Kočka mezi holuby

Na začátku detektivky, která knižně vychází česky poprvé, se pozdě v noci dvě zaměstnankyně soukromé dívčí školy vypraví zjistit, proč se ve sportovním pavilonu pohybuje záhadné blikající světlo, zatímco všichni spí. Najdou tam mezi tenisovými a lakrosovými raketami mrtvé tělo neoblíbené učitelky tělesné výchovy, již někdo právě zastřelil. Ve chvíli, kdy "kočka" udeří podruhé, zavládne ve škole zmatek. Studentka Julia Upjohnová toho naneštěstí ví příliš mnoho. Především jí je však jasné, že bez pomoci Hercula Poirota se sama stane příští obětí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226/kocka-mezi-holuby-Po2-226.jpg 4.4401

Hercule Poirot 31.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub

Cat Among the Pigeons, 1959

Kniha Kočka mezi holuby

1amu

Líbí se mi :
- Charakteristika této knihy od kap66 jako starosvětská (cosi jako přesný dopad kladívka na hlavičku hřebíku),
- to co umí Lady Agatha výborně - titul knihy (který táhne),
- slovutný monsieur Poirot vpadne do děje až ke konci knihy (a bez kpt.Hastingse).
Nechybí tradice "staré dobré Anglie", zde prestižní dívčí škola se slečnou ředitelkou, která uvažuje o odchodu do důchodu. (Povšimli jste si, že v Anglii je nadměrný počet slečen, myšleno těch starších ? Čím to asi je ? Zlí jazykové to ví).
Nechybí exotická studentka, princezna ze Středního východu . Tam začala revoluce a bratranec princezny se snaží letecky prchnout s kámošem pilotem a diamanty, které dál hrají v knize významnou roli, proč asi ? Autorka samozřejmě naplánuje havárii letounu. A dějí se věci.
I k vraždičkám dojde, pokud by tomu nebylo, nemá tam H.P. co dělat.
A tak si čtenáři osvěžuj své šedé buňky mozkové !

m_martina

Další zajímavý případ Hercula Poirota. Nemám co vytknout, kniha se mi moc líbila.

picris

První kniha, kterou jsem od Agathy přečetla. Ostatní píší, že má i lepší příběhy, já nemohu soudit. Považuji to za oddechovou, rychle a snadno se čtoucí příjemnou knihu, která neurazí ale ani extra nenadchne. Na druhou stranu je to fajn změna po těch všech moderních krimi a thrillerech, tohle je vlastně takový "pohádkový" detektivní příběh.

Alizon

Tuhle knihu jsem uz kdysi cetla, k tomu videla televizni zpracovani a presto jsem si uz vubec nepamatovala kdo, co a jak;) Tak to autorka dumyslne zamotala. Nepatri mezi moje TOP s Poirotem, ale libila se mi. Starosvetske, odehravaji se v divci skole, napadite.

v.r.b.o.v.a
24.08.2019

Knížka se mi líbila, ale myslím si, že autorka má i lepší knihy.

petraj30
14.08.2019

Jako vždy "vrah" je prostě nečekaný, ale spisovatelka má i lepší knihy

jprst
31.07.2019

Knihu jsem si zopakoval přibližně po deseti letech, není to podle mě špička autorčiny tvorby, ale i tak je to zdařilá a příjemná detektivka.

šipek
26.02.2019

Tak po knihách této autorky sáhnu jednou za čas a nikdy mě nezklame. Zase výborná detektivka na kterou si čtenář musí udělat čas a soustředit se.

Neviditelný
Neviditelný