Kočka mezi holuby

Kočka mezi holuby

Na začátku detektivky, která knižně vychází česky poprvé, se pozdě v noci dvě zaměstnankyně soukromé dívčí školy vypraví zjistit, proč se ve sportovním pavilonu pohybuje záhadné blikající světlo, zatímco všichni spí. Najdou tam mezi tenisovými a lakrosovými raketami mrtvé tělo neoblíbené učitelky tělesné výchovy, již někdo právě zastřelil.
Ve chvíli, kdy "kočka" udeří podruhé, zavládne ve škole zmatek. Studentka Julia Upjohnová toho naneštěstí ví příliš mnoho. Především jí je však jasné, že bez pomoci Hercula Poirota se sama stane příští obětí… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/226/kocka-mezi-holuby.jpg 4.4281

Hercule Poirot (31.)

Cat Among the Pigeons (1959)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Mark2000

Tak toto byla moje první knížka, kterou jsem přečetla v originále... a musím říct, že se četla velice dobře a určitě doporučuji pro ty, kteří by chtěli nějak více s angličtinou začít.
Co se týče zápletky, tak Agatha opět ani trochu nezklamala a musím říct, že byla úplně jiná než ostatní její detektivky (možná si někteří, kdo čtou Agathu častěji, všimli opakovaného vzoru... - tak tady ho nenajdete). Jediné, co mi trochu vadilo bylo to, že se můj milovaný Hercule Poirot objevil až ke konci...(ale počkat se vyplatilo)

natkaf

Jako vždy skvělé. Tato kniha mi dost zlepšila náladu v nelehkém období. Opět čtivé, překvapivé a tak dokonale promyšlené, že na vyřešení vražd nemá nikdo jiný, než Hercule Poirot. Trochu mě překvapilo, že se zde slavný soukromí detektiv objevuje až tak pozdě. Mnohokrát doporučuji.

petrucha86

Má první zkušenost z A.Ch...sice čtivé, neurazí, ale ani nepotěší...zkrátka jsem ještě do fáze klasických detektivek nedospěla :)

mari.seri

A. Christie opět nezklamala. Poirot je moje oblíbená postava, ale vůbec mi nevadilo, že se objevil až celkem později. Mistrně rozvinutý příběh, ve kterém nebyla o zvraty a nečekaná překvapení nouze a opět velké odhalení H.P.

lucmat
16.11.2016

Super, super super! :-)

Netopyr07
02.09.2016

Dobrá detektivka (nejen) ze školního prostředí. Pachatel mi unikal až do samotného závěru, měla jsem podezření na zcela jinou osobu. Co mi docvaklo poměrně brzy bylo, kam asi zmizel "předmět doličný" :-) Agátka je skvělá.

Storm5007
20.05.2016

Super kniha a hlavně první u které jsem přišla na to, kdo to udělal a dokonce i motiv. Je to moje malé osobní vítězství, jelikož knih od A. Christie jsem přečetla již mnoho, ale nikdy se mi její skvěle promyšlené zápletky nepovedlo rozklíčovat.
Určitě doporučuji :oD

Majdule
01.02.2016

Čtivý, svižný příběh, ve kterém se autorka poměrně dlouho soustředí na uvedení okolností zločinu (což kupodivu napětí nijak neubírá). Používá zde oblíbený prvek exotické země, který v dnešním kontextu může působit lehce nedůvěryhodně, ale díky své znalosti této problematiky tomu tak nakonec ani není. Zaujalo mě i to, že Christie používá v ději postavu schopné sekretářky jako stejně schopné pozorovatelky (nehledě na případnou roli v příběhu), to mi připomnělo P. D. Jamesovou (např. její Vražda v nakladatelství). Dobře rozehrané drama ustojí i to, že Poirot vstupuje do děje v druhé polovině. Rozuzlení pro mě bylo nečekané a jak bylo autorčiným zvykem i chytré.

kika 13
06.07.2015

Dost dobrá detektivka.Doporučuji.

