natkaf - Příspěvky

Všem klukům, které jsem milovalaVšem klukům, které jsem milovalaJ. Han

I na druhé přečtení je to lehce čtivá oddechovka.

01.09.2017

HanaHanaA. Mornštajnová

Panebože... Nemám slov. Tahle kniha mi vzala dech. Už je to pár dní, co jsem knihu a přečetla, a stále nejsem schopná o ní souvisle něco říct mebo napsat, aby to dávalo smysl.
Miru, jakožto postavu, jsem si zamilovala. Našla jsem se v ní a hodně jsem se s ní sžila. A ta část i tetě Haně ani komentář nepotřubuje. Zatím na mě žádná kniha týkající se druhé světové války nezpůsobila tak moc. Už jenom proto, že v knize není tak moc násilí fyzického, ale převážně psychického, které ve většině případů dolehne na čtenáře více.
Pro mě vůbec nejdramatičtější částí byly popisy Hanina následového pokusu žít (nebo spíše přežívat) ve světě novém a vlastně lepším. Rozebrání její duše po návratu z koncetračního tábora mě zničilo. A i když jsem přes veškeré hrůzy nechtěla pokračovat ve čtení, děj mě nutil neustále otáčet stránky.
Kniha doporučuji úplně všem. Ona totiž otevírá oči

23.08.2017

Všechny malé zázrakyVšechny malé zázrakyJ. Niven

Dokonalost. K téhle knize mě nenapadá jiné slovo, než je dokonalost. Tak realistické vykreslení pocitů na mě z knihy už dlouho nedýchalo. Musím přiznat, že během čtení jsem se i já dostala do mírné deprese, kvůli věrohodnému popisu hlavních hrdinů a jejich myšlenek. Finchův pocit prázdnoty na mě zapůsobil natolik, že jsem měla chuť se taky zavřít do skříně, vytvořit si tam vlastní vesmír a nikoho do něj nepustit. A plně jsem chápala Violetinu bezmoc a strach o Finche, i když jsem tohle doopravdy nikdy nezažila. Ten konec mě rozdrásal a rozbil na milion malých kousků. Kniha má také spoustu skvělých momentů na zamyšlení. Mnohokrát všem doporučuji.

P. S.: Zažil někdo z vás perfektní den? A věříte vůbec, že nějaký takový může existovat?

13.08.2017

Střet králůStřet králůG. R. R. Martin

Skvělé pokračování, pro mě osobně lepší než první díl. Na styl psaní autora už jsem si nejspíš zvykla, proto mi kniha velmi rychle utekla. Kniha máopět poutavý a překvapivý děj, nečekané zvraty a konec, po kterém pokračování prostě potřebujete. Postavy se dále rozvýjejí a já se pouze utvrdila v tom, které mám ráda a které naopak nesnáším. Stejně tak jsem si zařadila i nové hrdiny. Seriál neznám a proto mě vše dokonale šokovalo. Nemůže se dočkat dalších dílů a mnohokrát doporučuji.

ZátišíZátišíL. Penny

Vcelku zajímavá detektivka. Samotná detektivní linka mě úplně neoslovila a ani moc nenadchla, ale styl psaní autorky je skvělý. Kniha se mi četla rychle a snadno a u četby jsem si pěkně odpočinula. Ráda se pustím do dalších dílů, které už by měly být podle ohlasů lepší.

Strašidlo cantervillskéStrašidlo cantervillskéO. Wilde

Velmi milá a pěkná pohádka, na večer ideální. Občas jsem se i zasmála. Hlavně nad zelenou krvavou skvrnou.

Tajemství ChimneysTajemství ChimneysA. Christie

Moc pěkná knížka. Opět čtivá a napínavá. Děj byl velmi překvapivý, zvláště konec. Charaktery jako vždy skvěle propracované. Za mě ale stále vede Hercule Poitor.

19.07.2017

Anatomie lžiAnatomie lžiD. Brown

Knihu jsem četla už podruhé, asi po dvou letech. A znovu jsem si příběh neskutečně užila. Hlavní zápletku jsem si pamatovala, ale podrobnosti už ne, proto jsem byla stále velmi překvapená. Politika mi v příběhu nevadila, naopak mi přišla dosti zajímavá a k příběhu se hodící a děj mi krásně odsýpal.

07.07.2017

Sloni mají paměťSloni mají paměťA. Christie

Pro mě jako vždy skvělé. Kdo koho zabil jsem si pamatovala už z filmového zpracování, ale podrobnosti mi byly neznámé. Proto jsem si taky trochu připadala jako detektiv, i když případ jsem vyřešit nezvládla. Holt na Hercula Poirota nemám. Ale s tím už jsem se za ty roky čtení jeho případů smířila. Opět úžasné počtení a mnohokrát doporučuji.

Malý princMalý princA. d. Saint-Exupéry

Krásná knížka. Pohádková, ale s hlubším významem. Putování Malého prince po různých planetách se mi moc líbilo. Ke každé jsem si přiřadila nějakou lidskou vlastnost a tím mi krásně vzniklo vykreslení společnosti, ať už tehdejší a nebo současné. Kniha má spoustu skvělých myšlenek. Určitě se k ní ještě mnohokrát vrátím.

