylo skvělé. Podle mě rozhodně lepší než Hvězdy nám nepřály a Papírová města. Velmi se mi líbí styl psaní. Autor píše velmi čtivě a strhujícně, až je těžké knihu odložit. Také je tu spousta krásných úvah. Skvělým nápadem bylo rozdělení na předtím/potom. Často jsem přemýšlela, co se mezi tím stalo. Postavy byly dokonale propracované, co se týče psychologie. Úžasně na mě působila zejména atmosféra, vše se na mě přenášelo jako bych i já sama byla postavou v příběhu. Co se mi ale líbilo nejvíce byla autentičnost. Popsání života puberťáků byla velmi realistické - sex, alkohol i cigarery. Moc povedené a přímné. Knihu všem mnohokrát doporučuju. Určitě to není naposled, co jsem ji četla.

28.09.2016 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Super kniha. Něco o dost jiného než HH, ale i tak jsem si ji plně užila. Příběh byl napínavý, strhující a překvapivý. Také ale velmi reálný až nechutný. Nečekala jsem, že mě tolik uchvátí. Vřele doporučuji.

17.12.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Super čtení. Jako první jsme od autora četla Sněhuláka, rozhodla jsme se ale, že ve zbytku série budu pokračovat od začátku. Musím uznat, že příběh není tak moc propracovaný a Harrymu chybí značná část charizma,ale i tak je kniha čtivá, poutavá a mrazivá. Moc se mi líbila zápletka se sériovým vrahem a srdce cirkusáka mi poskočilo. Doporučuju a vrhám se na dalši díl.

20.11.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Kniha mi až nepředstavitelně změnila pohled na svět a zpřeházela celé mé myšlení.

Příběh, který mě tak neskutečně uchvátil. Zápletka unikátní - spojení Božské komedie s hrozícím přelidněním je fascinující, až mrazivé. Opět velmi čtivý popis děje, architektury, uměleckých děl, ale i charakterů. Autor si s čtenáři celou dobu jenom hraje. A dobře hraje. Šifry a kódy do sebe skvěle zapadají. A ten konec!! Znepokojující

02.11.2016 5 z 5