Kočka mezi holuby

Kočka mezi holuby https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226/bmid_kocka-mezi-holuby-Po2-226.jpg 4 559 69

Hercule Poirot série

Na začátku detektivky, která knižně vychází česky poprvé, se pozdě v noci dvě zaměstnankyně soukromé dívčí školy vypraví zjistit, proč se ve sportovním pavilonu pohybuje záhadné blikající světlo, zatímco všichni spí. Najdou tam mezi tenisovými a lakrosovými raketami mrtvé tělo neoblíbené učitelky tělesné výchovy, již někdo právě zastřelil. Ve chvíli, kdy "kočka" udeří podruhé, zavládne ve škole zmatek. Studentka Julia Upjohnová toho naneštěstí ví příliš mnoho. Především jí je však jasné, že bez pomoci Hercula Poirota se sama stane příští obětí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Cat Among the Pigeons , 1959

zuzepka
19.10.2013 2 z 5

Detektivka mě moc nenadchla,znám lepší od stejné spisovatelky.

zuzepka
19.10.2013 2 z 5

Detektivka mě moc nenadchla,znám lepší od stejné spisovatelky.

Evik30
15.07.2013

Tato kniha nepatří mezi mé oblíbené knihy této autorky ale s chutí jsem si ji přečetla.
Mám ráda klidnější knihy kde se neprolína tolik osob.
Knihy s Poirotem mám od Christie nejraději.
Knihy se čtou velmi dobře, rychle bez zbytečných zdržení. Tyto knihy jsem schpná přečíst za 2 dny. U některých knih které jsou nezáživné mi to trvá i 3 týdny, ale Agatha nikdy nezklame! :o))

mysiacik
19.06.2013 5 z 5

Patrí medzi moje obľúbené knihy od tejto autorky. Tak nejak si ma podmanila atmosféra dievčenskej školy aj nečakané rozuzlenie. A bolo pre mňa požitkou preberať sa stránkami tejto detektivky.

kattyV
21.02.2013 4 z 5

Tak tuto knihu mám ráda. I když tam Poirot hraje jen menší roli. Ale prostředí dívčí školy se mi líbilo, školačka v roli "pomocného" detektiva taky. I to, jak si Poirot poradil s tím zpropadeným alibi podezřelé osoby. Díky tomu mne Agatha jako obvykle dostala. Osoba, kterou jsem vyloučila právě na základě alibi, to stejně udělala.

pistalka
19.12.2011 4 z 5

Kočku mezi holuby napsala Agatha Christie v již značně pokročilém věku, jako svůj x-tý román s Herculem Poirotem. K němu si v průběhu let vytvořila značnou nechuť, belgický detektiv se tak do románu dostává poměrně pozdě - až v poslední čtvrtině knihy (podobně jako v detektivce 'Hodiny'). Knize to však na čtivosti neubírá, zápletka je do posledního detailu promyšlená a nemá trhliny. Prostředí dívčí školy je vylíčeno mile a příjemně, jak je u autorky ostatně zvykem. Trochu infantilně možná působí těch pár kapitol, odehrávající se v exotické cizině, ale to je jen malé mínus jinak velmi příjemné knížky.

Zajímavost: Román byl v roce 2007 jednou z nejprodávanějších knih v České republice.

(16. listopadu 2011 - 19. listopadu 2011)

Bastera
14.10.2011 5 z 5

Další z těch oblíbenějších. Netradiční prostředí, zajímavé postavy i zajímavé rozuzlení :)

Jitulka
01.08.2011 5 z 5

Další příběh plný tajemství a napětí.

mi-380
30.11.-0001 5 z 5

Když napsala tenhle román, bylo už paní Agatě 69 let, přesto se jedná o neobyčejně svěží, vtipné a promyšlené dobrodružství s perfektními charakteristikami učitelek i žaček prestižní britské dívčí školy. 90 %.