Paganiniho smlouvaPaganiniho smlouvaL. Kepler

Tahle série asi nebude úplně pro mě. Stejně jako v předchozím díle mi děj přišel hodně roztahaný, zbytečně popisný a překombinovaný. Styl psaní autorů je sice čtivý, ale i přesto mi dělalo problém knihu dočíst. Taky mi příjde, že autoři neumí úplně propracovat postavy. Je to druhá kniha s Joonou Linnou a já i tak nejsem schopná hlavní hrdinu nějak pořádně charakterizovat. Sérii ale nezatracuju a i tak se pustím do třetí dílu.

12.06.2017

Staré dobré časyStaré dobré časyJ. Kinney

Opět skvělá kniha. Po celou dobu čtení jsem se bavila, několikrát jsem se zasmála i hodně nahlas. Ostatně jako vždy u této série. Mě osobně Greg vždy spraví špatnou náladu a to se mu povedlo i tentokrát. Moc autorovi za jeho knihy děkuju a nemůžu se dočkat dalších.
P. S.: Pozor na Silase Drápa

04.06.2017

Život po toběŽivot po toběJ. Moyes

Tak tohle se za mě nepovedlo. Kniha byla opět čtivá, o tom žádná, ale přišla mi zbytečně rozvleklá a zdlouhavá. Děj mě tolik nebavil jako v předešlém díle, i když se tu toho dělo podstatně více. Co ale hodnotím velmi kladně, bylo vykreslení toho jak se Louisa po Willově smrti změnila. Z veselé a optimistické holky se stal člověk, který absolutně neměl chuť žít a životem jen tak procházel. Její deprese se přenášela až na mě. Kdyby byla kniha napsána jako samostatný román, byla by určitě lepší. Hold srovnání s Než jsem tě poznala se bohužel nevyhne.

01.06.2017

Ztracený světZtracený světA. C. Doyle

Moc pěkná knížka. Čtivá a velmi dobrodružná. Děj byl překvapivý a napinavý, vykreslení charakterů se mi hodně líbilo. Bála jsem se, jak se mi bude líbit Doylův příběh bez detektivní zápletky, ale obavy byly zbytečné. Jediné, co mě mrzí je, že jsem očekávala o trochu víc dinosaurů. Ale jinak je celkový dojem skvělý.

22.05.2017

Studie v šarlatovéStudie v šarlatovéA. C. Doyle

Úžasný příběh. Moc napínavé, čtivé a překvapivé. Znám filmové zpracování, i přes to mě čtení ke knize velmi připoutalo a měla jsem velký problém se od čtení odpoutat. Lepší začátek této proslulé série si ani nedokážu představit. Mnohokrát doporučuji.

02.05.2017

Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)J. Klapka Jerome

Moc pěkná knížka. Milá, odpočinková a nenasilná. Také velmi čtivá, i přes to, že se nejedná o novější dílo. Velmi jaem se u čtení bavila a nasmála. Občas mi ale některé epizody přišly moc zdlouhavé.

02.05.2017

Smrt v oblacíchSmrt v oblacíchA. Christie

Nádhera. Miluju příběhy tzv. zamčeného pokoje a tohle bylo ještě o to zajímavější, že se to odehrává v letadle. Vražda tak skvěle naplánovaná, že se úspěšně odehraje i před očima samotného Hercula Poirota. Moc čtivý příběh, ostatně jako vždy, a na konci jsem neměla slov. Opět doporučuju.

14.04.2017

Kočka mezi holubyKočka mezi holubyA. Christie

Jako vždy skvělé. Tato kniha mi dost zlepšila náladu v nelehkém období. Opět čtivé, překvapivé a tak dokonale promyšlené, že na vyřešení vražd nemá nikdo jiný, než Hercule Poirot. Trochu mě překvapilo, že se zde slavný soukromí detektiv objevuje až tak pozdě. Mnohokrát doporučuji.

HobitHobitJ. R. R. Tolkien

Moc pěkná knížka. Fantasy ráda nemám, ale tohle se mi fakt líbilo. Příběh byl napínavý, velmi dobrodružný a hodně překvapivý. Bilba jsem si moc oblíbila a, i přes to, že byl vlastně záporná postava, i Šmaka. Jediné, co mi trochu vadilo byl styl psaní, hold Tolkien mi moc nesedl.

Jak je důležité míti FilipaJak je důležité míti FilipaO. Wilde

Tak tohle mě vážně pobavilo. Rychlé čtení na jedno odpoledne. Moc pěkně se to četlo, i když děj je trošku zamotaný. Vyvrcholení zápletky mi silně připadá jako moderní telenovala, to se mi asi na knize líbilo nejvíce. Taková parodie na romanci. Za mě super.

ČervenkaČervenkaJ. Nesbø

Dokonalost. Po pomalejších a jemnějších prvních dvou dílech se zápletka dost zkomplikovala, zamotala a Jo ji mnohem víc propracoval. Jako vždy se to skvěle četlo a já došla na konec ani nevím jak. Prolínání dvou rovin bylo skvělým ozvláštněním, při čtení mi běhal mráz po zádech. A dokonce mi ani podrobnost Harryho souhromí tolik nevadila. Všem moc doporučuju a vrhám se na další díly.