Rendolet
18.12.2014

Sice první jsem viděla televizní díl, ale i tak knižní verze nemá chybu :)

me.odstiny.knih
18.05.2014

Četla jsem už i lepší..... :(

wesulle
16.03.2014

Kniha se čte hodně dobře, ale je lepší, když si ji nejdříve přečtete než vidíte film. Já přišla o závěr a už od začátku věděla, kdo je vrah ;)

Tess.96
16.12.2013

Agatha Christie mi opět ukázala, že se narodila proto, aby psala detektivky. Líbí se mi, jak to má vždy tak hezky přehldně srovnané zasebou. Na téhle knize mě zamrzelo to, že se tam Hercule Poirot objeil až skoro na konci knihy, ale naštěstí vše včas vyřešil. Vraha jsem tentokrát nemohla vůbec odhadnout. Když jsem byla přesvědčená kdo je vrah, tak sama nakonec pak byla obětí. Konečné řešení mě velice překvapilo, vůbec jsem to nečekala.

zuzepka
19.10.2013

Detektivka mě moc nenadchla,znám lepší od stejné spisovatelky.

zuzepka
19.10.2013

Detektivka mě moc nenadchla,znám lepší od stejné spisovatelky.

Evik30
15.07.2013

Tato kniha nepatří mezi mé oblíbené knihy této autorky ale s chutí jsem si ji přečetla.
Mám ráda klidnější knihy kde se neprolína tolik osob.
Knihy s Poirotem mám od Christie nejraději.
Knihy se čtou velmi dobře, rychle bez zbytečných zdržení. Tyto knihy jsem schpná přečíst za 2 dny. U některých knih které jsou nezáživné mi to trvá i 3 týdny, ale Agatha nikdy nezklame! :o))

mysiacik
19.06.2013

Patrí medzi moje obľúbené knihy od tejto autorky. Tak nejak si ma podmanila atmosféra dievčenskej školy aj nečakané rozuzlenie. A bolo pre mňa požitkou preberať sa stránkami tejto detektivky.

kattyV
21.02.2013

Tak tuto knihu mám ráda. I když tam Poirot hraje jen menší roli. Ale prostředí dívčí školy se mi líbilo, školačka v roli "pomocného" detektiva taky. I to, jak si Poirot poradil s tím zpropadeným alibi podezřelé osoby. Díky tomu mne Agatha jako obvzkle dostala. Osoba, kterou jsem vyloučila právě na základě alibi to stehně udělala.

pistalka
19.12.2011

Kočku mezi holuby napsala Agatha Christie v již značně pokročilém věku, jako svůj x-tý román s Herculem Poirotem. K němu si v průběhu let vytvořila značnou nechuť, belgický detektiv se tak do románu dostává poměrně pozdě - až v poslední čtvrtině knihy (podobně jako v detektivce 'Hodiny'). Knize to však na čtivosti neubírá, zápletka je do posledního detailu promyšlená a nemá trhliny. Prostředí dívčí školy je vylíčeno mile a příjemně, jak je u autorky ostatně zvykem. Trochu infantilně možná působí těch pár kapitol, odehrávající se v exotické cizině, ale to je jen malé mínus jinak velmi příjemné knížky.

Zajímavost: Román byl v roce 2007 jednou z nejprodávanějších knih v České republice.

(16. listopadu 2011 - 19. listopadu 2011)

Bastera
14.10.2011

Další z těch oblíbenějších. Netradiční prostředí, zajímavé postavy i zajímavé rozuzlení :)

Jitulka
01.08.2011

Další příběh plný tajemství a napětí.

mi-380

Když napsala tenhle román, bylo už paní Agatě 69 let, přesto se jedná o neobyčejně svěží, vtipné a promyšlené dobrodružství s perfektními charakteristikami učitelek i žaček prestižní britské dívčí školy. 90%.