04.04.2017

Podivný případ Dr. Jekylla a pana HydaPodivný případ Dr. Jekylla a pana HydaR. L. Stevenson

Skvělá kniha. I když jsem rozuzlení děje znala ze školy, byla jsem po celou dobu čtení ve střehu. Kniha se četla vemli jednoduše, děj odsýpal a tajemno bylo cítit všude kolem. Moc jsem si tento příběh užila a taky mě donutil k zamyšlení. Jediné co mě mrzí je, že kniha je tak krátká.

04.04.2017

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyS. Larsson

Knížka se mi líbila. Byla čtivá, napínavá a překvapivá. Z toho, co bylo prvotním impulzem k Harrietinému zmizení, se mi dělalo zlo a aktréty toho všeho jsem měla chuť zaškrtit. Zvraty byly po celou dobu příběhu neskutečné. Postavu Mikaela jsem si zamilovala, ale Lisbeth mnohem víc. Co mi ale vadilo byl natahovaný začátek. Než se začne něco dít, jsme na straně 80 a na setkání hlavní dvojice si počákeme dalších 250 stran. Výsledek ale hodnotím kladně a ráda se pustím do dalších knih a filmů.

20.03.2017

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školceVšechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školceR. Fulghum

Moc pěkné knížka, občas k zasmání, jindy k zamyšlení. Jednoduše a rychle se četla. Některé fejetony se mi líbily více, jiné méně, ale naprosto zbožňuju ten, jak autor potkal mořskou vílu.

16.03.2017

Tři přáníTři přáníL. Moriarty

Moc pěkná knížka. Čtivá, oddechová a ženská. Osudy se pěkně vyvíjely a prolínaly a byly plné emocí. Moc se mi i líbilo ozvláštnění pomocí krátkých úryvků, jak trojčata vidí obyčejní lidé. Trochu mě ale mrzí, že jsem se nedočkala tak velkého napětí, jako u Alice, Sedmilhářek a Manželova tajemství. Ale i tak super počtení.

11.03.2017

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. K. Rowling

Co k tomu dodat? Je to nádherné a zárověň srceryvné, kouzelné a současně smutné. Jsem ráda, že se autorka nebojí pozabíjet kohokoliv, ale i tak mě všechna úmrtí zdrtila. Příběh byl opět poutavý, překvapivý a i přes všechny ty čáry a kouzla pro mě reálný. Co se mi líbí ze všeho nejvíc je, jak do sebe všechny maličkosti ze všech sedmi knih dokonale a do posledního kousku zapadají. Tuto sérii miluju a lepší konec si ani nedokážu představit. Jsem smutná z toho, že je po všem. Za mě paráda a před autorkou smekám.

03.03.2017

ŠvábiŠvábiJ. Nesbø

Kniha se mi opět moc líbila. Čtivý, napínavý a neskutečně promyšlený děj mě nenechal ani chvíli vydechnout a hltala jsem slovo za slovem. Na konci jsem jenom zůstala s otevřenou pusou jakože cože? Rozuzlení je dle mého názoru geniální. Tohle by mě ani ve snu nenapadlo. Doporučuju a těším se na Červenku.

22.02.2017

MacbethMacbethW. Shakespeare

Úžasné. Mé první dílo od Shakespearea a vůbec ne poslední. Moc jsem se celou dobu bavila i přesto, že jsem děj znala. Chvilku jsem se ztrácela v postavách, ale to mi na čtenářském zážitku nijak neubralo. Pro začátel s dramatem super.

19.02.2017

Esej o tragédiiEsej o tragédiiE. LaBan

Kniha se četla moc lehko. Taková jednohubka, ale hodně se mi líbila. Je čtivá a překvapivá s nádechem tajemna. K dalšímu a dalšímu čtení vás nutí Timovo vyprávění a také nutkání dozvědět se, co se vlastně stalo. Popis vztahu mezi Timem a Vanessou se mi líbil, myslím, že asi každý z nás jednou něco takového zažil. I některé úvahy by stály za promyšlení v reálném světě. Co se týče konce, trochu mě zklamal - čekala jsem něco více šokujícího. Ale jinak mám z knížky krásný pocit. Jako oddechovka super.

18.02.2017

Hra o trůnyHra o trůnyG. R. R. Martin

Skvělá kniha. Vzhledem k tomu, že seriál neznám, v postavách jsem se na začátku trochu ztrácela, ale po pár kapitolách už jsem se lehko orientovala. Příběh je chytlavý, napínavý a překvapivý, neskutečně krutý, surový a mrazivý. Některé postavy zbožňuju (Tyriona, Aryu nebo Daenerys) a jiné přímo nesnáším (hlavně Sansu). Líbí se mi, že se s tím autor nemaže a zabije spoustu občas i výrazných hrdinů. Jediné, co mi dělalo problém, byl autorův styl psaní. Pro mě není úplně snadno čtivý. Ale i tak se s chutí vrhám na další díly i seriál.

18.02.2017

1 2 3